Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

dago79

Banda nesympatických teenage-hercov na čele s Will Poulter. Na natočenie celého filmu stačila jedna lúka a banda drsných drbkov. Je to taky filmík pre deti, kde logika nehrá hlavnú úlohu. Hlavným zmyslom tohto dielka je rozsekať to na tri časti a naryžovať čo sa dá. Ďaľší pokus zviesť sa na vlne Hunger games. ()

zvirek

No - nic moc, jak by řekl klasik. Zmatené, rychlé, bez podrobnějších vysvětlení. Akční scény příšerně tmavé, zabírané příliš z blízka, takže polovinu si musíte domyslet. Sorta herců s předem jasným klaďákem a záporákem ( ten zrzek tuším hrál hojně v amerických pornech, jestli se nepletu, že ? ) a celkem nic nepřekvapí až na závěrečné odhalení, které na vás vychrlí v 5ti minutách vše, co jste se mohli dozvídat pěkně postupně. 3*. ()

pavlina.soch

Tenhle film mě poměrně mile překvapil. Nečekejte zcela bez chybný příběh, ale pokud si chcete zajít s přáteli na film, který vás zaujme, vtáhne do děje a nutí vás trochu přemýšlet o dalším pokračování, tak je to právě to co si máte vybrat. Zejména konec, který naznačuje vývoj dalšího dílu byl zajímavý a s velkou pravděpodobností vás donutí koupit si lístek do kina na další pokračování. ()

Neo83

Nic moc !! Očakával som, že dve hodiny budem tuho rozmýšlať,ako funguje labyrint a ako sa z neho dostať,no nestalo sa.Prvá hodina filmu bola nudná,nezaujimavá,Dve návštevy labyrintu,je veľmi málo na to, o čom mal byť film.Herecké výkony ma veľmi nezaujali,efektov bolo príliš málo.Scenárista sa mal viac snažiť aby sa diváci nenudili. ()

JerryPilsen

Překvapivě dobře natočený film,kterému Hunger games a jemu podobné jenom dýchají na záda.Zde má logika místo.Celkový model děje se nedrží klasického průběhu,napětí se střídá s akcí nečekaně,ale konec všechno pěkně uzavře. ()

Zavin odpad!

Celou dobu hloubám nad tím, proč tenhle film vzniknul a už vůbec nepobírám, jak může být hodnocen 76%... Chvíli to sice trvalo a konečně jsem rozklíčoval tu neuvěřitelnou konspirační síť. Chtěli mě nasrat! Už tak mám dost těžký život - pobírám mzdu 50 Kč/hodina v práci jsem 12 hodin denně od pondělí do soboty, tak proč mě nenechají na pokoji? Proti mé vůli jsem byl polapen do bludiště multiplexu a jen těžko jsem mohl uvěřit svým očím, co že se mi to vlastně stalo. Když jsem si chtěl začmudit ze své elektronické cigarety, tak okamžitě přiběhl někdo, jenž mi důrazně sdělil, že porušuji pravidla kina a jediné co mohu udělat, je, koupit si menu zahrnující popkorn s kolou. Takže po předraženém lístku, jsem si koupil předražené menu a spočítal si, že na cestu zpět MHD již nemám, takže budu muset jít pěšky. No co smůla se mi lepí na paty, ale mám na vybranou? Nemám, jejich prst prostě ukázal na mě.V sále to až tak hrozné nebylo, sice jsem byl v uzavřeném prostoru, ale měl jsem relativně dost místa, abych se mohl pohodlně usadit a čumět na plátno. S rostoucími obavami jsem sledoval, co se to přede mnou odehrává. Ještě, že ty potvory nevyskočily z plátna. Určitě by mi sežraly krásně přesolenou kukuřici a vychlastaly kolu. Nakonec se mi podařilo vypotácet se z multikina i z obchodního centra a nezbylo nic, než tupý výraz a přesolená huba. Takže, aby bylo jasno. Pakliže ochráním byť jen jednoho člověka od téhle slátaniny, tak to stojí za to a házím TO do odpadu. ()

deedulka

A máme tu další akční film „Co by, kdyby“. Už na začátku filmu mi to vzdáleně připomnělo seriál Ztracení, kde byli lidé v uměle vytvořeném prostoru a kladeny jim do cesty překážky. V malé osadě žije skupina chlapců, kterým nezbývá moc naděje na svobodu a útěk. Kolem nich je totiž jen nebezpečný labyrint. Když do osady přijde Thomas, věci se dají do pohybu. Herec byl takový zvláštní nabuzený hubeňourek. Víc jsem si oblíbila velitele runnerů (běžců), ale kvůli mně mu asi hlavní roli nedají. :) Thomas je vysazen ve vesnici s pouhou vzpomínkou na své jméno. Když se seznamuje s novým prostředím, zeptá se mimo jiné na to, co je ten velký kamenný otvor ve zdi, načež se mu dostane velmi obsáhlé a důležité informace. „Máme tu pravidlo, nesmíš tam chodit“. Když se ptá proč, všichni jsou najednou tajemní jak Hrad v Karpatech a přitom to není nic top secret...U toho jsem fakt rostla a říkala si „ No tak už mu to konečně řekněte, abyste se kvůli tomu nepo...je to labyrint a jsou tam nestvůry“ Pak je tu ještě postavička nesympatického Galla (herec známý díky roli v Letopisech Narnie a Müllerovi na tripu, možná vám utkvěl v paměti díky zvláštnímu obočí), jenž nového bažantíka nemá rád. Thomas prozkoumává bludiště s ostatními běžci a snaží se stůj co stůj zjistit, jak z něj uniknout...oproti ostatním je totiž něčím zvláštní... Musím přiznat, že při běhání labyrintem před nestvůrami jsem měla docela nahnáno a kdyby na mne někdo v téhle fázi bafnul, tak by to se mnou řádně cuklo. :) Příběh se povedl a zrežírováno bylo taky parádně, propracováno do detailů, napínavé i k zamyšlení...jen si mohli odpustit to hrozné tajnůstkaření a klasické klišé ve formě, až se dostaneš na svobodu, dej mým rodičům tohohle dřevěného panďuláka...neeee, ty jim ho dáš sám a dlouhý pohled do očí. :-D Z toho jsem prostě nemohla, i když to asi měla být dojemná scéna. :) Ale což, fakt se těším na druhý díl. Kdo ví, třeba se pustím i do knih. :) ()

Eliness

Ačkoliv se film, stejně jako mnoho dalších, přiživuje na stávajícím úspěchu young adult filmů z budoucnosti, je to zase něco jiného, nového, neotřelého. Mladí, staří, nikdo by se neměl nudit, i když připouštím, že něco nebylo vysvětleno úplně nejlépe. Film se asi tak trochu nerozhodl, jestli jejich cílem je působit na lidi, co četli knižní předlohu, nebo na širokou masu, tak se zasekli tak někde uprostřed. Nicméně, dá se jim to odpustit a snad to napraví v pokračování. Herecké výkony většinou nadprůměr, i když jsem se neubránila tomu, že mě některé postavy štvaly čistě ze své existence. Jestli to bylo herci, scénářem, těžko říct. Určitě se nikomu nebudou líbit všichni, ale já svého oblíbence rozhodně mám. Film dělaný o něco víc na psychiku a zároveň o něco dospěleji. Hunger Games se snaží zobrazovat brutalitu v narušení dětské nevinnosti, tady jde o odebrání minulosti a vložení jediných nadějí do místa, které jim je také bere: labyrintu. Je to víc na zamyšlení. Za sebe musím dodat, že jsem z kina odcházela v stavu "tak trochu mimo". Uchvátilo mě to. Hned bych šla znovu a možná i půjdu. ()

Dagmiczka

Perfektní. Od první do poslední minuty. Film plný napětí a celou dobu mě nutil přemýšlet, jak to teda vlastně všechno je, co ti "pavoukové", jestli jsou roboti nebo fakt zvířata... Od začátku jsem nenáviděla toho týpka s vytrhaným obočím :) Je ale pravda že mě docela zarazilo, že všichni v bludišti jsou chlapi, ale tak asi to mělo nějaký význam, který jsem nepochopila. Hrozně se mi líbilo jak se bludiště mění a přestavuje - opravdu efektní. No a na konci šok - mrtvá doktorka žije a posílá je chuděrky do druhého kola?! Tohle chci vidět znovu!!! ()

domco61

miestami som sa v kine fakt zlakol, dosť napínavý film, občas až desivý, a ten koniec ..... "level 2" tak to ma fakt dostalo ..... som zvedavý kedy bude další diel .... ()

studentice

Určitě nejsem cílový divák tohoto filmu. Nicméně i přesto si myslím, že ho mohu hodnotit. Podle mě je tenhle snímek nezdařilou kopií dalších děl-Pána much, Hunger Games atd. Oproti nim nepřinesl nic nového. Místo aby se soustředil na psychologii postav, na jejich chování v extrémních podmínkách, tak se snažil excelovat moderními technologiemi. Navíc já osobně jsem postrádala napětí. ()

tonysawer odpad!

Vysoké hodnocení naprosto nechápu. Miluju Béčkové nebo Céčkové zápletky, ale Labyrint překonal mé filmové můry. Nelogické jednání je dávkované s takovou silou, že i Uwe Boll by se v tom nenašel... a je to neskutečná NUDA!... půl filmu čekáte, až konečně ukážou Labyrint a pak jen 1 typ příšery, která by dle vzhledu rozdrtila i 2 terminátory, ale děcka si s ní poradí (jen s klackem v ruce). Příšerkám navíc dělá problém vyrazit dveře z proutí!!! Proboha! A závěr to zabil úplně... dlouho jsem neviděl tak do nebe volající sračku, že i dát tomu 1 hvězdičku za efekty se mi příčí. ()

Elanornegra

Prinajmensom zaujimavy pocin, ktory ma udrzal v napati az do konca... az si mam chut precitat kniznu predlohu. S pomerne dost neznamymi hercami si tento film viedol necakane dobre... videne v kine 2D... 95% ()

asahak

Jak tu píše Enšpígl, taky jsem moc nepochopil smysl celýho děje. Přijde mi to jako snaha napodobit například Hunger Games, tím jak jsou uzavřený apod. nebo film Chata v horách, kde v podzemí skladovali různé nestvůry apod.. Ty divný nestvůry se mi tam vůbec nehodily, asi jsem špatně pochopil i ten závěr o kterém psát nebudu, protože plno lidí to ještě ani nevidělo. Přišlo mi to jako hrozná slátanina, snaha o nějaký trhák. Nechápu, jak může mít 78%. Podle závěru se můžeme zřejmě ''těšit'' na další díl a možná nás zavedou do nějakého rozbořeného velkoměsta, kdo ví. Jsem zvědavý, co se tam objeví za příšery, ale tyhle zmutovaní pavouci s ''GPSkou'' v sobě mě opravdu zklamaly. ()

misikskorp

Je to skvělý film. Moc mě bavil. Sále tam byla akce a hezcí kluci k tomu :D . Konec mě trochu zaskočil, ale jinak jsem si film skvěle užila ()

ondaboss

Přestože je z knížky použito tak 10% je film parádní. Skvělé tempo (pozor - paradoxně v knížce je tempo dvojnásobné!!!) a překvapivě výborní herci. Will Poulter jako "Červenáček" působí napro100 dokonale :-) ()

aDancer

Film, který na první pohled působí jen jako jeden z dalších young-adult sci-fi, ale na ten druhý si člověk všimne skvělého zpracování, úžasných a pěkných herců v hlavních rolích (především Dylan O´Brien, Thomas Brodie - Sangster a Ki Hong Lee), propracovanosti zápletky a celého smyslu (to tedy hlavně až po přečtení všech knih), a mnoha dalšího. Film je sice na některých místech poněkud odlišný od knižní předlohy, ale nedá se říct, jestli je to dobře nebo špatně, zkrátka obojí má něco do sebe. Každopádně sled událostí vtáhne člověka do děje a naláká na další díl, za mě rozhodně palec nahoru. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu