Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

Diskuze

Segrestor

Segrestor (hodnocení, recenze)

co to zase mumláš, debile? Na to jsi přišel sám, nebo jsi na to musel vytáhnou celou pikslu toluenu?

Uživatel smazal svůj příspěvek.

roning85

roning85 (hodnocení, recenze)

Pre mna to bol dobry film uzil som si ho a nemam potrebu kritizovat. Ano chapem vacsina kritikov pozera vela filmov tak im vadi uz takmer vsetko na kazdom filme. Ako najlepsia liecba pre tychto ludi je prestat pozerat tolko filmov. Je mi luto takychto ludi co si tymto sposobom nicia mozgove bunky. Na konec dodam ze ma uplne nezaujima kto si co mysli o mojej reakcie.

na příspěvěk reagoval JohnMiller

Eliness

Eliness (hodnocení, recenze)

Ačkoliv je zřejmá jistá podobnost s dalšími dystopiemi, mě to připadalo zajímavé. Souhlasím, že se na film nesmí dívat jako na jednorázovku. Herecké výkony se mi zdály spíš nadprůměrné, i když i mě pár z těch kluků sralo až do nebes. Těžko říct, jestli to bylo hercem nebo charakterem. Nelituju, že jsem to viděla a vlastně mě vůbec nepřekvapuje, že film má i na ČSFD úspěch. I když se to podobá, je to zároveň něco jinýho a fakt doufám, že to druhým dílem nepohnojí.

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Vadila mi většina těch mladých floutků. Někteří z nich mi přišli až extrémně otravný, ale ne zase natolik abych neocenil, že to má dobrej příběh. Velice solidní pointu a ta atmosféra v tom labyrintu byla super i ty příšery v něm. Takže to nebudu slepě hejtovat jenom kvůli těm hercům i když je pravda, že žádnýho z nich neznám, ale je fajn, že jich nakonec i pár chcíplo obzvlášť ti co se mi fakt nezamlouvali.

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Všechno je subjektivní, proto asi diskuzi o tom co by mělo a nemělo být v červených číslech nemá smysl vůbec vést.

na příspěvěk reagoval Ainy, Yoshitsune

JohnMiller

JohnMiller (hodnocení, recenze)

SeTTi

A to mi tu hovorili veštec keď som tvrdil že to nebude stáť za veľa.. Teda že si to červenú tobôž nezaslúži.

SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

Proboha co to jako mělo být? Jasně chápu že se každé studio chce přiživit na úspěchu Hunger Games, ale tohle? Námět ještě šel, děj žádný, rozuzlení také chybí, herecké výkony horší průměr. Nechápu jak to může být v červených číslech.

na příspěvěk reagoval JohnMiller, Apollyon09

Ainy

Ainy (hodnocení, recenze)

SPOILER ***

nicméně ... já jsem teda nečekala rozuzlení proč je tam zavřeli, ani jsem zcela nepochopila důvod toho testu, proč stojí o to, aby jich přežilo co nejméně

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Apollyon09

Vacsina problemov ktore s filmom mas je sposobena tym ze sa na to pozeras ako na film, nie ako na trilogiu. Neboj v dvojke z nich bude parik, budu vysvetlene otazky atd. V podstate toto bol uvod.

Apollyon09 (hodnocení, recenze)

No ja už neviem! Buď nerozumieš slovensky, alebo jednoducho nedokážeš spracovať dlhší súbor informácií.

Koniec koncov, blbovy nevysvetlíš...

na příspěvěk reagoval Gertrudo

(hodnocení, recenze)

Apollyon09

Nejde o to, jestli budu čítat celé komentáře a když už jsme u toho, tak si čtu celé komentáře. Co by to potom mělo za význam, kdybych si přečetl jen prvních pár vět.....já na Tebe můžu reagovat, bohužel s tím nic nenaděláš.
Mě se film taky páčil, bylo to skvělě vysvětleno a nuda tam neexistovala :) Pořádná blbina mi přijde tak na 20% hochu.

na příspěvěk reagoval Apollyon09

Apollyon09 (hodnocení, recenze)

Áno dávam. 65% pre mňa znamená 3*. Možno by si mal začať čítať aj celé komentáre, a nereagovať na niekoho po prečítaní prvých 3 slov! Ja som bol s filmom celkom spokojný, aj keď je to blbina, malo to celkom slušnú atmosféru a dej nestagnoval. Takže z tohto pohľadu som bol trochu šokovaný, keďže som čakal väčšie fiasko...

Ainy

Ainy (hodnocení, recenze)

Apollyon09

já jsem byla vcelku spokojená. Příjemný, neokoukaný děj, zajímavá pointa. Docela se těším na pokračování

Apollyon09 (hodnocení, recenze)

V podstate to je poriadná blbina, ktorá sa po celý čas snaží prechytračiť diváka tým, že vie iba toľko, čo hlavný hrdina - Teda nič! Dej je pomerne jednoduchý, dá sa ľahko predvídať a je tam aj dosť zabehaných klišé. No na prekvapenie ma prekvapila absencia romániku medzi jedinou ženskou postavou a hlavným hrdinom. Aj keď je film určený pre teen publikum 114 minút zbehlo celkom rýchlo. Nemôžem povedať žeby som sa nudil a koniec dopadol tiež oveľa lepšie, ako to zvyčajne dopadne. Trochu mi pripomínal koniec Resident Evil, takže už už som čakal kedy na mňa z poza rohu vyskočí nejaký zombiek. Avšak film neriešil skoro žiadnu z hlavných otázok, ktoré si položil, alebo ich vyriešil veľmi povrchne... Nehovoriac, že  niektoré postavy mi boli vrcholne nesympatické (Will Poulter)... Dvojka môže byť fajn. Ale žeby to urobilo dieru do sveta, to nemožno povedať. // 65 %

na příspěvěk reagoval Ainy

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu