Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

mala_kea

Vydojeno z řady žánrových předskokanů a dokonale ilustrující všechny nešvary téhle vyčpělé vlny pubertálních her na hrdiny. Maze Runner se blýskne pár fajn momenty a vyloženě nenudí, ale pocit zbytečnosti stejně spolehlivě převládá. ()

hEROic

sci-fi teen dobrodruzo ala Hunger Games... asi jsem duchem furt trochu dite, protoze mne se tyhle filmy stale libi... bludiste bylo provedeny paradne, potvory nic moc, pribeh spis chybi... nejdulezitejsi pro me ale bylo to, ze jsem se nenudil, a to i kdyz na pozorovani bandy pubertalnich chlapcu a jejich problemu neshledavam nic pritazliveho :) ... snad pokracovani okoreni i zenskejma a trochou pribehu... 70% ()

Ombak▼Penari

Hunger Games vzbudily zájem o podobné příběhy, jinak by po nějakém Maze Runnerovi pro film nikdo ani neštěkl. Nicméně to neznamená, že je to špatné. Naopak, film má zvláštní atmosféru a labyrint samotný je úchvatný. Není to sice žádné superveledílo, které by strhlo vizuálem nebo skvělými hereckými výkony, ale v mnoha ohledech je to originální a působivé. Nenudil jsem se a docela jsem byl i napjatý, jak to celé dopadne nejen s labyrintem, ale i s vyostřujícími se vztahy uvnitř klukovské komunity. Za mě celkem spokojenost. ()

Anduril

Na tento film som sa aj kus tešil. Pretože je plný mladých hercov a myšlienka sa mi videla zaujímavá. Toto som tu aj našiel. Herecké výkony ma však moc nezaujali, nepresvedčili (nejaká snaha o vzťahy a emócie tu bola, ale moc nefungovala). Myšlienka ma ťahala, napätie sa stupňovalo a čakal som nejaký super koniec. Čo však prišlo ma iba sklamalo. Dúfam, že v ďalších pokračovaniach nadobudne nejaký zmysel. Takže zaujímavý však ničím výnimočný kúsok. Asi som už na tieto "mládežnícke" filmy príliš starý... Okrem obetí ničím nezávadne, takže 15+. ()

johnywalker

V téhle sérii vidím docela velký potenciál. Už první díl se mi zalíbil více než Hunger Games a pokud se z příběhu nestane nějaká pochybná slátanina, tak bych nebyl proti dalším dílům. Musím tvůrce pochválit za úžasnou volbu v castingu hlavního záporáka filmu, Willa Poultera... Držka ala Little Chicken snad nemůže být ještě více nesympatická. ()

Rockerman

Hezký nápad i vcelku dobře zrealizovaný a určený pro teenagery. Svou formou mi trochu toto sci-fi připomělo hit devadesátých let a to "Kostku". I tam to byl test, ale lidé byli v uzavřeném prostoru a čekaly na ně různé smrtící pasti. To tito kluci to měli přece jen lepší. Pohybovali se na čerstvém vzduchu a ty pasti jim nahrazovali jen občas "rmutové", vražední roboto-pavouci. Ale jo, je to dívatelné, není třeba se toho bát. ()

oli009

Mám takový pocit, že od dob úspěchu Hunger Games najednou na světlo světa vyplulo asi milion dalších stejně "fantastických a nadčasových" knižních sérií (Divergence, Labyrint, Dárce), ze kterých se pochopitelně hned musí udělat velkej biják, protože na rejžování peněz není nikdy nikdo moc starej nebo mladej a tak to chtějí zkusit všichni. To, že většina těchto rychlokvašek nemá ani pořádně promyšlenej svět a tak kopírují co se dá z již existujícího nebo to prostě vůbec neřeší a o vysvětlení světa v kterém se děj odehrává se vůbec nestarájí (jako právě tady u tohoto filmu) je jedna věc a to, že jsou to většinou neskutečně nudný příběhy s dialogama rovnajícími se rozhovoru mojí levé bačkory s tou pravou o tom, co všechno při dnešní procházce vyšláply je věc druhá. A obě tyto věci dohromady tvoří něco, co mi šíleně pije krev a co mi především připomíná jak krásná byla ta doba, kdy jedinou aktuální teenagerovskou sérií byl Harry Potter. Jo to byly časy, skoro všichni jsme ho milovali a neznám nikoho kdo by netoužil dostat dopis do Bradavic, i když už mu bylo třeba 13. Člověk si totiž vždycky nalhával, že se dopis třeba jenom "trochu" zpozdil. Tady, zdá se mi, jsou spíše opoždění autoři. ()

Heroine

Docela zábavný- pokud chce člověk fakt vypnout. Ale co mi vadí, a to i s vypnutým mozkem, je totální neatraktivita, totiž nulové charisma hrdinů. Jinak nic originálního, mimochodem. ()

Ben Nevis

Autor se chtěl svézt na popularitě Hunger games a podařilo se mu to, i když banda frigidních chlapců netáhne tolik jako hrudníkově obdařená emocionální bomba Katniss. :-) Líbilo se mi, že se nebáli udělat oproti předloze změny, ale v důsledku vyjde film i předloha na stejné brdo. Jinak to hodnotím jako průměrnou podívanou s nejapným příběhem. Nač stavět drahý a složitý labyrint, když stará dobrá aréna se lvy by udělala stejnou službu? ()

FilmWave

Nejsem cílovka na další "Hunger Games". Taková hloupá verze "Kostky" do Studia Kamarád. Pokus je to docela sympatický, ale hlavně je to nuda. ()

fr3ak

No kurva, co to tohle jako mělo být? :D Sci-fi je žánr, který miluju a jsem rád, že se mu v s poslední době tak daří, jenže to také znamená, že začne přitahovat i filmové parazity, kteří tento žánr buď nesnáší anebo mu vůbec nerozumí (příkladem budiž film Hostitel, jehož autory nejlépe zastřelit a zahrabat). Pokaždé když tam ty děcka začaly řešit nějaký, jakože strašně závažný problém, tak mnou zmítaly záchvaty smíchu. Film, ze kterého mi bylo fyzicky nevolno… ()

Olík

První =říkejme tomu třeba úsek= určitě ANO.....velké ANO. Youth komunita otázkami zahaleného místa...takové kinder vajíčko s překvapením v podobě kombinace Pána Much, Julese Verna a Nataliho Kostky. A co je hlavní =a to především u podobně laděných kusů= snímek stylem letitého rutinéra pracuje s tajemnem, dotazy či chcete-li s neznámem......zkrátka má atmosférické koule jako bejk. Bohužel příchodem prvních cyber potvor a odklonem od nastolené cesty směrem k sci-fi se vybudovaný domeček z karet hroutí rychlostí romské populace v den výplaty dávek. Podzemní výtah transportující hlavního hrdinu Thomase na místo obklopené vysokými zdmi právě odstartoval bytí další po naší pozornosti dychtící ságy...ságy, která si až příliš brzy podrazila nohy. ()

BOURQUE

Ďalšia filmová adaptácia amerického románu, kde sa apokalypsa je opäť úzko spojený s vírusmi, machináciami a manipuláciou osobností. Z každej filmovej stránky je to primer. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

skeptic

Nebolo to až také zlé, ako som čakal. Labyrint nám ponúka postavu (Thomasa) s ktorou by sme sa mali/mohli "stotožniť" už prakticky na začiatku a to tým, že sa film drží celý čas jeho perspektívy a že vie o všetkom len toľko koľko vieme aj my. Spočiatku jeho postava síce pôsobí úplne "plocho", ale neskôr naberá ake-také kontúry hlavne svojim jednaním a "snami". Je pravdou, že hlavne zo začiatku mi uši trhali desné dialógy, ale tie neskôr buď ustúpili, alebo som si na nich len zvykol. Film pomerne dobre pracuje so strachom z neznámeho a izolovanosťou. Možno je až škoda, že čiastočne tento "strach" oseká dosť skoro (teda prvýkrát, keď máme na "tlamu" dobrý výhľad), ale zároveň aj samotné bludisko tvorí tento "strach".Nájdu sa aj zopár klišé (napr. "hororové klišé" - kukuričný sad). ___ Labyrint je šikovný v tom, že ak vás čo i len trochu zaujal, je tu predpoklad, že si radi zhliadnete i pokračovanie a to hlavne kôli tomu, že zostalo veľa nezodpovedaných otázok napr. vieme, že Zem zasiahla nejaká "katastrofa", "deti" sú experiment, výskum; boli načŕtnuté nejaké dve strany, z ktorých sa každá k tomuto výskumu stavia inak; prečo pribudla práve žena, prečo je posledná?, akú hrá, hrala bude hrať úlohu vo výskume, v skupine? (tie isté otázky platia i o Thomasovi) atď. Labyrint je možno viac, ako dobrý film, len marketingový ťah, ale nie až tak zlý... 60 - 65% ()

helloween93

Knižní série mě minula stejně jako všechny ostatní young adult série. Ačkoliv mě ze začátku The Maze Runner moc nebavil, poté se příběh rozjel a musím se přiznat, že moje zvídavost směrem k pointě filmu byla vysoká. Tvůrci se s tou pointou poprali tak napůl a hlavní odhalení si nechali nejspíš do druhého dílu, který si pustím. Zatím 3* ()

Lobotomas

První polovina filmu je jednoznačně tou lepší částí. Skvělá atmosféra, kdy si divák kladu spoustu zajímavých otázek. Slabší část nastává, ve chvíli kdy film začne nabízet odpovědi, což by se dalo říci, že je druhá polovina tohoto filmu. ()

lemonova

Decká v určitom veku začínajú na veľa vecí používať prívlastok "epické". Používajú ho hromadne a s nadšením, že objavili parádne výstižné slovo. Je to vždy veľmi milé a úsmevné, keď ho vyslovia. A presne takýto epický je aj tento film :-)) ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu