Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

dzberry

Můj na pár procent fungující mozeček mi říká, že Besson se buď totálně pomátl, anebo si šlehnul ne moc kvalitní materiálek. A Morgan a Scarlett si dost pravděpodobně dali s ním, protože proč by jinak dobrovolně tápali v tédlencté pseudochytré pomýlenině. Scarlett se vůbec v poslední době daří vyhledávat tyhle ufounské role – nejdříve Her a Under the Skin, a teď ještě i tohle... Jediný silný pocit, který si po té půldruhé hodině odnáším, je obrovitánská chuť na nějaký prima tripíček... Ale to dzberry překoná a ustojí to. Nemyslím, že si může totéž říkat Luc Besson... Woe, už raději netoč! A když, tak jedině s klikou od flašinetu, kuwafix! (pozn. autora komentáře - znějí ty poslední dvě věty dostatečně nasraně??) ()

Guran

Už jsem si říkal, že Luc Besson konečně přijde s něčím vyjímečným. Trailer vypadal hodně dobře. Film je však špatný už od samého začátku. Režisér na vás hned vytáhne dějový zvrat, aniž byste se seznámili s hlavní představitelkou Scarlett Johansson. O její postavě se totiž nedozvíte vůbec nic a najednou je tu spolupráce s mafií. Spoustu trapných scén, které se pokoušejí být svým způsobem vtipné a které se snaží rozesmát diváka. Pak jsou tu scény, které se snaží být akční, ale s nesmrtelnou a všemocnou Lucy se tomuhle musíte jen smát. Námět vypadal zajímavě, ale scénářově a režijně odfláknutá práce, kde jenom odpočítáváte konec. ()

VojtaMarek00

Lucy jsem napjatě očekával, strašně ale zklamala. Johanson a Freeman sice excelují, ale nemohou držet na nohou něco chvílemi tak příšerně stupidního a plytkého. Nápad dobrý, film už tolik ne. Stačilo by přitom držet se o něco více při zemi a nevyeskalovat Lucy do tolika bizarních momentů. Dosti kyselou třešničkou na dortu je samozřejmě samotný závěr filmu. Velkej úlet. Škoda. ()

Paatej

Zase tezko ohodnotitelny film. Vlastne jsem se bavil, ale kdyz si vzpomenu na Bessonovi starsi filmy (5th Element, Leon), tak to proste nema tu silu. Alespon tah na branku to ma, coz je vzhledem k 90 minutove stopazi pochopitelne a chvalyhodne. Nevyzpytatleny film, kteremu by se v jinem rozpolozeni dost dobre daly dat i 4 hvezdy. ()

lusa

Miestami som bola vo vytržení, ale škoda, že iba miestami.. A to vtedy, keď sa to netočilo okolo vygooglených blábolov o potenciálnych možnostiach človeka vzhľadom na % / schopnosti. A Skarletke ten výraz Terminátora ani trochu nepristane. 2* ()

DJ Kritik

Tento film stráca na zle vybranej hlavnej hrdinke. Scarlett nemá charizmu získať si diváka tak ako Milla Jovovich. I keď je to sympatická herečka. A tak je potom celý film nemastný neslaný a divák sa pozerá na bezduché prestrelky. Celé to už len oživuje percento využitia mozgovej kapacity a otázka, čo bude vedieť? ()

zubrik66

Mám doma nejaké guličky proti moliam. Premýšľam, že ich zmiešam s vanilkovým pudingom a napumpujem si to rovno do palca na nohe. No a potom si doma z použitých toaletných roliek poskladám lietajúci balón.... ()

Alfo

Tento film je vykrádačka limitless , transcendencie atď..Tento film je stupídny.Tento film je sračka.Tento film nemá logiku. Bla Bla Bla. Myslím, že pokračovať nemusím. No a čo ? Však je to krutoprísna bomba s Morganom Freemanom v úlohe rozprávača. Ale no táák však má oblek ! Tento film istým spôsobom formoval moju osobnosť . Od malička som rozmýšľal, že keby si môžem vybrať jedinú schopnosť , aká by to bola ? zastaviť čas, lietať , byť neviditeľný .. No teraz chcem ovládať 100% mozgovej kapacity ! (stačí 20%). Scarlett s výrazom zabijaka v nemocničnom plášti s dvoma "devinami" a s epickou hudbou v pozadí je to čo chcem vidieť. Film nie je dokonalý, ani z ďaleka a ani nie je pre všetky vekové kategórie ale rozhodne odporúčam pozrieť. 5* ()

petite fille

pyšný a vizuálne veľmi efektný scientistický snímok, v ktorom prakticky nemôže neexistovať konflikt ani katarzia. teda, za predpokladu, že ste si nešňupli toho modrého... tým chcem povedať len toľko, že zážitok z toho filmu závisí na tom, do akej miery je divák ochotný aktívne pristúpiť na Bessonovu hru. a to bude v prípade pokornejšie uvažujúceho človeka pomerne nízke percento. ()

Dinsberg

Luc Besson konečně naaranžoval scénář, který není jen snůškou rychlých záběrů na auta a scenérií špatných vtipů. O lidském mozku toho víme velmi málo. A to co víme, není ani oněch mýtických 10 %. Ale většinu té nekompetentnosti si způsobujeme samy škatulkováním, škálováním a algoritmizací. De facto už nevnímáme svět, ale jen jeho zjednodušený model. Všechno s čím se dostáváme do styku, automaticky někam zařadíme. Proč? Protože to je jednodušší. Stejně jako hodit tenhle film do odpadu a nepřemýšlet o něm. ()

Demonn

Luk Běsoň se rozhodl, že natočí film o substanci tvrdší, než kterou do sebe ládoval Eddie Morra v mym oblíbenym bijáku ale zapoměl si sám vzít svoje prášky na podporu mozkový aktivity a taky to podle toho dopadlo. Hloupější konec jsem si nedokázal ani představit. Dávám jednu hvězdičku za to, že první čtvrtina filmu ušla a druhou za to, že na Scarlett se dá dívat. 49% ()

regentor

Od opice k opici Nemít rád Morgana Freemana tak jsem na tento film vůbec nesáhl.Jakési poselství tvůrců filmu od pramáti Lucy a nikoliv Evy se dá ještě pochopit ovšem , všemocní a všudepřítomní čínští gangsteři už stěží a co se vymyká zdravému rozumu je fakt, že pokud hlavní hrdinka umí manipulovat s lidmi i hmotou proč letí někam do tramtárie a šmejdy nesejme z pohodlí vlastního gauče. Tvůrci měli při psaní scénáře i natáčení asi taky pořádnou opici, z chlastu. ()

Romeroo

Doba kdy jsem se posadil z podobného snímku na zadel je už dávno pryč. To samé mohu říct o Scarlett. Luc se snažil nabídnout divákovi zajímavou myšlenku, ale ta byla ve filmu uchopena tak mizerně, že to celé bylo spíš k pláči. Navíc strašně moc děravé. Podprůměrná nuda se vším všudy. ()

Brano

Takú somarinu som už dávno nevidel. Začiatok vyzeral byť sľubný. Droga, ktorá dokáže zvýšiť činnosť mozgu až na 100%. Bohužiaľ film ostal ďaleko za očakávaniami a aj logikou. Nemalo to hlavu ani pätu. Záver bol neskutočné stupídny. Čudujem sa Freemanovi, že sa dal na niečo takéto upísať. Veľmi chaotický film, ktorému chýbal dej. ()

Andrew94

Z tohoto filmu mám velice smíšené pocity. Než sem se na něj podíval, líbilo se mi obsazení Johansson a Freeman, ovšem jejich role byly trochu zvláštní. Freeman jako vědec-teoretik, fascinovaný lidským mozkem, byl ještě docela v pohodě, ale ke Scarlett mi role ‘nedokončenýho robota‘ nesedla. Před zhlédnutím mě hodně zaujal i trailer a popis, a i přes to, že byl film celkově zajímavý a akční, některé sci-fi prvky byly i na mě moc. ()

Dickator odpad!

Dámy a pánové, nebuďte tak hloupí jako já, ve své neutichající snaze a marném doufání najít při tak stupidním námětu ve filmovém zpracování alespoň špetku nějaké originality, s přihlédnutím k tomu, že se jedná o sci-fi žánr, člověk se nemůže odtrhnout od vědomostí. Neustálé opakování pseudointeligentních keců a termínů odkazujících na existující sloučeninu nutí k uvažování nad zcela odlišnou realitou a v mysli vyvolává hlas říkající "To je ale píčovina". Snad kdyby alespoň autor zvolil něco neexistujícího a propracoval si líp své teorie, které by raději měly mířit do mnohem temnější oblasti v mapě vědění, mohl bych si dovolit dát mu alespoň nějaké to procento. Takhle opravdu ne. ()

Ayssan

Tento film je důkazem, že chemtrails existují. Jinak není možné, že by taková ultrapitomost udělala zisk, jaký udělala. Myšlenka, že člověk využívající 100 % svého mozku se změní ve flash disk, patří vskutku k unikátním. BTW: to, že člověk využívá pouze 10 % svého mozku je samozřejmě nesmysl, tak blbá evoluce není. ()

adamix

Prvá polovica je zaujímavá, hlavne tou teóriou ohľade využívania mozgovej kapacity, ale akonáhle dochádza k postupnému rozuzleniu, začne to byť nudné a čakáte na nejakú poriadnu akciu, a nielen na prestrelku medzi políciou a gangom. A ten fantasmagórický záver ? Hrôza. Ja viem, že Besson si už raz vystrelil z reality, čo sme mohli vidieť pri Piatom elemente, ale narozdiel od tohto trileru, čo sa tvári vážne, hento bola komédia ( nie som nejaký zástanca Piateho elementu, pretože to bola taká istá hovadina ako tento film ). Za mňa 2*. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell