V roce 2010 bylo při důlním neštěstí v Chile zaživa pohřbeno 33 horníků. Na jejich vyproštění pak celých 69 dní pracoval dnem i nocí záchranný tým, zatímco jejich rodiny i svět čekal na jakýkoli záblesk naděje. Napětí vzrůstalo i v dusivém horku 200 pater pod zemí, kde brzy začaly docházet zásoby i čas. Ve strhujícím příběhu o houževnatosti, víře a triumfu lidského ducha natočeného podle skutečného závodu s časem exceluje Antonio Banderas. (Magic Box)

gogo76

Celkom fajn rekonštrukcia známej udalosti, ktorej trošku uškodilo až príliš tlačenie na emócie, aj keď mi je jasné, že v takýchto filmoch sa tomu dá len ťažko vyhnúť. Možno by pomohlo, keby bolo viac času venovaného baníkom, ich problémom, pretože minimálne rovnaký časový priestor dostávajú ich manželky a rodina, ktorá čaká na zemskom povrchu. Film ma nenudil, nemal nejaké výrazne slabé miesta, ale zase ani veľké a nezabudnuteľné scény, takže to vidím na taký dobrý priemer. 60%. ()

Tosi

Není jednoduché poutavě natočit příběh, který si všichni pamatují a ví jak dopadl. Chilské pesos by pokladny moc nenaplnilo, tak si to musíme vychutnat v angličtině, v hlavních rolích s herci ze Španělska, Francie a Irska. Možná věděli proč, Antonio Banderas totiž odvedl zdaleka nejlepší výkon ze všech herců. Šel jsem do filmu s nízkým očekáváním, ale nakonec jsem byl potěšen tím, že i když byl výsledek po 69 dnech dopředu znám, režisérovi se povedlo udržet napětí až do konce. 70% ()

dyfur

.....tak dve hodiny čumieť do katastroficko-historickej-životopisnej drámy (tak to má film v popise) ,ktorá je vtastne happyendová ....tak aké dráma,aké napätie,keď viem,že to dobre skončí....v reálnom živote som rád,že to dobre skončilo,ale tiež v reálnom živote nikdy nepochopím prečo sa takéto filmy natáčajú - všetko je jasné len niekto to natočí,že vraj takto to údajne bolo.... ()

mira007

Dobře obsazená rekonstrukce jedné vyjímečné důlní záchrany v dějinách lidstva. Antonio Banderas v hlavní roli a sekunduje mu překvapivě mnoho známých hvězd ve všech možných rolích. Přestože stopáž je trochu delší a dějová linka je v podstatě jednoduchá a známá, tak mne to vtáhlo do děje a plynulo to poutavě. Mělo to pár dojemných mometů, kdy jsem byl naměko, ale celkově příjemný film s opravdovým happyendem. ()

Aljak

Keď sa udial tento banícky zázrak, tak som si hneď povedal, že takáto pozoruhodná udalosť si určite zaslúži sfilmovanie. Po 5 rokoch sa tak naozaj stalo a americko-čilská koprodukcia s hviezdnym Antoniom v hlavnej úlohe uzrela svetlo sveta v podobe tohto filmu. Úprimne, čakal som, že z toho Američania budú chcieť spraviť ukážkový heroický film s prehnanými vizuálnymi efektami. Ale napokon to malo v sebe obrovský kus realistickej esencie, ktorú príjemne dopĺňali aj autentické zábery z dobových TV správ. Samozrejme, zopár vecí boli pre film trochu pozmenených (vygradovaných), ale to jadro emočnej vypätosti dvoch "svetov" (hore a dole) plných kontrastu si zachovalo svoju realistickú ľudskú tvár. Kvalitná práca! ()

• Španielsky herec Mario Casas v jednom interview spomenul, že sa rozplakal po tom, čo videl dokument o uväznených čilských baníkoch. (MikaelSVK)
  • Ako odškodné dostali baníci od štátu 9 tisíc amerických dolárov. (Zdroj: pravda.sk) (vander19)
  • Exteriéry, respektive vchod do dolu San José, se natáčely na skutečném místě, kde k tragédii došlo. (T-enter)

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)