Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

petrsponar

No, po těch letech se furt rozhoduji jestli ty hvězdy 3 nebo 4. Na 7 díle je suprový začátek v nemocnici kde má Jason Statham parádní nástup, ono i celkově prvních 20-30 minut je bomba, ale pak už to jde hodně dolů, dále se mi na tom moc líbila kamera, skvělé souboje tělo na tělo a pak už jen konec kde to rozloučení s Paulem bylo fakt pěkný. Takže kolem a kolem začátek a konec pecka, ale prostředek hodně špatný, ale vyvažuje to rozloučení s Paulem Walkerem takže to 7/10 je krásný, už jen kvůli Paulovi. POTOM CO JSEM VIDĚL 9 SI TEĎ UVĚDOMUJI JAK JE 7 DOBRÁ ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Kanee

Rychle a Zběsile, sedmý díl série. Nedokážu si představit jak se herci cítili při premiéře, kdy Paul byl ještě na plátně naživu. Skvělý herec, řidič, milovník aut, již je to devět let, co umřel, stále vzpomínáme. Je ho škoda, chybí v nových FF. Čest jeho památce. Ještě že nejsem recenzista jako někteří, kteří film hodnotí bez toho, aby se podívali na předchozí. Někdy je se třeba zamyslet. 10/10 ()

Matrix007

Konec = doják....... dvojsmysl, ale všechny oči pochopí, jak to Vin Diesel myslí. V každé mé hvězdě se skrývá tisíce slz lidí po celém světě, jakmile uvidí. Jamesi musím říct, že to se povedlo! Nejen dojemný závěr filmu, ale i v sedmém díle dokážete přijít s novými akcemi, styly šarvátek, nápady, dobrými herci, humorem a ty efekty, které z Codyho Walkera dělají Paula. Čekal jsem horší dojem, ale tohle mi otevřelo držku do kořán. The Rock drtí své kosti, sádry a svou hubu plnou vtipných poznámek pouze několik minut ve filmu, což je škoda. Skákání po mrakodrapech a z letadla -> sklopíme uši. Nový účes Elsy Pataky nic moc, nech si ty tvý pěkný blond vlasy zase rychle narůst....... akční scény byly velice akční, rychlé a zběsilé - jak to u Fast & Furious má být. No a pak na pláži......... na samém konci zvlhnete a budete bulet........ ()

Desmond04

Styl s velkým S! Něco tak bombastického, epochálního a stylového tu už dlouho nebylo. Ano, je to PopCornová záležitost a nereálných situací se na plátně objeví více než těch reálných, ale to je přesně to, co od Fast & Furious očekáváme. A sedmý díl nám to servíruje v pořádné sumě. Od řádné dávky testosteronových rvaček v podání triády Vin Diesel&The Rock&Jason Statham, přes akrobatické kousky v těch nejnadupanějších a nejlesklejších kárach, až ke opatrné ale neménně krásné vzpomínce na tragicky zesnulého Paula Walkera. Jamesi Wane...dobrá práce (y) Menší výtku bych měl ale k rozuzlení, které mě přišlo svým způsobem trošičku odfláklé, což je určitě škoda. ()

The.Cloudie

Konečně po několika letech díl Rychle a Zběsile na který se dalo dívat. Musím sice uznat, že už to s realitou ve většině případech nemá co dělat, ale zpracování a soundtrack bohudík nezklamali, a i přes ty nerealistické kaskadérské scény se do popředí opět aspoň částečně vrátila auta a né jen zbraně. Jason Statham zahrál svou roli na jedničku a celý film jsem ho obdivoval i když byl záporák. Na konci filmu mi i slzička ukápla, když pustili vzpomínkové video na Paula. Proto nemohu dát nic jiného než 5*.... doufám, že příští díl, bude aspoň stejně dobrý jako tento. ()

Bruce_cz

Ha zrada. Šestku jsem odpálil, že tech nerealistických scén je až moc. A sedmička je ještě o krok dál a já musím přehodnotit. Bylo to neskutečný peklo. Jako by se něco přepnulo, přistoupil jsem na Wanovu hru a tak co, auta prostě mohou létat. Při sledování FnF 7 vám dojde hodně věcí. Proč nad tím přemýšlet, když se tak moc bavíte? Je hrozná škoda, že Paul si už ve filmech nezahraje. Wan na to odkazuje, ale nepodbízí a na konci stručné "For Paul" vás pomalu donutí vytlačit slzu. Vin Diesel přebírá otěže, ale ta chemie mezi ním a Paulem prostě ve filmu funguje a žádná další postava to nenahradí. Angažovat Stathama byla perfektní volba, ten si to dává s takovým přehledem, že se jeden tetelí blahem. Avšak je to místy trochu utahané. A mrzí mě, že se vytrácí takové ty závodní elementy - záběry na krásná auta, pěkné ženy, brutální závodění. Je to tam, ale je toho hrozně málo. Akce je špičková, ale až k přežrání. O deset procent více odlehčení a za těch pět hvězd bych se nestyděl. Takhle je dávám hlavně z úcty k sérii. Jo, mám posraný diplom (asi k ničemu) a titul z filmové vědy, ale série Rychle a zběsile mě baví více než všechny špičkové filmy z Bordwella a Thompsonové (modří vědí). ()

Los_Angelos

Rychle a zběsile ? Možná tak pro střih. Jinak Trapně a přehnaně 7. OK, neříkám, že trocha přehánění k těmhle filmům nepatří, ale tady to už bylo přes čáru. Hodně přes čáru. Pětiminutová honička lesem na Kavkaze ? Není problém. Minutu střílím leteckým kulometem do auta a nic se nestane ? Proč ne. Minutu se dohaduju s kámošema, zatímco letadlo letí dál, nakonec vyskočím - a hele, přistanu s autem na tom samým místě, co oni. Jistě. U spousty filmů se říká "vypni mozek a bav se", ale tady to nešlo. Nešlo fandit hlavním hrdinům v nejzběsilejších honičkách všech dob, když jste věděl, že se jim nic nestane. Tam snad kdyby na auto hlavního hrdiny spadla atomovka, tak ten se zachrání tak, že uhne doleva. No nic, jedna hvězda za zvládnuté pěstní souboje The Rocka a za pár hlášek, který pobavily, jinak ztráta času. Viděno v kině - a nepomohlo. ()

Terminator4

Nechápu reakce některých lidí tady, kteří haní tento film. Před chvilkou jsem se vrátil z kina a jsem na 100% spokojen. Ani chvilinku jsem se u toho filmu nenudil a nechal jsem se unášet dějem a perfektní akcí. U takových filmů nepřemýšlím jestli scéna kterou vidím je v reálu možná či ne. Prostě si to užívám. Škoda, že nemůžu dát víc než 5 hvězdiček. ()

Nicole32

Ale už by aj stačilo. Latka nesmrteľnosti, ktorá bola nastavená v piatom dieli a pokračovala šiestym dosiahla v tomto absolútny vrchol. Ja si neviem predstaviť ako budú chlapci lietať v ďalšom dieli. Určite sa ho dočkáme, lebo šak peniaze nepustia a tých bude veľmi veľa. Smrť Paula Walkera tomuto dielu série zaručí najväčšie zisky aké kedy mala a mať bude. Ja som si to išla pozrieť najmä zo zvedavosti ako sa s jeho predčasným odchodom tvorcovia popasovali. Zvládli to celkom slušne. Jeho digitálnu tvár som postrehla asi len v 3 či 4 záberoch a nie je to až také strašné. Posledná scéna na pláži, záverečný zostrih Paulových chvíl v sérii a voiceover Vina Diesela zafungovali a dostavili sa silné emócie. Každopádne pre mňa séria týmto filmom končí. Akcia je aj v tomto filme slušná. Len keby vždy nekončila haváriou, výbuchom alebo pádom z útesu, ktorí naši hrdinovia prežijú prakticky bez škrabancov. Aj Superman by mal oproti nim čo robiť. Navyše je to strašne dlhé a ku koncu ma to už začalo nudiť. A zápletka je zo všetkých filmov úplne najtupšia. Stále je to však slušná akčná oddychovka, ktorá má v sebe veľa nostalgie a záverečných emócií so super nasratým Jasonom Stathamom. ()

liborson

Kašlete na děj, kašlete na detaily, kašlete na to, že tohle tu už bylo, odhoďte svoji "kritičnost", tohle je prostě nářez a krásná a zasloužená rozlučka s Paulem Walkerem! P.S: Kdo nebrečel, je navždy suchar! ()

232

Už dlouho jsem se takhle nepobavil. A přesně to je ta věc, proč je série Rychle a zběsile tak úspěšná, protože v ní nemůžeme hledat žádný hlubší smysl, prostě se jen dívat, nepřemýšlet a dobře se bavit. Celé je to neskutečně akční, dynamické a na nějakou nudu prostě není čas. Absolutně skvělé byly samozřejmě bitky, nejvíc asi Statham vs The Rock (dle očekávání). Stathamovi záporná role skvěle sedla, o zlehčování situace se postaral Tyrese Gibson a také se mu to velmi dařilo. Jednoduše rychle a zběsile 7 jsou svými nápady na akční scény opravdu vyjimečné. Když už bylo akce příliš začal se Vin Diesel rodinovat, čímž nám měl asi opět připomenout začátky Rychlé a zběsilé serie. Celé to nebylo tak výborné jako Fast Five, ale chybělo opravdu málo. Za zmínku rozhodně stojí výborná práce s kamerou v akčních scénách, jde vidět, že si na akci dal Wan opravdu záležet. Normálně bych dal asi 4* ale nesmím opomenout konečné rozloučení s Paulem, které bylo jedním z nejlepších okamžiků filmu. Jednoduše Rychle a zběsile 7 dostáli svého názvu a jedou po správné cestě a to je opravdu úctyhodné u filmu, kde 30% příběhu auta místo jízdy po silnici létají. ()

Tomko87

Čo som čakal to som aj dostal. Teda logiku, fyziku a gravitáciu popierajúci akčný film. James Wan ale dokázal že som sa na filme od začiatku kráľovsky bavil. A to je hlavné. Statham dokázal že aj záporáci mu idú. Mohol by v tom pokračovať. I keď tú scénu v nemocnici si mohli fakt odpustiť. Rozlúčka s Paulom na konci bola dojímavá. Až mj slza kvapla. ( bez sarkazmu) ()

halberdier

Vrchol současného akčního hollywoodského filmu. Snad vyjma marvelovek a Transformerů jen stěží v dnešní době najdeme větší a lepší akční podívanou, než jakou je od pátého dílu série Rychle a zběsile. Změna režiséra sérii neuškodila (Wan teď bude moct natáčet horrorů kolik bude chtít). Rozloučení s Paulem Walkerem je hezké, dojemné ale vůbec ne patetické, akční scény neskutečně nadsazené (a oproti šestce ještě mnohem dál za hranicemi fyzikálních zákonů), nicméně jsou bombastické a většina současné akční tvorby vedle nic vypadá jako závody na koloběžkách. Jason Statham je slušný záporák, ale dalo se z jeho postavy vytěžit víc, škoda menšího prostoru pro Rocka. Suma sumárum je Rychle a zběsile 7 akční pecka roku a blockbuster v pravém slova smyslu, který se ale nebude líbit všem. O něco slabší než 5 a 6. díl. ()

method1

Přes všechny ty fyzikální a počítačové nesmysly to bylo báječné. Přesně to, co jsem chtěl a čekal. Jasoň Stedhem projde ulicí a strachem praskají okna a všichni policajti v okolí půl kilometru raději sami od sebe umírají. Škoda, že Dvejn stráví víc jak tři čtvrtiny v nemocnici a pak se vrátí v Arnoldovském stylu s kulometem v ruce. Příjemný překvapením byla i UFC šampionka Ronda Rousey. Nicméně, létající auta mezi budovami (připomínající neuvěřitelné scény z Kurýra), vždycky vtipkující Roman Pearce, pěkné holka, nějaký bitky a velká dávka Bayovských výbuchů, natuněné auta. Co víc si přát. A na konec, rozloučení s Paulem. Ať si říká kdo chce co chce, brečela víc jak polovina kina. Mluví to samo za sebe. (Rock Bottom on Jason Statham!) ()

zodiak217

Wow! Stratil som všetky slová po zhliadnutí tohoto filmu a akákoľvek kritika je bezpredmetna. Nielen skvelá akcia, obľúbené obsadenie, hudba, ale ide o posledný film Paula Walkera, stále nemôžem tomu uveriť. Tento film Furious 7 bude svietiť ako drahokam v celej sérii, lebo bol nielen výborný, ale mal I silný podtext a odkaz v podobe rozlúčky s Paulom. Záver bol tak dobre spracovaný, že som sa nebránil zimomriavkam. Nič iné ako plný počet hviezdičiek si ani nezaslúži. (naviac oceňujem skvelého Tony Jaa a tu ženskú wrestlingovu hviezdu vo vedľajších úlohách) ()

Kop1x

Musím uznat, že rychle a zběsile mě moc nebralo, ale koukal jsem, nebylo to nejhorší, zvykl jsem si, ale myslím si, že ted to už bylo přehnané, hlavně v tom směru reálnosti, každej je nesmrtelný. Ale beru to, jakože akční žánr a musím uznat, že fast and furious 7 mě mile překvapilo, dal bych 3 hvězdy, tu 4tou přidávám za závěrečný tribut pro Paula Walkera, který byl dokonalý a důstojné rozloučení s tak tragickou událostí. RIP Brian O'Conner. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)