Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

Marty_cz

Tento film by mohl konkurovat Zahrňte vojína Ryana. Jenže jak se říká kdyby byly v prdeli ryby, nebyly by rybníky. Nádherné vylíčení psychické proměny vojáka co přijde jako mírumilovný člověk do války a postupně se z něj stává instinktivní zabiják co rozhodně nešetří municí na Němcích. To díky čemu se už ani ve snu nemůže rovnat výše zmíněnému Ryanovi, tak to je nesmrtelnost jednotky. Varování spoilery.... Samozřejmě nakonec umřou, ale nevím jak moc by 4 lidé v rozbitém tanku dokázali, tak dlouho vzdorovat a tak nehorázně zdevastovat ostřílenou německou pěchotu. Bylo tam více věcí, které lehce kazili dojem z filmu, ale závěrečný souboj nehorázně snížil hodnocení. Nutností dodat, že tenhle film mě bavil a můžu vřele doporučit jenom bych tenhle film doporučil nebrat vážně a koukat se na něj spíše jako na akční film, který je zasazený do určitě historické doby. ()

tomas.vorel1

Na jednu stranu, jak zde mnoho diskutujících píše, jde konečně o válečný film, který je originální tím, že ukazuje válku takovou jaká opravdu je. Zkrátka bez jakýchkoliv pohádek a romanticky vykreslených hrdinů. Ukazuje reálne portréty vojáku, kteří si prošly peklem a pochopitelně jsou už tak trochu cynický, barbarský a nějaké slušné chování je jim už dávno cizí. Tohle celé funguje skvěle. Problém, je ten že film se sice ve vykreslení postav a správných laserových výstřelů k označení trajektorie střely snaží být naprosto reálný ovšem v jiných ohledech je naprosto mimo, stejně tak i dramatická křivka filmu působý dost divně.. Skoro jako kdyby nebyl čas některé momenty rozvést. Například odpor hlavní postavy k jakému koliv zabíjení a válce samotné, který se změní po rychlém výbuchu baráku ve kterém byla dívka kterou akorát před dvaceti minutama poznal a na jednou křičí v tanku smrt všem náckům, působý dost neuvěřitelně.. Ten proces změny postavy měl být daleko pozvolnější. Stejně tak poslední válečná scéna, kdy bojují proti tří stovkám vojáku, nebo spíš "zmateně pobýhající sebevrahů" má spoustu obrovských mezer, které by se v akčnáku typu Rambo dali odpustit, ale rozhodně né filmu, který se od začátku snaží působyt tolik reálně. Už vůbec jsem nepochopil to jak jej objevý SSák pod tankem a slituje se nad ním potom, co mu rozstřílel minimálne 20 kamarádu. V jaký koliv jiný moment bych to pochopil, ale tohle je prostě moc. Musím říct, že měl film velký potenciál, kdyby správně gradoval a klidně to mohlo být i delší.. ale střídání reálného dramatu s béčkovým akčnákem zkrátka nejde.. ()

Don Maty

Jeden z mála vojnových filmov, ktorý po dlhom čase vo mne vzbudil záujem. Brad Pitt je ako víno, čím je starší tým je lepší. Možno jemne ukázaná realita vojny. Aj keď povedzme si. Moc príjemné to nebolo...4 ()

Vasyl

Jo, přesně takhle si válku představuju. A přesně kvůli tomuhle jsem nikdy nepochopil, proč tolik lidí válka tak fascinuje. ()

Aywes

Fakt dobře zpracovanej válečnej film. Extrémně nereálnej konec podráží celý naturalistický zpracování do kolen. ()

jack_scott

Velké zklamání. Film je otřesný pro každého faktů znalého člověka...až neskutečně odporná ubohost. Neznalé to možná baví, kdo ví. Jednou hvězdičkou musím ocenit snahu o zajimavou, kupodivu vymakanou výpravu - a casting. Kromě dobré výprav a standardně dobrých výkonů herců se na to koukat nedá. Od herců tohohle formátu se ale nic jiného nečeká, to bych bral jako standard.20% ()

wallax

"Ideals are peaceful...History is violent"/"Ideály sú mierumilovné...História je násilná". Zabiť a žiť s tým, nezabiť a zomrieť. Ďalší zo súdka "vojna je síce kurva, ale dala nám našich (USA) amerických hrdinov". Film v ktorom dej krásne odsýpa a kvalitná filmárčina sa nezaprie, herecky je príjemne vyvážený, hudobne a vizuálne zaujímavý. No všetky tieto klady sa aj tak dajú zhrnúť pod slová: Hovno bude stále smrdieť ako hovno, aj keď ho dáte do zlatého obalu a diamantovej krabičky. Mám rád vojnové filmy (tematiku, hry, image, výcvik, techniku)...no nemám rád to čo predstavujú, zastupujú a hranie na hrdinov je olovená bodka za tým všetkým...hrdinovia sú v comicsoch, vo vojnách sú mŕtvoly a tí čo boli v správny čas na správnom mieste - hovorí sa im šťastlivci. ()

AARONN

Není to tak dlouho, a já stále odolával těm otravným telemarketingovým telefonátům o tom, že Brad Pitt je hrdina a dobrý tankista. Což o to, já přeci neříkal, že není.. pustil jsem si tedy špinavého Brada v posteli.. Hned vbrzku mi sdělil, že Americký tank je jako Peugeot.. malý, celkem přítulný, ale hrozné vemeno. Naproti tomu Německý tank.. Führerův TIGER je naprostý skvost. Dost o technologii. Toto víceméně kabinové drama, kde se mihne spousta skopaných psů, sloupnutých tváří, Mexičanů...Mexičanů...ano Mexičanů - Americká invaze s Mexičanem v podpalubí, který ani nesmí mluvit svým rodným jazykem, protože je v Americkém tanku a na Německém území. Což zní jako pěknej průser, jelikož pokud není jediný právoplatný spojení Mexičan - Nachos, tak je něco špatně. A taky, že je. Příběh je lehce olíznut jako špička žaludu ze stromu, jelikož pokud ve válečném drama nejsou dobře podané emoce.. je to zase špatně. Chybí tomu jasné spojení aktéra a diváka.. do nikoho jsem se nevžil..to se mi u Ryana nestalo. Tam jsem dýchal za všechny..i za Němce a Poláky na koních, který se jezdili koukat na natáčení, protože je do filmu nikdo nechtěl. Bitva tří tanků proti jednomu taky neměla moc smysl - a to musím odkázat na další plechovou řež - Pacific Rim. Představí se vám posádka, jen tak z rychlíku a pak je zabita/zničena.. Jenže je mi to u zadku, jelikož jsem si nevybudoval citové pouto. Tudíž mi je jedno, že tam praskají jako popcorn. Final epic battle je v pár prvních vteřinách dobrá řež, ale pak už to začíná smrdět trošku komedií....Nevim, jak ty Richarde Hammonde, ale mě se tam ten Mexičan líbil! Zde je můj další nejednoznačný a zmatečný komentář.. ()

blondboss

Jeden z najautentickejších vojnových filmov vôbec. Keď neberiem do úvahy občasné klišé a navyše dosť odfláknutý záver s vojakom Normanom, musím povedať, že tento snímok ma potešil, lebo už dlho tu nebolo nič z vojnového obdobia, herci aj tvorcovia si dali naozaj záležať na dokonalom stvárnení postáv a udalostí a taktiež scény boli dosť vymakané. Brad Pitt klasicky dobrý výkon a ostatní herci mu slušne sekundovali. Pre mňa to bol slušný filmový zážitok a určite odporúčam. 75 % ()

lobo87

Pohľad na druhú svetovú vojnu z tanku? Prečo nie? Popravde mi to prišlo dosť zaujímavé a originálne a tankové súboje som hltal. Skvelo obsadení film, ktorého najlepšou scénou pre mňa bola jedálenská scéna s dvomi nemkami... 75% ()

papuchalk

Zřejmě nejoriginálnější a nejsyrovější válečný film od vojína Ryana, takže shlédnutí je pro fans války číslo dva přímo nutností. Přesto nejde ani zdaleka dát za pět. Film je značně nevyvážený. Nadchne tě jedním záběrem nebo scénkou, aby tě ani ne za minutu něčím jiným nasral. A takhle od začátku až dokonce. Přesto film doporučuji, zejména pro milovníky tanků. Nic podobného zde doposud nebylo, a to ani v trapné Bitvě v Ardenách. Při sledování je dobré si uvědomit, že se jedná o poslední měsíc války, a v souvislosti s tímto faktem působí osudy lidí, zejména tedy jejich smrt, ještě daleko víc zbytečně. Ale oni v ten moment nevědí, že je poslední měsíc války. Některé scénky zůstanou v hlavě docela dlouho. ()

dynamic_duo

Film krásně zobrazuje realitu tehdejší doby a všech překážek a nástrah se kterými se Fúrije musela vypořádat. Brad Pitt jako vždy parádní výkon. Válečné snímky sice moc nemusím, ale tohle bylo parádní :). ()

m.xFuck

Sakra váhám jestli tři hvězdy za tu hodně přitaženou finální battle ( ta je hodně mimo) a nebo čtyři hvězdy za celkovou špinavou, blátivou a krvavou atmosféru. Nadšení pro věc zvítězilo, ale bylo to vážně těsně. ()

Max Q.

Filmu by prospělo zkrácení. Ale i přes tuto délku jsem nakonec stejně neuvěřil oddanou náklonnost mladého vojáka ke svému veliteli. ()

B3n

Akčný film na podporu chuti mladých amerických ovečiek, odchovaných na COD a Battlefield hrách, aby sa nebáli ale naopak tešili ísť zomierať za svojich bankárov a podnikateľov na cudzie územia pri dobyvačných vojnách. Takéto nereálne strieľačky som naposledy videl vo filme Rambo III. Ale ak mám hodnotitť zábavu vo filme, je to príjemná jednohubka. Určite ale nebudem mať chuť pozrieť si to niekedy znova, aj ten jeden krát je dosť. ()

stafino

Po dlhej dobe nejaká vec, ktorá ma kompletne vtiahla do deja. Brad prechádzajúci z drsňáka, ktorý si potrebuje niečo dokazovať na nováčikoch, ku ochranárskemu veliteľovi danej flotily, pre ktorú by obetoval hocičo. Ďalej Shia LaBeouf, ktorému sa úplne hodí tento vojnový imidž, nie detský, s akým ho poznáme z Transformerov. Hudba vynikajúco spracovaná, pomáha celému deju. Ako ja hovorím, hudba je vždy 50% úspechu. 90% ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce