Broadchurch

Drama / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, (2013–2017), 19 h 20 min (Minutáž: 46–53 min)

Chris Chibnall

David Tennant, Olivia Colman, Andrew Buchan, Jonathan Bailey, Carolyn Pickles, Pauline Quirke, Steve Bennett, Jodie Whittaker, Will Mellor, Arthur Darvill (více)

Když je na pláži nalezen zavražděný jedenáctiletý Danny, zpráva o jeho smrti zasáhne nejen jeho rodinu, ale i ostatní obyvatele malého městečka Broadchurch. Vyšetřování se ujímá detektiv Alec Hardy (David Tennant) a místní policistka Ellie Miller (Olivia Colman). (kareen)

DwayneJohnson

1 série- Možná je to mou seriálovou přesyceností, nicméně tenhle splnil moje očekávání tak asi zhruba z půlky. Pochválil bych určitě hudbu, nádherné prostředí, kde se natáčelo, ale to je asi tak zhruba vše. Dost mě zklamalo herecké obsazení, kde se nenašel ani jeden herec, který by podal nějaký výkon, který bych si mohl zapamatovat. David ( snad mě to jeho fanynky odpustí) se mně nelíbil vůbec a Olívia, tak podala mnohem lepší výkon třeba v Tyranosaurovi. Vůbec vykreslení všech postav pokulhávalo a k tomu se přidalo celkem dost nelogických momentů, nad kterými mi občas zůstával rozum stát. Broadchurch má zajímavý námět, ale zpracování, které mohlo být rozhodně mnohem lepší, což se snad podaří, v další připravované sérii. 2 série- Všechno je kupodivu lepší, smysluplnější a přesvědčivější. Když pominu první díl, jsem velmi spokojen. Nelogické momenty byla záhy vysvětleny a určitě pomohlo i rozdělení na dvě dějové línie a zajímavě udělaný konec. Na Davida jsem si už tak nějak zvykl a když k tomu připočtu (nejen) herecký souboj Marianne a Charlotte, jsem nucen konstatovat, že už se tak nějak těším na třetí řadu. A to jsem teda vůbec nečekal. 3 série- Možná to bude znít blbě, nebo jako klišé, ale Broadchurch je vpravdě rodinný seriál. I když se tu v každé sérii vyšetřuje nějaký zločin, hlavní postavy jsou povětšinou stejné a dohromady, aspoň pro mě tvoří jednu, trošku rozvětvenou rodinu, která mi za ty roky tak nějak přirostla k srdci. A to platí i o té zatím poslední, kde kromě osvědčené, hlavní dvojice, mě nejvíc překvapila Julie v roli Trisch, na jejíž herecký výkon a velmi osobitý vzhled asi dlouho nezapomenu. ()

buchli

Vypadá to úchvatně (můžou za to tak z 60 procent exteriéry a ze 40 kamera), hudba je úchvatná (ať žije Ólafur Arnalds), Tennant s Colmanovou a jejich vyvíjející se profesionální vztah nemají chybu a o té detektivní zápletce to vlastně zas až tak moc není. Po prvním dílu jsem prostě zapomněla, že hledáme vraha, a nechala se unést tou atmosférou a neustále do větší hloubky se odhalujícími vztahy mezi obyvateli Broadchurche, takže když se to nakonec vyřešilo, bylo mi spíš líto, že to místo teda musím opustit. Soundtrack si pouštím pořád dokola. Hlavně v práci. Slyším v něm moře. ()

F.W.Colqhoun

You don't eat fish and chips? What kind of Scot are you? Tři velmi dobré série z místa, které by mohlo být anglickým Máchovým jezerem - žádná blata, skoro žádný déšť, turisté a nezbytná malá komunita bez kazu. Tedy než dojde na ty vraždy a znásilnění a všechno svinstvo vyvzlíná na hladinu... Přičemž nic neškemrá po vysvětlení víc než smrt dítěte. Jestliže scénář není špatný, ale ani výjimečný, skutečným trumfem seriálu je neoriginálně nesourodá dvojice švestek. Britsky nevzhledná, britsky vynikající Olivia Colman, na níž se nyní víc než dřív těším ve Favoritce, a především David Tenant, dvojník Bretta Andersona ze Suede, se skotským přízvukem, který by samotný, bez výpravy, hudby a zápletky co do zábavy utáhl všech těch čtyřiadvacet dílů úplně sám. Ano, jen David Tenant a jeho výslovnost: Wááát d hyéééél, thyéééés bluuudy twatééér! Na závěr si neodpustím šovinistické rýpnutí. Snad už někdo někde natáčí seriál se všemi těmi zápornými - násilnými, intrikánskými, prolhanými, manipulativními, čistě zločinnými ženskými postavami, které v seriálech, jež jsem v karanténě zhlédl, chyběly: Bitches. ()

santiamén

Slabší odvar The Killing. Pramálo uvěřitelné herecké výkony - zatímco z amerického remaku dýchá syrová, severská atmosféra, britský pokus o detektivku s vraždou dítěte je plný přehrávajících postav a zoufale trpí omezeným počtem epizod. Největší přešlap vedle je tak minimum prostoru věnované truchlícím příbuzným - divák si k nim nemá šanci vytvořit jakékoli pouto a vcítit se do nich, takže pak každé gesto působí zkratkovitě a poněkud "televizně". Zklamání. ()

Gogo333

Začal jsem na to koukat hlavně kvůli Tennantovi, ale po Špionech jsem tomu moc nevěřil. Naštěstí se z toho vyklubala povedená kriminálka se slušným obsazením. Záběry na krajinu a hudba jsou moc pěkné. Příběh je taky slušný, ale zdá se mi zbytečně natažený a klidně by místo těch 8 dilů mohlo být jen 6. Celkově jsem rád, že jsem tomu dal šanci a za mě 75% a zatím nejlepší britská novinka. Jinak seriál byl obnoven pro 2.sérii a jsem zvědav jestli se někdo vrátí z původní sestavy po tom konci. ()

• Téměř všem hercům tvůrci seriálu řekli, že právě oni mohli zabít Dannyho. Jediná Jodie Whittaker, jenž hraje matku chlapce, dopředu věděla, že ona vrahem není. Vyžádala si to kvůli správnému pochopení své role a také aby veděla, jestli má svůj smutek a paniku předstírat, či ne. (jezurka42)
  • V seriáli sa spolu objavujú herci David Tennant, Arthur Darvill a David Bradley. Všetci traja hrali v britskom sci-fi seriáli Doctor Who (2005). Toto spojenie s týmto sci-fi seriálom však nie je jediné. Autor a scenárista seriálu Broudchurch - Chris Chibnall - totiž občas píše epizódy aj pre Doctora Who. (The M)
  • Postava Paula Coatesa bola napísaná priamo pre Arthura Darvilla. Tvorca seriálu Broudchurch - Chris Chibnall - Arthura oslovil, keď sa stretli na natáčaní Doctora Who (2005). (The M)

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

22.11.2013

Zkrátka za hrstí televizních novinek. Studio Paramount chystá masivnější útok na malé obrazovky. Především by chtělo proměnit několik svých klasik v seriály. Třeba Duch, oscarový trhák s Patrickem… (více)