Gabi a Falco utečou z vězení. Aniž by tušili, kam mají jít, dostane se jim pomoci od rodiny Brausových. Jinde je Hange nucena řešit únik informací o zatčení Erena Jaegera. (mikki089)

Arkanoid

Gabi definitívne vyhrala titul najmenej sympatickej postavy seriálu. Demons of Paradise majú zase také medzery v obrane, že to nekorešponduje s ich vyhrávaním vojny. Dej je opäť jednoduchý a predvídateľný, pripravuje sa čas pre väčšie udalosti rozvíjaním postáv cez niečo podobné ako dejový oblúk filmu The Last Samurai, nefunguje to však tak dobre ako v tom filme. Dej s Demons of Paradise je veľmi slabý, rieši sa obraz vojny, jej predstaviteľov a stret ideálov s realitou, čo tento seriál podľa mňa nikdy dobre predať nevedel a okrem toho sú to vždy témy, ktoré nudia v akomkoľvek diele. Animačne vyhráva opustená dedina okolo 17. minúty s trávou na strechách a múroch. Vrcholom epizódy má byť rozhovor fanatičky a nezaujatej ženy. Ten je síce dôležitý pre rozličné aplikovanie, ako rozhovor hocakého neoblomného obhajcu a jeho náprotivku, ktorý dokáže používať rozum a pochybovať, ale práve jeho všeobecnosť kazí prežívanie príbehu a vcítenie sa do postáv. ()

warha

Na konci epizody menší rozloučení se Sashou, bez Sashy. Krásný díl a stále doufám, že Eren zmasakruje všechny z okolního světa. A Gabi kandiduje na nejotravnější postavu, škoda, že zrovna tihle to asi přežijou. ()

Melios

Krásny príklad dobrého "filleru". Síce sa tu príbeh z pohľadu mangy preskakuje ako v rekapitulačných filmoch, no pointa a kontext ostáva zachovaný a tak nehrozí nejaký väčší logický kiks. Hlavná pointa celého tohoto dielu bola podaná veľmi dobre, dáva zmysel a finálna konfrontácia má svoj význam. Musím uznať tvorcom, že sa im podarilo priblížiť najviac nesympatické postavy a aspoň na chvíľu z nich spraviť postavy, na ktorých vám záleží. Koniec prezrádza, že i keď pre príbeh nemala táto epizóda žiaden význam, v konečnom dôsledku sa nám film posunul do finálneho aktu... ()

Ryuuhei

Jestli byl kdy Eren otravný a uřvaný, Gabi ho dokázala překonat v několika málo epizodách. Obecně, nové postavy jsou nesympatické až hanba! Jeden z důvodů, proč mě nová série nebere a nehodlám ji vychvalovat do nebes, jako to tu dělá většina ostatních. Dějově jinak v pohodě, chystá se něco velkého a taktéž se pomalu, ale jistě blíží úplný konec. Nevím, zda budu nějak moc litovat, až na to dojde. ()