Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

Kidomil

Na začátek bych chtěl říct, že jsem od filmu moc nečekal. Věřil jsem v to, že to bude klasický nudný a špatný film určený teenagerům, ze kterého se pak stane nejmíň trilogie, aby se na tom pořádně vydělalo. Trefil jsem se alespoň tím, že Maze Runner bude mít v budoucnu dvojku, ale rozhodně ne tím, že by byl nudný a špatný. Naopak mě svojí kvalitou velice překvapil. Už od první chvíle jsem hlavnímu hrdinovi fandil a prožíval s ním kruté chvíle uprostřed bludiště. Přiznávám se, že jsem byl napnutý po celou dobu a nesmírně jsem se těšil na rozhřešení celého příběhu. Bohužel konec mě dost zklamal. Vůbec nic se nevyřešilo a celé vyústění příběhu bylo jen aby napnulo diváky pro pokračování. Shrnu to tak, že filmově snímek vypadá bezvadně (je vidět, že režisér má talent, i když je to jeho první film), ale po příběhové stránce nic moc... [6/10] ()

ikilledjenny

Maze Runner spadá do rodiny jako Hunger Games či Divergence, protože tyhle knížky pro teenagery se staly tak populární, že prostě musí vzniknout nové filmové trilogie že? První půlhodina byla naprosto nudná, že jsem radši koukala kolik mi zbývá popkornu ... jenže pak se to stalo! Bylo to napínavé a ta atmosféra mě pohltila. Potěšily mě ucházející herecké výkony i prostředí labyrintu. Uvidíme, co přinesou další díly. Povinnost vidět pro všechny fanoušky Kayi Scodelario. ^^ ()

stone

Úměrně s přibývajícími minutami pomalu docházela pára......a závěr pak vyšuměl do podivného ztracena. Ale nápad s labyrintem je zajímavý, nenudil jsem se. ()

Solverino

Jedna hvězda za digitální příšerky, zbytek zralý na odpad! Kokůtci žijící na samotě u lesa, chodící s nagelovanýma hlavama a s moderními zástřihy... několik srdcervoucích scén... bohužel nic kulervoucího..... několikrát jsem skoro usnul jaká to byla převeliká napínavost :( hnus k poblití, dokonce i kola v ruce mi při pohledu na ty pičuse na plátně zteplala :( ()

zzzzzjjjjj

Přesně takovéto akční filmy my bodnou.Úžasné herecké výkony,dobré sestrojení Rmutů a dobře provedený konec.Musím ale říct,že mi to uteklo na to,že to skoro byly 2 hodiny.Kdo mi připadal divný,tak jedině Gally,pořád rejpal do Thomase a sám nic neuměl.Bylo mi ale líto chudáka Chucka,kterýmu jsem to opravdu nepřál.Doufám,že bude i dvojka.Mrzí mě,že jsem na tom nebyl v kině. ()

MutantMarana

Trapna kopie Kostky pro deti. Vyhnete se obloukem, pokud je vam vic, jak 12. Presne jak pise LIVINGDEAD, 114 minut totalni NUDY a nesmyslnych prujmu dodavam ja... Nektere postavy tam dokonce umiraji, no ja se poseru! Adept na nejtrapnejsi pocin podzimu a to jsem se tak tesil, ze ja vul vzdy tak naletim. ()

germiny

A já blbec si myslel. že by to mohlo být fajn. Jeden z mála filmů, který jsem nedokoukal. Na to opravdu nemám. Ani vlastně nevím za co tu * dávám, asi z lítosti. ()

dzberry

Vidět to v sedmé třídě, budu vzrušen z té parádní party mladých dospěláků, kteří jsou fakt ukrutně v pohodě a kterým je radno se snažit vyrovnat! Jako sameček s otcovskými povinnostmi se potutelně usmívám (posmívám?) těm kloučkům, kteří by jen těžko podpořili Movember... Nicméně... S přivřením všech očí – i těch na mých fotrovských ponožkách „na doma“ – dávám bez váhání bohatý hvězdný příděl (i pro tu podobnost s Lost asi?), protože tahle čirá dobrodružná fantasy zábava s trochou chlapáckého (ech, chlapeckého..) poplácávání a slušným příslibem dílů příštích mi prostě dává smysl (sakra, verbal zas vidí nějaké buzničky a poluci a další přidružené capárničky, asi se jako už kolikrát předtím díval do jiné části obrazovky než já, zatrolená práce...). ()

Brano

Začiatok filmu mal výborne gradovanú atmosféru a prvé stretnutie s votrelcami sa mi dosť páčilo. No postupne tempo a aj atmosféra upadala a záver bol veľkým sklamaním. Čakal som od tohto filmu niečo iné. Očakával som dobrodružnú a strašidelnú výpravu plnú rôznych nástrah a nielen scény kde sa o tom len kecá. Takisto logika v tomto filme chýbala s veľkým množstvom nevysvetliteľných veci. Napríklad ako mohli mať v púšti také klimatické podmienky, ak nebo bolo po celý čas otvorené, ako sa Gally dostal cez labyrint ak nemal pri sebe kľúč a navyše pred vchodom boli uväznení dvaja mechanický votrelci? Herecké obsadenie hodnotím ako priemerné, pretože niektorý herci, ako napríklad Will Poulter mi boli dosť nesympatický a v úlohe drsňaka mi prišiel skôr na smiech, ešte keď si spomeniem na jeho postavu z filmu We're the Millers. Ale na druhej strane Dylan O'Brien len potvrdil svoje výborné herecké schopnosti. Už v seriáli Teen Wolf ukázal, že ma pred sebou sľubnú kariéru, len to chce samozrejme obsadzovanie do lepších filmov. Tento ako mnoho iných mal veľký potenciál, skvelý a hlavne originálny námet, ktorý ostal nevyužitý a autori dostali z neho minimum. /60%/ ()

kiros179

O dvě třídy méně stupidní než Hunger Games, Divergent a podobné šílenosti. Tzn z perspektivy jednoho shlédnutí (víckrát asi takové filmy nikdo stejně nesleduje) v dostatečné míře dokoukatelné do konce. Dvě slušné scény s tím, že do úplného konce vlastně ani netušíte co se to tam děje, ale mám takový pocit, že je to tak lepší, než kdyby jste to chápat začali (alias Hunger Games - jakmile pochopíte o co tam jde, jdete do kolen). Pokud nechápete oněch 50%, tak si uvědomte, s čím se to na začátku porovnával :) ()

Mamlas

Zajímavý námět, slušně natočené, napínavé, dobře vymyšlený konec. Už se těším na dvojku. Připomínalo mi to tak trochu Ztracené smíchané s Kostkou. ()

mirkath1

Jsem z toho trochu na rozpacích. První půlka super a pak nuda. Jen se mi zdá. že si tvůrci oprášili cestičku k pokračování, které mě už nebude zajímat. ()

vieriX

Tak to jo, konečně film, který se netváří jako nějaké Stmívaní, ale je prošpikován hodně záhadami nikdo si není jist, že zrovna neumře. Konec je udělaný tak, že prostě druhý díl bude muset byt už je pro to, že mě zajímá o co tam jde a na to mi film úplně neodpověděl. ()

RoninNiro

Akčnáčik pre puberťákov. Častokrát nezmyselný a postavený na hlavu, ale stále pozerateľný. A dokonca hrozí aj dvojka. Spoiler, vrchol filmu je záver, kde prieživšie deti zachraní vrtulník plný pozuby ozbrojených vojakov. Do teraz sa pýtam prečo ich nemohol odviesť rovno zo stredu labirintu, a precčo to tým deťom nedopálilo???!!! Ak majú byť také tupce budúcnosťou ludstva, tak ta dvojka bude riadna šupa asi. ()

Jason69

Pro mě osobně daleko více akčnější a napínavější než Hunger Games, bouhužel celková pointa filmu a jeho závěr sráží toto dílo jen do lehce nadprůměrné kategorie. 70 % ()

Rapaport

Tak tenhle film mě překvapil a to mile. Nečekal jsem od něj nic zvláštního,další teenagerovskou hovadinu, ale chyba. Napětí se dalo celé film doslova krájet, žádná hluchá místa i postavy nebyly nepříjemné. Celkově film pokazil až konec, který byl nelogický a dost zrychlený. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu