Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Diskuze

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

Ainy

ja mam akurat rosku strach z toho (aspon trailer to navedcuje), ze hrdinka sa z akejkolvek situacie dostane pomocou toho mozgu. A to mi trosku vadi... ide o to, ze takto je to privelmi jednoduche... pripomina mi to filmy ako narnia alebo xmen v tomto... v XMENOvi 2 sa cela posadka rutila k zemi a clovek caka ako to scenarista vykuma a pritom tam len dal z nicoho nic...kde sa vzal tu sa vzal magneto a zastavil lod... to mi trosku vadi...

na příspěvěk reagoval Ainy

Ainy

Ainy (hodnocení, recenze)

Já jsem naopak zvědavá, trailer mě neodrazuje ... Uvidím jak to ohodnotíte na čsfd předpremiéře ;-)

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Madsbender

Ale to takhle nejde absolutně brát. Stačí se podívat třeba na Carpentera, jehož kariéra byla vždycky poznamenaná horšíma i lepšíma filmama. Ok, mraky režisérů se s věkem horší, ale tak to prostě je. Kdyby ten film režároval mladej debutant, kterej má na kontě pár reklam, neřekne nikdo ani pumpička. Ale takhle všichní špačkujou:)

stuntmanMIKE: Taky bych z toho neměl strach. Určitě to nebudě žádná katastrofa.

vegetol.mp

Nejde o to, že by som ho nemal rád všeobecne, ale od uvedeného roku nenatočil ani jediný film, ktorým by ma nejako oslovil. Je pravda, že mu ešte sem tam niečo relatívne vyjde tak, že je z toho slušná oddychovka, ale už je len tieňom toho vizionára a legendy, ktorou býval. Viem, o čom hovorím, kedysi patril medzi mojich najobľúbenejších režisérov a zdobil mi vrchol topky, podobne ako jeho (nielen) Leon. Ale z toho, čo sa z neho stalo, som sklamaný. Momentálne dúfam, že podobne, ako to naznačil už v niekoľkých svojich posledných filmoch, neupadne (i keď pre niektorých už dávno upadol) môj ďalší obľúbenec, Kim Ki-duk.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

to mne Besson sedi... je pravda, ze v poslednej dobe je to trosku rutinerske, ale inak mam rad jeho akciu a hlavne dialogy. Je nasilny a vie prekvapit...

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Vy toho naděláte:) Přijde mi vždycky vtipný, jak se lidi u ostatních maloměšťácky upnou na jejich selhání a nikdy na jejich úspěchy. Natočil pár průměrnejch nebo špatnejch filmů? A co jako? Pořád natočil i mraky dobrejch a to mu nikdo neodpáře.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE, Yoshitsune, Madsbender

Madsbender

Tak za kvalitné americké filmy súčasnosti považujem prevažne ich nezávislú produkciu, teda tvorcovia s dobrými nápadmi, ktorí nie sú obmedzovaní žiadnymi producentami a ratingami. Ale také filmy sám pozerávaš, takže dobre vieš, čo tým myslím.

sniper18

Tak to, že by niekto zostal v Hollywoode, sa ešte nestalo nikomu :-) Otázka je, čo za kvalitný film považuješ, a v tomto sa občas, ako mám možnosť sledovať, dosť rozchádzame :-) Aj v Hollywoode je plno skvelých tvorcov, len nie všetci sú takí známi ako Spielberg alebo Abrams, a skutočne si musí vedieť herec vybrať. Ale toto nie je téma, ktorá sem patrí :-)

na příspěvěk reagoval sniper18

Madsbender

Tak ja ani nechcem, aby zostal v Hollywoode, už len to by chýbalo :). Aj tak šanca, že by si tam zahral v nejakom kvalitnom filme sa blíži nule.

sniper18

Úplná blbosť to byť nemusí, ale ako vravím, vybral si na prvú spoluprácu človeka dosť pochybného mena, čo nikdy nie je dobrý indikátor do budúcnosti. Tí ostatní si to môžu dovoliť, pretože vedia, že budú mať stále desiatky ponúk na stole, ale preňho to bude skúška ohňom. Bude musieť poriadne zaujať, inak môže dostať na stôl už len jeden-dva projekty (čo je ešte veľmi optimistický odhad) a v Hollywoode po ňom neštekne ani pes.

Nuž, tvoj názor, ja som ju mal rád vždy a meniť to nemienim :-)

na příspěvěk reagoval sniper18, vegetol.mp

Madsbender

Nehovorím, že musí hrať len vo svojej domovine, ale tiež nemusel hrať v niečom, čo už na prvý pohľad vyzerá ako úplná blbosť. A Johansson som až na posledné mesiace dlho vôbec nemusel, ale pri pohľade na jej nadchádzajúcu tvorbu vidím, že to bola len náhoda a bude mi opäť ukradnutá tak, ako aj predtým.

na příspěvěk reagoval Madsbender

Uživatel sniper18 smazal svůj příspěvek.

sniper18

Ja si zasa myslím, že je dobré, že sa Min-Sik objaví aj v nekórejskom filme a skôr by som povedal, že si mal hlavne vybrať lepšieho režiséra, u Bessona už dobré scenáre, žiaľ, zdá sa, nehrozia.

Scarletka je skvelá všade! :-)

na příspěvěk reagoval sniper18, sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Tiež ma to podľa traileru nepríjemne prekvapilo. ERkový akčný film a vyzerá ako typická infantilná komiksovka, kam to len ten svet speje. Scarlett Johansson u mňa v poslednej dobe trochu stúpla, ale vidím, že to bola len náhoda a opäť sa zaradí späť. A Choi Min-Sik by tiež mohol najprv čítať scenáre, špiniť si filmografiu niečím takýmto si teda nemusel.

HDeer

Takéto obavy nevylučujem, Besson od istého času systematicky upadá a jeho filmografia mimo tuctových béčok zíva po stránke tvorivej invencie zúfalou prázdnotou. Na druhú stranu, internacionálne obsadenie, plné zvučných mien mne blízkych je niečo, čo by z toho mohlo spraviť aspoň slušnú oddychovku. Cítim v tom však sebavykrádanie, keďže zápletkou aj počiatočným rozdaním kariet postáv to trochu pripomína Piaty element... Snáď sa mýlim. Trailer som videl už dávnejšie a teda nie je to nič, z čoho by som skákal tri metre vysoko :-)

HDeer

HDeer (hodnocení, recenze)

Neviem, nechcem zhadzovať film skôr než je vonku, no ten trailer je skutočne typickým, primitívnym lákadlom dnešnej konzumnej populácie. Tento tzv, marvelovský systém - vysvetliť daný problém a všetko vzápätí zaplniť akčnými spotmi, plnými výbuchov a deštrukcie - vo mne vzbudzuje isté obavy, ohľadom diváckeho priestoru, kedže pravdepodobne 70 % (ak nie viac) stopáže sa zdá byť vyzradených. Do tých 30 % určite zarátavam epický koniec, ktorý nás donúti sa zamyslieť. Samozrejme, uvedomujem si, aká je doba, mám len trochu pocit, že po filme ako Limitless tu niečo takéto postráda reálny význam výroby, ak sa teda nepozeráme na peniaze. No ktovie, neodmietam ani možnosť filmu roka.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Madsbender

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell