Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

DannyVlk

Na film jsem se strašně těšil, možná až moc a pak mě pomalu začaly nahlodávat recenze. Možná to nebude až taková sláva, říkal jsem si, ale přece mi oblíbení herci nezkazí film s jednou z mých nejoblíbenějších tématik...Ale opak je pravdou... Musím se přiznat, že tohle je můj první film který jsem dokoukal kvůli výkonu herečky, resp. hereček. Kočky Amy a Jennifer filmu zajistily alespoň malý spád a trochu mi to připadalo jako dramatická linka vytržená z Fightera. Bylo jasné jak celý film dopadne, ale oni vás musí potrestat tím, jak dlouho se k finále dostávají. Výsledkem všeho je užvaněné, příliš dlouhé dílo, kam mi tlustý žid Bale a až příliš modrooký B. Cooper vůbec nesedli. 2 Hvězdy dávám za zmíněné herečky a hudbu, která navozovala dojem 50. let v Americe a málem bych zapomněl na "Elvise", nečekal jsem jak se scéna u něj v bytě vybarví a díky ní dávám 3. hvězdu. ()

jakup57

Dobrá namotávka - zamotávka. Celý film som čakal ako sa to rozpletie. Finále bolo však slabé, vďaka ktorému kvalita filmu klesla kamsi nad priemer. Na takých príjemných 65 %. ()

sebinho

Dve hodiny cistej esencie nudy, ktoru nezachrania pekne herecky a ani keby sa Christian Bale transformoval na Optimusa primea. Nechapem 10tim nominaciam. ()

terordemon

Ako mohlo toto dostať 10 nominácii na Oskara?! Áno, má to krásny a zaujímavý retro vizuál 70 rokov, bezchybné herecké výkony a fajnový soundtrack. Ale príbeh veď ten príbeh je už x krát omletý. Zas tam ide len o to ako niekoho majstrovsky podviesť a ukradnúť všetky prachy. Postavy ploché a úplne obyčajné. Patlá sa to v rôznej motivácii postáv a ani som nevedel niekedy čo sa tam vlastne deje. S takou hereckou elitou je to až hanba. Taký The Wolf of Wall Street je v podstate o tom istom ale aspoň sa tam stále niečo deje. Toto sa ťahá tak pomaly ako jak keď ide starý štamgast po 9tich pivách a 6 borovičkách z krčmy. Ale vidieť vyžratého Christiana Balea s veľkým bruchom ako si pred zrkadlom robí prehadzovačku, Bradleyho Coopera s mininátačkami na hlave a Jeremyho Rennera s trvalou, to bol pohľad ktorý nezabudnem na celý život. 56% ()

Tomulka

Hereckým výkonum se nedá vytknout absolultně nic, ale tempo je hrozné, zápletka není až tak zajimavá a žánr byl hodně divně vyložený. Byla to taková nepovedená komedie hodně nepovedená. Ale jak pravím, herci všichni super takže za tři. ()

dudel3333

sice som nepochopil za čo tolko nominacii na Oscarov , ale dobre.Celkom zaujimave, k tomu hviezdny herecky ansambl.Pekny filmik na večer ale druhy krat pozretie to isto nehrozí ()

vabambule

Mám ráda kouzelnické filmy, filmy o kartách, kasinech, podvodech... No ale tohle mi přišlo prostě nedotažené. Ani ne tak trik, ale příběh, propracovanost filmu... No, když by asi v TV nic jiného nedávali, tak ok. 50% ()

camomilla odpad!

Muj komentar nebude asi uplne objektivni, ale ani po dvaceti minutach me film nicim nezaujal. Nedokoukano, nuda. Skoda kvalitnich hercu. ()

Epco

Opäť film kde je hlavným hrdinom sviňa ktorá si nezasúži ani opluť. Natočené je to však spôsobom, že som sa bavil. A určite tomu napomáhalo královské obsadenie, ktoré prerobené do verzie ala 70-roky si samo o sebe zaslúžie nejakú tu hviezdu. ()

ANATHREIUS

Bale je prostě jednička, to co pro svoje role dělá a jak hraje si zaslouží obdiv. Vlastně ostatní herci jsou také dobří, ale co není dobré je režijní ruka. To jak je film natočen, někdy odbytě, někdy pomalu, někdy nesmyslně si bohužel nezaslouží víc hvězd. ()

sha.piro

Tak tady mi Amy Adamsová pěkně propotila triko! Její vyzývavé dekolty a přiléhavé šaty musely vzít dech každému chlapovi stejně jako její herecký výkon, který je bezesporu nejsilnější stránkou celého filmu. Jennifer Lawrence se zhostila své role též velice dobře... ono to vlastně bylo celé lépe zahrané, než odvyprávěné a natočené. Na mě tam bylo málo překvapivých zvratů a mnoho klišé a tempo bylo pomalé. Koukat na to podruhé? Proč ne, ale příště už jen čistě kvůli Amy : ) ()

Yokto

Herecké obsazeni zasluhuje pochvalu. Nejlepsi je záběr na břicho legendárního Batmana u bazénu a samozřejme příčesek. ()

(fun)tomas

American Hustle je film, ktorý je silný v hereckých výkonoch avšak príbehovo neprináša nič nové. Dej filmu bol pre mňa ťažko uveriteľný, až som paradoxne očakával na záver vyhlásenie: Natočené podľa skutočných udalostí. Dnešný Hollywood rád vyhrabáva nepravdepodobné a silné príbehy podľa skutočných udalostí. Príbeh je síce založený na skutočných reáliách, avšak pravdivá je len minimálna časť filmu. Všetko ostatné je pozlátko, vyfabrikovaný príbeh, ktorý mal dať priestor hlavnej štvorici hercov. Tí to zvládli perfektne (všetci štyria boli nominovaní na oscara), ale to mi jednoducho nestačilo. Bolo to ako sledovať nádherný západ slnka v šerednej betónovej mestskej konglomerácii. ()

NeverEver

Typicky americky film o typicky posahanych a zoufalych americkych lidech, kde nemohoucnost, trapnost a blbost jsou vydavany za prednosti a servirovany na zlatem podnose, doufajic ve vtipny a originalni vysledek. Jelikoz nemam americky mozek a ani nepatrim k obdivovacum 70.let mohla jsem si vychutnat jen opravdu nekolik malo dobrych chvilek, ktery film ve finale nabizi. ( napr. de Nirovska etuda v arabstine) Pokud se tvurci nechali inspirovat u "Podrazu", jaksi jim z te inspirace vypadla inteligence, bez ktere zadny opravdu dobry "podfukarsky" film nemuze fungovat. U me jen 2**. ()

crapbag

jednoznačně největší zklamání za poslední dobu. Tolik jsem od toho čekala a nakonec se to skoro nedalo vydržet. V čele toho všeho tentokrát nečekaně nesympatický Bradley Cooper. Hvězdička za Christiana a za celkové obsazení. ()

medveed

Není to špatný film, ale je v něm toho tolik, že je poněkud hůře stravitelný. Divák si nemá šanci ani na minutu vydechnou. Herecké výkony jsou výborné, zejména pak u ženských postav. 70% ()

Starejsi

Mňa osobne to celkom bavilo. Bale opäť potvrdil, že kvôli role dokáže urobiť čokoľvek. Celkom jednoduchá zápletka, ale stačila. Oceňujem tam malú rolu De Nira, môjho milovníka z čias, keď točil jeden mafiánsky kultový film za druhým. Skvelé herecké obsadenie, osobne neviem prečo tam bolo až 10 nominácií na oscara, ale asi to je ten typ filmu. Čo sa mi až tak nepáčilo, aj keď to bude znieť trošku šialene, boli výstrihy hlavného ženského obsadenia. Samozrejme Amy Adams aj Jennifer Lawrence majú krásne obdarené hrudníky a myslím si, že väčšina mužského obecenstva by so mnou nesúhlasila, ale keď sa tam pretŕčajú s výstrihmi až po pupok celé dve hodiny plus, príde mi to už tak trošku moc, ale každopádne sú to skvelé herečky, len v tomto filme zaujali inak. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky