Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který je i celou Federaci vystaví těžké zkoušce. (Cinemart)

Diskuze

TeraBum

TeraBum (hodnocení, recenze)

Mě tohle třeba číst baví, i když nemám nutkání se zapojovat :) Po tom co zažívám na jiných diskuzích mi tohle nepřijde nijak mimo mísu :)

Larrysbride

Larrysbride (hodnocení, recenze)

Myslím, že kdyby ostatní tak strašně moc toužili se do toho vašeho dialogu zapojit, už by to za tech X dní dávno udělali...

Jakkob

o pátém už jsme se bavili. a sedmý já osobně považuji za špatný ze stejných důvodů, z jakých považují odpůrci Abramsova za špatné ty jeho filmy - je tam zkrátka tak velká koncentrace naprosto neodpustitelných chyb, že se to už nedá ignorovat.

Eodeon

Tak Generations zrovna mě přijde jako hodně dobrý film i bez shovívavosti a mého nadšení do Star Treku.. ;) Spolu s ním je to potom naprosto báječný film, který mohu vidět dnes a denně a neomrzí mě to. No a všemi proklínaný pátý ST... Ten se mi líbí hodně skrze nostalgii, ale hodně i sám o sobě, pro to jaký je :) To je smo o sobě dost zvláštní, ale už jsem se tomu divil několikráte a je to prostě tak.. ;)

Jakkob

jo tak, dobře. jinak s tebou souhlasím. osobně to mám podobně hlavně s některými filmy, které považuji za výrazně slabší, například Final Frontier nebo Generations. nebýt to Star Trek, asi bych k těm filmům nebyl až tak shovívavý. no a třeba taková Nemesis by byl jen tupý sci-fi akčňák, nebýt jeho inspirace Star Trekem.

Eodeon

V pohodě, naspal jsem dost, a díky za starost :) Ve 4:30 jsem už snídal a pomalu se chystal na odjezd do práce, mám ranní směnu ;)

Eodeon

To ne, takhle jsem to nemyslel.. :) Spíše jsem chtěl říci, ta "nálepka" Star Trek je pro mě osobně velká motivace a hnací motor, a také zkrátka faktor, na který nedám dopustit, a to i když má ten seriál či film nějaký neduh, či škraloup na kráse, který by mi jinak a normálně třeba i vadil ;)

Eodeon (hodnocení, recenze)

tak teď jsem tě nejspíš špatně pochopil. ty říkáš, že kdybys dnes, po zhlédnutí seriálu a s vědomím jeho kvalit, na něj zcela přehodnotil svůj názor, pokud bys například zjistil, že došlo k omylu, nejmenuje se to Star Trek, ale jinak, a že to s těmi pozdějšími Star Treky přímo nesouvisí? :)

Eodeon

Tak Star Trek je pro mě taky něco "zvláštního" až "jedinečného". A taky něco, co se neřídí pro mě jinak běžnými standarty. Např. taková TOSka. Nebýt to ST, asi bych nad tím max. ohrnul nos a obloukem se tomu vyhnul. To samé TASka. Ale právě proto, že to je ST, jsem tomu šanci rád dal a co více, fakt jsem si to zamiloval a nedám na to dopustit. Ale je fakt, že tohle všechno dělá právě ta skutečnost, že to má nálepku ST. Být to tak jak to je a bez jakýchkoli změn, a jen by se to jmenovalo třeba Space Trek, už bych to posuzoval docela jinak, škatulkoval to někam docela jinam a nejspíše bych hned ohrnoval nos... Tím chci říci že pro mě je ST sám o sobě důvod na to také jít, i kdyby já nevím co. Tak nebo onak, je to pro mě více než cokoli jiného.. ;)

Jakkob

tak to je dobře. nakonec, všichni si vybíráme. ale například zrovna u takového Star Treku to v mém případě neplatí. na ten půjdu tak jako tak. i kdybych tušil, že to dopadne špatně, a i kdybych měl do toho kina jít s velkými obavami, ujít si to nenechám. takže vlastně to mám podobně jako ty, ke Star Treku mám zvláštní přístup.

Eodeon

Tak na vyloženě hrozné trailery zase tak často nenarážím a mnohem více (vlastně spíše převážně) se mi stává, že je trailer parádní, ale film už tak dobrý není. Každopádně se za ty roky znám a z toho mnoha a mnoha se mi to co si pustím většinou opravdu líbí. Já ani nemám čas vidět a sledovat všechno, takže si opravdu vyberu pár kousků za nějaký čas a skutečně málokdy se mi stane, že pak z kina odcházím nespokojen...

Jakkob

z toho vyplývá, že pokud je trailer hrozný a s tvůrci máš špatnou předchozí zkušenost, jsou tvé nároky minimální a film se ti tím pádem líbí, přestože je mizerný. tak nějak to je? to nezní příliš logicky.

nic nerelativizovat a mít vysoké nároky znamená přesné rozlišení dobrého od špatného. to špatné si sice opravdu neužiješ, ale to dobré si užiješ o to více. stačí si jen umět dobře vybrat.

Eodeon

Mít vysoké nároky na vše, dost dobře bych si lecos neužil a to bych šel sám proti sobě ;) Nároky se mi vytváří po slédnutí traileru a zjištění několika základních informací o filmu, tvůrcích atd. Z toho vycházím...

Jakkob

a v tom to právě je. já mám naopak velmi vysoké nároky na všechny filmy, a právě proto se mi nezavděčí jen tak něco.

Eodeon

No to rozhodně, o tom žádná že k tomu mám sakra jiný přístup, než k filmu jako je Měsíc.. ;)

Jakkob

já ti to také neberu, ale předpokládám, že když jde o Star Trek, máš mnohem větší nároky, než jaké uplatňuješ na Měsíc...

Eodeon

Tak očividně k tomu každý přistupujeme jinak.. ;) Nic proti tomu, mě se to zkrátka líbilo.. :)

Jakkob

já nemluvím o přízemní řemeslné zručnosti, kterou očekávám coby standard jak od Hollywoodu, tak od nezávislé produkce, ale mluvím o uměleckých kvalitách, které jsem prostě u Měsíce postrádal. byl to film na efekt. stejně jako bývají ty horší z hollywoodských filmů. to je důvod, proč z něj neskáču radostí.

Eodeon

Tak mě to zpracování a provedení přišlo jak na úrovni Hollywoodské produkce, kterou to ale nevidělo ani z rychlíku... Nemám s čím to srovnat, ano, ale pro tuhle skutečnost se mi to líbí hodně :)

Jakkob

málokdo se v americkém nezávislém filmu vyzná tak dobře jako já a ve srovnání s tím nejlepším z téhle škatulky je Měsíc pořád přinejlepším průměrný.

Eodeon

Tak on je ten Měsíc dobrý právě proto, že je to nezávislý film. Být to točené pod nějakým tím velkým studiem v Hollywoodu, bylo by to hodně průměrné, ale právě ta nezávislost na těch gigantech a v rámci toho i solidní provedení to myslím za pozornost a trošku i ten obdiv stojí ;)
Jinak jasný, když už nic, tak bod za nás dva pro Wyatta! ;)

Jakkob

já právě Měsíc za příliš dobrý nepovažuji. je to v podstatě sci-fi nezávislák s pointou, to je celé. a ta pointa je od poloviny filmu jasná a navíc nijak zvlášť šokující. od Star Treku očekávám něco víc než hodinu a půl čekat na banální pointu.

jsem rád, že se shodneme na Wyattovi. také mě jeho Planeta opic přesvědčila.

Eodeon

Lin by se ani mě nelíbil - jeho F&F série jde zcela mimo mě a celkově mi ten jeho styl ke ST nesedí. Ale přiznám se... Jsem v tomto ohledu dosti zaujatý (především skrze ty F&F filmy). Duncan Jones... No, jeho Měsíc byl dost dobrý, to jo! Ale znovu, tenhle styl by mi ke ST ala Abrams vůbec nesedí. Od R. Wyatta jsem viděl tu jeho novou Planetu Opic a ta se mi líbila hodně, takže on jediný (ostatní režiséry neznám) by mi tam asi tak nějak i seděl...

Jakkob

pokud ty režiséry neznáš osobně, těžko domyslíš, jak dobře se vyznají ve Star Treku. a i kdyby vůbec, případné nedostatky z toho vyplývající jistě producenti ohlídají. dokud je tam Orci, který se vyzná, není se čeho bát.

já osobně nemám některé z těch režisérů vůbec nakoukané, ale jméno takového Ruperta Wyatta nezní špatně. na druhou stranu Justina Lina nebo Duncana Jonese bych nechtěl. respektive pro jiný projekt třeba, ale Star Trek bych jim nesvěřil.

Eodeon

Já vím, že to bylo spíše něco jako zbožné přání, ale i tak... Každopádně z té pětky nevím, který by byl pro náš ST nejvhodnější, který z nich aspoň trošku ST zná a tak vůbec... Faktorů je moc a mě se upřímně z těch pěti nezdá nikdo, bohužel.

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (více)