Star Wars: Vzestup Skywalkera

• Česko Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera (více)
USA, 2019, 142 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (více)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie. (Falcon)

Diskuze

Lateef

Lateef (hodnocení, recenze)

Kdy lze očekávat první hodnotnou upoutávku?? Za měsíc, za dva?? Máte někdo info??

na příspěvěk reagoval Blackhand47

Rypicong

na jednu stranu na tom může být jistý díl pravdy, na druhou stranu jsou to všechno tak brutální zobecnění, že realita prostě zákonitě musí být trochu jinde.

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Rypicong

Naprosto jasný souhlas. Jakékoliv jiné vnímaní dnešních rodičů a obecně nastavení parametrů veřejnosti, je naivní.

Rypicong (hodnocení, recenze)

btw, jak jsem dostal k vánocům všechny díly na BR, tak jsem si dal SW maratón a trošku jsem měl u E8 zvláštní pocit který jsem nikdy neměl. Mě celý ten film přišel jako kdyby byl natočený na truc a plný schválností k E7, všechno je jinak než se po E7 čekalo. Ale nejvíc mě zaujala debata mezi Kylem a Rey o rodičích. Když jí řekl: You have no place in this story.

Nevím, jak moc v angličtině se to používá jako fráze, ale kdybych nesouhlasil s postavou Rey, tak by to byla geniální věc jak si do ní rýpnout :)

Eodeon

hele fakt ne, jako kdybych toho člověka neměl v rodině a kdybych mu nemohl věřit, tak to tak nějak neřeším, ale drtivá většina stížností rodičů je úplně mimo mísu. Ona hlavně mateřská školka je trošku jiný prostředí, než základka, střední apod. Dítě tam ještě nemá "svůj názor" řeší se tam jiné konflikty.

Ono by jsi kolikrát koukal, čeho jsou rodiče schopný a na co si stěžovat.

Asi nejvíc mě pobavilo když jedno děcko jelo na školu v přírodě, přivezla ho k autobusu taková biomatka v Q7, A4 seznam co si nepřeje aby její dítě jedlo. Na prvním místě párky a že to dítě nejí. Samozřejmě na školce v přírodě to nedostalo, ale bylo jediné co to nemělo, tak mu to nedalo a ochutnalo od jiného dítěte, pak si poručilo že mu to moc chutná, doma se prokeclo jestli by mu neudělala máma párky a ta druhý den nakráčela na město si stěžovat...

Já na tohle mám zcela jasný názor a plno lidí se diví, že ta naše generace husákových dětí která je tak slušná, pracovitá a nevím co ještě, má takový děti. Ono je to jednoduché. Já na škole za komančů znal jedinou věc - jaký mám povinnosti. Kolikrát to fakt hraničilo se šikanou ze strany učitelů, takže se vůbec nedivím, že naše děti teď znají jedinou věc - jejich práva. Bohužel některý rodiče to s tou podporou kvůli ráně z jejich dětství moc přehánějí.

na příspěvěk reagoval Darth_AK, Eodeon

Šimpy

v té poslední větě mi nezbývá, než souhlasit. to je přesně řečeno. bohužel. ten zbytek... se do jisté míry může odvíjet od konkrétního oboru. vystřídal jsem za život hodně zaměstnání ve službách a všiml jsem si, že lidi projevují různou míru hulvátství vůči různým obsluhám. mají třeba průměrně více respektu k recepční v luxusním hotelu nebo k pokladní značkové čerpací stanice, ale hodně si dovolují k trafikantce nebo k servírce.

Šimpy (hodnocení, recenze)

Eodeon

Já jsem vypozoroval, že to dobou bohužel je. Těchto, jak říkáš, "křikounů" a jak já říkám "arogantních opic" je čím dál tím víc. Skutečně přibývají...a myslím, že po 17 letech v sektoru služeb, to můžu posoudit. V Čechách to platí dvojnásob, protože češi neumí zacházet se svojí svobodou a myslí si, že svoboda znamená "já můžu všechno".

Šimpy

to znám velmi dobře z vlastních bohatých zkušeností. ale to nemá souvislost s dobou. arogantní křiklouni, co se svých "práv" a "privilegií" snažili domoci řevem a vyhrožováním obsluze tu byli vždy a vždy budou. kolikrát týdně jen já slyším otřepanou frázi "víte vy vůbec kdo já jsem??" :D

na příspěvěk reagoval Šimpy

Šimpy (hodnocení, recenze)

Eodeon , Helo

Podobná situace je i v obchodech. Málokdy je zákazník v právu, ale naučili se, že si můžou dnes všechno vyřvat, vykřičet. Bohužel je to obecně o tom, že spousta lidí si myslí, že jejich práva a svobody jsou nadřazeny právám a svobodám jiných.

Helo

já ve školství strávil 18 let jako student a dodnes se budím hrůzou ze snů na tohle téma. velice by mě překvapilo, kdybychom neměli nejhorší školství ve střední Evropě a všude na západ od nás. tolik k mým iluzím :)

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Eodeon

Přál bych ti dělat chvíli ve školství :) Myslím, že bys dost rychle přišel o tyhle iluze... já tam jsem cca 2 roky a stačilo mi to :D A to jsem na tom, co vím odjinud, ještě proklatě dobře s tím, co tam musíme řešit... :D

na příspěvěk reagoval Eodeon, Šimpy, Clark_Kent

Rypicong

to je dost jednostranný a účelový pohled na věc, nemyslíš? docela by mě zajímalo, co by třeba říkali ti rodičové. možná pro ty své stížnosti alespoň v polovině případů měli pádné důvody. ostatně, podle toho, co vím o kvalitě podobných institucí z vlastní zkušenosti, bych se divil, kdyby neměli. klidně by se to dalo interpretovat i z opačné strany - že doba je taková, že lidé už si nenechávají všechno líbit. zvlášť, když jde o jejich děti. a hned to má lepší PR, že :)

takže bárbíny a topmodelky se ti líbí, nj, proti gustu :P

na příspěvěk reagoval Helo, Šimpy, Rypicong

Madhuri

Madhuri (hodnocení, recenze)

cyphercz

Tak Holdo se obětovala, ne? Asi moc nevěřím tomu, že když to napálila do destroyeru tak to přežila...Na druhou stranu, já třeba stále doufám v to, že přežila Phasma, protože se mi nechce věřit, že jen tak zahodili skvělý char jakým je Phasma. Ale Gwendoline Christie taky nebyla uvedena v titulcích, tak to taky nevidím nějak nadějně...

na příspěvěk reagoval Rypicong, cyphercz

Eodeon

žiješ v nějakém snovém světě. Takhle to fakt nefunguje. I případy které jsou jasné a nevinné končí tahanicema, protože si nikdo nepřeje tuhle negativní reklamu. Nikoho pak nezajímá že byli v právu. Všichni si jenom pamatují počáteční tahanici. Panímáma dělala 15 let ředitelku mateřský. Vykašlala se na to, protože dnešní rodiče jsou neuvěřitelný dobytkové co si na vše stěžují a město / zřizovatel se jí přestalo zastávat, protože nechtěl mít s rodiči tahanice a bylo úplně jedno že měla několikrát výsledek z inspekce, že ve školce je vše v naprostém pořádku... Prostě dnešní doba je zvrácená.

PS: já neohruju nos. Nejsou to ošklivé ženy, jenom si z nich nesednu na prdel. Rey má moc atletickou/hranatou postavu, furt se zubí, nemá prsa :) Felicity se mi líbí víc, ale působí na mě strašně chladně.

Jako co se týče filmů SW, tak Padmé se mi asi líbila nejvíc.

Pokud bych měl brát herečky všeobecně, tak nevím, moc jsem o tom nepřemýšlel. A plno co bylo dřív krásných, už mají nějaký věk - viz Jennifer Aniston.

Ale pro příklad se mi líbí: Jessica Alba, Halle Berry, Evangeline Lilly, Olivia Wilde ( ta je dost podobná Rey, ale je víc žena :)

na příspěvěk reagoval Merengues9, Eodeon

cyphercz (hodnocení, recenze)

Rypicong

Smutné (ten marketingový příběh), ale realita dnešní doby a Češi samozřejmě nesmí být pozadu, i když máme úplně jiný historický vývoj než Američani či bývalí kolonizátoři na západ od nás... jinak abych nebyl úplně offtopic, tak by mě dost zajímalo, jestli se do IX vrátí i všemi oblíbená, fialovlasá admirálka Holdo:) zatím jí v castu nevidím psanou, ale zajímalo by mě, co by s ní JJ udělal a zejména těma obecnýma antipatiema k ní:)

na příspěvěk reagoval Madhuri

Rypicong

to ale podělali v tom marketingu. nikdo na ně žádný nátlak nevyvíjel a oni se přesto snažili mu vyhovět? jako wtf. jako pro případ, že by nastala nějaká nepravděpodobná hypotetická situace, že by ten tlak vznikl? to spíš ilustruje, že problém není v mantinelech, které se snaží nastavit aktivisté, jako spíš v lidech, kteří to nechápou, mají z toho hrůzu a na základě té dělají magořiny. tenhle případ s kalendářem je zrovna úplně nevinný a bylo by nenapadnutelné, i kdyby nafotili jen bílá děcka. protože ten kalendář na rozdíl třeba právě od kinematografie nemá dlouhou historii plnou rasové diskriminace. každou z těch situací je vždy třeba vnímat v jejím konkrétním kontextu.

to by mě tedy zajímal tvůj vkus, když ohrnuješ nos nad takovýma babama. jakou herečku v jejich věku by sis třeba představoval na místě některé z nich a připadala by ti pohledná přitažlivá? já bych třeba bral Jennifer Lawrence, kdyby už nebyla profláklá podobnými filmovými sériemi.

na příspěvěk reagoval Rypicong

Eodeon

tak mě šlo hlavně o ten poster, který je jak reklama na plenky. Všechny děti od všech ras ideálně :)

To mě dostalo u nás v práci. Marketing nechal udělat kalendář na rok 2019 a my máme jeden výrobek zaměřený pro děti a když jsem si byl kalendář vyzvednout, tak ten výrobek je na každý měsíc vyfocený v nějaké situaci a kolem 6 dětí. Běloch, asiat, Ind, černoch, asiat a arab. Samozřejmě focený v ČR. Když jsem se ptal kolegyně z marketingu co je k tomu vedlo, tak prej se báli, že pokud vyberou pouze bílé české děti, tak by si mohl někdo stěžovat... :/ Žijeme ve zvrácené době, kdy se v městech přejmenovávají ulice, protože jich je moc pojmenovaných po bílejch mužích.

Jo, ty dvě ať lesby jsou, stejně se mi ani jedna nelíbí :)

na příspěvěk reagoval Eodeon, cyphercz

Rypicong

to jsou všechno jen okrajové epizodní postavy, s výjimkou maximálně Jyn a Cassiana. homosexuálové tam žádní nejsou, to je idiotská teorie, a já bych stejně navíc raději ty lesby. škoda, Felicity a Rey jsou z jiného časového období. dost by se k sobě hodily :P

na příspěvěk reagoval Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

to je těžký, když Disney nejvíce zajímá aby hlavní postava byla ženská a aby tam byl co největší mix pozemských ras, sexuální orientace a aby ten kdo se polepší byla vždy v našem světě menšina...

Madhuri

Madhuri (hodnocení, recenze)

cyphercz

Grievous byl ve filmu strašně zoufalá postava, a v CW ještě víc, tam byl tak zoufalej až mi ho začínalo být i celkem líto. Dooku mě nikdy ničím moc nezaujal a beru ho jako takovýho nejslabšího filmového Sitha (jako fakt co se Sithů týče). Ale myslím že kdyby Maul přežil, a působil pořád pod Sidiousem, nebyl by to tak zajímavý vývoj postavy jako byl v CW (a vlastně i Rebels)- on byl pod Sidiousem akorát jeho stroj na zabíjení co plnil jeho přání, což by alespoň pro mě byla celkem nuda, takže jsem i ráda že to dopadlo jak dopadlo, protože to té postavě přidalo další rozměr.

cyphercz (hodnocení, recenze)

Šimpy

Z dospěláckýho pohledu je celá ep.I přehnaně dětinská:)) Ale "čertík bertík" mi přijde i takhle při ohlédnutí zpátky jako celkem fajn villain, imho daleko lepší než jeho následovníci - komiksově působící Grievous či příliš stoický Dooku. Osobně se mi líbí myšlenka co tu psal někdo níže, že by bylo zajímavé nechat ho žít i pro ep. II a III...

na příspěvěk reagoval Madhuri

Blackhand47

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

Šimpy

Tak před seriály a komiksy byl oblíbený podobně jako Boba, protože vypadal cool. S tím pak i souvisel cosplay atd., kdy se lidi za ně převlékali, protože vypadali prostě dobře.

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (více)