pralines

Tak jsem si měla možnost přečíst všechny knihy a následně na to si chtěla zkouknout i film. Za mě bohužel film nepředá zážitek jako kniha, ale to je tak vždy. Čímž očekávám, že dvojka by mohla být lepší, protože to není pouze o jejich myšlenkových pochodech. Spousta věcí tam prostě chybí a kvůli tomu je ten film, i když 2 hodiny dlouhý, místy prázdný. Nehledě na fakt, že Gray by podle mýho měl být místy i mnohem drsnější v reakcích na její chování. ()

fafejt001

MNOHO POVYKU PRO NIC . Jo párkrát se trochu zasmějete ,, ale to je dost máááááááálo . Bylo to tak okaté a celkem jednoduchý děj . Možná , že holky byly spokojeny , možná i klucí , leč kniha zdaleka převyšuje tento film !! Jednu * jsem dal za DAKOTU , i když mohla jí zastoupit její filmová mamka . Ta by měla šmnc v Red pokoji . A TO Bude i dvojka ??? HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ . . . . ZASE BUDE PLNO V KINĚ ...SLÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁVA ..... ()

ziziko

Herce mohli vybrat rozhodně lepší. Dornan alias Christian mi tam vůbec neseděl a Kate? To šlápli úplně mimo. Nečekala jsem od toho zázraky a nenadchlo ani vyloženě nezklamalo. Film tedy za ***, kniha ***** :-) Poklonu skládám Dakotě. X-krát se rozbrečet, x-krát se svléknout..rozhodně ji nešetřili. Ale proč u ní ukázali úplně vše a u Dornana nic?!? Nejspíš aby do kina dostali i chlapy :-D. Velká pochvala za hudbu! Díky závěru mám chuť si dvojku přečíst ještě jednou :-) ()

tiolek

Mno poslední záběr, titulky a celý kinosál vybuchl smíchy...takže asi tak...ale tak jedna hvězda za hudbu, ta byla taková pohodová :) ()

Rogue7

V celku povedený romantický film s lehounce erotickými scénami, každopádně to veškerá reklama a propagace před uvedením filmu docela přehnala když uváděla něco naprosto za hranice erotiky, protože bych mohla uvést hned několik filmů, kde jsem toho "viděla" mnohem víc (například 9 a 1/2 týdne)...to co mě překvapilo a u takového filmu bych to nečekala je povedený soundtrack. Ve výsledku to není žádný velký umění, ale až to budou dávat v telce, tak se na to docela ráda kouknu zas. ()

THErENDy

Celý film je jedno klišé za druhým, film vlastně vůbec negraduje, chybí tam jakékoliv překvapení, zvrat. Výkon herců by se dal ohodnotit hvězdičkou, víc tam opravdu není. Perfektně zmáknutý marketing dokázal do kina dostat plno slečen. Pozor následující část komentáře vyzrazuje (celou) zápletku!!! Příběh klasické zl******ky , která si neuvědomuje svojí pozici ve vztahu, která místo aby byla s José - který ji má rád takovou jaká je, tak se nechá koupit super zážitky, výlety, drahým autem od pana „prachatého“… a pak se diví, že ji má jen do postele. ()

Dášenka

Ač jsem od toho moc nečekala ,(četla jsem všechny tři knihy) byla jsem velmi mile překvapená.Třetinu filmu jsem se smála a třetinu filmu snila.Odsejpalo to,dialogy nevázly,výkony obou byly přesvědčivé a hudba parádní.Tentokrát mi není líto,že jsem nečekala až to bude ke stažení a šla jsem do kina. Na pokračování jsem zvědavá. ()

klapqua

Roku Pána 1963 uzrela svetlo sveta malé buclaté dieťa, ktoré sa o pár desaťročí pracne zamyslelo a povedalo si "Keď už môže napísať knihy kdejaká Tekelyová, prečo by som nemohla napísať niečo aj ja!?" No a keďže sa nenašla žiadna dobrá duša, ktorá by jej povedala "Né moja, jeb na to, radšej bež do kuchyne muffiny ďalej péct", tak nám regále kníhkupectiev a prázdne miesta pod vianočnými stromčekmi spestrili nie jeden ale hneď tri diele tohto literárneho skvostu! Kto si myslel, že po Tvajlate nič horšie nepríde, tradáááá! (Btw., aj ctená autorka svetielkujúcich pijavíc ohlásila ďalšie pokračovanie tejto nervydrásajúcej ságy). A aby si prišli na svoje aj ľudia, ktorí by nezvládli prečítať ani toto dielko, vznikol tento úchvatný mučiaci nástroj, ktorý už teraz viem, že budem vyťahovať a púšťať vždy, keď ma drahý naserie! A teraz sa isto pýtate, keď tu toľko pičujem už úvodom, prečo som na to vôbec šla dobrovoľne do kina? Na to je jednoduchá odpoveď- mám dobré srdiečko. A slabú vôľu, lebo povedať radikálne NIE, ANI BOHOVI je zatiaľ nad moje pomery. V čom je tento film naozaj výnimočný a obohajúci je zásoba dokonalých "romantických" blábolov. Človek by neveril, čo všetko sa dá nacápať do 124 minút, toľko pátosu nepojal ani Armageddon, Pearl Harbour a Titanic dokopy (áno, Když skočíš, skočím taky, pamatuješ?). Ďalšia vec, tento film zastavuje čas. Skutočne! Zatiaľ čo vy máte pocit, že už musel prejsť aspoň jeden celý deň, prešlo len päť zasratých minút. Kola pomaly dochádza, nohy tŕpnu a vy si nadávate do debilov, že ste si tú ploskaňu whisky zabudli doma. Ale musím tomuto skvostu predsa len jednu vec uznať, ešte nikdy som v kine nestrávila toľko času študovaním plafónu v tme, ako teraz. Klady filmu- záverečné titulky. Takú obrovskú chuť po filme radostne tlieskať že KONEČNE, BOHA VÁŠHO som už dlho predlho nemala. V skratke, nemôžem sa dočkať až to vyjde na DVD. Ideálny darček, pre všetkých nepriateľov. Jedna hviezda za použitú pesničku I´m on fire od Springsteena, druhá za Dornanov zadok. ()

yurnero odpad!

Dvě hodiny stupidních keců, dvě hodiny života promrhané na tuhle retardovanou kravinu...ja ani nevím jak to lépe okomentovat, ale chce se mi z toho opravdu plakat. ()

rytir1 odpad!

Absolutní zklamání. Z filmu, i diváků, kteří jej po shlédnutí nyní komentují. I když od těch ani nic moc převratné čekat nešlo. Vrátím se ale k filmu. Knihy dobře znám, píši sám stejné věci, byl jsem moc tedy zvědavý na filmové zpracování. O to víc překvapím jednoho uživatele, že nemám panického pindourka, ale na valentýnský večer jsem se svou milou těšil na dokonalý večer v podobě tohoto filmu. A zklamal nás oba. Jeslti někdo vidí v Dormanovi neokoukanou postavu, pak je slepý když nepozná tuctového šampona béčkových telenovel. Ale o tom více raděj nepsát, ještě bych dostal deku od divaček, pro které je pan dokonalý božím. Stejně tak ale ani Dakota mě nijak nenadchla. Jestli tahle holka má topkovou postavu, tak bych pak dotyčného co to vyslovil chtěl vidět u nás doma, asi by se ze zdejších děvčat dostal rovnou do Bohnic. Na názor k samotnému filmu bych si s dovolením pujčil kousky dvou lidí zde, jenž se mým slovům asi nejvíce příbližili. ,, Ve snaze zavděčit se co nejširší veřejnosti ještě víc než o to usilovala samotná kniha, se film pokusil navázat na tradici E.T. mimozemšťanů pro celou rodinu. Z nezkušené lolitky se tak rázem stává submisivní mistryně v BDSM praktikách a patologická nymfa, která by ošukala klidně i Brněnský orloj. A všechny ty permanentně nadržené prodavačky z Kauflandu se s hlavní hrdinkou samozřejmě dokonale sžívají, poněvadž přesně tak to cítí i ony a moc dobře vědí, že pod skořápkou toho krutého análního dobrodruha se ve skutečnosti skrývá něžná, sněhobílá a empatická dušička, která hledá pravou lásku a porozumění...no asi tedy tak nějak by se to také dalo říct. Více to komentovat nebudu. Buď bych totiž musel jít s davem, který tleská jednomu nadrženci, jehož komentáře jsou film co film natolik lahůdkové, že není ani divu že tento film je jeho topkou a nebo jít proti davu a pak mě všechny ty černé vdovy tady sežerou za živa. Pokusím se tedy jen závěr zestručnit už. Fllm by toliko špatný nebyl, ale je cílen pouze na jednu skupinu. Po humbuku kolem reklamy bych od něj čekal víc. Do knihy má velice daleko, ale toto nemá cenu psát , reakce divaček jsou stejně by se tam vše nevešlo apod. Tak co. Co se týče hodnocení, nerad dávám odpady a rozhodně ne abych dělal pro někoho machos. Ale dobrý film poznám a umím ocenit a stejně tak musím i to co se mi nelíbí a dobré není. Mohl to být krásný nevšední romantický kousek, ideální pro páry na dnešní večer. Namísto toho je to laciný kýč, kde pokud nejste slečna patnáct plus nebo prodavačka z Billy, běda vám říkat že se na další díy netěšíte. Umlátěj vás za živa líp jak Dakota toho Jamieho bičema zpráskat nesvedla. Já se těšil jak to bude napínavé a tajemné, že on má nějaký problém a bylo to jen dokola já jsem špatný, měla bys mě nechat být..Mimochodem tohle na baby zabírá i ve skutečnosti, tak se nedivím jak nás nyní kritizují za hodnocení. No jo, ale když on je prostě tak krásný a má vrtulník no.. ()

Terez_Vv

Nebojím se 4*, protože jsem od toho filmu dostala přesně to, co jsem čekala. Jamie Dornan se do role hodí, Dakota Johnson je sice krásná, ale možná vypadá příliš staře a sem tam přehrává. Ale celkově hodnotím kladně. ()

shi_sha

Knižní předlohu jsem nečetla. Jít na film do kina mě zlákal docela povedený trailer. A nelituju toho, fakticky jsem se bavila. Podle mého by měl být změněn zde uvedený žánr filmu, protože z toho byla slušná komedie, bez špetky romantiky. Ten geniálně useknutý konec mě navnadil si pokračování přečíst, no uvidíme. Dalšímu filmovému zpracování se ale nebráním... ()

MorraEddie

Čekal jsem,že mi film způsobí 50 odstínů šedého zákalu,ale k mému údivu se nic nestalo. Nechápu zdejší hodnocení. Vlastně mi to připadne jako hon na čarodějnici. Lidi po tomto filmu jdou aniž by ho viděli,nebo jen z principu dávají odpad,protože je to prostě in. Knížku jsem nečetl,tak nemohu porovnávat,ale film se mi docela líbil,i když byl obsahově docela prázdný. Herci byli sympatičtí a své role zvládli více než dobře. Jako celek nemohu film hodnotit hůře než 3* . Pro mě to byl romantický film okořeněný pikantními záběry,které ukázaly jen to co by jsme od filmu pro náctileté čekaly. Těch 120 minut mi uteklo jako voda a se sebezapřením musím konstatovat,že už se těším na druhý díl. ()

Lucibuska

Knihy jsem četla na doporučení kamarádky a zhodnotila jsem je jako odpad literatury, který je ale celkem čtivý a pořád jsem doufala v nějakou literární nápravu, které jsem se ale bohužel nedočkala. Na film jsem šla z čisté zvědavosti, jestli lze z něčeho tak hrozného udělat ještě horší. A povedlo se! Kniha se dle mého ještě může líbit, ale film? Film nebyl jen tzv. SLÁTANINA, ale bylo to něco, pro co hledám jen těžko slov. Herecké výkony otřesný, zpracování ještě otřesnější. Ale abych nebyla uplně kritická - líbila se mi zvolená hudba, kterou jsme ve filmu mohli slyšet. Film opravdu nedoporučuji. ()

tatka

Klasický príklad toho, ako obrovské promo urobí z priemernej sračky veľkofilm. Iste, keby som mala o 30 rokov menej a rozmýšľala, či sa dám preplesnúť od partnera po prdýlce, možno by som sa na ten film pozerala trochu ináč. Ale čo už ma na prahu dôchodku môže prekvapiť? Veľmi málo.Nie je to ani zázrak, ani absolútny prepadák, je to obyčajný zbytočný a nudný film, ani dráma, ani romantika, ani erotika, 50 odtieňov sračky by ma možno zaujalo tak isto. Na odpad to nemá, do dvdčka v aute sa to celkom hodí, keď zavzdychajú, treba hodiť okom na monitor, ináč to nebude rušiť. ()

maluti

Nechápu ty lidi, co dávaj odpad. Nemyslím si, že je to film, který by si takové hodnocení zasloužil. Ano, čekal jsem, že to bude podle traileru trhák, ale nestalo se. Přesto se mi to hodně líbilo. Výběr herců si myslím, že se povedl, příběh nebyl o ničem, byl vskutku zajímavej a co se týká soundtracku, tak ten neměl chybu. Už teď se těším na druhej díl :). ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva