H4ku11

Neboli chvíle, kedy by som sa vyslovene bál alebo by ma niečo prekvapilo, ale predsa to bolo trošku iné ako množstvo hororov s rovnakou tématikou a hlavní dvaja protagonisti to zahrali dobre. Určite to však nemá na viac ako priemer. ()

Mimomisu

Být to víc detektivka s kratší stopaží, tak to ma ctyri zaslouzene....takhle jsou to jen slusny tri za kameru a zvuk a vubec. Zdaleka ne takovej pruser, jak jsem po nekterych recenzich cekal ()

Zombi

Slušné spojení krimi a hororu ala Exorcista, ponurá atmosféra a prostředí, herci fajn a závěr intenzivní, jen je to takové nepřekvapivé. Více se mi líbila první polovina zaměřená na vyšetřování. Vizuálně hodně povedené. Slabší 4 hvězdy. ()

Stranger885

Po zajetí démonů je těžké srovnávat horory protože vysokou laťku nelze tak snadno přeskočit. Chraň nás od zlého má však dobrý detektivní příběh s klasickými momenty strachu a občasného leknutí. Nechybí zde humor v podání kolegy hlavního hrdiny, který dokáže vždy trefně zhodnotit situaci. Dobře se zasmějete. Velmi to filmu pomáhá a přidává na zážitku. Na to, že je to klasika a nic nového zde nenajdeme, mě to osobně překvapilo a potěšilo. Jsem rád, že bylo přiblíženo prostředí policejního postupu a vyšetřování. ()

Ollie235

Docela zklamání. Poměrně zajímavý příběh dostal solidní obsazení, ale zpracování zůstalo dost za očekáváním. V mých očích je příčinou neúspěchu především slabé tempo - ty dvě hodiny mi vůbec neutíkaly, film se navíc striktně drží naprosto klasického schématu a překvapit nedokáže vůbec ničím. Samotný konec mi pak přišel totálně zbytečný. Předloňského Sinistera Derrickson tímto rozhodně nepřekonal, i tak jsem ale zvědav, s čím přijde příště. ()

gumolit

zápletka hororu Scotta Derricksona nie je vôbec zlá a hlavne v prvej polovici umožňuje režisérovi vykreslovať veľmi dobrú temnú atmosféru tak ako to vie najlepšie.Ale v druhej polovici už pôsobivá atmosféra nedokáže zakryť fakt , že logika príbehu má medzery., zápletka je vlastne tuctová a pointa neprekvapivá.Eric Bana v hlavnej úlohe je celkom fajn, ale nemá až také charisma aby zachránil film a príbeh.No a ozaj vedeli ste že Satan má v obľube skladby Jimiho Morrisona a jeho kapely The Doors??Ich skladieb je vo filme viac než dosť a soundtrack patrí tiež ku kladným momentom filmu.Zbav nás zlého nie je zlý horor, ale akonáhle už viete o čo sa jedná zistíte že už nemôže ničím prekvapiť najmä preto že podobných filmov sme tu mali neúrekom.A nezachráni to ani niekoľko podarených scén a ani tá temná atmosféra. ()

kritiklon

Zcela upřímně, čekal jsem od toho víc. I když kniha bývá lepší než film, nezaujalo mě to až natolik, že bych po ní sáhl. Jsou zde grandiózní scény ale vzápětí je střídají velice slabé momenty. Představitelé se snaží ale i tak jde jistě o průměrný krimi-horor, s ne úplně dobře podanou atmosférou. Tady mohli tvůrci zapracovat o dost víc! Druhý díl prosím ne, nic by nezlepšil a byl by pouze zbytečností! 3,5* za 70% ()

peto580

bolo to v skutku celkom solídne, najmä atmosférou ktorú to dokázalo nahodiť a vďaka tej prihadzujem poslednú hviezdu. ()

ArthasKarfa

Výborný film, který si vás vtáhne do děje svojí stísněnou atmosférou plnou scén, nad kterými budou slabší povahy zavírat oči. Málokdy se Vám stane, že se cítíte přímými účastníky děje filmu, který se odehrává tak daleko od Vás, na místě kde jste ani nebyli, exorcismus zpracovaný takovým způsobem jak se povedl Scott Derricksonovi se dá zařadit na stejnou úroveň detektivek jako „Seven“. A myslím, že u filmu se nebudou nudit zapřisáhlí ateisté, ani odpůrci mysteriózních témat. ()

bobstock

Žánrovka točící se v hojně využívaném exorcismu. V tomto případě zajímavě pojatého z party vojáků nakažených zlými silami z války. Film převážně operuje s nervózní tmou, blikajícími světly, nepřirozenými zvířátky, deštěm a obličej posedlého Seana Harrise tomu pěkně přikrmuje. I přes spousty míst, kde jasně čekáte nějaký nehezký výjev si nestihnete zakrýt oči a lekačka proběhne správně vaším nervovým systémem. Eric Bana jako Special OPS důvěryhodný a Édgar Ramírez jako kněz velice příspůsobivý dnešní konzumní společnosti, ve které by po pravdě mohlo vypuknout prvotní zlo okamžitě..bez toho aniž by se to kdokoli snažil pochopit. 75% ()

Cement73

Ľahúčko nad priemerom žánru thrillerov s hororovým podtónom. Pekne temne natočené aj keď námet neprináša nič nové. Démoni a zlí duchovia... ()

Florfila

V kině jsem zavírala oči a říkala si, že protrpím pár nocí s děsivými představami a strachem ze sundání nohou z postele. Ale zašla jsem na pár kousků a než jsem dorazila domů, už jsem o filmu ani nevěděla a určitě to nebylo množstvím alkoholu. Prý se jednalo o skutečné události, ale forma zpracování mi rozhodně pocit skutečnosti nedala. Závěrečné vymítání bylo delší než je zdrávo. A sakra které dítě by napadlo koukat se uprostřed noci pod postel. Asi jsem byla divné dítě, jelikož taková hloupost by mě ani dnes nenapadla. Ale zároveň to bylo to nejstrašidelnější z celého filmu... ()

MARC00

To byla uplně pecka... jak jsem byl nadšenej ze Sinistera, tak jsem nadšenej i z tohoto... ten chlap prostě umí točit filmy. ()

Silviaxx

Deliver us from evil je pre mňa určite ten typ hororu, vďaka ktorému sa s nadšením prikláňam k pozitívnejšiemu hodnoteniu aj vďaka tomu, že bol videný v kine a nie doma. Bol perfektný - exorcizmus s veľmi zaujímavými postavičkami, kde tie vážne (resp. strašidelnejšie scény) dopĺňa nenútená dávka humoru, čo spôsobuje miestami fajn rozptýlenie, takže človek nesedí takmer 120minút vyslovene na strunách. Spomenuté strašidelnejšie scény boli zvládnuté skvele - niekoľko ľakačiek a niekoľko z nich pomerne nečakaných, to je určite vec, ktorú človek na takomto žánre výrazne ocení. Samotná kamera a pohľady cez ňu boli super, okorenené veľmi dobrými zvukmi - takto dokopy to robí naozaj sledovateľnú záležitosť, ktorou som sa kochala a doslova si ju užívala. Bolo tam pár vecí, ktoré by som možno pozmenila a blábláblá kašlem na to, konečne som úprimne spokojná a suverénne si buchnem 5*! ()

Illy

Spojeni detektivního thrilleru a hororu je velmi osvěžující a výborně režijně i herecky zvládnuté. K tomu perfektní atmosféra a je zaděláno na horor roku. ()

Flopik

Tak mám z tohto filmu strašne rozpačité pocity.Na jednej stránke ma to bavilo , miestami príjemne strašidelné s nepríjemnou atmosférou a miestami mi to zase pripadalo strašne nudne , bez nejakého slušného nápadu.Eric a Edgar ako policajt a kňaz mi prišli super, obidvaja boli sympatický.Hlavná dejová zápletka mi prišla troška divná ale dobre.Posadnutý vyzerali dosť nechutne to uznávam.Lakačky nefungovali zabrala možno jedna alebo dve.Posledný exorcizmus bol trochu divný bez nápadu ale nemôžem povedať že by sa mi nepáčil.Ale nakoľko tento žáner mám strašne rád dám 5* ale nečakajte od toho strach a hrôzu. ()

j0nathan

Derrickson si po svých velmi ucházejících hororech Hellraiser: Inferno , The Exorcism of Emily Rose a především po "dogatínasrávajícím" Sinisteru nasadil svou hororovou laťku zatraceně vysoko, a proto jsem si od Deliver Us from Evil dost sliboval. Kupodivu jsem opět dostal to, co jsem očekával, možná i o něco víc... Tato Krimi/thrillo/horror směska s výbornou atmosférou opět dokázala to, že pořád lze udělat výborný film i o rezavějícím démon/exorcismu a hlavně, že jde udělat i trochu jinak, než býváme u takových filmů zvyklí. Na plný počet to není, poněvadž jsem si u něj nesedl do Nutelly jako ze Sinisteru. Chyběl mi tam ještě o level tíživější pocit, který by klidně mohl být, pokud by se tvůrci odhodlali neukončit závěr filmu happyendem. I přesto jsem ovšem na poslech Doorsů neměl po zhlédnutí moc chuť. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014