Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

+sfinx+

Pojízdná rakev ve vším hnusu. Jenže to samo o sobě stačí tak na dokument, ne na válečný film. Náměty ale napadají z nebe a tak se zase opakuje příběh mladíka, který je nejdřív na facku a do večera získá několikaletou praxi a stane se hrdinou. Za to už tak vděčný nejsem. S jeho nezkušeností to trochu přehnali - i ten největší blbec by měl trochu lepší přístup, než ze začátku tenhle. Že nezastřelí dítě - dobrá, dá se uvěřit. Že si dovolí o chvíli později neuposlechnout rozkaz zkušenějšího (a možná i nadřízeného) kolegy a nestřílí, protože se mu to zkrátka zdá zbytečné, za to už bych navrhoval ho v další bitvě vysadit, ať pochoduje před tankem a tam si může diskutovat o rozkazech, jak se mu zlíbí. Zkrátka ne zrovna uvěřitelná situace. Ostatně vše, co se točí okolo toho kluka je předvídatelné (do puntíku se dal předvídat běh událostí při minometné palbě ve městě, ale i v dalších částech příběhu. To film vcelku kazí. ()

Smak

Válka jako iniciace do dospělého mužství? Je jen málo horších variant… Film skrze jednoduchý příběh odkazuje hluboko k historkám o společenstvích válečníků, pro které byl život bojem a ničím jiným. Jen kulisy se změnily: tentokrát je to Německo na konci 2.světové války, americký tank a v roli zasvěcovatele Brad Pitt. A je jeho srdce vskutku železné? Podívejte se sami a nenechte se zmást… Jde tu o hrdinství (jak se nám snaží sugerovat závěrečný dialog)? Ale kdepak, to se vtělila hrstka berserků, aby ukázala světu, že naplnit osud je důležitější než dlouhověké bezkrevné vegetování. A máme vůbec na výběr? ()

jaaara

Tak od tohoto filmu jsem čekal daleko víc, Bradu Pittovi to seklo v Hanebných panchartech, ale v téhle roli mi mi přišel obtížně stravitelný a uvěřitelný. Takže -1 hvězda pro Brada, další -1 za ten neodpustitelný amertický patos a pseudofilozofickou vatu, kterou režisér rozbíjel občas skvělý spád děje. +0,5 za povedenou scénku "taneček s Tigrem", Půhvězdičky se tu nedávají, takže 4 s odřenýma ušima. ()

JayJay5

Za mě moc dobrej film. Ukazuje nám, že válka není prdel, že je to pěkně hnusná věc, ze které vede cesta jen v pobité bedně. Žádný hraní na hrdiny, jak nám často ukazují filmy i hry. Válka je prostě hnus, ať už jste na jaké straně fronty chcete. Na chvíli se zapomenete, odložíte boj stranou, ale on si vás zase rychle najde a všechno vám vezme. Opravdu naturalistický zážitek! Doporučuji! ()

hypnos11

od fury jsem cekal mnoho. vzdyt film odehravajici se z velke casti v tanku prinasi ocekavani hutne atmosfery, ktera tu nebyla od http://www.csfd.cz/film/266415-libanon/. ayer je presne tim tvurcem, od koho by clvoek cekal, ze tuto latku dokaze prenest na platna kin v pozadovane kvalite. ejhle, prave u ayera je ale nejvetsi problem. abyhc to uvedl na pravou miru, s ayerem-reziserem nemam sebemensi problem, ale ayer-scenarista, to uz je jine kafe. jeho scenar obsahuje spoustu slabych mist, stejne jako v sabotage. je hezke, ze nam ukaze, ze zivot v tanku je pod psa, ze tankisti jsou lide druhu psychicky labilniho (bernthal) a nemilosrdneho (pitt), ale to jejich nudne zvaneni jde, stejne jako ve zminovane sabotage, notne na nervy. nemci casto nejsou schopni trefit ani ta priznacna vrata od stodoly, vlastne oni se vubec v prubehu filmu chovaji, jakoby pro ne valka byla jenom hra (zaverecna bitva, kdy okolo tanku pobihaji jako na jarmarku, byla vazne misty usmevna). a do toho vseho se musi pro americke publikum propasovat trocha te valecne romance, ktera by se hodila mozna tak do http://www.csfd.cz/film/235755-stmivani/, ale tady pusobi jako ocelova pest na oko. suma sumarum, film urcite ne spatny, ale take nijak svetoborny, a na zminovany libanon to zdaleka nema jak atmosferou, tak uveritelnosti scenare. snad se ayer pro priste polepsi, protoze timhle prihlouplym scenarem by pomalu mohl konkurovat i stalloneovi ()

ondy1985

Taka americka vojnova klasika o strachu, priatelstve, odvahe, zivote, smrti, moralke ale hlavne hrdinstve. Solidny akcny film o neporazitelnom tanku a jeho posadke s dojimavym ale predvidatelnym koncom. ()

gagun

Po dlouhé době konečně dobrý válečný film z Druhé světové.....Perfektní obsazení v podobě všech 5 tankistů......Film ač se nezdá být přespříliš výjimečným jím je....nikde dlouhé obsáhlé pasáže patriotismu, třepotající se vlajky ve větru nad padlým Německem, nekonečné proslovy. Ukázková ukázka toho jak by měla vypadat charakterově, psychicky ale i lokálně rozdílná skupina lidí. Nikdo si tu nehraje na hrdinu nebo padoucha, nevidíme jen a pouze toho hodného Amíka, zlé Nacisty s tím jedním hodným. Ta krutost se tu neskutečně odráží....Za mě jeden z nejlepších válečných filmů, který se detailně věnuje tématu...... 85 %. ()

ferda12

Je až k smíchu, jak si někteří uživatele na tomto portále vylévají srdíčko u tohohle filmu. Nějak jsem to nepochopil. Neříkám, že moje hodnocení je čisté, samozřejmě, že jsem si hodně přidal, ale to má svůj důvod. Je pravda, že až moc to v některých pasážích připomíná Ryana, ALE od té doby se nenatočil nějaký pořádný film, který by mu mohl byť jen šlapat na paty. Myslím si, že se to tímto snímkem povedlo. On je hlavně problém v tom, že se moc filmy z prostředí WW2 netočí. Tak není moc s čím srovnávat. Teď už k samotnému filmu. Rejža se snažil ten film natočit trošku jinak a povedlo se. Film se sám o sobě rozjel krásně. Divák je u vytržení, to trvá do doby, než se jim suprově a prďácky podaří dobýt tu německou vesničku. Pak si říkáte, co přijde? Vždyť je teprve hodina za vámi a ten samej čas před vámi. No a pak se Pitt vynoří s tim supr nápadem, který by i Schwarzenegger zavrhl, ale náš tankový sbor ne! To je totiž jediná slabina tohohle filmu, jeho konec. Na druhou stranu se tenhle film snaží divákovi ukázat i tu lidštější stranu 2. světové války a zároveň to, jaké to bylo svinstvo. || „IDEÁLY JSOU MÍRUMILOVNÉ. HISTORIE JE NÁSILNÁ.” ()

Lazy87

Zuřivost. Tak té jsem se po shlédnutí tohoto filmu nedočkal. Pěkně natočené "komorní" drama. Každá scéna měla svojí sílu, ať už se jednalo o pohoštění němkami, nebo závěrečná bitva. Posádka tanku byla zajímavě různorodá, ale kosit SSáky jim šlo krásně. Ačkoli nejsem moc fanoušek válečných filmů, tak tohle mělo koule. Teda až na Sheilu. ()

Iveta47

Rada si pozriem filmy z tématikou 2.svetovej vojny a aj tento film ma zaujal ...pohľad na vojnu a oslobodzovacie boje zo strany spojeneckých vojsk bol zaujímavý,ale postava seržanta Wardaddyho v podaní Pitta ma vôbec nepresvedčila a osobne mi tam nesedel ani LaBeouf.. ten vyplašený pohľad akoby čakal kedy sa tam objavia Autoboti a zachránia ich.*4 ()

aftershave

Hned od začátku prudký rozjezd a potom až do konce pozvolný pád. Pitt to nezachránil, drsnost a brutalita to nezachránila, špína a fakování to nezachránily.....Vlastně už kdysi někde jinde zachranili Ryana a tím se soudruzi z USA vyčerpali. ()

maxi_tom

Páni a dámy máme tu najlepší film roku 2014 (ja viem je to subjektívne a každý má rád niečo iné). Perfektná vojenská dráma o parte tankistov z konca WW2, pre ktorých to bol best job they've ever had. Ten film ma všetko, čo má mať výborný vojnový film - skvelý vizual, realističnosť (ani záver trošku pritiahnutý za vlasy mi ten dojem nepokazil), prvky existencionalizmu a samozrejme skvelý Priceov soundtrack. Ayer je proste borec, ktorý vie ako potešiť oko diváka. Brad Pitt ako seržant Wardaddy je perfektný a ani ostatní nezaostávajú. Najlepšou scénou je pre mňa jednoznačne dramatický tankový súboj. Neviem ako vy, ale ja som fandil Tigrovi. Za mňa jasných 5* (9/10). ()

yrik

Dobře natočené, skoro celý film (až opět na závěr) bez toho amerického patosu, chlapáctví a spol, film rychle uběhne, scény supr, jen ta závěrečná fašírka je velmi nerealistická, němčouři zmateně pobíhající jak můry kolem lampy jsou už trochu moc... ()

zmirix

Atmosféra velmi slušná, Brad Pitt jako by se pro tyto role narodil. Snad jedině závěrečná scéna je velmi přehnaná a nereálná.80% ()

Tlaulí

Abych taky přispěl se svojí trochou do mlýna - na vojně jsem byl, sovětskou válečnou kinematografii jsem taky zažil, takže mě jen tak něco nepřekvapí :-). Pro mě teda dobrý, "ale že bych to musel vidět dvakrát..." (jak praví klasik Varel Fryštenský v Severním pólu). SPOILER - Docela jsem rost' při scéně, kde velitel (Brad Pitt) nutí zelenáče, aby zastřelil němce, kterej se vzdal (chvíli před tím "díky" greenhornově nečinnosti přišla kolona o jeden tank včetně velitele). Zelenáč vzdoruje, vzdoruje, opakovaně odmítá splnit přímý rozkaz a nakonec si to ti dva vyříkají pěkně po chlapsku (němec to samozřejmě nepřežije). Za války je neuposlechnutí rozkazu luxus, kterej si nemůžete dovolit - rebel neohrožuje jenom sebe, ale všechny kolem. Za to, co "zelenáč" předvedl, byla okamžitě kulka do palice, a to na obou stranách. No ale o čem by potom ten film byl, žejo? Takže pro mě průměrnej film s několika nadprůměrnejma scénama (vrcholem podle mě je celá scéna v německým bytě) a klasickým debilním finále a la Hollywood. 60% ()

pambo

3/4 filmu zaujali zvyšná časť klasicky americká: útok ss práporu pod vplyvom LSD ktoré im tajne podal pri raňajkách agent baszkovic do bavorských klobások malo za následok excelentnú paródiu... Keď si kladiete tu istú otázku ako sa dá netrafiť tank z 10 metrov panzerfaustom tak možno odpoveď nájdete v tom ako brad pitt jednoducho ostane v celku po dvoch granátoch ktoré mu ležia pri nohách a to ešte k tomu v uzavretom tanku ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce