Dvě hodiny nadupané akcí, ve kterých se gang mladých zlodějíčků zaplete do sítí kruté a brutální zločinecké armády. Uprostřed území nikoho přežije jen ten nejsilnější. Helene Laborie (Nadia Fares) je francouzská důstojnice zvláštního policejního komanda. K soudnímu přelíčení má předvést Abedinam Nexhepa, největšího bosse podsvětí, ale během transportu na speciální eskortu zaútočí uprostřed opuštěné průmyslové oblasti jeho lidé, kteří se nezastaví před ničím. Ono místo právě vykrádá ne moc zkušený mladý gang… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Deimos

DivX/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +jiná ale poctivá filmařina, technické zpracování, akce, hudba, atmosféra, postavy, děj -snad jen některé nejasnosti ohledně smrtí postav nazávěr/// Velice povedený film, na který jsem hodně dlouho čekal a z něhož se nakonec vyklubala francouzská vereze filmu Přepadeni 13. okrsku. Film mě především ničím nezklamal a hlavně je to ta lepší verze výše zmíněného filmu. Postavy jsou dobře čitelné a vesměs všechny odlišné. Tím i zajímavé. Film má jinak výbornou atmosféru, které pochopitelně napomáhá hudba. Akce je dostatek a je hodně vypiplaná. Skoro bych až neřek, že frantíci tak umí. Snad jen ten Samy Naceri má divnej part, ale hlavní je, že v tom filmu hraje. Z mé strany tedy spokojenost./// Celkem 83%/// ()

Davies182

Slušná akce s podprůměrnými herci, a to včetně Sama Naceriho. Ten chlapec má talent, to přímo bije do očí, ale proč na něj zvysoka kašle, to už nepochopím. K plusu se dá dále přičíst vtipný konec, k minusu zase častá hluchá místa, kdy děj poměrně dost ztrácí dech. Dlouhá ostřelovací scéna ale nemá chybu. ()

cityman

"Nid de guêpes" je dalším důkazem toho, že v poslední době francouzi umí točit nejen vynikající komedie, ale že když se pustí do trošičku ostřejšího žánru, jde jim stejně ne-li ještě o trochu lépe. Ikdyž i tento film tak trochu potvrdil, že závěry ještě musí trochu pilovat. Né, že by byl závěr tohoto filmu stejně "divný" jako třeba u Purpurových řek, ale přece jen po cca 80 minutách tvrdé řežby byl přeci jen trochu "vlažný" a působil trochu jako, kdyby si už režisér a scénárista tak trochu nevěděli rady čím celou tu kanonádu uzavřít. Kromně konce snad nemám tomuto filmu co vyčítat, protože film, přesně splnil co jsem od něj očekával! Prostě o co méně je v něm děje a jakékoliv filozofie o to rychleji v něm létají kulky. Největší pochvalu si dle mého zaslouží zvuková stránka filmu, protože tenhle film je opravdu ten pravý kvůli kterému by měl člověk zajít do nějakého kina vybaveného minimálně Dolby Digital. Takový nápor na moje uši (v tom kladném slova smyslu) už dlouho nepamatuji. Pro mnoho lidí možná bude tento film "odpad" protože rozhodně se o něm nedá mluvit jako o filmu vyjadřujícím nějaký postoj či stanovisko, ani není nijak "umělecký". Je to prostě čistý nostop nářez jak má být a pokud od toho nečekáte nic jiného a máte takový typ filmu rádi, tak se vám to prostě musí líbit, nemluvě o tom, že po spoustě akčních filmů v angličtině je příjemná změna slyšet z úst herců tak lahodný jazyk jakým je francouzština. Je opravdu velká škoda, že naši tvůrci se bojí do tohoto filmového žánru jak čert kříže a raději se drží svých nudných a neustále se opakujících témat z okolního života "obyčejných" lidí. Nevím jak vy, ale já bych rozhodně uvítal něco podobného i v naší kinematografii, rozhodně by jí to neuškodilo, možná by jí to obohatilo, ale zcela určitě by jí to zpestřilo! ()

Goldbeater

Slušně natočený akční thriller připomínající francouzskou variaci na Přepadení 13. okrsku Johna Carpentera, nicméně s velmi malým množstvím nápadů a inovací. Je to zkrátka taková napínavá jednohubka. Přesto scéna, kde si gang zlodějíčků začne během jízdy autem prozpěvovat znělku Elmera Bernsteina k Sedmi statečným, má zcela kultovní šmrnc. ()

Big Bear

Francouzská stylovka u níž mne zaujal především útok na eskortu s obrněným vozem s bosem uvnitř. Zajímavá byla i zápletka se zlodějíčky, kteří najednou místo kradení elektroniky řeší problém jak přežít, protože zbytek eskorty s bosem zajede právě do skladiště, kde kradou..... Film rozhodně zabaví, ale po měsíci si na něj už nejspíš ani nevzpomenete. * * * ()

• Film je inspirován snímkem Přepadní 13. oksku (1976). Na film odkazují především scény, kdy po sobě útočníci "uklidí", aby to zvenčí vypadalo, že se nic neděje, nebo scéna, ve které se jedna z postav snaží uniknout kanálem. (Lorge)