Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

aDancer

Film, který na první pohled působí jen jako jeden z dalších young-adult sci-fi, ale na ten druhý si člověk všimne skvělého zpracování, úžasných a pěkných herců v hlavních rolích (především Dylan O´Brien, Thomas Brodie - Sangster a Ki Hong Lee), propracovanosti zápletky a celého smyslu (to tedy hlavně až po přečtení všech knih), a mnoha dalšího. Film je sice na některých místech poněkud odlišný od knižní předlohy, ale nedá se říct, jestli je to dobře nebo špatně, zkrátka obojí má něco do sebe. Každopádně sled událostí vtáhne člověka do děje a naláká na další díl, za mě rozhodně palec nahoru. ()

vincenzzo7

Film není špatný je zajímavý má docela slušné tempo, efekty, v jednu chvíli mě to trochu připomínalo kombinaci filmů Útěk z Absolomu a Hunger Games ale mě osobně se to velmi líbilo. Je pravda že ke konci tam docela hekticky rozuzlili smysl ve 3 sekundách a tak nějak člověk od toho očekával více či méně ostatně to vyvolalo dosti dalších otázek na které snad odpoví další díl na který se určitě mrknu. Za mě slabé 4 hvězdy ale na za tři jsem dát nemohl průměrný film to určitě není. ()

pekos

V záplave sci-fi filmov posledného obdobia prišiel film Labyrint a tvorcovia dokázali, že ešte stále jestvujú autori, ktorí hľadajú zmenu. Na rozdiel od mnohých kritikov tohto filmu konštatujem, že film má skvele prepracovaný námet a priebeh deja je nápaditý a neopozeraný. Koniec tohto príbehu bol síce v nedohľadne, zámery génových inžinierov boli len naznačené, no týmto sa tvorcom podarilo to najhlavnejšie - vyvolať záujem a očakávanie možného nasledovného príbehu tých mladých ľudí, ktorí prežili úskalia Labyrintu. A to najhlavnejšie, vo filme hrali takmer neznámi herci, no pozerať sa na ich výkony bolo veľmi jedno veľké a príjemné prekvapenie. Ak aj tvorcovia nebudú pokračovať v ságe o mladých pokusných králikoch, tento film bol zaujímavý, akčný a hlavne skvelý. ()

Gwater

Film s dobrou zápletkou, ale jak je v kraji zvykem, s otevřeným koncem. Tak se těšme na další 4 pokračování, pokud filmaři některé díly nerozdělí na 2 části, jak je v kraji zvykem. Líbila se mi parta mladíků (a jedné mladice) vyzobaných z nám již známých filmů a seriálů. Doporučuji ke zhlédnutí. PS: A otevřený konec mi tak nevadí, protože děj byl v celku uzavřený a nenechal mě na skřipci budoucího očekávání. ()

Aria.style

Skvělý film-známé osobnosti, napětí, akce, nepředvídatelnost, žádná nuda, konečné odhalení mě dostalo! Už se těším na dvojku. Vřele doporučuju. BOMBA!! Zaslouží si nejméně 4 hvězdy! Dylan O'Brien nezklamal. ()

L.u.x

Banda násťročných chalanov uzavretá v teráriu koľko... 3 roky? Obhospodárujú pôdu, vyrezávajú drevené figúrky a tancujú okolo ohníka. Postavy nemajú veľmi čo ponúknuť a ja si po čase matne spomínam na akéhosi Thomasa, aziata, Petra Pana, černocha, mekáčového chlapca, zamračeného ne-sympaťáka a tú blbku. Nedá sa však uprieť že prvá polovica filmu bola celkom napínavá, druhá o dosť menej a koniec už nič moc. Každopádne som zvedavá na pokračovanie a možno sa dám znova nahovoriť aj na kino. ()

Pabitel

Hmm, asi nejvíc mi vadila základní myšlenka příběhu a to důvod stavby labyrintu. Vybudovat takovou megalomanskou stavbu za stovky miliard kvůli testování pár desítek teenagerů mi připadá dost nesmyslné. Šlo by to dosáhnout se zařízením o řád nebo o dva levnějším. U jinak skvostného Matrix jsem podobný nesmysl v základech stavby příběhu (roboti pěstující lidi kvůli výrobě elektřiny ... n.c.) překousnul. Tady je to jasná ztráta další hvězdičky. ()

gomecz

priznam se, ze jsem ocekaval filmove zpracovani tohoto romanu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Muž_v_labyrintu takze jsem byl zklaman hned na zacatku, ale i tak jsem se nenechal odradit. pribeh byl celkem uchazejici a verim ze dalsi dily ktere jsou nevyhnutelne, budou lepsi i z ostatnich hledisek. tak ted konecne k tomu co mi vadilo... udesne herecke vykony, politicka korektnost, socio-multi-kulti klise, a konecne: banda adolescentnich sracu, ktera ma spasit svet... pokud ma byt tento vyber idiotu ala 90210 odkazem nasi civilizace, tak at radeji definitivne zanikne....... to by mohl byt brilantni druhy zaverecny dil. ()

ferdomravec

Knihu som necital. Hunger games sialenstvo ide mimo mna. Do kina som siel vdaka slusnym kritikam. Film to bol dobry. Nic extra ale € zanho zaplatene nelutujem. Napätie z neznama fungovalo. Ponorka fungovala. Na druhy diel pojdem. Lepsie 3* ()

maro0902

Akoze,naozaj som cakal viac,,,,,,bolo to ako zmesica filmov KOCKA a pláž,,, vypadá to že bude aj dvojka takze hádam sa to potom vykristalizuje ()

BR23

Film plný klišé a hlúpostí, akože väčšina je vysvetliteľná tým že celé to bol len plán ale nájde sa tam mnoho iných situácii ktoré nie sú plánom vysvetliteľné ba až sú nelogické. (napr: ked Rómeo včas vytiahne práve tú potrebnú vecičku z robota pretože iba on si to všimne, keby si to nevšimol tak sú všetci v riti, alebo tesne po prvý krát preleze- toto plánované nebolo mohlo ho to rozpučiť, alebo ked ho tá holka Júlia na drevenom balkóne nezabije-ktovie čo sa jej mohlo diať v hlave?, nikto z tých 30 či kolko chlapcov si nevšimol jednu chajdu a v nej maketa labyrintu, prečo deti ktoré sú kua imúnne a sú tak vzácne nechávajú na sledovačke 3 roky v mega nebezpečnom komplexe, pričom ich nechávajú pochcípať? to musel prísť až Rómeo aby to vyriešil? (teda iba čiastočne vyriešil) tak potom čo tie 3 roky? mohli ho tam- vyvoleného šupnúť hned a hotovo... kua ako prišli nato že to čo držia v ruke nieje jed alebo obyčajný olej ale liek?, popínavá rastlina síce tak vysoko na labyrint nešplhá ale to nemohli postaviť dreveno-kamennú konštrukciu a vyliezť pomocou nej? prečo chlapi? akože dievčatá (až na jednu- Júliu) neboli imúnne? a ked áno tak chcú tým vlastne povedať že chlapi sú múdrejší než ženy kedže predpokladali že deti nájdu liek? :D WTF ? Ben ale predsa nebol vtedy v labyrinte resp. sa bezprostredne z labyrintu nevrátil, bol na ,,place,, , tak ako je možné že ho Rómeo objavil v lese už nakazeného?, prečo sa kua Rómeo a divák dozvedá základné info postupne? ved byť to na jeho mieste tak dám okamžite otázky- kde to kua som?, kto kua ste?, prečo kua neodídete?, ako to kua viete? atd... namiesto toho je na to vyčlenená asi úvodná hodina kedy viete hovno, Rómeo sa proste rozhodol že polku dňa bude mlčať, a len sem tam hodí nejakú otázku ktorá sa každému normálnemu už už dere hned na jazyk, to len on musí sa pýtať postupne a pomaly (asi koli zvyšovaniu napätia), a to tiež pekne začal -útekom aké poetické (a nelogické) :D ) Skrátka a dobre, tento film mi pripomenul inú sračku a tou nieje nič iné ako preceňovaný Hunger Games. Takže tak... dosť slušný výplach hodný naivných pubertiakov a nedozretých dospelých. A to nabádanie k pokračovaniu... no serem na to. :D A áno bolo to pútavé i ked pointu som tušil už v polke filmu, predsa len vizuál i napätie tam bolo a akásik zvláštna atmosféra. .................................. EDIT: Zaujímavé komentáre: ,Sygauras, ,Ydrosten, ()

karolans

Nová generace hollywoodských hvězd hraje novou generaci superteenagerů, kteří zachrání svět. Matoucí film plný logických děr a ještě víc matoucí bude pokračování, kde v "Maze runner" asi těžko bude další bludiště. Hodina a půl byla celkem zábavná a napínavá. Závěr posoudíme, až bude další díl. Každopádně pořád lepší než Hunger Games ;). ()

Scorpik87

Viděl jsem všechny díly Kostka ale od porovnání s timhle je to nic.Měnící se bludiště, pavoukovité zrůdky a ta akce, to se mi líbilo. Nejen tvorba toho filmu ale herecký výkon se mi zalíbil.Klidně bycg se na to podíval od znova :) P. S.:Doufám že natočí další pokračování ()

Karel.Racek

Klučíci hledají cestu ven a nějak se to nedaří. Přijde kořen, porochní se v minulosti a cesta ven je na světě. Film, u ktereho se opravdu nenudite. P.S. Kluci potkají po x letech holku a jediný co jí řeknou, jak se jmenuje? Být na jejich místě, tak jí opíchám na sto způsobů a vůbec bych se neptal na jméno. ()

Hansk75

Dám tomu ještě šanci a na pokračování se podívám, ale žádnej zázrak to teda nebyl... Asi jsem to ani moc dobře nepochopil. Škoda toho malýho špunta, když už cvalda jako on doběhne tak daleko a... ()

rottkiw

Film mě, i přes tu logiku, která vážně v jistých věcech nedávala smysl, bavil. Příjemně strávený večer. Těším se na pokračování. ()

Igwar

Tá v súčasnosti módna vlna tri-(a viac)-lógií mi už začína liezť na nervy. Človek už má pocit, že sa neda urobiť knižka a následne film s pribehom tohto typu, aby to malo od začiatku do konca hlavu a paätu a aby to autor vypočítavo nenatiahol na viacero knižných pokračovaní po vzore úspešných predchodcov. Maze Runner trpí práve tým, že autor, vedomý si ďalších pokračovaní, sa neunúva vykresliť pointu príbehu v širších súvislostiach a mnoho aj tých vysvetlených vecí nemá (aspoň zdanlivo) zmysel a logiku. Film však bezpochyby má svoje kvality a pokračovanie si určite pozriem. P.S. Odkaz pre rýpalov (a la verbal): Vrchom utiercť nemohli. Táto možnosť bola spomínaná v jednom z dialógov vetou, že to skúšali, ale nepodarilo sa. (Spoiler) Dôvod síce uvedený nebol, ale ľahko si domyslieť, že ľudia, ktorí ich sledovali by akýkoľvek pokus o stavbu nejakého lešenia sabotovali. Bohužiaľ, s výtkou o tom, že na čo to všetko testovanie bolo vlastne dobré, súhlasím, lebo žiadna logická možnosť ma teda nenapadá. Ale snáď ďalší diel poodhalí niečo, čo tomu dá väčší zmysel. ()

Dexies

hezký snímek, trocha logiky, trocha děsu, trocha klasického sobeckého chování člověka, scifi obsahuje vše co si jen přát :) ... a po tom zajímavém konci, doufám, že bude pokračování :D ()

kratajirka

Tohle mělo grády! Žádná plejáda hvězd Hollywoodu, ale výkony byly někdy až vynikající. Originalita dosahuje nebeských výšin a zpracování si zaslouží jen vysoká hodnocení. K tomu přidáme otevřený konec a máme tu originální sérii s nádechem HungerGames ovšem s chlapcem v hlavní roli. 90% dámy a páni ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu