Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

Natabar

Neskutečně přeceňovaný film. Občas pobaví, ale celek zanechá rozpačitý dojem. Těch 10 oscarových nominací je fakt povedený vtip. ()

fefee

Veľa veľa cez dvojhodinových kecov o ničom ale stále priemer si do udržuje celý snímok a to hlavne vďaka skvelým hercom a dobrej kamere a hudbe. Slabý priemer! (2,5*) ()

Sany33

Každá z postáv predstavuje určitý charakter, či už Baleov patriarcha, ktorý aj keď nie je práve najčistejší, vyznáva určité morálne zásady (najmä vo vzťahu k svojej žene, či ku Carmine Politeovi, snažiac sa za každých okolností zachovať správne), Cooperov kariérista, Adamsovej „šľapka“ s dobrým srdcom alebo Lawrencová ako pomstychtivá blbka. Títo hrdinovia prechádzajú celým príbehom, občas sa zastavia a kecajú o tom, ako toho druhého obalamutiť, vo filme s naozaj zapamätania hodnými scénami (WC v nočnom klube, letisko…) a s náladou dotvorenou dobovými skladbami. No možno len režisér Russell na akademikov spravil ďalší zo svojich špinavých trikov. 71% ()

svobik

Veleprůměrné a prakticky nevtipné kriminální retro. Za uplynulý rok se urodila spousta lepších filmů, takže nevidím důvod, proč by ho měla Akademie tolik oslavovat. Jediné výraznější plus je pro mě Amy Adams, která se po x letech zřejmě naučila hrát a být snesitelná a koukatelná... a samozřejmě De Niro. Stačí jedna, dvě grimasy a má v kapsách celý herecký ansámbl. 6/10 ()

Marrdaa

Baleovo panděro, Cooperovo ondulovaná kštice, dvě brady Lórenzový a výstřih Isly Fish...eeeh...Amy Adams. Toť veškerý výčet momentů, které vám možná zůstanou v paměti i hodinu po titulkách. ()

D28

Hovorte a píšte si, čo chcete, Chrisík to zahral presvedčivo a zároveň decentne ako vždy, a ostatní ani trošku nezaostávali. Bavil ma ten nadhľad a jemný humor, radšej skúmam charaktery a emócie hrdinov než mŕtvoly a zbrane, ktoré by sa v súvislosti s témou mafia, FBI dali očakávať. Potešila ma relatívna obyčajnosť a "nehrdinskosť" príbehu, vďaka ktorej nemôže byť tento film komerčným hitom, zato pre mňa príjemným prekvapením. Ľudskosť u mňa vždy víťazí nad zvlčilosťou.Sorry, Leo. ()

FrajerTom

Tak trošku jiná gangsterka, která netěží z kdovíjak silného nebo originálního příběhu, ale z příjemné atmosféry 70.let, vynikajících hereckých výkonů celé party skvělých herců a fantastického soundtracku, který filmu v mých očích dává tu čtvrtou hvězdičku. ()

blackJag

Lidi čekali vypulírované límečky a on si to přifařil jen obyčejně ušmudlaný podvodníček z éry diska, s vymakanou přehazovačkou a pupkem jak hora (ale vypadalo to aspoň uvěřitelně). A začalo se větřit kde že je ta zakopaná čivava jménem Kalkul, padla podezření a zapomnělo se bavit. 80% ()

Killda

Nu což. Příběh není vůbec špatný. Herecká esa si svoje role evidentně užívají. Díky tomu film spolknete jak malinu, ale O. Russellovi to tentokrát nepadlo do jeho režijní noty, což nakonec shodí celý výsledek. ()

mkubalikova

Za mě dobře, hlavně herecké výkony. Bale a Cooper výborní, Adams nepřehlédnutelná, ale nejvíc je tu Jennifer Lawrence s reklamou na blbou blondýnu. Z děje si ale po pár dnech nepamatuju skoro nic. 70% ()

Mr.KarlAdler

Got me. Přehlídka skvělých, ba vynikajících hereckých výkonů ruku v ruce se zajímavě řešeným scénářem, kde divák naskočí do půlky příběhu, aby se v první půli stopáže seznámil s tím, jak že k tomu došlo, a pak může představení pokračovat. Pro mě originální. A ano, vím, přes dvě hodiny jde v podstatě o hovno. Ale možná přesně něco takového mi v poslední době chybělo. Něco stylově natočeného, zahraného (Jeremy Renner umí tak dobře hrát?) a po russellovsku správně hysterického. Myslím, že pan režisér udělal ze špinavého hovna trik. ()

Puyi

Měl jsem menší obavy z toho, jak moc dobré či nedobré to bude, ale nakonec se mi dostalo alespoň toho, v co jsem doufal. Ulítlá šaškárna se skupinkou skvělých herců. Radši se ani nedívám, za co všechno si to vysloužilo nominaci na Oscara, tipl bych, že jediná oprávněná byla nominace za kostýmy, možná. Ovšem bavil jsem se, viděl jsem naprosto... skvělou Amy, jsem spokojen. ()

vyfuk

Tenhle film byl pro mne jeden z nejočekávanějších, ale nakonec se z toho vyklubala blbost. Takhle bych ten komentář mohl jednoduše shrnout, ale neudělám to. Tenhle film měl dobré herecké obsazení, doslova úžasné. Celkově to vypadalo na super film. Jediný problém je, když někdo neumí napsat scénář. Je to scénář pro film, ale není to o tom, že by to člověka doslova chytilo a drželo. Já osobně se celkem nudil. Ale na druhou stranu... druhá půlka filmu, měla alespoň trochu napětí a švih. Když se v jedné části Bale rozbrečel, skoro jsem se rozbrečel taky. Film je snůška nudy, ale mělo to jistý potenciál. ()

Bagr_007

Jak už bývá u Davida O. Russella dobrým zvykem, film má Oscarové ambice (a kvality), ale zároveň je divácky velmi přívětivý. Herecky naprosto elitní, příběhově příjemné. 7/10 ()

ghatos

Chybělo tomu lepší režisérské uchopení. Příběh vcelku zajímavý, ale topilo se to samo v sobě. Na Davida O. Russella to bylo příliš náročné a utrpěl tím film. 43%. ()

Koryntos

Úžasný film kde všechno od začátku klape, vše do sebe zapadá. Úžasní herci, úžasné dialogy a monology, to já rád, úžasný hudební podklad. Začne vám to připomínat dejme tomu Jackie Brown a najednou v poslední 10 minutovce zjistíte, že si z vás ti Amerikáni opět vystřelili a ta zápletka je tak blbě banální, že vás to sice séře, ale zas všechno to před tím bylo tak famózmí, že na ten konec séře bílej tesák. ()

Hollohlaway

Špinavý trik, ale na diváka. Obsazení super, ale je to užvaněná, roztahaná ( proboha to už se netočí filmy co trvají 90 minut? ) a nevýrazná nuda. Opravdu jsem měl problém udržet pozornost , scénář je děsivě nevýrazný, vzruchuprostý a byť je vše řemeslně kvalitní, je to navoněná bída. Tohle na Oskary? Dlouho jsem neviděl áčkový film, za který jsem litoval peněz za lístek. ()

Andrew78

David O. Russell prohlásil, že jej ve filmech nezajímá ani tak děj, jako spíše charaktery samotných postav. A právě to je ten důvod, proč jeho díla fungují i nefungují zároveň. Je těžké stavět na interakcích mezi postavami, když se samy nemají o co opřít a plácají se víceméně v prázdnu. Děj je zde skutečně odstaven na druhou kolej a jakékoliv zvraty nebo vážnější momenty pak přirozeně nefungují tak, jak by měly. Ovšem ani ony postavy nejsou schopny film spasit, jelikož nejsou zrovna sympatické a divák tak nemá mnoho důvodů, proč někomu fandit. Za opatrný palec nahoru tak může Russell děkovat všem těm šíleným parukám a Jennifer Lawrence, která to té zpropadené mikrovlnce pěkně natřela. ()

jefff

Za sebe musím říct, že jsem se na film moc těšil už kvůli obsazení i tématu. Zdejší hodnocení mě na dlouhou dobu odradilo. Špinavý trik mě ale potěšil a splnil očekávání. Bale byl excelentní a i ostatní herecké výkony byly nadstandardní. I příběh a jeho zpracování mě zaujalo, proto nízké hodnocení moc nechápu. ()

Lukoboss

Přes dvě hodiny trvající, vlekoucí se a chvílema skoro ubíjející nuda, která má ale (zase) hvězdný obsazení, který to drží zuby nehty v průměrné škatulce. Mohla to být velice slušná kriminálka, ale na "co by kdyby" se nehraje, takže hodnocení prostě nemůže jít výš. Výprava je pěkná, retro stylizace tomu sluší, ale právě ten styl vyprávění je kamenem úrazu. Přiznám se, že jsem od toho čekal víc a vcelku mě to zklamalo, tak i možná proto je ta kritika větší, ale to se nedá nic dělat. Kdybych se u toho bavil, byla by to jiná káva... ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky