Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeden mrtvý a jeden těžce zraněný student na pražských kolejích. Šlo o vzájemnou potyčku, nebo rasový zločin? Známý případ z konce devadesátých let ukazuje, jak zásadní může být rozdíl mezi pohledem veřejnosti na zločin a skutečnými příčinami toho, co se stalo. Epizoda druhé série kriminálního seriálu Případy 1. oddělení popisuje vyšetřování vraždy s rasovým podtextem, která rozpoutala mnohatisícové demonstrace. (Česká televize)

(více)

Recenze (39)

milwaukee 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vrchol všeho hnusu, ale božsky zahranej. Kozub teda fakt umí a Korejs je na uškrcení. To by mohl být další díl v sérii ;-) Chápu, že ve většině týmů musí být šéf totální ultra kokot, protože potom je dílo opravdu jako ze života. A k tomu ještě PRESSTITUT Železný, který tomu nasadil uměleckou korunu. Za toho blba hvězda dolů. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tato epizoda nepolevuje v nastavené laťce. Opět tu máme kvalitní vyšetřování, nějaké to hašteření mezi kolegy a stupňující se napětí (překvapivě někdy až dost přes čáru aneb trochu smutná ukázka českého povyšování se nad ostatními členy kolektivu). Co mě ale donutilo napsat tento komentář byl především famózní herecký výkon vraha při výslechu. Něco tak dobře zahraného jsem v českém seriálu už dlouho neviděl. ()

Reklama

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak z malého prostoru udělat velkou roli ukázal v tomto díle ještě tehdy bláznovinami ze Tří tygrů nepoznamenaný Štěpán Kozub, a vytvořil tu určitě jednoho z nejzapamatovalnějších pachatelů celého seriálu. Tenhle díl je pěkná ukázka naší společnosti. Jednu dobu byli tyhle pravicové demonstrace docela časté, a dovedu si představit, že značná část naší populace by nad takovouto vraždou prostě mávla rukou. Celého případu tady mistrně využil i Korejs, a dovedl svůj boj s Kozákem ke svému největšímí vítězství. Je třeba říct, že tohle se mu taky opravdu povedlo. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tu zas máme jeden s rasistickým podtextem. Jsou pobodáni dva černí zahraniční studenti a všechno ukazuje na to, že si vyřizovali účty mezi sebou – ovšem jen do chvíle, než je nalezen zakrvácený nůž, který vyšetřovatele přivede na stopu nácků…Jo chlapec byl hrdina, ale jen do doby než se ocitl u výslechu. Pak už z něj byla jen obyčejná plačka. Ten Korejs (coby postava) je čím dál tím větší zmrd a já myslel, že už to snad ani nejde. Chmelova postava se mi taky nelíbí – njn když donáší, nemůže být oblíbený… ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rasistická téma sa v krimi dá spracovať aj bez prehnaného pátosu, naviac s dobre padnúcimi narážkami, ktoré nemajú uraziť, ale triafajú klinec po hlavičke. Príbeh nie je nijak komplikovaný, dôraz filmu je v tímovej práci, len tých náhod mohlo byť trochu menej. Iróniou zaváňa, že protiextrémistickému oddeleniu šéfuje Landa. –––– Tak kolik je tam vlastně pokojů? Dva baráky po pěti patrech, v každém patře 30 pokojů...? – Hele, nech to bejt. –––– V třetině vražd figurují cizinci. A to nemluvím o těch našich menšinách. Tak nám ty naše drobné předsudky nech. My díky nim objasňujeme vraždy. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (5)

  • V různých epizodách se vyskytuje logo fiktivního pivovaru Staročeský kohout, vytvořené pravděpodobně pro účely seriálu. V této epizodě v čase 19:15 můžeme vidět z hlavního záběru na výčepu logo právě tohoto pivovaru, z vedlejšího záběru zpoza zad barmanky jsou zhasnuté reklamy skutečných pivovarů (Gambrinus a Kingswood). (jeffLebowski)
  • Člen policejní složky, která za zaobírá extremismem, Landa (Martin Hofmann), je narážkou tvůrců na rasistické období muzikanta Dana Landy. (sator)
  • Skutečný zločin se odehrál v sobotu 8. listopadu 1997. Příslušníci skinheads Jan S. a Petr Z. napadli okolo půl třetí v noci na diskotéce dva súdánské studenty, z nichž jeden útok nepřežil. Petr Z. dostal trest odnětí svobody na 13,5 roku ve věznici s ostrahou. Jan S. dostal podmíněný trest. (sator)

Reklama

Reklama