Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

Mathew55

David Ayer se snažil tak realisticky zachytit, jak vypadala 2. Světová válka, až to vůbec jako Druhá světová nevypadalo. Když se k tomu přidá SS prapor, který bojuje spíše jako horda zombie, výsledek nemůže být dobrý. A koho proboha napadlo dát Shia La Beoufovi roli ve válečném filmu? Tragédie. 3* za Brada. ()

F.W.Colqhoun

Wait until you see it. / See what? / What a man can do to another man. Výlet do do časů před Javeliny, kdy tank ještě něco vydržel a nacisté prahnoucí po světovládě se koncentrovali v Německu.  Fury bohužel nevynechá žádné žánrových klišé: Velitel profík a drsňák, se srdcem na pravém místě, opovrhující panbíčkářstvím, ale bez potíží identifikující biblický citát; nováček neochotný střílet do lidí; dobrý mladý Němec a parta ochotná podniknout ve jménu lepších zítřků a 'spravedlivé věci' sebevražednou misi, z níž málokdo (hádejte kdo) odejde po svých. To, že Pitt bude umět německy stejně nevalně jako italsky se také dalo po předchozích výpravách do Evropy čekat.  Ayer nicméně dokládá, že by na základě méně patetického scénáře někoho jiného mohl natočit dva skvělé díly Bratrstva neohrožených. Výprava svědčí o vůli podat to to tak syrově, aby si mohl divák u televize namlouvat, že s hrdiny sdílí jejich nepohodlí. V méně kýčovitých, dramatičtějších polohách zaujal Steven Price, talent z časů Útoku na věžák. Bitevní scény jsou natočené zajímavě, parta hollywoodských modelů v tanku také ladí slušně a střelecké efekty a la Moonraker a Star Wars (včetně zeleného odstínů záblesků) jsou v kontextu 2WW zajímavý, naprosto nesmyslný nápad. ()

Pavkan

Vzpomněl jsem si mimoděk na sovětské válečné filmy. Hrdinové se nebáli jít do předem prohraných soubojů. Nepřátele kosili po stovkách, protože vykazovali zoufalou inteligenci a šli před kulomety "těch našich" jako ovce na porážku. Přesto hrdinové nakonec zhasli. V tu chvíli na pár vteřin jako by zázrakem palba utichla, aby se divák mohl s právě padlým bohatýrem nerušeně rozloučit. Tak přesně taková jsou Železná srdce ve své poslední třetině - nesnesitelná. Škoda. První dvě třetiny se prezentuje jako slušný válečný film se zajímavými, byť nijak originálními postavami, pak ale na jedné křižovatce scénář stejně jako tank najel na minu a bylo vymalováno. ()

Dyas

Brad Pitt válí ve válečných tankových jatkách druhé světové války, přičemž nechybí hutná drsná atmosféra, pořádná akce a ani velkolepé finále, takže se tu najde dost silných scén. Mě ten film prostě dostal, fakt se mi líbil. Ve filmu nechybí ani odlehčený černý humor, který i v tak dramatické atmoséře vykouzlí úsměv na tváři. Možná tam něco bylo trochu přitažený za vlasy, ale na to nehledím, protože mi to krásně uteklo a neskutečně pobavilo. Jediné co mě trochu vyvedlo z míry, bylo to sci-fi barevné střílení :D Herci dobře zvolení, nikdo neotravoval a dobře do své role zapadli. Než to vyřadí z kina, dám na 100% druhou projekci a nebudu litovat. ()

bloodcountes

Výborný válečný film a že jsem jich viděla opravdu hodně. Tehle se mezi nimi určitě neztratí. Vynikající začátek s vynikající hudbou, kamerou a dokonalými zvuky, s napětím a výbornými bojovými akcemi, nasadil velmi vysokou laťku. Scéna v domě byla dobře uchopená, bylo tam napětí, že by se dalo krájet, vpád posádky do té křehce se rodící idyly mě ale lehce otrávil a začala jsem být netrpělivá, kdy už zase budeme bojovat, nicméně přesně v okamžiku, kdy skončila, jsem ji plně pochopila, akceptovala a uznala jsem ji jako relevantní a naprosto opodstatněnou, takže netrpělivost zmizela a zůstala síla celé té scény. Pak už to bylo slabší, poslední třetina filmu - mise na zablokování křižovatky - trpí obyvklou americkou bolestí, totiž předimenzovanými situacemi, několika nelogičnostmi a násilně protahovaným finále. Nebylo to ale tak strašný, aby mi to zkazilo celý dojem z filmu, obzvlášť když kamera, zvuk a hlavně Steven Price excelovali až do konce. Skvěle byly zpracované i závěrečné titulky. Můj společník někdy v půlce filmu prohlásil, že začíná mít skoro pocit, že se dívá na dokument, což je jistě velká poklona a musím potvrdit, že schopnost filmových prostředků byla tak mocná, že jsem často měla pocit, že jsem přímo tam, v tom bahně, v tom rámusu, špíně, krvi, v rozježděných mrtvolách a smradu z toho všeho dohromady. Asi jsem úchyl, ale cítila jsem radost že tam jsem, vzrušení i určitej druh příjemné hrůzy a úplně rozumím těm tankánům, když si po bitvě užívali té úlevy a euforie, když říkali :" it´s the best job ever". (možná to tam tvůrci dali naschvál jako agitku do americký armády a jestli jo, tak myslím, že to fungovalo sakra dobře:)) Brad Pitt podal vynikající výkon, Shia taktéž ( i když měl hnusnýho kníra, tak je to pořád fešák:) a mladej Logan, když ho trochu opatláte blátem, lehce mu nakopete žebra a donutíte ho zabíjet, vypadá už skoro jako chlap a velmi nadějný herec:)) Tak a jdu lovit soundtrack. ()

vodafone

Nevím jestli mohu říci o takovém to typu filmu, že se mi líbil. Pojednává o válce a opravdu dost realisticky, až na poslední scénu. Myslím si po filmové stránce.. paráda. Jedna hvězda dolů za ten konec... ()

iampatrik

75% Jak to ten Brad dělal, že mu účes držel bitva ne-bitva, helma ne-helma, granát ne-granát? :) Aby člověk film hodnotil nadprůměrně, musí přehlídnout fakt, že se skoro každá střela vyhne Bradové posádce tanku. Taky je poměrně jasné již od samého začátku, jak film skončí. Ale konec kritice. Krásná, špinavá, komorní (v porovnání s jinými bijáky) válečná podívaná, která funguje a dvě hodiny utečou jako nic. Pokud člověk od filmu nebude čekat nějaký přesah a bude si užívat pouze válečný look, nebude zklamán. ()

Lefty86

Dobrý film, celkem drsný, lidem zákonitě muselo hrabat když se vraceli. Ale taková pecka na plný počet to není, možná kdybych to viděl v kině byl by zážitek násobený. Takhle hodně slušných 70% ()

vander19

Od tej doby ako som zistil, že Brad Pitt bude hrať vo vojnovom filme som sa naň dosť tešil. Netušil som, že dej bude celý takmer situovaný do plechovej rakvy s názvom tank Sherman. Ale nevadilo mi to, čo to z dokumentov viem, že USA tanky proti náckovským Tigrom veľa šancí nemali. A v podobnom duchu sa odohráva aj tento film. Je to vlastne posledný mesiac pred kapituláciou Nemecka a spojenci sú už hlboko v ich území. Drsňák Pitt, ale ani jeho družina sa s nikým neserú. Pália po nemcoch ako divý až som mal pocit, že sa dívam na akčňák namiesto vojnového príbehu. Príliš na akúsi reálnosť tvorcovia nemysleli, išlo im skôr o to, aby ukázali veľa akcie. Tanky neviem prečo strielajú podobne ako Star Wars bojové lode. Lasery. Úžasné, kam sa dostala americká technológia počas tohto filmu. Ani zbytok Bradovho tímu za ním v nadávkach, citáciach z biblie a podobných kravinách nazaostáva. Výnimkou je len Logan Lerman,ktorého som prvý krát videl v podobnej roly. Do teraz to vždy bol len taký nesmelý chlapec. Tu práve vidíme prerod takého chlapčaťa na vojaka. A kto ho nevidel vo filme aspoň 10 krát povedať slovo Fuck, tak tu si to užije. Opäť, ale škoda toho jeblého amerického konca. Toto absolútne nevedia zvládnuť a ich útok na city diváka aj tu je v takej vysokej miere zobrazený, že aj Mattehorn je oproti tomu malý kopček. Keby nemám v láske vojnové filmy tak asi by som kritizoval podstatne viac, bol som zhovievavý s hodnoteným a možno 3* by mu viac pristali. ()

angloumene

Nejlepší tanková bitva všech dob! To byl opravdu zážitek. A jinak? Jinak vlastně nic moc. Totiž mravokárná, hrdinská a stokrát opakovaná klišé nováčka mezi chlapáky. O závěru snad rači ani nemluvit... Přesto mají Železná srdce takový zvláštní šmrnc, který je řadí o stupínek nad průměr. Celkově 70 %. ()

Schuldiner

Tak...prosvištělo to kolem a asi to nezanechá bůhvíjaké ´´jizvy´´ v paměti. Konec, tedy finální bitva, je trochu úsměvná, tedy hlavně chování německých vojáků. Takže uděláno čistě filmově, tedy....ano, budeme běhat proti a kolem tanku jak debilové ať nás postřílej co nejvíc. Kdyby byly SS jednotky takhle neschopné, Polsko by byla vážně jejich konečná.. To, že posádka (část posádky) klidně během bitvy opustí tank, aby si došli pro munici, tam se stihnou poprat a hurá zpátky do tanku... Vážně? Byli by během pár vteřin rozstřílení, jak se říká, na hadry. Nemluvě o tom, že Brad chvíli střílel z kulometu, který byl umístěn NA TANKU, tedy i on stál NA tanku.. Vážně? I to, co tomu všemu předcházelo. Pět lidí má možnost se zachránit a utéct do bezpečí někam do lesů, ale všech pět se překvapivě rozhodne zůstat v tanku a ´´udržet křižovatku´´. Garantuji vám, že 100 lidí ze sta by se v tomhle případě rozhodně rozhodlo v tanku nezůstat, protože to je jistá smrt. Velící důstojník vědomě a zbytečně obětuje sebe a zbytek svých mužů kvůli ničemu. To, že to nakonec jeden přeci jen přežil, je klasickým hřebíkem do rakve (tanku) americkému klišé. Navíc přežil díky tomu, že jeden mladý nacistický voják se rozhodl ho neprozradit... Vážně? Chtěl jsem původně udělit 3 hvězdičky, ale to bylo ještě, když byl US tank pojízdný, a bohužel, ty následující mouchy jsou moc velké a masité. Herecky to je takové neutrální, Pitt to tak trochu táhne sám. Mimochodem, režisér je asi fanda Hvězdných válek... --- Trefné komentáře: kluzo, Hoonza, flanker.27 ()

lucijelucije

Fury mě nezklamal, a už vůbec mě nezklamal B. Pitt. Je to akčňák jako blázen. Drsní chlapy, drsná válka a drsná oběť, která zachránila spoustu životů, aniž by lidé věděli. Každopádně, když už nic víc, tak se alespoň dozvíme, jakou sílu měly pancířové tanky..Víc takových, tak vám nevím, jak by to vlastně všechno dopadlo. ()

Prochy38

Řekl bych hodně povedená americká vojenská záležitost. B. Pitt teď srší charismatem, ať vleze do čehokoliv. Bylo to drsné, tvrdé, krvavé, nekompromisní. Asi takové, jaká umí válka být. Příjemná sestava, i když moje alergie na S. LaBoeufa se asi jen a jen stupňuje. A podle toho, co se píše v zajímavostech, je to asi i pořádnej magor. Ono těch válečných filmů o tankistech taky moc nebylo, že? Dobře, Tankový prapor.... Líbilo, autentičnost, na které si dal režisér toliko záležet, se povedla na jedničku. Skončit to asi nemohlo jinak, i když zařvat tam všichni, poberu to určitě líp... Spokojen. Dostal jsem zhruba tak to, pro co jsem si šel :) ()

Ještěřák

Nehluboká pičovinka subžánru "kapitalistický realismus" - avšak zábavná - s řadou scén jak od doktora Morbida. Nemám nic proti zvýšenýmu faktoru hrdinství, když to film dokáže divákovi racionálně vysvětlit. Beru to u Lucy ve filmu Lucy (od Bessonovic Lucy, aby toho nebylo málo), chápu to u nožičkaté nůžkoidní buchty ve filmu Kingsman, na který se všichni určitě těšíme. Nedávám to ovšem u filmu, který od první chvíle tvrdí, že šli amouši na nácky málem jak s trábošema proti meďourům, aby se pak v posledním last man standing němčouři chovali jak zlitý vesnický hasiči, hledající na místě činu požární hydrant, což je o to víc s podivem, když nápaditost a kvalita FURY jinak nechybí. Posádka tanku, který má snad mezi pásy zašprajcovaný Odpuzovač kulek Mark II., je tvořena prakticky samými čuráky, což je naprosto v pohodě, pokud se ovšem v kvalitně natočených scénách věnují škrabkání plechů legendárního tigera, a nikoli monologům strašidelné kvality typu "pánbůh to tak chtěl", nebo "v Normandii jsme papali koně". Ad Brad Pitt - charismatickej a skvělej herec už od časů, kdy jako křupanský burák neférově odrbal s(v)lečnu Themlu. (70%) ()

Jespi

Nebyla to zase taková pecka, ale ani nic podprůměrného, docela jsem se bavil. Změna postavy Normanna během filmu byla zajímavá, Pitt a LaBeouf potěšili. 75% ()

Strandmon

Na to, že filmy z válečného prostředí rád nemám, dá se říce, že jsem překvapen. K překvapení dá se říci vedla spousta skvělých herců počínaje Pittem, přes Lermana až k LaBeoufovi. Snímek se dá také nazvat velmi slušně zvládnutým akčnákem, protože akcí se vůbec nešetřilo. Na film jsem se nějak obzvláště netěšil, pustil jsem si ho spíše náhodou a příjemně mě překvapil. ()

Shimargh

Jo, má to díry ve scénáři jako esesák po zásahu dělostřeleckým šrapnelem, ale...ALE ta syrovost, špína, deprese, autenticita, pocit války, klaustrofobie, rez, olej, plameny, smrt - prostě byl jsem tam s nima, navíc skvělej casting a skvělá hudba... ()

Mauric

Působivé, naturalistické, dobře zahrané (z většiny), avšak zejména v závěru sklouzávající k patetickému hollywoodu. Po většinu času se film tváří velice reálně a vzápětí mění šéfa tanku v Ramba, jehož míjí kulky obloukem, dokud se jeho kill count nepřehoupne přes první stovku. Panchartské intermezzo potěší. ()

Lionheart

Většinu filmu jsem byl příjemně překvapen, jak to na mě fungovalo, jak to bylo nekompromisní a komorní. A pak přišel konec, blockbusterově přepáleně hrdinský a všechno to přišlo vniveč, čekal jsem, kdy Němci zastaví palbu a začnou tleskat americkým hrdinům, kteří se sami ubránili celému wehrmachtu. Naštěstí to tak blbě nedopadlo, ale i tak mi to zanechalo hořkou pachuť na jazyku. A to je škoda. ()

Perverz

Luxus. Brad Pitt vede tankový oddíl, je borec, táhne to s ním už od Afriky, a už jsou v tom vypíčenem fašounském Německu. Tak daleko se dostali. A to jen proto, že to má jeho postava v malíku, je stratég, a ví co dělá. Charaktery postav jsou geniální, a ještě lépe zahrané. A jde o druhou světovou, tady jsou scény pěkně drsné, je to válka, je to krev. Chlapský film. Charaktery postav mi přišly tak reálné, prostě vás šoupnou do války, a vy jen čumíte na to zvěrstvo, a to vás změní. Změní vás to, když vidíte, co je jeden člověk schopen udělat jinému. Fury u mě zabodoval. Každá scéna, ve které dochází ke střetu je přehledná, a dobře se na to čumí. Brad přijde o jednoho z chlapů, jako náhradu dostane mladého nezkušeného smrkáče co ani neví co je zbraň, ale válka vás změní, válka vás změní.. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce