Mefistofelle

Tak tohle byl z mé strany vrcholný masochismus. Věděla jsem, že jdu do filmu, kterej se mi zcela určitě líbit nebude, ale všechen ten hejt kolem toho byl prostě tak lákavej, že jsem se musela přesvědčit na vlastní oči. Ještě větší masochismus by byl přečíst si knihu a film s ní srovnat, ale myslim, že to je hranice, kterou nejsem ochotna překročit. Dvě hodiny s tou debilní pipinou Anastázií mi bohatě stačily. Vim, že to není chyba herečky, že hraje úplnou krávu, z jejíhož chování dostávám osypky a epileptické křeče, ale myslim, že i kdybych ji viděla v jiném filmu a v lepší roli, už nikdy mi díky téhle pitomé roli nemůže přijít sympatická. Předsudky? Ano, ale who cares. Avšak i přes odpor k její postavě musím uznat, že svoji rolik zvládla dobře, stejně jako herecký kolega Jamie Dornan. Za každýho dávám jednu hvězdičku. Tu třetí dávám za krásné interiéry a kostýmy. Myslim, že jsem se k té pizdovině snažila být extrémně férová. Osobně asi chápu, co na tom spousta ženskejch vidí, přeci jen po deseti letech manželství se soustružníkem Lojzou, jehož vrcholná erotická představa je být vykouřen při čumění na fotbal, je představa namakaného milionáře se záhadnou minulostí a sexuální úchylkou, která nepůsobí vysloveně odpudivě, docela lákavá a sexy. A koneckonců z toho mohou mít benefit i někteří pánové, jelikož partnerky, které doteď byly v posteli jako prkna, najednou chtějí zkusit něco nového a tak v Erotic City koupí plyšový pouta a nějaké sexy prádlo. Poslední poznámku chci věnovat takovému zamyšlení nad tím jak jsou dneska erotické filmy trapné. Neříkám, že erotickej film nutně musí mít obří čuráky a kozy vyplňující 2/3 stopáže. Od toho máme porno. Ale přijde mi, že dřív se toho tvůrci báli tak nějak míň a ukazovalo se toho mnohem víc a s větším naturalismem. Zde vlastně po celou dobu nevidíme vůbec nic, co nevidíme v každém druhém filmu, akorát možná o něco častěji. Sakra, když už to je film podle knihy kde erotika hraje zcela zásadní roli, mohli se tomu přizpůsobit a aspoň toho ptáka nebo šlinc na prdeli od bičíku sem tam ukázat. Vzpomínáte na film Nymfomanka a na sado maso scény ze druhého dílu? Když to srovnám s 50 odstíny hnědi, je to úplně jinej level. ()

Rodriguez

Kupodivu jsem se nad takovýmto snímkem ani nenudil, ale že by to bylo něco převratného se taky říct nedá. Jedna pipka co se jmenuje Anna a je ještě panna, si najde (nebo možná on ji) bohatého kolíka a chce ji strašně moc šíleně hoblovat. Ale né klasickým způsobem, ale jen tím svým perverzním... 45% ()

Rocky88 odpad!

Je přítmí, sledujeme mladého lovce, jak pozoruje svou kořist a učí se její pohyby tak, aby je dokázal v následujících minutách předvídat. Lehce fouká vítr, listí ševelí, takže přehlušuje šeptání jeho nohou při provádění lehkých kroků. Náhle se lehce zvedne vítr a posílá lovcovy pachy přímo ke kořisti. Lovec se proto rozhodne zaútočit! Přiskočí a podaří se mu... chytit toho páva pod krkem! "Druž hubu, hajzle, páve!". Dá mu tečku mezi oči a chytne ho za péro. V tu chvíli silně trhne a péro mu utrhne. "Tak, teď zakvič jako prase!" Páv však cizí řeči neumí a tak dál jen hudruje. Lovce to rozčílí, a tak vzteky nakopne veverku, která seděla opodál a mlčky sledovala tuhle šaškárnu. Nepřežila. Lovec potom hodil ještě páva do potůčku, aby zakryl stopy a odešel domů... Kdyby se film nesl v podobném duchu jako tento totálně nesofistikovaný patlát, který jsem tu vyplodil při zadržování ranní stolice, bylo by se na co dívat. Jenže ve filmu vidíme jen pávovo péro, kterým je 20+ letá panna (CHA!) brutálně pohlazena. Veverka je navíc jen tak ledabyle pověšená na zdi. Zcela nevyužitá. Nečekal jsem až takový průser, proto jsem byl velice překvapen, že se jedná o jeden z nejnudnějších a naprosto bezobsažných výmyslů, který jsem kdy shlédl. Sledovat to bylo čiré utrpení, opravdu. Mohl to být alespoň pohled do života SM zvrhlíků, ale tady se jen povídá o ničem, pak se povídá jinde, pak ji plácne po zadku, pak se povídá jinde, pak se povídat přestane, pak se povídá (o ničem, samozřejmě), aby ji pak na konci dal 6 ran přes zadek tak, jak to dělají mámy, když je jejich dítě nasere neumytým nádobím a nevyneseným košem. Co naopak je sadomaso, je stopáž (2 hodiny!!!). Jelikož jsem přežil, jsem asi zvrhlík. ()

Sinn

Nelze očekávat víc, když samotná knížka stojí za vyližprdel. Vzhledem k absenci ubohoučké sondy do myšlenek hlavní hrdinky působí Ana malinko sympatičtěji než v knize, Christian není obsazen špatně a ani herecký výkon není z nejhorších. Jenom je to všechno tak strašně, strašně hloupé... ()

vydumnica

Taký ošiaľ bol okolo Fifty Shades of Grey a také slabé hodnotenie to má. Dnes som dopozerala trojku, tak som sa rozhodla okomentovať aj jednotku. Knihu som nečítala, film som v kine nevidela. Bolo to OK, ale nič výnimočné. Trojka je možno ešte aj najlepšia. ()

Numinek

Normální béčkovej film - čekala jsem tragédii, ale ač je to samozřejmě slaboduchej naivní film(když je takovej sadista, proč má takový nutkání se každých 5 minut líbat..?), tak jsem se vlastně nenudila :) ()

C0r0ner odpad!

Čekal jsem komedii typu Twilight a tu jsem přesně dostal. Celé to bylo vyloženě reálné a opravdu by se to mohlo stát a ta blbá kráva by určitě utáhla miliardáře na to, že maká v Hornbachu a studuje na vejšce. Pravděpodobné, jako že uvěřím ve svatou sílu Pána Ježíše a jeho milosrdenství (to se fakt kurva nestane). Sračka k pohledání, která se jen tak nevidí. 0% ()

zette

Tak konecne jsem TO videl. Pohadku pro zeny, kdy nektere se kvuli tomuto bestselleru ucily i cist knizky... Ten film je mozna jeste horsi, nez jsem si myslel. Neprislo mi to nijak vzrusujici, kdyz to treba srovnam se Zakladnim instinktem... Mozna, kdyby ten typek delal v KFC a vodil si ji do sveho podnajmu v cernosske ctvrti, takovy uspech by u zen film asi nemel.-). Na rozdil od jinych mi prijde Dakota Johnson dobra volba, ale Dornanovi jsem neveril ani slovo. Ten film se jen tvari jako erotikou nabity thriller. Lituji vsechny muze, kteri na to "museli" do kina. Odpad nedam, protoze si to umelo vydelat penize a to silenstvi kolem, bylo ohromne. Ale uroven to ma stejnou jako ty tupe filmy treba na TV Barrandov. ()

campix

Padesát odstínů šedi je hodně diskutovaným a také velice kontroverzním tématem filmových diskuzí. Této pocty velké pozornosti se mu dostává bohužel neprávem. Kdo čekal nějaké skandální scény nebo moderní porno pro ženy v domácnosti musí být velmi zklamán. Těžko říct, jak dohromady funguje kniha, ale daná látka v rukou ne příliš řemeslně zručné paní režisérky nenabízí žádná větší lákadla. Počínaje nepřesvědčivým castingem. Dakota Johnson kandiduje na roli nové Kirsten Stewart, jejíž výrazová škála začíná a končí u kousání rtu. Nic převratného, co se děje týče, zde nenajdete. Teď je otázka, zda je tento film pouze nepříliš dobře natočen nebo zda i kniha je pouhé patosové tlachání, které nikam nevede. Přidáme-li naprosto přestřelenou stopáž, tak nás nečeká nic zajímavého. Místy sice úsměvné, ale takové docela nudné a hloupé. Další studijní dojná kráva, která normálně smýšlejícího člověka ničím překvapit ba dokonce zaujmout. ()

necisty

"Zamilovaná žena není nic víc, než poslušná děvka." Propůjčený citát od Coco Chanel ovšem nevystihuje tento film, jak by si mnoz... mnohé myslely. "Takže zaprvé já nejsem romantik a za druhé já nemiluji, já šukám." Tak ji nevoz ve vrtulníku, nedávej ji auto, nepij s ní víno a hlavně ji šukej ty jantare! Je to bohužel obyčejný romantický film s neobvyklým koncem, nic víc, nic míň a já budu natolik objektivní, že se pokusím přehlédnout ten humbuk kolem toho a dám 3 hvězdy - za výjimečnou hudbu, výbornou práci s kamerou, první scénu v "herně", její tělo (nikoliv ksicht) a závěr. ()

Matrinx odpad!

Ten film měl pouze dva zábavné momenty. První - vzpomínka na Rimmera z Red Dwarf při scéně s polévkou gazpacho, která se podává za studena (on to nevěděl a nechal si jí ohřát. Na následný posměch nikdy nezapomněl) Druhá - konec... konečně konec... Jinak - Padesát odstínů nudy... ()

Dannysek4U

Cekal jsem to horsi, i kdyz teda zadny vitezstvi, coz je ale primarne vina predlohy. Jen trochu boli, ze zatimco on je relativne dost charismatickej, devcatko je fakt slaby. JInak ale kamera dost dobra a kompletni stylizace okej. ()

Larushka

První věc, Christianův brácha byl mnohem atraktivnější a vůbec zajímavější než Jamie Dornan - upíre Jamesi, navždy zůstaneš v našich srdcích. Dakota byla roztomilá, uvěřitelná, bavilo mě, sledovat ji. Bylo to lepší než xxx verze, to každopádně, i když zase se jednalo jen o lehkej softík, ač se Christian snaží tvářit jak chce. Hodnotím 3,5. Soundtrack super. ()

agathon

Ubíjející ztráta času - film s absurdně se chovajícími postavami, s nadmíru pochybnou morálkou (ano, naivně věřím, že mladé ženy nepotřebují ke štěstí muže s helikoptérou, byť její vlastnictví asi nebude na škodu jinak láskyplnému vztahu), nulovou dramatickou gradací a směšnou upejpavostí veškerých erotických scén (když vezmu v potaz, jaké sexuální praktiky se v nich mají rozehrávat). Fakt pitomost. Seriózně. Pusťte si Poslední tango v Paříži. Nebo Koridu lásky. Nebo nevím, ale tohle fakt ne. Fakt. ()

Juto

Občas rád vidím zlý film ...lebo môže byť veľmi zábavní a nechtiac aj vtipní. Prvá polovica filmu je presne taká. Škoda, že druhá je len nuda. 3/10 ()

c.tucker

Knihu jsem nečetl a s největší pravděpodobností číst nebudu, takže jen prostřednictvím jiné osoby tuším, co se v knize odehrálo jiného. Film je klasický romantický příběh, ale Ana se chová jak totální kráva (zde nesouhlasím s Frantou Fukou v tom, že se nechová jako větší kráva než Bella ze Stmívání, imho jsou obě na stejné úrovni). Jinak je to vše laděno do precizních scenérií, který mi je řečeno, jak se vše má. Hudba je také naprosto nerušivá a výborně doprovázející. P.S. V Aféře Thomase Crowna bylo o hodně víc cool létání na kluzáku! ()

KajusaK

Možné spoilery: Nevěděla jsem na co že to do toho kina vlastně jdu.. Knihu jsem nečetla, možná přečtu v budoucnu.. Dle traileru jsem si představovala z dvou hodin asi hodinu a půl nějaké přiblbé erotiky. Nakonec mě film překvapil ale bylo to přesně opačně. Půl hodiny "erotických" scén a hodina a půl docela vtipného humoru.. Ve třičtvrtě filmu už jsem byla naprosto nadšená, že jsem na tenhle "biják" šla a byla jsem rozhodnuta dát 4*. Hned na to jsem dostala zakončení tak blbé že... No to jsem snad ještě nikdy nikde neviděla. Už jsem si zvykla, že od toho co byl 7. díl Harryho pottera rozdělen tak se to tak dělá běžně :) ale vždy bylo vše zakončeno trošku inteligentně, tohle je opravdu katastrofa a i po 24 hodinách jsem stále naštvaná !! Mimo děj, který nemůžu vytknout režisérce ale jedině spisovatelce, bylo velmi vhodné, sympatické herecké složení. Překvapila mě sázka na neznámé osoby a že byla A. Jolie odmítnuta kvůli D. Johnson. I když je to tak asi mnohem lepší. Takhle byli vybráni dva docela neznámí herci a vidím je jen v tomhle světle. V A. Jolie bych tam pořád viděla Mrs. Smith :)) ... Pěkně zvolená hudba, také žádné světové trháky ale velmi tématická... Asi bych tímto komentář zakončila :)) ... 3* za ten přihlouplý konec výš prostě nejdu. Krásně udělané na nahnání diváků na druhý díl do kina. Doufám, že to lidi nenavnadí a druhý díl bude největší propadák v dějinách lidstva. RedAK má snad nejlepší komentář co jsem kdy četla a tolik jsem se už dlouho nenasmála. Thank you ! :)) ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva