Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Veniss

Hm, asi jsem čekala něco jinýho, protože bych jinak nemohla být takhle zklamaná. Všechno špatně, scény bez zjevné návaznosti, divný chování postav, zkrátka scénář se moc nepovedl. Takže tedy zapomenu na příběh a chci si jízdu, ale... jen Lucy sedne za volant, auta lítaj kolem, desítky mrtvých v ulicích, s policajtama moc nehne, a ta scéna, jak jde Jang zastřetit Lucy. Celou dobu jsem mu v duchu napovídala, tak dělej, žádný zírání kolem, jinak to nestihneš, víme, jak to s takovým přístupem obvykle dopadne. Za dobrej nápad a za Lucyiny digitální modrý oči dávám dvě hvězdičky, a to jsem byla ještě štědrá. ()

lucky.loo

Jediné co bych filmu vyčetl je jeho krátká stopáž, ale díky tomu jsem měl alespoň pocit, že film neměl mrtvé místo. Bavil jsem se jím možná i o to více, že jsem od něho nic, díky někdy až přespříliš velké kritice místního velenáročného osazenstva vůbec nic neočekával. Hodnocení: 80% ()

Vocoun

Tak takovouhle hovadinu už jsem dlouho neviděl. Opravdu miluju ty filmy, které se snaží působit rádoby chytře a filosoficky, a přitom je to jen kravina za kravinou co nedává většinu času smysl, a akorát vám leze na nervy. Děj absolutně nulový, stejně jako spád a jakékoliv vyvrcholení. Akce je taky fantasticky nudná a klišoidní, i když dávat sem ten přídomek akční je teda hodně odvážné. To mě má jako přesvědčit pár létajících aut jak z Taxi a pár zastřelených nebo vznášejících se lidí? Od začátku do konce je to prostě neuvěřitelná nuda. Každá scéna, kde se Scarlett (která byla bohužel v tomhle filmu dost slabá) snaží vysvětlit něco o "světě" nebo co se jí děje v hlavě je neuvěřitelne trapná až navivní. Postavy absoutně nezajímavé, ony tam vlastně ani žádné nejsou když se to tak vezme. Snad nejlepší část filmu byla ta, než se jí do těla dostala ta droga. I když ono mezi slepými jednooký král. Nemůžu uvěřit, že jsem zas jednou dal na trailer, který nevypadal tak zle. Myslem jsem, že dostanu akční jízdu, ve které půjde o pomstu a ne nějaké blabla kecy o fungování světa. Jinak teda nechápu proč tady většina lidí nadává na konec filmu, když ten předchozí děj nebyl vůbec o nic lepší. S tím jsem fakt problém neměl. No když to shrru, jediné pozitivum filmu bylo, že měl jen lehce přes hodinu dvacet a nemusel jsem teda trpět delší dobu. Kdy já se konečně poučím a přestanu věřit trailerům a příslibům u některých filmů. Dvě hvězdičky z milosti za pěknou Scarlett a za Morgana a za to, že jsem to dosledoval. 2* 38% ()

MutantMarana

Jak uz bylo receno 100x, Luc Besson od desiti k peti. Je to spatny. Trailer nalaka a pak prachsprosta radoby intelektualni a filozoficka hovezina. Jak uz psal nekdo nize, trailer (a to ve vetsine pripadu) kurevsky lze. Totiz takovou blbost s tupou hereckou jen tak nikdo nevidi. Ze Scarlett hraje hovna, vime kazdy, ale ze to tady bude tak prehanet, by me ve snu nenapadlo. V Dokonalym triku se jeste dala snyst, v Avengers zas mela ty hadry, ovsem tady je to bida vazeni. ()

Lucky;)

Mistrně natočený film o tom, že brát drogy je špatné. Mohou vám totiž spustit schizofrenii a naprosto paranoidní stavy, čehož je scénarista jasným důkazem. ()

jolly.rose

Začátek celkem dobrý (i v příměrech), druhá půlka .....,dokoukáno silou vůle. Pro mě 50 procent. Více se mi líbil film všemocný - stejné téma. ()

gicous

Určitě se na film podívejte, abyste si vyzkoušeli, co ještě snesete. Lucy šíleně osciluje mezi žánry, přičemž nepromrhá ani jednu sekundu. Besson za 90 minut stihne to, na co jiní režiséři potřebují dvě až tři hodiny. Nedá se mu upřít odvaha, že přivedl na filmový svět takovýto paskvil všeho možného i nemožného. Ale odvaha je někdy spojena s bláznovstvím, což Lucy potvrzuje. Besson prostě říká svým filmem: "Mám tvůrčí svobodu. Kašlu na myšlenky, na omezení, na pravidla. Točím pro sebe a všichni mi vlezte na hrb." 4/10 ()

Ravic

Totální "miš maš", který se nesnaží být klenotem filmografie, ale něco na něm je, že i přes jeho jednoduchost se dá dokoukat. Vizuální stránka je nadprůměrná, děj jak jsem zmínil je velice jednoduchý, ale vůbec nenudí. Za Scarlett dávám jednu hvězdu navíc. Jinak spíš za 3. :-) ()

Freza77

Scarlet očarovala, triky ladily, akce byla, podle mě skvělý film na který se dalo koukat a nenudit se. Hlavně mi to ukázalo ikdyž to beru s rezervou jak by to vypadlo, kdyby mozek pracoval doopravdy na 100%. 5.hvězdiček :) :) ()

vipeerr

To je tak když se vezme Áčkové obsazení, Béčkovej scénář, Céčková režie a natočí se 96% filmu, dostanete chuť na párek v rohlíku a tak tam vrznete titulky a zdarec. Čekal jsem opravdu víc. Film měl obrovský potenciál, podobná tématika byla zatím velice úspěšná např v podobě snímku Limitless. Pro mě to bylo celkem zklamáním..60% ()

kiros179

Lucy je jeden z nejbizarnějších filmů co jsem v poslední době viděl, na mysl mě jen přichází toto shodou okolností (???) také se Scarlett Johansson. Lucy je ve své podstatě až směšně jednoduché téma zabalené do neuvěřitelně seriózně se tvářící kabátu, je to takový Kameňák přetočený s myšlenkou toho, že výsledný remake bude vážné konverzační drama - ale i při veškeré snaze to bude stále Kameňák. Vůbec se nepouštějte na nějakých rozborů či teorií, zda-li je něco z toho třeba jen částečně možné, čím více se v tom začnete hrabat, tím více se budete vzdalovat od filmu jako takového. Lucy je vskutku skvěle natočená sci-fi taškařice bez viditelné špetku humoru, který ale plně nahrazuje samotný "příběh" kterého jsme svědky. Luc Besson natočil neuvěřitelný film, který mixuje věru jednoduchoučký námět společně se vším co uvidíte v hodině a půl, tvářící se přitom, že se jedná o seriózní sci-fi, kde ke konci nechybí ani něco jako obligátní "poselství", slovo neuvěřitelný používám proto, protože když jsem si tento fakt, někdy po 25 minutách uvědomil - film jsem opravdu užil (ještě teď se mi tomu nechce věřit!). 80% ()

Vykuk

No mít to lepší konec, tak je to na víc, takto jen lepší průměr, ale rozhodně to není tak špatné, jak jsem slyšel:) ()

johnsnow

Typická Bessonovka kde máte všetko okrem akcie(je tu i tá ale málo a dosť slabá.) Napriek tomu pať hviezd pretože takéto filmy mám rád fakt jedine viac akcie my tam chýbalo. ()

FrediaK

U Luca Bessona se mi stále hůře hledá jeho motivace k točení nových filmů. A to jak po stránce režijní, tak scénáristické. Začalo to opravdovými perlami z devadesátých let, přes popíkově zábavné Taxi až k mainstreamovým a často vyčpělým počinům dneška. Kam ale zařadit Lucy? Zběsilý scénář založený na zběsilé myšlence o odblokování mozku. Do toho pár Číňanů a honiček. Dobře, honičky dobrý, trochu jsem si taky zapřemejšlel, bazuka taky byla, ale co ve výsledku z toho? Vůbec nevím, co si odnést. Navíc se neztotožňuji s tím, co by se stalo při sta procentech. Zpětně si vybavuju, že jsem se chvílema i bavil, ale s odstupem měsíce už ani nevím, u čeho to bylo. Až to poběží někdy v telce, tak se na to ještě juknu, teď mi to ale připadá jako ztráta času i pro ty, co ještě neviděli. ()

Kucino

Tak tento snímok ma skutočne pripútal k sedadlu a donútil sledovať a hltať každú minútu jeho dynamického deja. Je pravdou, že tomu chýba logickosť a to je zrejme aj dôvodom nízkych hodnotení no sci-fi filmy nemusia byť nevyhnutne logické. ()

srncek

Hodne vydarený akčný úlet s originálnym námetom, resp. teóriou o sile mozgu. Scarlett Johansson je fantastická! 76% ()

WolfIssen

A tak to ze začátku vypadá na klasickou Bessonovskou akčňárnu, už i kvůli názvu filmu. Vězte ale, že tohle dílo se dynamicky přetransformuje do Hi-Tech Sci-fi jako blázen. Velké překvapení, které nelze očekávat. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell