Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

Vesecký

K tomu není co dodat. Před začátkem sledování jsem si říkal, odehrává se to v zimě, za to musíš strhnout bod... Ale Tomáš byl opravdu kouzelný, jen mi zatrnulo, když v rozhovoru s mámou skoro na začátku říká: "...neboj se,mámo, já se ti nezabiju..." Stejně si myslím, že by se jeho cesta ubírala asi jinam než k herectví, ale tragický konec si musím připomínat pokaždé, když ho vidím hrát. Poledňáková vytvořila dvojici filmů, která se leckomu nepodaří za celý život (a ovšem, ten třetí, S tebou mě baví svět)... A Tomáše - Vaška dobře doplňují F. Němec a J. Preissová. ()

mh.mail

70% — Klasika českého rodinného filmu. Ani nevím, co k němu dodávat. Psát, že film je prakticky „one-child-show“ Tomáše Holého, by bylo nošením dřeva do lesa. ()

Rathalos

Vynikajuca rodinna ceska komedia so sympatickymi hercami na cele s Tomasom Holym,nech mu je zem lahka,clovek si zaspomina na stare dobre casy,pokracovanie je este lepsie...:-) ()

zdeny99

Moc pěkné. Krásně natočené a inteligentně napsané se spoustou humorných hlášek. Společně s pokračováním JAK DOSTAT TATÍNKA DO POLEPŠOVNY je to pro Tomáše Holého nejlepší role, kterou natočil. Tento Poledňákové film patří k vrcholným dílům rodinného žánru nejen co se týče československé tvorby. [29816. hodnocení, 389. komentář, 85%] ()

Kochanski

I po 26 letech je to stále nejlepší rodiná zábava. Oproti přisprostlému humoru v S tebou mě baví svět, je tady humor decentní a opravdovější. T. Holý exceluje!!! ()

-Marc-

Film který jsem viděl už x krát a zatím se mi neomrzel a myslím, že neomrzí. Film ke kterému není snad ani co dodávat. Hlavní hvězda jako vždy Tomáš Holý - roztomilí to klučina. ()

Wargoo

Dokonale detský Tomáš Holý, ktorý by si aj napriek svojmu veku zaslúžil označenie "český filmový poklad". Jeho hranie je absolútne krásne, milé a úprimné, a Jana Preissová s Františkom Němcom to dobre vedeli. Uvoľnená atmosféra, skvelé scénky, a jedna z najvydarenejších českých komédií !!! 5***** 92,627% ()

Ben Nevis

Jeden z nejlepších českých socialistických filmů o tom, jak si malí kluci hledají sami tatínka či dědečka (a že jich je). Milá vzpomínka na doby, kdy matka mohla nechat dítě u cizích lidí a nikdo nevolal sociálku. Na to, že je to film spíše pro děti, tu nemáme jednoznačně kladné a záporné charaktery, ale chybující lidi, kterým v životě nevyšlo vše, jak by mělo. Tomáš Holý hraje přemoudřelého, ale vtipného spratka, kterému divák rád jeho spratkovitost odpouští, protože je součástí komediální stránky filmu. Dívat se na dětské filmy s Tomášem je požitek a ne utrpení, jak to často bývá. Nebýt zarputilého až násilného poselství, že kluci si zaslouží otce a svobodná matka je fuj fuj, dala bych plný počet hvězdiček. ()

Besyn

Dost dobrý,ale já mám o dost radši "Jak dostat tatínka do polepšovny".Tenhle film byl místy přece jen vážnější. ()

Véronique

Když jsem byla mladší, tak mě ze série s Tomášem Holým vždy více bavil ten díl "u dědy", později jsem to přehodnotila, když jsem začala vnímat peripetie křehkého vtahu mezi Annou a Lubošem... Tento film hodnotím velmi vysoko, patří mezi klenot české filmové tvorby. ()

Jeand´Boa

Viděl jsem film, četl jsem knihu - obojí několikrát - a závěr? V obou případech jsem byl nad míru spokojen, neboť jde o nádherně vylíčený příběh, který je romantický, dojemný i humorný...A herecká hvězda toho klučiny? Proč se o ní bavit? Ta prostě září!... ()

Biopler

Ukážkový balans medzi fantastickou rodinnou komédiou a jemne vážnou rodinnou drámou. Výborný Poledňákovej kus. Herecké výkony Preissovej, Němca a hlavne nezbedu Holého všetko iba podčiarkli. ()

PavelZava

Na mě, se můžeš spolehnout ! *** Máma má dnes první generálku. Máme na ní počkat venku. Tak jdem dovnitř. Asi navždy legrace. ()

Torgal

V podstate one-boy show v podaní Tomáša Hollého. Ostatní mu len zdatne sekundujú. Škoda, že ten feel good feeling čo z filmu sála v prvej polovici na horách sa s prechodom do Prahy postupne vyparí a zanechá len mierne nadpriemerné dojmy. 6+/10 ()

Luisis

Trošku vážnější první díl, ovšem nikterak méně geniální. Kdybych mohl, dám Tomášovi 10 hvězd. Nikdy nepřestane bavit - 90% ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková