Aelita

Padesát odstínů psychické temnoty je jakousi složeninou z filmů 9 a 1/2 týdne, Pretty woman a Cosmopolis, ve které se přetahují duševní zdraví a psychická deprivace. Film by byl tuctový, kdyby se nejednalo o zfilmování knihy, jež udělala díru v mnoha hlavách, a o neuvěřitelně masivní reklamní kampaň. Ta poslední znamená nejen producentskou snahu vydělat balík peněz, ale hlavně to, že se jedná o jednoznačnou propagaci něčeho. Čeho konkrétně? Jako každé propagované zboží, i tento film má obsah a velmi lákavý hezký obal. Jak je známo, obal prodává, a prodává dobře i takový obsah, který není dobrý a dokonce často není ani zdravý. Vpodstatě obecně platí, že čím je škodlivější nabízený produkt, tím je lákavější reklama a obal. Stačí si vzpomenout na cigarety, alkohol, sladkosti a sex – v časopisech, reklamách a hlavně filmech. Ve snaze omezit populaci a ušetřit přírodní zdroje Čína zavedla v roce 1979 politiku jednoho dítěte. Západní bělošský svět začal regulovat porodnost již na začátku 60. let mnohem rafinovanějšími metodami – hormonální antikoncepcí a takzvanou sexuální revolucí neboli odbouráním tradičních tabu a nasazováním všedovolenosti v do té doby intimní oblasti lidského života. Dnes tato strategie nese plody v podobě egoistického chování jednotlivců a přesycenosti sexem. Sex přestal být přírodním nástrojem rozmnožování a posvátným tajemstvím a stal se nevázanou a nezávaznou kratochvílí. Postupně byly do lidských hlav nasazovány homosexuální, sadomasochistické, pedofilní a jiné okrajové způsoby chování, jež po celou historii lidstva byly vnímané ve zdravé lidské společnosti jako poruchy a zvrácenosti. Dnes menšiny diktují většině a agresivně prosazují a vnucují jí svá vidění, pravidla a vzorce života. Nesvědčí to o ničem jiném než o velmi rafinované manipulaci s lidmi a o geneticko-psychicko-kulturní degeneraci lidstva. Není čemu se divit – v nezdravém prostředí se množí všelijaké poruchy a paraziti. Tento film je tedy velmi nebezpečný svým naleštěným obalem – hezkými tvářemi, luxusními věcmi, romantikou zamilovanosti a letů nad oblaky a v první řadě lákavosti nevyzkoušeného dobrodružství. A pokud by tento obal vyhrál, nezasluhoval by tento snímek jiné hodnocení než Odpad. Úlevou tedy je, že duševní zdraví hrdinky nakonec překonalo nebezpečí nákazy a zvrácenosti, proto lze ohodnotit samotnou filmařinu bez přidání emočně-etických soudů. Christian Grey – tento "hrdina" naší doby – je výsledkem transformace a deformace lidské společnosti a lidské kultury – ponechané dítě prostitutky-narkomanky, adoptované a posléze zavedené starší ženou do pokroucené podoby lásky. Nakonec se z něj stal úspěšný mladý businessman, který neprožívá obyčejné lidské city, a nejspíše právě proto může být v dnešním konkurenčním světě úspěšný. Je to něco podobného lidem v dokumentu Ryba smrdí od hlavy (http://www.csfd.cz/film/323785-ryba-smrdi-od-hlavy/). Blýskavý obal filmu by tedy neměl zastřít to, že pravou hrdinkou příběhu je "slabá" Anastasia, jež se odvážila z lásky poznat bolest, kterou prožívá její milovaný, aby mu porozuměla, nikoliv "silný" Christian, který se vylekal možné zranitelnosti lidské duševnosti. () (méně) (více)

Hennes

Knihu jsem nečetl a nikdy číst nebudu. Jelikož mě moje drahá polovička také občas doprovodí na film, který není zrovna jejím šálkem, tak jsem já šel samozřejmě s ní. Nepopírám, že po všech těch recenzích knih, jsem byl i zvědavý. Jak jsem psal neznám předlohu a tak mohu hodnotit jen film. Za velký klad považuji určitě zvolenou hudbu, kostýmy a neokoukané tváře herců (těžko si představit jak Brad Pitt řeže Angelinu). Ono se z toho filmařsky asi víc vymačkat nedá, takže film je pro mě za tři hvězdy. Samozřejmě co se týká předlohy a obsahu, lze se tu vyjádřit dvojím způsobem. Buď si hrát na chytrého psychologa, který vidí, že se jedná o sondu do duše mladé dívky, která se poprvé v životě, a to bezhlavě, zamiluje. Jejím vysněným je úspěšný mladý milionář, který si nese z dětství velké šrámy na duši a je postižen sexuální úchylkou, se kterou se snaží vyrovnávat přímočarými a jasnými informacemi směrem ke své vyvolené. Nebo prostě napsat na férovku, že si úchylák vybíjí své perverzní choutky na mladé nezkušené pipině, která se do něj zamiluje a láska jí neopouští ani po výprasku. Takových krasavců by mohla mít víc, ale který by jí za výprask a svázání věnoval noťas nebo auto? Ale po šesti ranách se nakonec rozhodne odejít. Ono kdyby se pak na ní třeba vysral, mohla dostat ten vrtulník. Všechno vydržela ale závěrečných šest ran ne. Chlapi vzpomeňte, vždyť šest ran bylo vyplacení na půlročáka a vypadalo to úplně stejně. My jsme se ale na mazáky nasrat nemohli a odejít už vůbec ne. Naopak já byl rád, že si můžu povolit opasek. Takže jsem asi úchyl, protože těch nejhorších šest ran filmu, byla vlastně pohoda. ()

peiton

Sex bez hraníc..Vážne??Musím sa priznať že tohto spracovania podľa už tradične knižného spracovania som sa obávala najviac (zlé skúsenosti),ale vypálilo to na pa-rá-du.Snímok má iskru,náboj,s trochou light erotiky,nič poburujúce ani vulgárne,s minimom vedľajšej zápletky bez psychologicky hlbavých dialogov.Trochu mi tam vadilo správanie hlavnej predstaviteľky Anastasie,jej nerozhodnosť,nerozumiem nad čím tak dlho uvažovala..Ved takéhoto Christiana Greya by úprimne každá žena chcela občas stretnúť + soundtrack tiež na výbornú ;-) ()

Aljak

Neodolal som a napokon aj mňa kino zlákalo :) S prekvapením musím povedať, že to absolútne najhoršie na tomto filme bola tá masová propagácia na každom kroku, vďaka čomu sa z toho stal extrémny kasový trhák. Nevedel som čo od toho teda čakať, ale napokon sa mi to veľmi pozdávalo. Bola to taká erotická rozprávka o dominantnom princovi Christianovi a jeho submisívnej princeznej Anastasii. Ohľadom hereckého obsadenia som bol trochu skeptický, ale napokon si myslím, že predsa len bolo dobré tam obsadiť takéto neokukané hviezdičky ako už zabehnuté hollywoodske hviezdy. Dakota Johnson je naozaj sympatická a treba uznať, že aj poriadne odvážna. Miestami to pripomínalo Trierovu Nymfomanku, ale toto bolo predsa len aspoň o čosi epickejšie. Občas to síce pôsobilo príliš naivne, ale inak som viacmenej milo prekvapený, svoj podiel na tom nemá len herecké obsadenie ale aj vyvážená a príjemná hudba. Za mňa 4*. ()

M.i.k.e

knížku jsem nečetl a ani nemám v plánu,nicméně s filmem nemám ve výsledku až takový problém.Jde sice o červenou knihovnu nejhrubšího zrna,která si o hloubce postav může nechat zdát,ale rámcově je to mnohem stravitelnější než např.první filmový Sex ve městě.I přes místa kde jsem kroutil očima a obě hlavní postavy mě neskonale štvali,jsem nakonec ty dvě hodinky bez problémů vydržel.Co víc,na Daktou Johnson se celkem dobře kouká...60% ()

Gee.Rocks

Knihu jsem se snažila přečíst čtyřikrát. Třikrát jsem to vzdala ještě na první kapitole. Po čtvrté s odhodláním, že to musím přečíst než uvidím film, jsem to dokázala. Ale pokud bych si knihu v hlavě nepřepisovala k obrazu svému, tak bych ji nikdy nepřečetla. Myslím, že takové dílo - šestset stran prázdných dialogů se slovní zásobou houpacího koně - bych dokázala napsat tak ve 14ti letech. Včetně znalosti pomůcek a "termínů", protože i tato stránka věci je v knihe silně "amatérská". Představa toho totálního ovládání: "Jez!" "Sedni si!" "Nehýbej se!" je mi tak proti srsti, že jsem si v průběhu četby několikrát představovala jak pana generálního ubiju do bezvědomí. To je ale kniha. U filmu jsem tak nějak čekala, že vzhledem k volbě režisérky by to mohlo být příjemné dílo. Žádné terno, ale příjemná podívaná. (Což mi kazilo neustálé chichotání se ženského osazenstva v kině. Bože, dámy, to jste nikdy neměly sex, neviděly nahého člověka?) Věřím tomu, že pokud by studio pustilo více peněz, aby se režie ujala Angelina Jolie, tak bychom (vzhledem k její minulosti) všichni koukali s otevřenou pusou. Pokud bych nečetla knihu, tak se obávám, že bych v začátku filmu nevěděla, co se děje. V knize je celý ten rozjezd - překvapivě - smysluplnější, pomalejší. Ve filmu je to bum, prásk, kafe, deflorace Steelové, noťas, výprask, nazdar Greyi. Věřím také tomu, že některé scény z knihy by na plátně fungovaly líp a mohla by jimi režisérka zaplácnout taková ta zbytečná prázdná místa jako nekonečná cesta autem, trapné ticho apod. Ale díky filmu si uvědomíte, že je vlastně kniha zbytečně dlouhá a že to všechno bez otravného opakování "má vnitřní bohyně" šlo napsat tak na 150 stran. Naštěstí se termín "má vnitřní bohyně" neobjevil ve filmu, někdo v týmu dostal rozum a stokilová Jamesová to nebyla. Na těch pár celkem přehlédnutelných vad, musím říct, že se mi film líbil. Mám strach z létání, ale do helikoptéry pana generálního v podání Jamieho Dornana bych vlezla hned. Jeho vozový park by mi taky nevadil, možná bych si pár ran důtkami dát nechala, ale kdyby mi řekl: "Jez!" hodila bych mu tu jeho omeletu do ksichtu. Dakota se na tak rozporuplnou postavu emancipovaná/submisivní hodí skvěle a zvládla svou roli bravurně. Jamie Dornan, pro vilné fanynky dřív neznámý, podal nepřekvapivý výkon, protože kdo viděl The Fall ví, že Dornan nehraje béčkovou ligu. Tu zraněnost a narušenost zahrál velmi přesvědčivě. A tím se dostávám k tomu, že pokud opravdu Greye už Dornan hrát nebude, tak se obávám, že už žádný normální herec tuhle roli nevezme. A za druhé vzhledem ke konci u výtahu, k tomu rozseknutí... a dohra bude zjevně v dalším díle, nebude to náhodou velice divné, neuzavřené, když najednou bude Grey někdo jiný? Dornane, cos to udělal?! Nuže, sexuálně explicitní scény opravdu hraničí s pornem, ale co... kdo neviděl Eyes Wide Shut apod. Všechno je to součástí příběhu, který možná je chudý, ale na plátně je lépe stravitelný a ty dvě hodiny mi nepřišly tak dlouhé. Rada na závěr: Jděte raději na film, neztrácejte čas nad knihou, těmi šestisty stránek se prokousává těžce a zdlouhavě, nasere vás to a budete chtít ty dlouhé hodiny života zpět, u filmu máte za dvě hodiny základní "výcuc" a víc netřeba. Navíc mají američani někde u toho Seattlu fakt pěknej les s jezerem, tak asi zajedu na dovolenou. (Oprava: Prý se točilo ve Vancouveru, tak teda pojedu do Kanady.) () (méně) (více)

BarryLyndon odpad!

Ten film je ještě horší než jsem čekal a to o moc. Bohužel to není tak vtipně špatný jako některé díly Stmívání, ne tohle je jenom špatně špatný. Naprosto jednoduchoučké dialogy častokrát totálně vytržené z kontextu. Jamie Dornan mne upřímně zklamal, po vynikajícím The Fall jsem očekával uplně jiný výkon, než odříkávání replik naprosto bez zájmu a koukáním do blba. Ne vážně, tenhle herec působil naprosto bez charismatu a Max Martini ho i v těch pár vteřinových záběrech trhal na cucky. Bohužel patřím k těm můžům, pro které je stejně důležitá inteligence jako fyzická přitažlivost. Dakota Johnson je krásná ženská, ale její druhá stránka předvedená ve filmu je pro mne přitažlivá asi jako Melissa McCarthy. Kdybych porovnal mladé hezké herečky v knižních adaptacích, tak z toho vychází suverénně nejhůř a o moc hůř, než Kristen Stewart ze Stmívání. Nevěřil jsme jí absolutně absolutně nic, možná tak to že neví která bije, což nevěděla, ale herecky. Z "knížky" jsem přečetl pár desítek stránek, ale moc netuším jestli tohle její vykreslení postavy sedí. Ale jestli bere ženské publikum tenhle tip hrdinky jako ok a ještě se s tím stotožňují, tak to potěš pánbůh. Příběh je sice na cca třetinu jednoho dílu Gossip Girl, ale pořád se z toho při slaboučkém scénáři a mizerných hereckých výkonech dalo nějak vybruslit lepší režií a videoklipovitostí s hezkou hudbou, nestalo se ani jedno. Netuším, jestli si Sam Taylor-Johnson po výtečném Nowhere boy vybrala slabší chvilku nebo E.L. James koukala na place pořád přes rameno a všechny dobrý nápady házela ze stolu, ale tohle hrubě nedala. Ne vážně, i ty horší epizody Gossipek byly lépe zrežírované. No a hudba? Tohle opravdu dělal Elfman? Boha jeho... Marně vzpomínám, co by na tom stálo za zmínku, možná kamera zkušeného Seamuse McGaveyho, ale to je tak za jednu hvězdu. Když se kouknu jak jsem hodnotil ve všech ohledech lepší Stmívání, tohle nejde hodnotit jinak, než 1/10. PS: Po návratu z kina jsem si říkal, jestli tomu nekřivním zbytečně jako chlap. Pustili jsme si proto adaptaci podobně kýčovitého ženského braku od Nicolase Sparkse Co s Láskou s Michelle Monaghan a Jamesem Mardsenem, o tom, že oni dva předveli uplně jiný výkon už jenom charismatem, než ústřední dvojka 50 odstínů asi nemá smysl mluvit. Ale ten film je lepší ve všech ohledech tak o třídu až dvě a to je to horší ze zfilmovaného Sparkse a to kýčovitější samozřejmě. ()

Agent006

Kompilace těch nejbrakovějších scén z braku století pokládajícího základní kámen pro sekty nadržených patnáctek a žen ve středním věku, jejichž muž se válí 24/7 na kanapi. Ne, opravdu, dlouho jsem neviděla takhle divnej nepěknej střih. A prázdnotu. A alespoň i jakejsi náznak příběhu, kterej by leckdo mohl najít v knize, je zde nulovej. Podle serióznosti záběru Christian asi otevírá dveře do Narnie, ne do svojí herny. Takže tedy vítejte ve světě úpornejch dialogů, pannen, co hupsnou do postele s boháčem, kterýho znaj tejden, ve světě, kde ztrátu panenství doprovází několikanásobnej orgasmus a ve světě vášnivě roztrhanýho oblečení. "Because I'm 50 shades of fucked up." - the movie. ()

Nifgai

Špatná romantická komedie, ale zvědavost je zvědavost. Chvilkami velmi humorné, ale bohužel to co od toho asi všichni čekali tam nebylo. Na to se musí jít kouknout na nějaké stránky a né do kina. Ale hláška že má v herně hry byla mooc hezká :D Asi spíš stojí za to přečíst si knihu kde si užijete víc své fantazie. ()

Havaj8

Copak sem tak zvrácenej, když se mi to líbilo? Koukám, že se 1) většina zase nechala stáhnou davem nebo za 2) nebyli spokojeni čtenáři. Věřim, ale spíš první možnosti, protože místní znalci moc nečtou knížky. Dobře, nebyla to zase jednou pro změnu klasická klišoidní romantika a hned je zase něco špatně. Holt na jedný straně převažovaly city a na druhý trošku jiný choutky, ale jinak to byl "skoro" normální pěknej vztah. Bylo to prostě něco novýho, moc nerozumim, kvůli čemu to schytalo takovou kritiku. Dakota Johnson navíc skvěle zapadla do tý role mnohem víc než nějaká modelka. U mužský části to rozhodně muselo sklidit úspěch. Jamie Dornan si šel taky jednoznačně za svým. Dokonce věřim, že i přes ty jeho zvrácenosti by ho brala nejedna žena domu. Nicméně, ten konec utli zrovna, když to dostávalo nějaký grády, což je unikátní tah filmařů. Samo o sobě to volá po dvojce a já budu doufat v úplnej převrat osobnosti u Christiánka Graye. ()

Figu

Viděno čistě ze zajímavosti, viděno jednou a naposledy. To jak se nachvíli svět zastavil v čase a přecpal sedačky veškerých kin (tedy především díky drtivé většině pubescentů) je naprosto šokující. Pro mě příliš dlouhé a koncovka nijaká. Nechci se nikoho dotknout, ale Jamie Dornan je opravdu ten, kterého ženy považují za idola? Ne-e, že ne? Nicméně nepovažuji tento film za tak hrozivý jak tomu napovídá hodnocení, ale taky žádná sláva. 55% ()

Hees

Fifty Shades of Grey bohužiaľ nemá čím veľmi zaujať okrem toho prehnaného "HYPE", ktoré okolo tohto filmu vzniklo a tak buď sa nepodarilo preniesť pocity z knižky do filmu a mne je to v podstate jedno aj keď veľa ľudí argumentuje práve knihou a jej kvalitou, ale film je film a kniha je kniha všetko sa hodnotí samostatne. Aby som filmu príliš nenakladal a vrhol sa na niečo čo vo filme funguje tak to je podľa mňa hudba, tá je veľmi príjemná a podmanivá. No a čo nefunguje? No mal to byť erotický film a tej erotiky teda moc nečakajte ani ničoho šokujúceho po tejto stránke v erotických scénkach, ale len trochu viac v zhováraní jednotlivých hlavných hrdinov. Herecké výkony hlavných hrdinov sú na moje prekvapenie dosť ťažkopádne, tiež aj niekedy nepresvedčivé a narazil som pri filme aj k niečomu nelogickému v deji. Nasledovať budú ďalšie diely, ktoré teoreticky môžu niečo z tohto prvého dielu bližšie vysvetliť takže ja flintu do žita nehádžem a film je mierne podpriemerný a čo poteší je koniec, kedže by nakoniec mohlo v pokračovaní byť, aj nejaké preniknutie hlbšie do jednotlivých postáv a tak pochopenie ich chovania a tým by táto séria možno nabrala na kvalite. Tento film má našťastie v sebe napriek tomu všetkému čo je nezvládnuté, aspoň trocha citu čiže ja ho nezavrhujem. A ešte dodávam keď si chcete pozrieť niečo fajn a trochu podobné tak to je toto : Secretary (Hodnotenie 2,5) ()

kaposlav

Nečakal som, že ma to zaujme, keďže som asi trošku náročnejší divák a hodnotenie je dosť biedne napriek tomu, že film je dosť známy a propagovaný. Nie všetkých zaujímajú filmy o fetišoch. Mňa ale zaujíma pokračovanie. Som zvedavý či si pokračovanie udrží atraktivitu, alebo to bude len komerčná mašina na peniaze bez riadneho scenára. ()

Garson

Hodně nadhodnocený film vzhledem ke svému obsahu.Setkání nesmělé studentky Anastásie s byznysmanem Christianem.Čtyři možná pět svlékacích scén,taková chvilková odevzdanost partnerovi který ani partnerem být nechtěl.Přitažlivý film?Trhák o kterém snilo mnoho žen od prodavaček po manažerky?Asi proto že chtěly vidět co se stane když se zbourá rutina a vybočí se ze zaběhnutých kolejí.Mnoho partnerek by se rádo dočasně vžilo do role Dakoty Johnson s otázkou:,, Co se asi stane když se vydám vstříc dobrodružství a zažiju něco jiného než doma s tím mým ňoumou"?Dárky od bohatých mužů nejsou běžné investice,ale vždy budou za ně něco požadovat a pouze vděk to rozhodně nebude.Podle odborníků staví ženy na romantice své vzdušné zámky které jsou však rozmetány na tisíce kousků pokud kývnou na možnost být něčí hračkou,která když se omrzí je vyměněna za hezčí,mladší,vyvinutější a ještě více povolnější.Vyváženost tedy ta partnerská rovina ve filmu chyběla proto bych se divil kdyby se s Anastásií dovedla nějaká divačka ve skutečném světě ztotožnit a říkat že takhle by jí vztah vyhovoval.Je opravdu společenský úspěch tak přitažlivý že je kvůli němu třeba servírka ochotna zahodit kasírtašku a rozběhnout se mu vstříc nebo je ochotna prodavačka zaklapnout kasu v supermarketu,odhodit plášť a nechat se hýčkat i za cenu že nikdy nedosáhne citového uspokojení?Všechno nepoznané a fascinující je ze začátku přitažlivé,ale jen do doby než se zjistí že je to svět bez pravidel ve kterém se dlouhodobě nedá žít a každý běžný člověk má rád svou vlastní vytvořenou rutinu i když by jí rád trochu poupravil k obrazu svému,ale nikdy by jí nechtěl vědomě úplně zničit což se může při neopatrnosti klidně stát.Film 50 odstínů šedi mi nic nedal,nic mi nevzal ani mě nijak neinspiroval. ()

Martin741 odpad!

Ja casto tych US divakov nechapem, toto ze malo taky uspech ? Fakt som asi prilis odkojeny europskymi filmami, a tym US umelotinam sa jaxi zacinam vzdalovat. Nuda, vatovo plane plky, nuda, zas vatovo plane plky ... proste toto ma nebavilo, je mi jedno ze to malo taky uspech, aj tak len v USA : 0 % ()

Lischai

Ten film jde číst jako studii manipulativního chování, které se dovedně schovává za romantické řeči a trochu středostavovského BDSM, a je to pak mnohem lepší film. Škoda, že to tvůrci ale moc netématizují a řešíme jenom jestli Dakota Johnson snese pouta nebo i něco ostřejšího, a všichni se tváří, že je úplně v pohodě, když Dornan někde vyskočí z kumbálu a oznámí, že jí právě prodal auto a přebookoval let, protože má rád plnou kontrolu nad svou subinou. ()

Attta

Zcela obyčejná hollywoodská tuctovka u které několikrát protočíte oči a párkrát se chytnete za hlavu, ale vzhledem k tomu pro jakou diváckou skupinu je film a kniha určena, tak se tomu ani nelze moc divit. Jelikož nepatřím do cílové skupiny, tak film ani hodnotit nebudu, jinak bych musel konstatovat, že z větší části je to docela píčovina a filmovou hodnotu to má nulovou, protože ty souvislosti a chování postav se do filmu vůbec nehodí a byť je námět (jak filmu tak knihy) velice jednoduchý, tak u filmu natočeného tímto způsobem to prostě neberu. Největší zábava byla, když si jeden z lidí v kině kýchl tak silně, jako by chtěl někoho zabít a všichni v sále se mohli posrat smíchy a film najednou nikoho nezajímal. Dornan totálně přehrával a jeho herecký výkon byl totální sračka, ale na druhou stranu Dakota předvedla na takový brak docela pěkný a sympatický výkon. ()

Flaxik

Představte si akční film, hrdina se ozbrojuje, vybavuje, vypráví o tom, jak všechny padouchy pobije a co jim všechno svým nožem, samopalem, granátometem, BFG, motorovou pilou a ještě spoustou dalších nástrojů udělá. Ukáže rukojeti od těch zbraní, občas je vidět i natahování uzávěru. Pak vypukne akce! Hrdina zamíří a bác! Vidíte, jak mu to trhlo ramenem. Pár záběrů na záda, škubající se pod zpětnými rázy mohutné zbraně. Krátký prostřih na padoucha, jak taky míří. Za pár sekund prostřih na na nějaké mrtvé záporňáky a hlavní hrdina vypráví, jak je všechny pobil. Pak znovu vypráví, jak půjde zase někoho zabít a celá scéna se opakuje ještě dvakrát. Konec filmu. No a teď si to převeďte do romantické polohy. Porno, ze kterého vystříhali všechny pornoscény, mě fakt nebaví. Jinak je to o stupínek lepší (i když obsahově velmi podobné) než Rosamunda Pilcherová. Proto jedna hvězda. ()

MrPierc

Výborně připravená kampaň pro tento film, dokázala přitáhnout spousty lidí do kina a vytvořila kolem filmu auru zakázaného ovoce. To skvěle zafungovalo – všude se o něm diskutovalo, odsuzovalo a i já jsem nad trailerem jen rozčileně mávl rukou, protože bylo vidět, že to bude blboučké. A ono je a až zcela zbytečně. Mladá a naivní hrdinka je dokonalým vžitým prototypem americké dívky bez poskvrny a stále se kouše do rtů (není to sexy a je to otravné). Chová se tak, jak by se mělo a na svět se dívá tím svým nechutně běžným názorem plným puritánství – šedá myš ve světě sexuálních oblud. Nevidí, že pánové v jejim okolí ji nadbíhají a stále čeká na vysněného a tajemného prince. Jednoho dne však náhodou narazí na prince, který je záhadný, movitý a má tajemnou minulost. Sexy samec, který svou tajemnou osobou rozproudí krev vášně do jejich mladých žil. Představte si Popelku s Libuší Šafránkovou, jak se ocitá v dnešním světě – přesně tak působí hlavní hrdinka. Chápu, že takoví lidé stále jsou, ale je to přesně voda na dívčí mlýn, protože každá žena se tak vidí v zrcadle = je zranitelná, mravná a chce jen laskavého partnera. První polovina filmu je za trest, protože ta zápletka je tak hloupá a vypsaná z dívčích románů až jsem se styděl za autorku, že něco takévoho protlačila do filmu. Navíc jsou zde protlačeny typicky ženské sny = mít krásného a bohatého partnera, který je citlivý něžný sexuální predátor – k tomu se ho ještě snaží změnit k obrazu svému. Druhá polovina je obrat k lepšímu – film baví vývojem postav a psychologickým vztahem mezi pánem a sluhou. Je to ale stále jen pohled růžovými brýlemi v ideálním světě. Je to škoda, protože ten vztah mezi pánem a sluhou byl zábavný a vývoj vztahu zajímavý. Erotické scény byly nudné a ploché – nechci porno, ale erotický náboj mohl být trochu více rozdmýchán. Bohužel pohřbeno pod nánosy pudru a naivitou malé školačky. Takový námět kdyby dostal do ruky Paul Verhoeven nebo Brian De Palma, tak přijde nová vlna erotických filmů nebo erotických thrillerů znovu do kin. Kdo by chtěl trochu víc a méně hloupě, tak ať se podívá po filmech Sekretářka (2002), Modrý samet (1986), Tělo jako důkaz (1993), Maîtresse (1975), Topâzu (1992), Pianistka (2001). Tato nepodařená limonáda byla nejen špatně servírovaná, ale také špatně vychlazená. ()

Streeper

Překvapivě se mi to hodně líbilo, jsem z toho až sama dost šokovaná, jelikož jsem očekávala, že to pro mě bude naprostý propadák, ale nakonec jsem velmi mile překvapená. Knižní předlohu jsem nečetla, takže srovnávat nemohu, ale je to typický americký romantický film s většími prvky erotiky a mě se to prostě líbilo. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva