Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

george82

Je toho v poslední době nějak moc. Sice post-apokalyptické filmy a jim podobné filmy jsou fajn, ale tohle nijak nevybočuje z řady. Je to průmér a za půl roku si na to nikdo nezvpomene. ()

AgnesDee

Já bych tento počin rozhodně neviděla tak černě. Nápad se zdá být vskutku zajímavý, i když ne originální. Příběh je asi od druhé třetiny předvídatelný a dokonce i ti, co nečetli knihu (jako třeba já), poznají, proč vlastně labyrint existuje a co se to vlastně děje. Akorát motivace hlavounů celé akce je skrytá do posledních dvaceti minut, ale to je tak normální. Jinak se mi film celkem dost líbil. Dokázal mě vyděsit, dokázal mě překvapit. Možná ale herecké výkony některých herců mi přišly příšerné, jako třeba výkon Willa Poultera, kterej byl neuvěřitelně otravnej, k Thomasovi Brode-Sangsterovi mi neseděl charakter jeho postavy, protože on nepůsobí nijak zvláštím dojmem, jakým má postava asi působit, a nějakou důležitostí nekypí, i když tak asi byla napsaná. Chvílemi se mi dokonce zdálo, že vzali nějaký známý mladý herce a narvali je do jednoho filmu, aby to přilákalo hodně mladé publikum. Ale to je jen můj pocit. ()

Pitryx

Pro mne naprostá pecka. Ano, podobalo se to kostce, ale mělo to „šmrnc“, sem tam i překvapení a hlavně efektní labyrint. Hlavní hrdina byl pro mne, bohužel, ne moc sympatický, a tu babu tam také cpát nemuseli. **** a půl ()

DoNotCross

Prvních dvacet minut super. Atmosférou to trochu připomíná první Gothic - hlavní geroj vhozen do uzavřeného společenství se zvláštními pravidly. S první výpravou do labyrintu to jde rychle do háje. Hlavní hrdina mění zavedené pořádky jedním pohledem, postavy se začnou chovat neskutečně idiotsky a konec je neskutečné wtf. Sice to má docela koule, ale je to tak strašně na palici, že mě to už pak vůbec nezajímalo. ()

dalibor.durcak

Ale jo, proč ne? Já mám takové filmy s prvky sci-fi, s prvkem tajemna docela rád. Co mně ale docela irituje, to je obsazení. Klidně si umím představit stejný film, jen s dospělými účastníky...Ale cílovka je asi někde jinde. Přesto řadím mezi ty povedenější filmy a rád někdy kouknu znovu. ()

kslaww

Hodně zajímavý a napínavý film...moc se mi líbí myšlenka i provedení...už se těším na pokračování ()

Stejšn

Mám sci-fi s podobnou tematikou rád, ale tohle do top nepatří. Do půlky OK, když se zjišťuje o co jde. Ale pak se to čímdál víc rozbředává a finální odhalení konspirace je takové strašně slabé a špatně uvěřitelné. ()

macetoma

Zajímavý potenciál, ale jako celek takové nedomrlé. Nápady a provedení dobré, ale něco v tom skřípe a smrdí. Třeba jak se tam ti chlapi uživí? Z toho jídla co mají k dispozici by vypadali jako z koncentráku a ne jako dobře živení playboyové. Co se stane když po třech letech uvidí ženskou? No nic, normálně si s ní pokecají. A takových věcí je tam víc. Prostě moderní hračka pro moderní děti. Dávám 2 hvězdy. ()

Petra321

Dej filmu sa až príliš podobá na filmy zo série: Divergencia. Niekto sa snažil zachrániť ľudstvo a pri tom ho ešte viac zničil. Hlavnú postavu Thomasa s si okamžite zamilovala rovnako, ako jeho priateľov. To sa však nedá povedať o Terese. Od začiatku mi prišla strašne nesympatická a nepáčil sa mi jej charakter. Napriek tomu by však dej bez nej nebol to pravé orechové. ()

słezakjkb

Herecké obsazení je skvělé! Jsem rád, že se nevyužilo známých tváří a našli se i jiní kvalitní herci. Styles alias Thomas, který hraje v seriálu Teen Wolf je prostě a jednoduše fenomenální herec. Skvělý film, doporučuji! ()

Hadek10

Takovýhle konec rozhodně zaručí, že se člověk přijde podívat i na další díl... za mě je to jedna velká spokojenost! :) Především skvělá práce s napětím, divák musí číst i mezi řádky, čímž je udržován po celou dobu filmu v pozornosti, aby mu nic neuniklo! Velká spokojenost s výběrem herců (nepříliš profláknutých a známých) a konečně film tohoto typu, ve kterém není hlavní hrdina žena ale muž! 90%! ()

Jadro

Šiel som do kina zo zmiešanými pocitmi, no každým novým nadýchnutím som videl niečo nové, ušľachtilé, perfektne zahrané a hlavne novodobo tajomné. Len máličko filmov dokáže v tejto dobe prekvapiť, no Labyrint je "total kajnšmetke" :-) Konečne svieži nádych do kinematografie. ()

wallax

To zoberiete Kocku (The Cube) vyvaríte ju, vývar zlejete, pridáte novú vodu do nej vlastne koreniny a trošku toho Matrixovského Nea, neznýmych, ale dobrých hercov, málinko animačného voodoo a voilá - dostávate vymakaný sci-fi thriller s dobrým príbehom, skvelými teenagerskými hereckými výkonmi, so stále napínavou atmosférou (bez romantickej zápletky) a slušnými príšerami. Ja dávam veľmi silné 4 hviezdičky, už len preto, že tento film bude medzi teenagerskými hlúposťami ako Twilight a podobne vystupovať vždy na povrch. BTW sú to 3 knihy takže sa máme na čo tešiť. ()

Nikkki

Celkem poutavý příběh, který však ničím nepřekvapí. Zápletka jasná, herci se snažili, ale koukat skoro dvě hodiny na bandu kluků, kteří se snaží nastolit řád uprostřed labyrintu, bylo trošku nudné. Ke konci výrazný pád dolů, kdy se tvůrci rozhodli - skoro jako u každého filmu dnešní doby, že si děj připraví na další pokračování. Opravdu gratuluju:-( Průměrná zábava se zajímavě vytvořeným bludištěm. ()

IZFNP

Čo do spracovania by to bol v pohode film, nebyť to taká blbosť. Logické diery, prekombinované vysvetlenie (i keď vysvetlenie je silné slovo) a úpadky v chovaní postáv (z ktorých je polovica navyše) zatienili fakt, že to bola vlastne fajn natočená akcia pre mladých. Niekde za polovicou navyše nastal prudký pokles gradácie, takže v konečnom dôsledku mi bolo jedno, či sa z labyrintu partia deciek dostane alebo nie. Plus polovica z nich sa k preživším priplietla úplnou náhodou a ani tam nemusela byť, takže záverečné vysvetlenie o vyvolených, ktorí boli testovaní a prežili, celému tomu nonsensu nasadilo korunu. Možno mi dvojka mnohé logické diery zapláta, možno bola kniha lepšia, ale filmu, ktorý sám sebe na otázku odpovedal otázkou, nemôžem dať ani tých 50%. Povedzme, že filmu dávam silné dve hviezdy. ()

silak_xup

Jeden z mála filmů, který, po návštěvě kina splnil má očekávání na základě shlédnutí traileru. Od začátku sledujeme jakési městečko vybudované mlaďochy uprostřed labyrintu, kam každý měsíc přiveze jakýsi výtah další přírůstek do crew. Všichni mají rozdělenou nějakou práci a důležití jsou zde tzv. běžci, kteří každý den, když se otevře brána labyrintu, zkoumají kudy z toho sakra ven. V labyrintu na ně ovšem číhají docela nechutný ,,věci´´ který je můžou docela slušně sejmout. Od začátku příběhu tu sledujeme teenagera Thomase, který ,,chod´´ místní crew docela naruší a jehož přívozem do labyrintu příběh začíná. Nejvíc mě zaujala ta jednoduchost toho filmu, jednoduchý příběh který je ale od začátku do konce napínavý a nutí Vás přemýšlet proč tam vlastně všichni jsou. Na pět hvězd to není, dobře to vystihla ladyClaire, fakt v posledních 10 - 15 minutách filmu se dozvíme vlastně všechno a film nabere šílené tempo oproti předchozí hodině a půl... Na druhou stranu se nedozvíme vlastně skoro nic ale na pokračování do kina 100% půjdu. Za mě v rámci žánru zatím jeden z nejlepších letošních filmů které jsem měl šanci vidět. ()

kokofek

Celkem předvídatelný děj a známá schémata, malinko překvapení na závěr(které stejně divák tuší) a zadělávka na další díly. ()

Eleanorre

V mojom prípade ja asi vždy chybou, že si najprv prečítam knihu a až potom pozriem film. V tomto prípade som rada, že to to tak urobila, pretože tento film sa mi už od začiatku nepáčil. Samozrejme, kniha bola úžasná a tak som to isté čakala od filmu, ale absencia dôležitých detailov a nesmierne veľa pozmenených vecí mi proste vadili natoľko, že som si film proste nevychutnala tak, ako som čakala. Na knihu to proste nemá. Je to len akási spleť rôznych scén, ktoré by som asi ani nechápala, keby som videla len film. Mňa sklamal, neskutočne. Dve hviezdičky dávam len preto, že niektoré veci sa im podarilli, napríklad hlavný "plac" sa mi veľmi páčil, rovnako aj labyrint, aj keď som ho čakala trochu väčší, aspoň čo sa týka šírky uličiek. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu