Prvních 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Diskuze

wee_n

Washington by som rozhodne vylúčil. Za 100rokov by sa tak krajina nezmenila, aspoň si myslím. To by bolo už príliš klišoidné, keby za pár hodín peši lesom prišli do Washingtonu :-D

Eržik , tomas.malo

Eržik: O děkuji :D Asi tak nějak..Tohle byla poslední věc, co bych čekala, ale tak trochu si myslim, že to udělali pro klid "nás" Bellarke shippers. Protože sám Rothenberg napsal "„Doufam, ze Vas objeti potesilo a udelalo stastymi, protoze to sebou budete muset nest celou serii." Hlavně se mi líbí, že to něni přehnaný, neni to klasickej Teen seriál :D Trošku mi jejich vztah připomíná Kate a Sawyera z Lost :D

Jinak máš pravdu, nezaslouží si to tuhle barvu, zvlášť když od začátku 2. série sledovanost stoupá každý týden o 15-20%. :)

tomas.malo: Jaha - A vlastně proč ne? Přece jenom od minulého dílu uběhl den (viz. Bellamy říkajíc, že Mel našli den od Drop ship).  a setkání Kana a Jahy se otehrává v noci (viz. Clarke a Octavia spící :D)

No vzhledem k tomu, že je to socha Lincolna, tak mě napadá Washington.

na příspěvěk reagoval tomas.malo

mňa napadlo toto:

Jaha dopadol niekam do púšte, a tá rodinka čo ho našla, hovorila niečo o meste svetiel. Púšť = Nevadská púšť, Mesto svetiel = Las Vegas.

Mounth Weather = pravdepodobne hory v štáte Colorado. (v tých horách napr. sídli NORAD, v ktorom fiktívne bolo sídlo SGC zo seriálu StarGate). A to by dávalo zmysel - základňa v hore, najväčšia šanca na prežitie atomového útoku. Navyše Coloradské hory majú niekoľko priehrad ako je ukázané aj tu.

Takže +- by to sedelo, aj pri pohľade na mapu USA :-) Akurát len, nespoznávam tú veľkú sochu Lincolna, v ktorom meste by mohla byť, ale to je detail.

Ep. 2x05 každopádne super. A tak ako som predšlé epizódy fandil Finnovi, tak teraz mu rovnako silno prajem smrť :-D Veľmi krásny vývoj postáv!

wee_n

Jinak dobrej Avatar :-D Jak rekla O, tak tohle jsem necekal, ze nekdy uvidim. I kdyz ruku na srdce, trochu cekat se to dalo :-)

A doufam, ze to tady dostane brzy cervou barvu, protoze to podle me urcite neni modry serial....

wee_n

Napadlo me samozrejme to stejne a myslim, ze jsou dve moznosti: 1) Bud to tvurci proste odflaknuli 2) Nebo jen neni dobre vysvetlena casova linka. On totiz Kane taky nejakou chvilku pochodoval a dalo by se to i posoudit ohledne toho jak dlouho trvalo otci Zorana prijit pro toho Groudera a zpatky...

A celkove to cestovani je tady pofiderni Clarke s Anyou se take motali ruzne po lesech, skoro az k Anye domu a v zapeti pak byli zase u Drop Ship...

Kazdopadne pro predstavitelku Anyi to byl docela cerny tyden nebo dva tydny, kdyz SPOILER (pro Agenty take) v obou serialech kde hrala i dohrala...

Eržik

Tak samozřejmě :) Ale vážně mi to přišlo hrozně rychlý. Na konci 2x04 byl někde támhle v poušti a najednou je tam kde je :D Ale vážně sem zvědavá na příští díl, jak to Kane s Jahou udělaj :)

na příspěvěk reagoval Eržik, Eržik

wee_n (hodnocení, recenze)

Tak jo.. do minulýho dilu jsem Finna prežívala...teď mu přeju smrt :D A za další...Jaha...What the hell? :D Jak se odněkaď z pouště moh tak rychle dostat tam kde je?!  :D

na příspěvěk reagoval Eržik, tomas.malo

Eržik (hodnocení, recenze)

SPOILER Tak jde to hezky nahoru. Nejzajímavější je to, jak mě některý vývoj až děsí a je nepříjemný, třeba to, co se stalo Finnovi. A samozřejmě ty zvířata z Hory, to jsou jako ultra záporáci a vážně doufám, že se spojí nebeští s pozemskýma a tu horu prostě na konci téhle série dobudou...

Uživatel Eržik smazal svůj příspěvek.

lost815

Protože to datum je v americkým formátu měsíc/den/rok ;)

Jinak 2x05 zase pecka. A to jak dění uvnitř MW, tak proměna Finna..

lost815

lost815 (hodnocení, recenze)

Tak Finn je fakt exot! Co můžu říct. Jinak jako další díl bude fakt až 12.3. 2015?

na příspěvěk reagoval tomas.malo

Socirel

Socirel (hodnocení, recenze)

SPOILER: Tak Finn se definitivně zbláznil. Nechápu jak se Jaha dostal tak rychle z té pouště, nebo je snad někde kolem Virginie po válce poušť ?  :-)

janejo

janejo (hodnocení, recenze)

Havaj8

Lincolna chytili v Mount Weather a zařadili do nějakého programu Cerberus. Takže toho bysme měli vídat pravidelně.

Těch dějových linek je tam ale vážně moc. V posledním dílu třeba vůbec nebylo ukázaný, co se děje uvnitř hory.

na příspěvěk reagoval Havaj8

Havaj8 (hodnocení, recenze)

Konecne Jaha, i kdyz byl takovej neslanej na ty Arse, tak sem porad zvedavej jak to s nim bude a kort kdyz je uplne na jiny strane planety. Z Octavie se taky stala oproti prvni serii tvrdacka, s tim mlhorohem prekvapila a doufam ze Lincoln porad nekde bude, toho by bylo skoda. No a twist nakonci, jestli se tomu tak da rict, no kdyz uz by se to mohlo dat dohromady, tak se to pokazi, myslim ze kdyby se dali dohromady, tak by to nemuselo bejt vubec spatny, ale co...

na příspěvěk reagoval janejo

Patw

Patw (hodnocení, recenze)

Druhá série je mnohem zajímavější jak první - už tím, že se to neodehrává vše na jednom místě - je zajímavé sledovat vícero míst a postav a pomalu koukat jak se to začíná skládat atp. Jsem rád, že jsem to nevzdal a sleduji dál a jsem zvědav, co nám tato série ještě přinese.

BackPa

Právě z mýho pohledu jako diváka je nesmírně zajímavé a napínavé to, že žádná postava to nemá jistý. Zkrátka tvůrci se nebojí zabíjet potenciálně zajímavé postavy pro vývoj děje nebo vztahů. Vždyť v první sérii to bylo co díl, to skoro nečekaná smrt. To že to pak diváka zamrzí je jedna věc (viz smrt na konci 2x04), ale tím ten seriál má podle mě neskutečný náboj....

na příspěvěk reagoval BackPa

BackPa

BackPa (hodnocení, recenze)

Tak zrovna tu smrt na konci 2x04 si mohli odpustit. Sice jsem tu postavu nějak neměl rád, ale jako jedna z mála mi do toho seriálu seděla. I když se to dalo čekat, že mír nebude, o čem by pak seriál byl že? :)

na příspěvěk reagoval becki_tu

janejo

tu scénu si mohli odpustiť, ale inak diel parádny. Chcem vidieť to prekvapenie, keď zistia že postrelili Clarke :-D

Havaj8

Jo, při tom díle 2x03 mě taky napadlo, jaký to má oficiálně ratingy. Mám na mysli hlavně ty scény v těch tunelech. Každopádně otázek přibývá a ještě mají dostatek dílů na to, aby postupně začali i s nějakými těmi odpovědmi nebo aspoň náznaky :) Jinak v těch obyvatelích zatím moc zmatek ani nemám: Nebeský lidi je jen označení pro ty, co byli na Arše, zemšťani zůstali na povrchu a přizpůsobili se prostředí, lidi v MW naopak zalezli a vybudovali si kryt, který jim znemožnil žít bez ochrany na povrchu a Reapeři jsou kanibalové, kteří sice apokalypsu taky přežili na povrchu, ale byli zároveň nejvíc fyzicky a mentálně poznamenáni...

Havaj8 (hodnocení, recenze)

Tohle je fakt serial, kterej nezna hranic, budu se opakovat ale tam je takovejch spousta druhu obyvatel, ze to nepochopim. Zemstani, Reapers, Smrtonosi, Nebesky lidi, ty co zijou v Mount Weather, ted dalsi, kam spadnul Jaha, to je proste mega mazec a zaroven zmatek, kdyz by meli vysvetlovat, kde se tam vsechny ty rasy vyskytly, jakym zpusobem prezily, ale na tohle asi odpovedi nebudou. Ale zatim se mi to porad jeste libi. Celkem by me zajimalo jakej je u toho rating.

na příspěvěk reagoval becki_tu

alienemo

Myslim, že o Reapers se v téhle sérii vzhledem k propojení Mount Weather a jeskyní Reapers dozvíme víc :)