Mortal Kombat 2: Vyhlazení

• Česko Mortal Kombat 2 (více)

Mortal Kombat 2 je novým dobrodružstvím, které začíná tam, kde předchozí film skončil. Odvážní bojovníci musejí opět čelit protivníkům ve službách nelidského Shao Khana, vládce Vnějšího světa, který prorazil vesmírný tunel mezi Vnějším světem a Zemí, aby ji ovládl. Jeho Armádu temnoty vedou nemilosrdní bojovníci s nadpřirozenými schopnostmi - Sindel, kdysi krásná královna, nyní hrozné ztělesnění smrti, obrovský kentaur Motaro a ninja Ermac, mistr telekinetických sil. (oficiální text distributora)

VanTom

Při sledování tohoto paskvilu ještě více vynikne, jaké "zázračné zjevení" ve svém žánru byla (a vlastně stále je) Andersonova jednička. Tady je všechno špatně: pitomá zápletka a zoufalý děj, tragičtí "herci", nudné papundeklové kulisy a nadužívání prehistorických digitálních efektů. Především ale příšerná režie a střihová skladba, která totálně zabíjí choreograficky slabé souboje, ve kterých se víc poletuje než kope. ()

Divočák

Leonetti je looser první třídy, ale co taky chtít po týpkovi, který sbírá zbytky po Paulu Andersonovi. Takhle zkonit pokračování filmu, na kterém jsem byl jednu dobu závislý a který doteď leží zaprášený na VHSce u mě doma na poličce, to by se mělo trestat pomalým řezáním všech (měkkých) končetin. Mortal Kombat dvojka se pohybuje někde na hranici mezi filmovým béčkem a céčkem. Všichni lepší herci radši rovnou zdrhli, triky se pohybují na stupnici "špatné" až "vesmír už dlouho neviděl něco tak blbého", scénář s dějem se snad minuly obloukem a na režisérské křeslo si nejspíš sedl vždycky ten, kdo šel zrovna okolo. Pár soubojů je sice obstojných, ale legenda jako Mortal Kombat se zkrátka musí dělat s láskou a ne jen pro peníze, které nejspíš ani nestály za to. ()

Triple H odpad!

Jednotka bola fajn. Dvojka fajn nie je. V skutočnosti je to odporná kaďa toho najgrcnejšieho filmového hnusu, ktorý patrí do najzapadlejších dedinských videopožičovní. Nemohli z toho vykresať aspoň slušný akčňák? V kine som vtedy JEDINÝ krát v mojom živote naozaj zvažoval či odísť, alebo neodísť. Vydržal som, ale ku koncu už v polospánku. Efekty nestoja za reč a herci...samý malinový materiál. James Remar je ako Raiden tak tragický, že mi bolo až do plaču. Charizmy má v sebe asi toľko ako moja ľavá ponožka. Obrovská škoda a dúfam, že trojka sa podarí lepšie. Leonetti môže radšej režírovať reklamy na chipsy. ()

klerik

No, boli tam pekné herečky... Ale inak fakt bieda. Vsadenie na príbeh bola najhoršia voľba. A snažiť sa vysvetliť vsťahy medzi figúrkami na bojovanie bol vrchol. A čo urobili najlepšiemu mlátičovi z hry Johnnymu, je neodpustiteľné... Tie 2** sú za tých niekoľko nových postáv vo finále - nostalgicky som si zaspomínal na hru... ()

ywo666

Jednotke som dal z protekcie 4* a dvojka bola o hviezdu horšia. Dej je hlúpy, ale nie viac ako som čakal. Nevadil my ani často kritizovaný Rayden. Najväčší problém bol, že som postavám neveril ich bojové umenie. Viem, že Robin Shou je celkom zbehlý vo wushu. Ale či už to bola Sonya, alebo Kitana alebo iní tak tam bolo vidiet, že v podstate nič nevedia. Herecky to bolo slabé. Tak mohli aspoň vylepšiť bojové scény a obsadzovať profíkov v bojových umeniach: Lebo neznášam, (doslova nenávidím) keď nejakého majstra bojových umení hrá niekto, kto s nimi nemá moc spoločného a je to vidieť. Stále dúfam v kvalitný Mortal Kombat. A či už to bude rebirth alebo niečo iné je mi to jedno. Ale chcem kvalitný (naozaj kvalitný) Mortal Kombat, kde dám 4* bez protekcie a ešte budem aspoň sekundu rozmýšľať na piatou. ()

• Během filmu nám tvůrci stihli představit dalších 13 postav z videoherní série – Baraka, Jade, Mileena, Noob Saibot, Smoke, Cyrax („Mortal Kombat II“), Ermac, Motaro, Nightwulf, Rain, Sheeva, Sindel („Mortal Kombat III“) a Shinnok („Mortal Kombat IV“). Bojovníci Kabal a Stryker („Mortal Kombat III“) byli pouze zmíněni v jednom z rozhovorů. (Kenoth)
  • Linden Ashby sa mal vrátiť ako Johnny Cage, avšak po tom, ako si prečítal scenár, úlohu odmietol. (beso74)

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (více)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (více)