Příběh vypráví o tajném agentovi, který se snaží najít zbraně hromadného ničení. Zbraně byly ukradeny z ghetta Doupěte. Tajný agent se s prosbou o pomoc obrací na Lina, jediného člověka, co zná tento rajón a nebojí se místních gangsterů. (oficiální text distributora)

Vampireman

Hloupý film pro hloupé lidi, slovy jedné z postav: "Trapnější než středoškolská pička." Řetězec situací, který se naplno rozvine ve třetím aktu je obdivuhodnější a, co se zábavy týká, vděčnější než skákačky Davida Belleho a jeho schopnost vmezeření se. Anarchistický závěr je pak skutečně lahůdka (sarkasmus). ** protože je to poměrně šťavnatá guilty pleasure, jinak ruce pryč. ()

Falko

Zabavny akcak, pri ktorom netreba premyslat nad tym, co je a nie je realne. Ak chcete premyslat, vyhnite sa tomuto filmu ako sa len da. Chcel som ho vidiet aj vdaka Walkerovi, predsa len jeho posledny kompletny film, ak sa nemylim a Luca Bessona mam tiez rad, len ten zaver by som az tak neprehnal. Inac film je lepsi, nez som cakal na zaklade priemernych hodnoteni. ()

Icefist

Tradiční pohodová akční jednohubka se spoustou nesmyslů, kterých si ale při zběsilém tempu nemusíte všímat, pokud nechcete. Nejde totiž o takové kraviny, které by vám rozbouraly zážitek. Walker je zde spíš pro parádu, přestože se mu snaha nemůže upřít. Mnohem výraznější je ale Belle, jehož některé akrobatické a parkourové kousky dají vzpomenout na Jackie Chana v nejlepších letech. A přestože to jinak absolutně není můj šálek kávy, tak chválím i elektronickou hudbu, která zde sedla jak prdel na hrnec. 60 % Oblíbená část- výtahem místo schodů ()

kingik

Housličky tentokrát nebyly potřeba, aby se lištičky vypudily z doupěte. Stačil na to jeden Paul Walker. Hned zkraje poněkud rozdroleně podávané story, se asi každý divák dovtípí, že se protidrogový policista Damien Collier (typické americké jméno, že) infiltroval do zločineckého drogového kartelu, aby mohl sejmout jeho dlouho hledaného šéfa. Nedozví se však, jakým způsobem si získal jeho bezmeznou důvěru. Možná ani nemá smysl po tom pátrat. Šéf je ve zběsilé naháněčce dopaden a poslán za katr. Následuje nic neříkající předěl, kdy hrdinný "undecover" policista navštěvuje svého dědu v sanatoriu a vyrovnává se s traumatem a můžete třikrát hádat, co to asi tak může být: a/ mrtvý soused b/ mrtvý pes c/mrtvý tatínek. Ano!!! Uhodli jste C je správně. Ani si nevydechne, a už je zase poslán do akce. Vůdce gangu v obávané, zločinecké detroitské čtvrti Brick Mansions, kterou odděluje od města pomyslná tlustá čára, se zmocnil neutronové bomby, kterou hodlá odpálit, pokud nebudou splněny jisté podmínky. Není dvakrát jasné, proč, k čemu, anebo případně, co ho k tomuto teroristickému kroku vede, ale budiž. Stejně je to vzápětí jedno. Policista v utajení se podruhé vydává do akce. Má navázat kontakt s tamním parkouristou, který má také jeden důvod, proč do toho jít a vyřídit si účty s nebezpečným vůdcem gangu, o kterém je přesvědčený, že má na svědomí smrt jeho fotříka a do třetice všeho náročného má za úkol deaktivovat bombu, než Detroit bude přejmenován na Pompeje. A to ještě netuší, že bude čelit korupci ve vlastních řadách. Měl jsem z filmu dlouhou dobu velmi dobrý dojem. Dvě jeho třetiny jsou solidně nadsazené, mají určitý nadhled a solidní akční scény, které jsou nad rámec úplně nezajímavých meziher. Jenže střídající se nálada filmu související zejména s poslední třetinou, to celé svrhla z vrcholku kopce do trapně vyšponované idealistické břečky, ve které se i ti nejhorší zločinci z nejhorších zázračně během okamžiku napravují na moudré čeledíny kandidující na nejvyšší úřad a dědkové v sanatoriu končí s kouřením, potažmo se dějí další věci, kterým rozumí jen scenárista Luc Besson osobně. Pokud si nechcete kazit dobrý dojem ze dvou třetin filmu, tak cca posledních pět minut filmu nesledujte. Nicméně, i ty dvě třetiny nejsou úplně bez negativního dopadu. Postavám všechno moc zázračně vychází, jsou moc černobílé ( a to i obrazně), a když se má jejich charakter stát "složitým, tak je to achich ouvej, viz otřesný závěr filmu. Film jede na obraznou typologii, a tam je poměrně hodně zábavný. Distingovaně tady totiž vypadá pouze Paul Walker. Slavný parkourista David Belle je něco mezi a od představitele vůdce gangu RZA a dál, začíná přehlídka opravdových zločineckých typů toho nejhustšího kalibru. Své zastoupení má obří kolohnát s mozkem dinosaura, černá čubka ve fetišistickém outfitu anebo sádelnatý černoch aj. Vedle toho se povedla akce. A na tu se jede od začátku až do konce. Když se film na pár okamžiků zastaví, tak je to na zdechnutí, ale k tomu dochází jen zřídka. Chvaty, kopy, skoky na protilehlé budovy, případně skoky do protilehlých oken, efektně zpomalené bitky, sekera jen pár centimetrů nad obličejem, volant připoutaný k ruce jako nástroj k ztrestání, efektní parkourovský únik z úvodu filmu aj. To všechno snese přísné měřítko. Ne už tak děj, který jednou s něčím zachází, a pak také schází. Především schází dovysvětlování, a i když se v rámci akční story o to tolik neusiluje, respektive vůbec, nelze si nevšimnout, že skoky v motivacích postav jsou hodně neuhlídané a neopodstatněné. Film tím trpí, a ani pořádná porce akce, mě nepřiměje, abych zvedl hodnocení. Nebýt totiž účasti Paula Walkera, jednalo by se o dost nepokrytě béčkovou záležitost. Sice někdo může ignorovat existenci francouzského originálu "Okrsek 13", a říct si, že propečený hamburger s gustem servírovaný Paulem Walkerem může být chutnější než galský kohout na víně, ale tentokrát jsem neměl pocit, že bych se těmi "hambáčemi" chtěl přejíst. Solidní porcička nátřesk akce, to ovšem byla ! A filmu jen prospěla. Mé hodnocení: 70% () (méně) (více)

sniper18

Je to slabý akčný film, ktorý je remakom skvelého originálu. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti, kedy je v Detroite kvôli nadmernej zločinnosti vytvorené špeciálne, zákonmi takmer nekontrolované geto oddelené od zvyšku mesta, v ktorom žije množstvo zločincov, ale stále aj dosť slušných ľudí. A tak keď sa skupine miestnych zločincov podarí ukradnúť bombu, schopný policajt dostane za úlohu sem preniknúť a spriateliť sa s miestnym bojovníkom proti zločinu, aby ju zneškodnili skôr, než bude neskoro, pričom policajt má k tomu aj osobné dôvody, no stojí im v tom mnoho prekážok. Spracovanie ale nestojí takmer za nič, síce sa na jednu stranu dá celkom pochváliť, že sa tu takmer stále niečo deje a tak aj vďaka krátkej dĺžke až na pár častí film ani tak moc nenudí, lenže je to vlastne len väčšinu času doslovne prekopírovaný originál so všetkými zásadnými scénami, pričom pozmenených je len pár maličkostí a tých pár scén navyše tvoriacich hlavne menšia línia s policajtom a jeho starým otcom mi prišli skôr len zbytočné. Takže v porovnaní s originálom to nielen neprinesie vlastne žiadny klad, ale nefunguje ani väčšina z toho, čo predtým výborne, napríklad chémia medzi hlavnými hrdinami, a tak vlastne všetko je na neporovnateľne nižšej úrovni a navyše mi to prišlo aj o dosť hlúpejšie. Aj preto ma to už po chvíli prestalo baviť a už som to pozeral len zo zvedavosti, ako verne sa budú držať originálu a či sa aspoň jedna z tých zásadných scén vydarí, ale dopadlo to veľmi zle. Akcie je tu plno, ale moc ma nezaujala. Opäť je väčšina z nej takmer totožná s originálom, nájdu sa tu súboje, prestrelky, samozrejme parkourové naháňačky a navyše pribudlo niekoľko automobilových naháňačiek, lenže je to slabo natočené, toho strihu je tu zbytočne moc, takže o lahodne prevedenom parkoure z originálu tu nemôže byť ani reči, pričom mi ani tie uhly kamery moc nesedeli a tiež tomu úplne chýba ten správny náboj. Síce pár zaujímavejších momentov sa tu nájde, ale všetky kazí práve ten vizuál a tak ani jedna akčná scéna ma moc nebavila. Herecké obsadenie nie je zlé, David Belle je opäť ten správny sympaťák, ktorý je na tom fyzicky stále dosť dobre, ale tvorcovia mu to kazia, Paul Walker sám o sebe nie je zlý, ale tu sa jednoducho vôbec nehodí, svojmu predchodcovi nemôže konkurovať a ako som spomínal, ani tá chémia medzi nimi nefunguje. plusom je sympatická Catalina Denis ako bývalá priateľka hlavného hrdinu a ani hlavný záporák RZA ma nesklamal, jeho postava je aj celkom zaujímavá. Inak už nie je o koho stáť. Réžia a technická stránka sú rozhodne sklamaním, aspoň tie kulisy sú pre potreby filmu ideálne a ani vizuál mimo akcie nie je najhorší, ale inak je to bieda. Originál mám veľmi rád, je to nielen doteraz najlepšia filmová prezentácia parkouru, ale aj celkovo jeden z najzábavnejších akčných filmov nového tisícročia, ale tento remake je úplne zbytočnosť, nielen tým radikálnym prekopírovaním, ale ani sám o sebe nestojí takmer za nič. Takže aj keby nebol originál, moje hodnotenie by nebolo lepšie. 40% () (méně) (více)

• Keď Damien (Paul Walker) zadáva prvé čísla k deaktivácii bomby, je si možné všimnúť, že má zakrvavené pravé oko. V scéne pred tým ho ale nemal, k tomuto zraneniu totiž prišiel až pri neskoršom boji s Linom (David Belle). (Johnny.ARN)
  • Doupě je posledním filmem, který Paul Walker dokončil před tragickou smrtí – zemřel v listopadu 2013 ve čtyřiceti letech při autonehodě. (Zdroj: 2media.cz)
  • Vo filme sa spomína, že otec postavy, ktorú stvárnil vo filme Paul Walker, tragicky zahynul. Zhodou náhod tragicky zahynul aj herec Paul Walker v reálnom živote. (andykanadan)