Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

Hadriel

Už když na začátku sedá Statham do do F-Type Coupe R a zvuk 550 koňového osmiválce je totálně přehlušen nějakou debilní muzikou, je jasné že další díl (bohužel stále ne poslední, vydělává to prostě strašně moc) bude ještě míň o autech a ještě víc o nesmrtelnejch akčních super hrdinách, než jakýkoliv díl předtím. Justin Lin sice svoje díly také pěchoval nesmyslnejma píčovinama, ale to co předvádí nastoupivší Wan je extrém. Dřív to prostě byli mechanici z ulice, který bavilo jezdit rychle a uměli i celkem slušně řídit. Teď umí každej všechno, od všech stylů bojového umění, přes jakýkoli dopravní prostředek až k hackování všeho na světě a klasickému popírání jakýchkoliv fyzických zákonů. James Bond, Jason Bourne, Bryan Mills, John Wick no vlastně skoro i všichni Avengers si můžou zahrabat, proti dream teamu okolo bývalého trestance bez základky Torreta jsou úplný břídilové. Všechny ty přehnané akční scény a všeumělové film zbytečně sráží. Cíle se neustále zvyšují, na začátku šli po zlodějích elektroniky, teď zachraňují svět. V příštím díle se bude děj odehrávat ve vesmíru a sázce bude přinejmenším osud několika soustav. Záběry na potetovaný šlapky v plavkách a vymytý bodybuildery mě netáhnou. Takový filmy už mě moc neberou. Je to zábava pro plebs. Z prvních 3 povedených dílu se série dostala úplně do prdele. Věděl jsem, že se mi tenhle díl nebude líbit, ale nečekal jsem, že až tak moc. Stejně jsem na to ale musel jít, abych o tom mohl bitchovat na těch internetech. Bezvýznamný plus za F-Type, GT-Rko, Astona, Lambo a vlastně i za tu kýčovitou Supru na podivně vyumělkovanym konci. Už prosím ne. Stejně se Walker zabil schválně, když uprostřed natáčení viděl jaká sračka z toho bude. ()

Sufferer

Siedme Rýchlo a zbesilo už nevyvoláva tak pálčivú túžbu po pokračovaní. Nejedna nenahraditeľná postava je nadobro z hry von, nejedna dejová nitka sa dočkala rozuzlenia a ohýbanie trademarkov pri zosnovaní zápletky dosiahlo svoje maximum. Séria sa uchyľuje ku klasickej stratégii – viac atrakcii, viac humoru, viac hereckých akvizícii, viac všetkého. A mohol by som pokojne pokračovať zľudoveným hundraním nad absenciou pevného príbehového rámca nad akčným besnením. Veď kto by sa hneval, ak by vo filme jestvovala sila, ktorá by veci posúvala vpred? Leda tak Fantomas. Lenže diváckemu plebsu bohato stačí, ak sa v príbehovom vzorci premiešajú premenné a ide sa ďalej. Bodaj by aj nie, keď James Wan oživuje ducha pravého akčného filmu rovnako dobre ako jeho predchodca Justin Lin, hoc to chce viac pozornosti, aby ste za tými ťahmi kamerou spozorovali, že na režisérskej stoličke sedí niekto nový. ___ Akčný nátresk roka je paradoxne najviac pamätný v komorne ladenej “rozlúčkovej“ päťminútovke. Herecký rejstřík Vina Diesela nie je zrovna široký, lež pri pohľade do jeho tváre a prednese fráz šuštiacich papierom hodíte za hlavu, že kaskadérom prešlo cez ruky viac stránok scenára než hercom, a uvedomíte si, že za tými rečami o rodine je niečo naozaj nefalšované. Musím sa priznať, že som mal čo robiť, aby som nevypustil slzu. (Kino) ()

NaughtyKoopa

Už jsem se přenesl přes to, že z žánru závodní/akční se série F&F stala jen akční, ale nedokážu se přenést přes to, že se z toho stal bezmyšlenkovitý výplach první třídy... Když už teda dělám film s minimálním příběhem a maximem akčních scén, dám si u scénáře záležet aspoň na tom, aby to mělo nějakou logickou a odůvodněnou souvislost, ne že se tam lidi objevují z ničeho nic, jen aby z toho byla akční scéna. Kromě toho mi opět vadilo snímání bojových scén na vysoká FPS a střih každou milisekundu, takže nakonec z toho nic nemáte a jen vás bolí hlava. Od předchůdců je to ještě šílenější, ale hej, to je důvod, proč na tyhle filmy chodíme. Celkově jsem se u toho dobře bavil, jako vždy výborný soundtrack, The Rock, kterého tam teda mohl být víc, legendární Stathamův nástup a konec u kterého mi kápla slzička. "For Paul" 6,5/10 ()

mclenin

Retrospektívne môžme uvažovať, že v tejto filmovej franšíze postupne došlo k posunu od primárne závodného krimi zameraného na vytuningované autá (prvé diely) na akčnú komédiu s ikonickými postavami so silou cestných Avengerov, kde autá samotné hrajú až druhé husle. Ako celok to potom pôsobí viac Furious než Fast. Myslel som si, že po vyslovene groteskných scénach vo F&F6 (viď Vin Diesel a.k.a flyin man či pristávacia plocha o dĺžke čínskeho múru) ma už nič neprekvapí, no tvorcovia to opäť dokázali (žiaľbohu, alebo aj chvalabohu, že žiaľbohu), a scény, kde hrdinovia demonštrujú svoju nezničiteľnosť či popierajú zákony gravitácie v ešte väčšom štýle než Legolas v Hobbitovi opäť posunuli hranice možného a nemožného a redefinovali pojem akčného hrdinu z ľudu, "tlieskam" ... P.S. záver predstavuje dôstojnú rozlúčku - for Paul - ()

Prochy38

Hm hm hm..... jak to říct.... ano... akční, hudební, motoristický a střelivem narvaný nářez. 6ka byla hodně na hraně, tohle už bylo daleko za ní... Fyzické zákony popírající hrdinové mě víc štvali než že bych si to užíval... E. pataky už je tam zbytečně, The Rock hrál druhé housle.... A skupinka našich hrdinů mi fakt začíná torchu vadit... Paul byl skvělej, Nathalie Emmanuel nádherná a asi hlavní pozitivum filmu spolu s J. Stathamem, který fakt bodoval. Jinak trapnost nad trapnost. Vin i Michelle pro mě zklamání... šel jsem na to jen pro to rozloučení s P. Walkerem, a to se jim povedlo... Moc povedlo. Slza zamáčknuta a upřímně nevím, co mě dostane na potencionální další díl.... ()

Lionheart

Nijak odvařený z toho nejsem, jediné, co na tomto filmu opravdu stojí za to, je Jason Statham. V podstatě na podobné úrovni jako 5 a 6, akorát je to furt na stejné brdo. ()

Tristaver

Statham je stejně skvělý záporák, jako byl Evans, ale dostal zoufale málo prostoru! Jinak mi dost vadí, že série začíná být už šíleně nereálná. Přeskakování s autem mezi mrakodrapy, minule supermanský kousek na mostě... I přesto je tahle série mojí guilty pleasure a budu se těšit na další díly (chce to víc Rocka). Závěr filmu pak opravdu vhání slzy do očí. Toyota Supra a Dodge Charger znovu vedle sebe. Jinak to skončit ani nemohlo. ()

Hyb_rid

První polovina filmu taková nijaká, což jen podtrhuje že jsem během ní 2x vytuhnul. Za to ta druhá to pěkně roztočila, stačí nechat šedou kůru mozkovou někde z dosahu obrazovky/plátna a zábava zaručena. ()

Hanes88

Tento díl už bude asi navždy spojen s tragickou smrtí jednoho z výborných herců P. Walkera. Rozloučení se jim určitě moc povedlo, velmi mě dojalo. Jinak film pokračoval ve svém nastoleném trendu (až skoro scifi akce), ale to k této sérii prostě patří. Dějově se mi to snad líbí čím dál více...80%. ()

Mitin

Teď jsem fakt přesvědčenej, že smrt Paula Walkera byla sebevražda, aby nemusel hrát už v dalším dílu.. Prosim, nechcete ještě přidat do popisku žánr FANTASY? Protože poslední 1/3 mi tak přišla. Já bych sem napsal všechno, co bylo v tom filmu naprosto dementní, ale nechci u komentáře prosedět několik dní. BOŽEEEEEEEE, proč?? Jo a 1* za pěkný auta a Jasona Stathama. ()

ondrula

Nepatřím k těm, kteří sní o tom, jak budou s osmiválcem drandit na komických českých silnicích rychle a zběsile, takže mě ten automobilový fetiš nechal vcelku chladným. Předchozí díly moc neznám, takže ani osobní vztahy mezi postavami mě nijak nedojímaly. Jediné, co mě na postavách skutečně zaujalo, byla urputná tragikomická snaha nesympatických vepřových krků Diesela a Johnsona zahrát sympaťáky, což jim přirozeně nemůže nikdo uvěřit. Scény v Emirátech pěkný, Statham taky dobrej, takže za mě lepší průměr. ()

TERRORDROME

"Autá nelietajú." Ba, čerta starého, že autá lietajú dokázali už kedysi Fantomas i James Bond, tak prečo by to nezvládol Vin Diesel. Táto séria išla vždy mimo mňa, lebo túrovanie a kradnutie áut považujem za asi takú zábavu ako dopoludnie strávené v čakárni u doktora, ale to sa už našťastie prehuplo do akčného módu kde partia ilegálnych závodníkov pracuje pre vládu, lebo iba ten kto je schopný preplachtiť v superdrahom fáre medzi mrakodrapmi môže ochrániť medzinárodnú bezpečnosť. Ten film je čistý nezmysel ako hrom, ale to bolo aj Arnoldove Komando pred 30 rokmi, takže nič nové pod krvavým slnkom. Každopádne to ale poriadne túrovalo, naháňačka popri lese bola fasa ako prasa, catfight miliónkrát zmŕtvychvstalej Michelle ( okrem FF ju furt oživujú aj v Resident Evil ) s tou masívnou bodyguardkou prekvapivo namakaný a dokonca aj Tony Jaa dostal trochu priestoru predviesť nejaké skoky a roznožky proti Walkerovi ( páčila sa mi ich spoločná jazda po schodoch na odtrhnutých dverách ). Akurát ten záver sa už naozaj premení na neriadený digitálny bordel kde hrdinov po meste prenasleduje nejaká kozmická loď s palebnou silou celej imperiálnej flotily a všetko je počítačmi prehnané do takej miery až človek čaká kedy tam nabehne Super Mário. Zvláštny zjav bol záporák Jason Statham, ktorý sa naozaj brutálne kúlovo uvedie na scénu a potom je z neho taký trotl ktorý sa síce môže objaviť kdekoľvek a kedykoľvek, ale má z toho úplný prd lebo vlastne nevie čo ďalej. Naviac mu Dvayne aj Vin prekvapivo ( ale vždy veľmi efektne ) nakopávajú kokos. A nakoniec ešte jedna vec, v ôsmičke by tvorcovia mali obmedziť Dieselove texty výhradne iba na "Ja Som Groot", lebo jeho nekonečné múdrosti na tému "rodina je všetko" sú dojemné ako čmeliak čo zablúdil do ritného otvoru. Čo sa týka úmrtia Paula Walkera, ja som ho rád nemal, takže záverečná smrk-koláž sa ma nijako nedotkla, zvlášť keď k nej mal Vin ďalší zo svojich babičkovských monológov. Ale autá lietajú, o tom nepochybujte. ()

orkadimenza

Hodně lidí okolo mne mluvilo o Rychle a zběsile v dobrém, a já jsem chtěl také někdy okusit tu atmosféru rychlých aut a nějaké té akce. Chtěl jsem se podívat na všech 7 dílů pokud možno v co nejmenším časovém úseku, bohužel můj plán zhatilo přemlouvání kamarádů na společné dovolené na chatě, kdy všichni zasedli k notebooku a chtěli si vychutnat sedmý- nejvýdělečnější, a i pro ně dosud neviděný díl. Tak jsem zasedl také. A musím přiznat, že to nebylo vůbec špatné, i přes to, že mi mozek svým podmanivým hlasem potichu šeptal "Vypni ty sračky.", tak jsem mu po desetiminutovém přemítání, že jsem přece jen na té dovolené a měl bych si odpočinout, dokázal dát padla. Dokázal jsem tedy se s nadhledem zasmát kapitole "Přelet auta nad městem" (škoda že ne nad kukaččím hnízdem) a taky jsem si užil několik mistrných, a jak už to u akčňáků bývá, tradičně dlouhých a napínavých duelů hereckých es v čele se Stathamem, Vinem a samozřejmě Pauliem, jehož památka byla dokonale uctěna na tónech nádherné skladby "See you again", která sakra měla dostat obě sošky, nejen glóbus, ale i toho oscara. Ovšem díky neblahé vidině tvůrců odejít ve směšném věku do důchodu a hrát poker a další moneygames ve velkém se tato celá "rozlučka" s Pauliem zkurvila jejich rozhodnutím natočit osmý díl. Na to vám vzkazuji: Jestli to bude alespoň z 10% sračka, čekejte ode mě odpad vážení. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 147 187 040 $ (4004 kin) // Tržby v ČR za první víkend: 15 372 054 Kč (120 kin) // Diváci v ČR za první víkend: 112 446 diváků // Náklady na výrobu: 190 mil. $ ()

IvoB

Při sledování závěrečných scén jsem se nemohl ubránit úvahám, jak moc se série Rychle a zběsile změnila. Už 5. a především 6. díl série načrtly směr, kterým se bude série vydávat. Pětka dokázala být vyváženou akční zábavou, šestka přehnanou akční blbinou, a sedmička je… no, podobně jako šestka efektní akční blbina, která už se nebere moc vážně. Akční scény už naprosto ignorují fyzikální zákony a postavy jsou spíše figurky s nadlidskými schopnostmi. Naštěstí je ta tupoučká a přepálená akce natolik vydatná, že se nudit asi nezačnete. Přesto je mi trochu líto, že se zde už rezignuje na jakékoliv smysluplné zápletky a háže se tu na diváka popcorn ve velkém. 3* (5/10) ()

kobe6

Takto idiotský akční film jsem dlouho neviděl (nemá to ani realitu ani nadsázku a kreativita vás donutí chytat se za hlavu). S autama to prakticky taky nesouvisí. Herec samej testosteron. Musel jsem to dokoukat na dvakrát. Tady ten úspěch (komerční) nechápu. ()

Adam_Musil

Podle mého názoru lze každému kvalitnímu režisérovi, který vyniká v určitém filmovém žánru, v případě Jamese Wana, v hororu, odpustit jeden nevydařený snímek, který do tohoto žánru nespadá. Ani jeden z předchozích dílu "Fast & Furious 7" jsem sice nezhlédl, ale nepředpokládám, že by se tyto díly nějakým zásadním způsobem od sedmého lišily. Zkrátka tento film považuji za neoriginální, zbytečně dlouhý, a tudíž nudný. Jestli někdo předpokládal, že tím, že se režie tentokrát chopí Jamese Wan, si jeho fanoušci oblíbí i tuto sérii, tak byl rozhodně na omylu. James v tom ale není sám, podobným případem je i režisér Christopher Nolan a jeho "slavný" snímek "Insomnia", na kterém lze jednoduše dokázat hloupost a šablonovitost krimi žánru. ()

Jaro_slav

Na muj vkus až moc řachanda se spoustou kulek a nedostatkem nadsázky. Chybělo mi tam takový to pomrkávání na diváka "hele, my z toho taky máme vlastně jenom prdel", který z Fast Five furt dělá nejlepší díl série. Tady bylo moc akce, moc nakrucujících se zadků, moc vojáků, moc rodinnejch hodnot. Ale furt tam sou ty líbivý auta, tamten skvělej hacker je vážně krásná ženská, Kurt Russel je příjemný, leč trochu nevyužitý osvěžení, a před koncem podobně jako v pětce zazní chytlavá letní hopsavá písnička, protože teplo a moře. Takže celkem spokojenost - i proto, že režisér umí dobře odvyprávět i pitomej námět, což předvedl už v Conjuring. Ze tří rudejch na čtyři to pro mě osobně nakonec pozvedlo závěrečný hodně důstojný rozloučení s PW, který moc hezky a nedebilně pronáší Honza Nafta. Byl jsem docela dojatej. Nekecám. ()

Sancoo

U Rychle a Zběsile se nikdy nebrala reálnost v potaz, takže nemá cenu tady psát o tom, jak většina akčních scén postrádá logiku a podobně. Tenhle díl se dá brát jako rozloučení s Paulem, ale i také s celou sérií, která už prostě nemůže dál pokračovat. Akčňák je to povedenej, nedá se říct, že by se člověk nudil, to rozhodně ne. Hodně jsem cenil vzpomínku na Tokijskou jízdu a menší cameo Lucase Blacka (Wan a jeho smysl pro detaily), jen jsem čekal, že bude mít trošku větší roli asi jako Dwayne, co si tentokrát moc nezahrál. Překvapil mě Statham, kterého osobně moc nemusím, ale tady zahrál dobře a hláškující Tyrese taky stojí za zmíňku. Zajimalo by mě jak moc se výsledek liší od prvotního plánu, ale to se už asi nedozvíme i přesto si myslím, že se s tím tvůrci poprali slušně. Závěrečné rozloučení se povedlo, věřím tomu, že je to takhle lepší než nechat postavu zemřít i vzhledem k památce Paula. Když to shrnu: tak film se mi líbil, jedná se o dobrý akčňák, ale s porovnáním s jedničkou je to pouze lepší průměr (3,5*). ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)