Reklama

Reklama

An Adventure in Space and Time

(TV film)
Ukázka z filmu

Obsahy(1)

Film zachytáva príbeh vzniku britského  fenoménu Doctor Who. Dramatická rekonštrukcia zachytávajúca hlavných tvorcov ako aj začiatky nakrúcania vznikla z príležitosti 50. výročia premiéry pôvodnej verzie najdlhšie vysielaného sci-fi seriálu všetkých čias. (The M)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (52)

kareen 

všechny recenze uživatele

Na seriálu jsem vždycky mezi jiným obdivovala to, že mě dokáže dojmout jako nic na obrazovce či velkém plátně a přitom nikdy nemám pocit, že by to bylo podbízivé nebo nedej bože dokonce kýčovité. A stejný dojem jsem měla z tohoto stylového dárku BBC svým věrným a zapáleným fanouškům. Moc hezký výlet do časů, kdy měl Doctor Whu ještě daleko do toho stát se britským fenoménem, kdy Daleci ještě vzbuzovali v divácích nefalšovaný strach a Tardis byla ještě v plenkách. A jako přídavek k tomu, smutný příběh stárnoucího muže, který by myslím mohl oslovit i seriálem nedotčené diváky, jen by těch 94% měli brát s rezervou. A když se na konci William Hartnell na pár vteřin setká tváří v tvář s Mattem Smithem, nevěřím, že by se našel jediný whovian, kterým by to nepohnulo. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Aneb kterak Dalekové zachránili Doktora... Říká se, že nejlepší příběhy píše sám život. Scenáristé Doctora Who by sice možná nesouhlasili, ale Gatissova dramatizace okolností vzniku právě tohoto, již pět desítek let běžícího, fenoménu dává tomuto rčení zcela za pravdu. Pocta, dobová stylovka, pohled do televizního zákulisí i silné nepodbízivě dojemné drama se vším všudy, které funguje především samo o sobě a nikoli (pouze) jako zajímavost pro fanoušky. ()

Reklama

Bane_Boss 

všechny recenze uživatele

Nádherné.Wonderful. Brilliant. Fantastic. Doufám, že pan Hartnell(rád bych napsal Bill, ale bohužel jsem ho nestačil poznat osobně) někde nejakým způsobem vidí, jaký fenomén započal a jaké dědictví zanechal. Jestli David Bradley nedostane BAFTU nebo nějakou cenu za jeho neskutečný výkon, tak to tady mrdám a stěhuju se na Mars. Moment, kdy se střetne pohled prvního a stávajícího doktora, je tak silný, že mi krásným bolestivým způsobem ROZBIL SRDCE tak na 11 tisíc kousků a nevím, jestli ho ještě někdy seskládám dohromady. Uronil jsem při tom řeku slz.....možná i tak na dva obrovské rybníky. ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele

I kdyby samotná výroční epizoda nestála za nic (což se naštěstí nestalo), celé 50. výročí by i tak mělo rozhodně důstojnou oslavu jubilea seriálu. Gatiss napsal pro Doktorovský vesmír svůj asi nejlepší kousek. Bradley je v roli Hartnella perfektní a stejně tak se pěkně sledují i další návraty a nečekaná camea. Menoptry! Původní Cybermeni! A (SPOILER) konec s Mattem mi přišel právě výborné zakončení, které krásně propojilo celých 50 let. Za mě absolutní spokojenost. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Fanoušci Doktora si přidají jednu až dvě hvězdičky, přesah nad rámec pocty a zachycení vzniku jednoho z největších televizních kultů tu moc není, dobovka o natáčení televize v době kdy byla ještě černobílá je to jen povrchně - o fungování BBC v šedesátkách se tu nikdo moc nedozví, a drama o překonávání šovinismu a rasismu doby je také jen lehce naťuknuto. Prim tu hraje první Doktor a jeho hledání sebe sama, kreativní proces původních autorů, spousta odkazů a perliček, těžkotonážní nostalgie, a závěrečné laskavé pomrknutí ze kterého vyjekne nadšením každý fanda. 8/10 ()

Galerie (19)

Zajímavosti (11)

  • Muž, který na začátku ve třetí minutě opravuje Tardis, se nápadně podobá Mattovi Smithovi, který později ztvárnil 12. doktora. Lze se proto domnívat, že se jedná o odkaz na 12. doktora. (P. J. D.)
  • Mark Eden, jenž si ve filmu střihl roli kontrolora pro televizi BBC, hrál titulní roli v sérii Marco Polo v éře Williama Hartnella. (jezurka42)

Reklama

Reklama