Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

Geckucz_csfd

Labyrint útěk Film se mi líbí i nelíbíl Líbil se my tím spůsobem že mněl takovej rychlej spád Nelíbilo nemůžu nic vytknout možná jenom to že Thomas až moc citlivý. ()

Reall

Na teenage shit to ušlo. Je to jasný béčko, víc od toho asi nečekali. Plusy prvního dílu nemá druhej díl a obráceně. Doufám, že třetí napraví chyby obou dílů. Samozřejmě pokud hledáte nějakou chillovku na vypnutí mozku a zkouknout něco, co může pobavit je to to pravé. Pokud nejste teenager, nejspíš si budete pokládat otázku, na jakou sračku se to právě díváte. Upozornění: Logicky myslící lidé budou po shlédnutí budou skákat z okna ()

Naby

Zajímavej scenář a obecně poutavý a dost tajuplný příběh. Ten sice nedojde k nějakým jasným závěrům, tak jak jsme zvyklí, ale vůbec to není špatný ani tak. Celkem 3,8* ()

Zaba

Byl to takovej ten film, který vás během přepínání tývky zaujme a tak mu dáte šanci. Myslím, že myšlenka filmu není špatná, nicméně závěr se tak trošku nepovedl a celý příběh tím jaksi ztratil na atraktivitě. Tím však nikoho nechci odrazovat, leč je to můj subjektivní pocit. Děj filmu je svižný a zvědavost vás nutí očekavát velké filnále, které až tak velké nakonec není. Konec filmu je začátkem dalšího dílu, ale to už je na další komentář. Teenage herci měli pár výraznějších tváří, ale nějak nejsou úplně můj šálek kávy, každopádně hráli dobře. Takže když to shrnu, tak je to docela fajn film, který si jistě své publikum najde. ()

vojacekr

U sci-fi akčňáren platí osvědčené pravidlo: "Dobrá zápletka (první polovina filmu) - debilní pointa", "pomalý rozjezd (nic se vlastně neděje/děje se hodně/ a mládež hromadně odchází) - grandiozní finále. Tohle byl bohužel ten 1. případ a s celkem nestandardně rozdělaným dějem si buď rejža, scénarista nebo spisovatel neporadil a tím velkým soustem se málem udávil. Korunu tomu nasadila ke konci filmu scéna umírajícího parťáka k jehož charakteru jsem počas filmu jakkoliv nepřilnul i když jsem ho vlastně měl rád. Na slzu v oku to ale nebylo - směšné - zbytečná scéna vymačkávající z diváka poslední kapku "čehosi", co z toho ve mě po zhlédnutí zbylo. ()

Bogrant

Po úspechu Hunger Games ďalšia teen zábavka, v ktorej mladí musia prežiť. Samotný labyrint je dobre zvoleným prostredím, detská sú sympatické (len škoda tých detinských dialógov) a celé to má určitú dusnú atmosféru a je to svižne natočené, ale bojí sa to pritlačiť na pílu. To konieckoncov prvé HG taktiež a tiež som im nedal vyššie hodnotenie, takže nemôžem dať ani tu. ()

Tom10000

Film de facto o ničem, ale koukatelný. Thomas je vyvezen výtahem do labyrintu, kde poznává samé mladé kluky a touží odsud utéct. Není mu to však povoleno, a i přesto, že se párkrát do chodeb dostane, způsobí akorát vlivem děsivých strojů jen smrti. Brána se vždy od večera do rána zavírá, a tak má speciální skupina běžců omezený čas prozkoumávat chodby. A i když se nakonec dozvíme, že labyrint je již dávno prozkoumán a cesta ven nikde, podaří se mu přizabít jednoho robota a s pomocí jakési jeho ruky otevřít tajné dveře. V tom všem poznáváme "Posledního člověka, jež k vám byl přidán", jak tvrdí lidé, jež je sledují, a je to dívka jménem Tereza. Ta má stejně jako Thomas záhadné sny, z nichž se nakonec vyklubou dávné vzpomínky. A když už se po hodině zdá, že jsou všichni z labyrintu ven, je to teprve první fáze šílené vědátorky (...). První díl jsem přežil, a vygumování mozku bylo jen minimální. Citů tu bylo minimum, scénář byl inspirován knihou, kterou jsem nečetl, tedy nedokážu určit jeho propracovanost, ale co vím, to je nesympatičnost herce Dylena O´Briena, kterou vůči němu pociťuji. Snad malou útěchu cítím při pohledu na Teresu, jediné dívky mezi masou kluků a mužů, dostala tu však jen minimální slovník slov, které pronese, a je tu vlastně jen vedlejší postavou, i když děj poukazuje na její důležitost. Upřímně, čekal jsem alespoň minimální množství romantiky mezi ní a Thomasem, ale to třeba nastane ve zbývajících dvou dílech (jako například v trilogii "Divergence", "Rezistence" a "Aliance", třeba se jí ale nedočkám, stejně jako v "Resident Evil" 1 - 6). Upřímně netuším, jakým směrem to má pokračovat, jelikož "plnost" tohoto filmu byla enormní, ale o ničem, stačilo by to sestříhat na půlku a stačilo by to. Přemýšlel jsem o třech hvězdách, ale nakonec dávám jen dvě. A hodnocení procenty? 40 - 45 procent, více ne. Zatím nemohu doporučit, uvidím, jestli to bude vzhledem k pokračování pro Vás mít cenu. Prozatím doporučuji radši trilogii "Divergence", "Rezistence", "Aliance", jež jsem před chvílí zmiňoval. ()

Thalin

Film značně zaostává za knihou. Ono, když má něco knižní předlohu, mělo by se jí to držet co nejvíc. Hlavně, když přijde na vysvětlování. Já spoustu věcí totiž pochopila, až když jsem si přečetla knihu, protože ve filmu jsou divně nebo dokonce vůbec vysvětlené. Možná proto mě to nebavilo tolik, až na pár chvilek a některých výkonů herců. ()

Skylwalker42

Původně jsem hodnotil třemi hvězdy, ale při psaní této mé recenze jsem to snížil na dvě. Původní román jsem nečetl, takže nemohu to spolu porovnati. Nápad tam je, relativně to dějové odsýpá. Ale zas jsem věděl, jak to celé dopadne. Ty robotický pavouci či co to bylo, mě jaksi nudili. Snímek se tvářil moc cool, ale vůbec mě nechal chladným. ()

SkyWolf

Chválím. Měl jsem trochu strach, že film upadne do podobných kolejí, jako tomu bylo u nedávno shlédnutého Divergence (příliš romantiky, velké díry v souvislostech apod.), ale nestalo se tak. Naopak, po celou dobu filmu jsem byl vtažen do děje a snažil jsem se uvažovat podobně jako hlavní postavy. Celý systém Labyrintu mě fascinoval, dokonce mi to i svým způsobem přišlo uvěřitelné - asi zkaženost moderní dobou. A o vyvrcholení ani nemluvím, tam už jsem místy ani nestíhal pobírat, co se vlastně děje, závěr má u mě maximum kladných bodů, protože mě dokázal zároveň uspokojit v otázkách a také navnadit na pokračování. Jakožto nadšenec do sci-fi a postapo motivů určitě doporučuji, nudit se nebudete. ()

centy009

Jako fanoušek YA filmů a literatury jsem byl mile překvapen. Po přečtení knižní předloh od Jamese Dashnera, jsem jen s napětím čekal na film, který jsem viděl v rámci předpremiéry. Pokud jste na tom stejně jako já, že jste si nejdříve přečetli knihu a až pak jste se podívali na film, tak bude mírně zaskočeni v několik změnách jak v rozmístění Placu, tak i ve způsobu řešení labyrintu. Avšak tyto změny jdou do pozadí, protože se ve filmu začne dít tolik akce, že ani nevíte co se děje. Herecké výkony Dylana O'Briana, Willa Poultera a Kayy Scodelario mě také velmi pěkně překvapily. Musím také pochválit filmové tvůrce za jejich grafické zpodobnění rmutů (příšer z labyrintu), které byly skutečně tak děsivé, jako při čtení v knize. Děj vás vtáhne a někdy máte skutečně pocit, že jste v labyrintu a musíte utíkat. Utíkat. A utíkat... ()

Tease

Fakt dobrý. Dále můžu jen říci, že to mělo skvělý spád a obdivuhodné rozuzlení. A ještě bych potřeboval vyřešit poslední záhadu: Proč se mi zdál ten film tak dlouhý? ()

Mrliš

Labyrint není špatný film, ale rozhodně je tvořen pro věkovou kategorii dvanáctiletých dětí (což je rovněž věková přístupnost). Kdyby to nebylo natočeno až tak moc dětsky, tak by to byl třeba opravdový trhák, ale bohužel, tak to není. Chvílemi mě nebavili zdlouhavé pasáže na louce a nesmyslné scény typu "Předej sošku mým rodičů. Ne předáš sošku rodičům sám". atp. Takové zbytečné scény akorát uměle natahují délku snímku. Další věc, která film shazuje, jsou nesmyslně nevyvážené akčně bojové scény, kdy kluci s dřevěnými tyčkami umlátí biomechanické pavouky s nabušeným, pružný, celokovovým ocasem, který by je rozmetal o stěny labyrintu během prvních vteřin souboje. Navíc střih akčních scén někdy udělal z obrazu nepřehlednou mazaninu. Ale to bych chtěl opravdu mnoho od pohádky pro děti. Ale i tak nelituji, že jsem zašel do kina. ()

MichalMou

Zajímavá myšlenka, námět na další díl - to si myslím, že bude dalším tahounem pro lidi, aby šli znovu do kin. To se mi líbí. Já si myslím, že peníze za kino nepadly jen tak zbytečně. V celku pěkná podívaná, určitě jsem se těch celých 114 minut nenudil. Myslím, že to bylo tak půl na půl. Líbila se mi odhodlanost a zvědavost hlavní postavy, záporák mezi vlastními řadami, to je vždycky poutač pro diváka. Já sám nejsem zastáncem takových to příšer ve filmech, napůl stroj, napůl živé zvíře, nebo co to bylo. Příběh se mi líbil a dokonce bych chtěl vidět i ten další díl, který určitě bude. A o tom to je, že to člověka nabudí na další díl, že znovu přijde do kina a dá ty peníze za to, aby se na to mohl kouknout. Každého bude zajímat co se z toho vlastně vyklube a jak to dopadne, co ta ženská je SAKRA zač? Co má za lubem. Dal jsem tři hvězdy, protože to není zrovna můj šálek kávy žánrově a nejsem vyloženě fanda filmů tohoto typu, ale uznání si to zaslouží, už jen pro námět na další díl, za myšlenku a také za obsazení herci, kteří nejsou tak úplně známí a i přesto tento film upoutal naší pozornost. ()

Hilarios odpad!

Seriously ? Myslím, že tato hláška jednoho z hrdinů tohoto snímku to pěkně shrnula. Na film jsem šel jakožto doprovod někoho kdo četl knižní předlohu a i přesto že jsem o tom neměl ani šajnu, zda to je, či není věrné knize, jsem byl velice silně znechucen a nezachránil to ano Jijen Reed z Game of Thrones. Monstra odobporná, bez originality, jako odborné opuchlé spermie skřížené s roboty. Napětí ? Nulové. Herecké výkony ? Bitch please. Už i ten Twilight a Hunger Games jsou mnohem. Prosím, už konec všem těmto patlanicícm dle knižních předloch zakomplexovaných krav co si chtějí namastit kapsu....a je mi jedno že to napsal chlap.... ()

v4v

Rozpočet : $34,000,000 // Otvárací víkend v USA $32,512,804 // Dej vás nadchne a zaujme. Skvelé obsadenie hercov som nadšení s výberom Hl. roly kam nasadili Dylana O´Briena kedže rád sledujem Teen Wolf v ktorom sa pokladá za Najobľúbenejšiu/Najlepšiu/Najcennejšiu postavu. Vrelo sa teším na pokračovanie, inak trochu mi to i pripomínalo (hlavne na konci) The Hunger games alebo Divergent (Ktoré ma taktiež nadchli) Videl v kine 2D : 90% ()

ArtemBartem

Byl jsem na tom v kině a musím přiznat, že mě velice bavil. Opravdu zápletka a děj a zajímavý, v některých momentech i celkem napínavý. Hodnotím 80% ()

Kevi1

No nemôžem povedať, že by to bolo nuda. Za celý film som si ani raz nepovedala, že vyhadzujem peniaze, ani som nemala nutkanie hrať sa na mobile. Dokonca, keď som išla na vecko, dala som si zrekapitulovať, čo sa behom mojej neprítomnosti stalo. Takže akcia na úrovni, dej sa začne prakticky okamžite, našťastie minimálne v tejto prvej časti žiadna ľúbostná zápletka (do budúcnosti ju ale predpokladám) a aj to človeka ako celok zaujme. Lenže. Celý čas som mala pocit, že som už niečo také videla a tým nemyslím len Hunger Games. Napriek tomu, že to má svoju ideu, proste ma to nijako extra nedostalo. Už toľkokrát som videla umierajúce deti, že smrť toho chlapca na konci sa ma vôbec nedotkla a to ja zvyknem pri filmoch pustiť aj slzu. Samozrejme, chcem vidieť aj pokračovanie, pretože toto nám v podstate len naservírovalo otázky a žiadne odpovede, no na druhej strane som veľmi sklamaná, že to nejaký druhý diel mať bude. Prečo sa nemôže napísať kniha/natočiť film iba s dvojhodinovou zápletkou a hotovo ? Ja nechcem (nepotrebujem) štyri diely. Na Labyrint som sa tešila, no moje nadšenie výrazne opadlo, keď som zistila, že to nie je len obyčajný film.. takto to bude presne ako Hunger Games, tretia časť nemá s prvými dvoma vlastne nič spoločné. Deti sa už dostali z labyrintu, tak načo pokračovanie o "maze runners" ? V podstate priemerný film s priemernou knižnou predlohou. ()

damic

Ale jo! Film s teens, který se absolutně netočí okolo typických teens problémech a navíc, žádná milostná scéna, hell yeah! Místama určitě mezery byli a dlouho jsem přemýšlel, jaké hodnocení nakonec dát, ale konec byl tak silný, že nakonec bylo jasno. Na pokračování do kina určitě chci jít a hlavně, už aby tu bylo! ()

Corek

Od začátku do konce napínavé, diváka to vtáhne. Jen mě děsí pointa a motivace děje, která je tak trochu naznačená, ale nemusí to být pravda. Takže doufám, že se z toho nevyloupne přeplácaná nelogická sračka, která bude mít milion dílů jen proto, že jednička zaujala. Knihy jsem nečetl. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu