Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který je i celou Federaci vystaví těžké zkoušce. (Cinemart)

Diskuze

Uesbe

Uesbe (hodnocení, recenze)

Eodeon

presne na to narážam......ani ich nespomenú, v jednej scéne ako by vyzerala konfrontácia, alebo aspoň aby diváci lepšie videli, čo všetko má z ľudí a čo z vulkáncov....akurát tuším v pôvodnom seriáli raz Nimoy nadhodil, že jeho predok bol sir Arthur Conan Doyle....myslím, že tak je to aj v Memory alpha

na příspěvěk reagoval GigaPudding

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Mnohé ano, ale stále si ještě nemyslím, že by to bylo až tak běžné, pokud hovoříme o tří a více hodinové stopáži. Dvě až dvě a půl hodiny je už více méně standart, ano. A i když se nároky publika stále vyvíjí a mění, dovoluji si usuzovat, že doba, kdy bude mít film třeba 4 hodiny a více (momentálně sleduji SE edici filmu Das Boot, která má hodin skoro pět!) hned tak nebude, ostatně na co by pak distributoří lákali v rámci DVDček a Blu-ray disků, když ne na x a y minut bonusového materiálu, který by se takhle promítl už v kinoverzi toho či onoho filmu? Navíc... Nevím jak vy ostatní, ale já mám s příliš dlouhou stopáží někdy docela problém. Konkrétně tedy v tom ohledu, že mám takový film problém dokoukat v kuse na jeden zátah skrze všední starosti, povinnosti, práci atd. Leckdy člověk musí dělat různé ústupky, co odsunout na později, nebo ten film zkrátka dokoukat příště atd. Tohle je hodně individuální, ano... Ale přeci jen se mi nechce věřit, že by tři a více hodinové stopáže v běžném životě dospělého člověka nedělali takové, či obdobné trable, jako mě.. ;)

na příspěvěk reagoval Larrysbride

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Jakkob

pravda, tehdejší normy už neplatí, což je jen další doklad toho, že nároky a představy publika se s časem mění a vyvíjejí, což se možná děje i nyní. je možné, že z několikahodinových blockbusterových spektáklů se opět stává všeobecně přijímaný trend, to nejsou jen adaptace Tolkiena, to jsou i Cameronovy filmy, Nolanovy a mnohé další. většina velkofilmů už ani nejde pod dvě hodiny a dvě a půl nejsou výjimkou. důležité je, aby divák neměl pocit, že to je protahované zbytečně. slyšel jsem od dalšího fanouška Star Treku podobnou reakci na účet Interstellar, ačkoliv sám jsem zatím neviděl. na druhou stranu po skončení obou dílů Hobita mi zase chyběla další hodina navíc a vůbec by mi nevadilo, kdyby byla čtvrtá. tak moc jsem se do toho fantastického světa ponořil, že jsem reálný čas přestal vnímat. u Star Treku mám přirozenou tentenci se do toho pohroužit o to spíše. takže kdyby měla trojka Star Treku dvě a půl hodiny nebo i víc? vůbec bych se tomu nebránil.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Eodeon , Šimpy

 

Eodeon: Jistě že je to subjektivní, o tom žádná, ale na druhou stranu je éra němých a "nekonečných" filmů už nějaký ten pátek ta tam a stejně tak i standarty tehdejší kinematografie a samosebou publika. Netvrdím že dnes se nenajdou tací, kterým mega-stopáž vrásky na čele nedělá a naopak ji vítají, ale to tu ani nezpochybňuji... Jen konstatuji, že dnes je stopáž o třech hodinách či více už docela dost, když se na to podíváme z obecného hlediska. Rozhodně se nejedná o žádný standart, který by byl v kinech běžný...

Šimpy: Já už více méně také, pokud jde o LotRa, ale do Hobita se též kvůli nespokojenosti s celkovým provedením (platí pro druhý film) nepouštím, a třebas ač jsem velice spokojený s dílem prvním, v rámci rozšířených scén už tolik spokojený nejsem a říkám si, že je dobře, že většina z nich si cestu do kino-verze nakonec nenašla...

na příspěvěk reagoval Eodeon

Šimpy

Šimpy (hodnocení, recenze)

Jakkob

Je fakt, že Lotra si už dávám jen v rozšířené verzi...když jsem byl na trojce v kině, a v letním, takže film začínal v devět a končil po jedné, tak 90 procent diváků šílela z dalších a dalších konců a já si jen přál, ať to ještě nekončí :-D. V Hobbitovi je na mě moc scén, které mi nesedí, takže rozšířené verze jsem ještě ani neviděl...

na příspěvěk reagoval Jakkob

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

Jakkob

zrovna u toho Hobita je to sestříháno nedobře, v rozšířené verzi je třeba jedna důležitá scéna, který by měla být v kinoverzi a naopak

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Jakkob

to je subjektivní, co komu připadá dlouhé. v němé éře nebyly neobvyklé ani osmi nebo devítihodinové filmy a nikdo si nestěžoval, že mu to přijde moc dlouhé. naopak.

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Šimpy , Eodeon , Larrysbride

 

Šimpy: No, já si to už taky moc dobře nepamatuji a nějaké upomenutí by nebylo na škodu ;) Jinak Watchmeni v té ultimátní prodloužené edici jsou vynikající, ač uznávám že ta stopáž zabrat dá, ale mě to celkem uteklo bez větších problémů... Jak píšeš, je to super film ;)

Eodeon: Tak já tím extrémem nemyslím něco, co by měli diváci odmítat. Spíše tím myslím něco, za ta stopáž v těch filmech je i v obyčejné kino verzi dost dlouhá, a to nemluvím o těch extended verzích... 

Larrysbride: Tou trojkou myslíš třetího LotRa? Pokud ano, tak tam mi přijde vše OK. Problémy ale začínám mít s Hobitem, a to už i v těch kinoverzích, stejně jako v extended verzích...

na příspěvěk reagoval Eodeon, Tom_Lachtan, Šimpy

Larrysbride

Larrysbride (hodnocení, recenze)

Jakkob

Upřímně? Já na trojku nešla ani do kina a doma na DVD jsem pak nějaké scény i přetáčela, protože to byl prostě příklad naprosto zbytečně zdlouhavýho filmu za všechny...

na příspěvěk reagoval Jakkob

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Jakkob

kdyby to byl extrém, diváci by to odmítli a nebyly by z toho jedny z nejnavštěvovanějších filmů roku. vlastně kdejaký populární velkofilm má stopáž ke dvěma hodinám. jsou-li ty filmy kvalitní, nikdo nic nenamítá. ani člověk nemusí být fanoušek Tolkiena, nebo v tomto případě Star Treku. imho.

na příspěvěk reagoval Jakkob

Šimpy

Šimpy (hodnocení, recenze)

Jakkob

Jak tu pořád zmiňujete, asi si budu muset ty vynechané scény shlédnout...jinak souhlasím, že pro fanouška jsou tyhle věci navíc super...i když shlédnout Watchmeny v ultimate verzi mi dalo zabrat, ale co bych pro tak dobrej film neudělal :-D

na příspěvěk reagoval Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Eodeon

Tak Hobit a vše okolo LotRa od Jacksona je už docela extrém i při normální stopáži, natož pak u těch extended edicí... Ale je fakt, že pro fanouška či diváka, který má nějaký vztah k těm filmům a tomu světu tam, to je jenom plus a za něco takového se rozhodně zlobit nebude...
Já bych jinak taky klidně bral Star Treky v delších stopážích, ale je pravda že rozhodně ne za každou cenu, viz. ty záběry, které jsou fajn jako bonus, ale už ne jako součást filmu (v případě, že by byly součástí)...

na příspěvěk reagoval Šimpy, Eodeon, Larrysbride

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Larrysbride

mě by nevadilo, kdyby to mělo stopáž mnohem delší. u těch velkých blockbusterů je to obvyklé. stačí si vzít Hobita. ale nejen toho. akorát ale souhlasím s tím, že ty scény tam být nemusely, nejsou tam nutné a dokonce mám i pocit, že by se tam ani příliš nehodily a navíc by zdržovaly vyprávění.

na příspěvěk reagoval Jakkob

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Larrysbride

ty scény jsem viděl a nevzpomínám si na nic, co by se týkalo Spockovy pozemské rodiny, leda té vulkánské a o té víme dávno všechno.

na příspěvěk reagoval Uesbe

Larrysbride

Larrysbride (hodnocení, recenze)

Eodeon

Si vem, už teď má hotový film více jak dvě hodiny - natožpak ještě piplání se s rodinama hrdinů... Představily je tam - představily, já myslím, že to stačilo :)

na příspěvěk reagoval Eodeon

Larrysbride

Larrysbride (hodnocení, recenze)

Eodeon

Na DVD jsou vynechané scény a tam něco málo více je. Vynechané scény tam mají celkem kolem půl hodiny a přišly mi opravdu do celkového filmu zbytečné a hlavně by to tvořilo příliš zdlouhavý začátek - už teď si někteří stěžovali, že to má pomalý rozjezd.

na příspěvěk reagoval Eodeon

Eodeon

Eodeon (hodnocení, recenze)

Jakkob

řeč je pravděpodobně právě o Spockově lidské rodině z matčiny strany a o té jsme se toho z filmů a seriálů opravdu mnoho nedozvěděli. vlastně nic. nepadá mě z hlavy jen jedna kniha, kdy se o Spokově rodině na Zemi dozvídáme trochu víc. v Abramsových filmech pro to podle mě ani nebylo místo, takže bych to neřešil.

na příspěvěk reagoval Larrysbride, Larrysbride

Uživatel Larrysbride smazal svůj příspěvek.

Uesbe

Uesbe (hodnocení, recenze)

inak, prečo nikdy neukázali Spockovu rodinu na Zemi? to sú všetci mŕtvi alebo hrozní rasisti, čo s ním nechcú mať nič spoločné?

na příspěvěk reagoval Gryphon, Larrysbride

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

wenca

Jak říká kolega Šimpy... ST není jen TNG, ale především TOSka, kterými to začalo a tam je Kirk více méně skoro takový, jako je v těch nových verzích ;)

Šimpy

Šimpy (hodnocení, recenze)

wenca

Tak já vyrostl na TOSkách a nevadí mi to, protože původní Kirk se někdy chval jako 18iletý fracek a na druhou stranu chápu, že se film musí přiblížit i dnešnímu mladšímu publiku...

Související novinky

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (více)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Je tomu už téměř osm let, co do kin dorazil zatím poslední filmový Star Trek s podtitulem Do neznáma. A zatímco o přímém pokračování série v hlavních rolích s Chrisem Pinem, Zacharym Quintem a Zoe… (více)

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Americký filmový průmysl v blízké budoucnosti možná čeká spojení obřích firem, které by se zapsalo do historie. V první polovině tohoto týdne totiž v New Yorku proběhla jednání mezi šéfy studií… (více)

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (více)

Reklama

Reklama