Dvě hodiny nadupané akcí, ve kterých se gang mladých zlodějíčků zaplete do sítí kruté a brutální zločinecké armády. Uprostřed území nikoho přežije jen ten nejsilnější. Helene Laborie (Nadia Fares) je francouzská důstojnice zvláštního policejního komanda. K soudnímu přelíčení má předvést Abedinam Nexhepa, největšího bosse podsvětí, ale během transportu na speciální eskortu zaútočí uprostřed opuštěné průmyslové oblasti jeho lidé, kteří se nezastaví před ničím. Ono místo právě vykrádá ne moc zkušený mladý gang… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Malarkey

Slušná jízda z Francie, která určitě na necelé dvě hodinky zabaví, adrenalin do žil napumpuje ale vcelku rychle se na ní zapomene. Akce samotná totiž není nikterak velká, ale zase je kvalitně odvedená a spolu s herci určitě hodně upřímná. Samy Naceri a Benoît Magimel mě hodně překvapili, protože je ve filmech nevídám každý den a o to víc to potěší, protože jejich tvář se dokáže táhnout celým filmem, a nepřestane nudit, což je pro film velký přínos. Jen si myslím, že těch akčních z Francie je daleko více kvalitnějších než Vosí hnízdo, i když to je také solidní a věřím, že plno lidí bude tvrdit to samé co já, akorát do toho kvalitního Vosí hnízdo bezproblémů nacpe. ()

Mat21

Abedin Nexhep je hlavou albánské mafie, do jejíž repertoáru patří rozsáhlý obchod s lidmi a prostituce v západních zemích Evropy. Je však zatčen a coby světově nebezpečná osoba převážen vojenskou ozbrojenou eskortou k mezinárodnímu soudu. Pětice začínajících zlodějíčků ze Strasburgu dostane zálusk na velkosklad s elektronikou. Během "nakupování" svážou dvojici nočních strážných a začnou mezi kontejnery hledat horké novinky na trhu s elektronikou. Na vojenský konvoj je proveden útok Nexhepových přívrženců. Bazukou je zasažen obrněný transportér a posádka nalézá nouzové útočiště ve skladě s elektronikou. Chtějí-li vojáci a lupičský gang přežít, nezbývá jim než-li začít spolu spolupracovat a odvrátit mohutný útok fanaticky posedlých nepřátel. ● Zítra půjdu titul Vosí hnízdo reklamovat do trafiky. Namísto "dvou hodin nadupaných akcí" jsem si přinest domů film v délce 96 minut bez závěrečných titulků a akci připomínalo jen posledních zhruba 5 minut. Velmi špatný film postavený pouze na základním konceptu přestřelky mezi kontejnery bez snahy o hlubší zpracování a významnější akci. Než-li se vůbec všichni do skladu dostanou, seznamovací a nudná první část filmu ukrojí ze stopáže hned polovinu. Velmi těžko hledat na filmu něco pozitivního. ║28.7.2009║ ()

cityman

"Nid de guêpes" je dalším důkazem toho, že v poslední době francouzi umí točit nejen vynikající komedie, ale že když se pustí do trošičku ostřejšího žánru, jde jim stejně ne-li ještě o trochu lépe. Ikdyž i tento film tak trochu potvrdil, že závěry ještě musí trochu pilovat. Né, že by byl závěr tohoto filmu stejně "divný" jako třeba u Purpurových řek, ale přece jen po cca 80 minutách tvrdé řežby byl přeci jen trochu "vlažný" a působil trochu jako, kdyby si už režisér a scénárista tak trochu nevěděli rady čím celou tu kanonádu uzavřít. Kromně konce snad nemám tomuto filmu co vyčítat, protože film, přesně splnil co jsem od něj očekával! Prostě o co méně je v něm děje a jakékoliv filozofie o to rychleji v něm létají kulky. Největší pochvalu si dle mého zaslouží zvuková stránka filmu, protože tenhle film je opravdu ten pravý kvůli kterému by měl člověk zajít do nějakého kina vybaveného minimálně Dolby Digital. Takový nápor na moje uši (v tom kladném slova smyslu) už dlouho nepamatuji. Pro mnoho lidí možná bude tento film "odpad" protože rozhodně se o něm nedá mluvit jako o filmu vyjadřujícím nějaký postoj či stanovisko, ani není nijak "umělecký". Je to prostě čistý nostop nářez jak má být a pokud od toho nečekáte nic jiného a máte takový typ filmu rádi, tak se vám to prostě musí líbit, nemluvě o tom, že po spoustě akčních filmů v angličtině je příjemná změna slyšet z úst herců tak lahodný jazyk jakým je francouzština. Je opravdu velká škoda, že naši tvůrci se bojí do tohoto filmového žánru jak čert kříže a raději se drží svých nudných a neustále se opakujících témat z okolního života "obyčejných" lidí. Nevím jak vy, ale já bych rozhodně uvítal něco podobného i v naší kinematografii, rozhodně by jí to neuškodilo, možná by jí to obohatilo, ale zcela určitě by jí to zpestřilo! ()

MrHlad

Pro mě jedeno z největších překvapení tohoto roku. Skvělé obsazení, akce a parádní atmosféra a když jsem po pár minutách zjistil, že film sprostě vykrádá můj oblíbený Útok na 13. okrsek (možná je to remake, ale nevsadil bych si na to), byl jsem v sedmém nebi. Akční nonstop nářez se skvělou atmosférou, který stojí za to. Frantíci uměj. ()

Honzíno

Celkem zajímavě natočená akce s dobrým titulním nápadem "náhodného" setkání ve skladišti. Atmosféra, spád a hlavně obsazení je moc povedené. Ve spoustě akčních "áčkových" filmů se takováto nekompromisnost k hlavním hrdinům moc často nekoná. Líbilo se mi to a nebudu lhát. Hoďte předsudky stranou a hodnoťte nezaujatě, pak určité věci budou dostávat méně hvězdiček a určité zase více. Nenadávejte mi, jelikož na každym šprochu - pravdy trochu. ()

• Film je inspirován snímkem Přepadní 13. oksku (1976). Na film odkazují především scény, kdy po sobě útočníci "uklidí", aby to zvenčí vypadalo, že se nic neděje, nebo scéna, ve které se jedna z postav snaží uniknout kanálem. (Lorge)