Reklama

Reklama

Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

(více)

Videa (43)

Trailer 2

Recenze (444)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tak pro začátek, Hacker není vůbec špatný. Ano, příběh je jednoduchý, IT je zjednodušeno na únosnou míru a někdo si při vizualizaci pohybu dat na úrovni tranzistorů v (mikro)procesoru. Přesto Michael Mann dokáže do filmu vložit dostatek svých starých známých zbraní. Mezi nimi je silný důraz na postavy, odcizení hlavních postav od okolního světa (přestože se v něm neustále pohybují, ale je to jako kdyby procházely měnícími se kulisami, které žijí svým životem) a v neposlední řadě důraz na kameru a zvuky potažmo hudbu. Tempo filmu chvílemi kolísá, ale režisér drží diváka i přes průhledné a až diskutabilní zvraty příběhu (auto), v napětí. Možným problém také je, že sledujeme hon za virtuálním nepřítelem, který v podstatě dlouho nemá tvář, ani hlas. Možná, že Mann zkusil svého záporáka vytáhnout z děje, aby působil stejně virtuálně jako dnešní hackeři a všechno okolo internetu... nebo možná stále nedokázal přes své kvality zvládat vykreslit a obohatit svůj film i o jiné postavy než ty hlavní, které sleduje od začátku až do konce... ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Překvapivý film. Vzhledem k tématu překvapivě akční, vzhledem ke stopáži překvapivě nenudné, vzhledem ke kameramanovi místy překpvapivě špatně nasnímané, ve vztahu v k Mannovi v závěru překvapivě lajdácky zakončené. Celkový hodnocení je mezi 3 a 4, ale vzhledem k místnímu třiapadesátnímu hejtu jsem se bavil překvapivě dobře, takže dávám slabší čtverec. 70% ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Nejslabší scénář, podle kterého Mann točil. Není vyloženě špatný, spíš nedomyšlený a místy dost hluchý. Starouš Mike se nevyzná v prostředí, ve kterém se pohybuje a tak to nezvládá opravit. Blackhat tak výborně funguje jako příběh o muklovi, který se aklimatizuje ve (nádhernými lokacemi reprezentovaném) světě, ale je trochu blboučký v samotném hledání ultrakoumáckého hackera. Na druhou stranu dílčí věci, jsou zvládnuté naprosto dokonale - viz. učebnicový hack banky a vzniká tak rozpor, který především zamrzí, protože se štábem takového kalibru se daly dělat divy. Hacker možná je nejlepší film o hackerech, ale sráží sám sebe ve sledovatelnosti, při popisu onoho hackování. Ostatní propriety fungují bez naprostých problémů, vymazlené přestřelky, mrazivé, osudové rozhodování, to proč mám Mannovky rád, šlape pořád skvěle. V jedné scéně i strhne jako za starých časů. Herecká parta super, Hemsworth, působí jako někdo, kdo oboru rozumí a člověk nemá problém přenést se přes fakt, že vypadá jako model/dřevorubec a s Wei Tang táhnou často svou romantickou linkou celý film... Asi podobný "fail" jako Miami Vice, jenže ten se mohl blýsknout naprostým realizmem a to Hacker, vinou scénáře nemůže. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Michael Mann je muž činu a doposud jsem u jeho práce nebyl svědkem ničeho jiného, než precizně natočeného kousku. Nejinak je tomu i u Blackhat, alespoň tedy v mém případě. Kritiky bylo hodně, ale dle mého neoprávněně. Jistě, uvěřit nasvalenému Chrisovi Hemsworthovi, že to s počítačema teda pořádně umí, je jedna věc, ovšem i přes trošku delší stopáž, než by možná bylo záhodno, mě "Hacker" zaujal a jakmile přijde na akční scény, je to lahoda. Scénář samozřejmě trpí obvyklými hollywoodskými přikrášleními a ono hackování si najde plno odpůrců, ale já to to beru tak, že účel to splní a hlavní je, že film odsýpá, má svůj ksicht a je zkrátka poznat, že jej točil přece jen někdo schopnější a ne jen nějaký fušer...75% ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Mann to má i po šesti letech pořád v ruce a sledovat, jak umně ovládá vypravěčský jazyk, kde se v důležitých momentech jde zkratkou a zároveň získává čas rozvíjet osobní roviny hrdinů, je prostě radost. Škoda, že scénář patří k těm, kde tvůrce buďto někdo přitlačil ke zdi, anebo sám proflákal vlastní potenciál. Překvapivá civilnost a uměřenost, kde se hackování neprovádí tak, že kolem hrdiny visí deset monitorů (zamávejme Swordfish), dojíždí na totálně rozbředlou druhou polovinu, v níž opadne zájem o cokoliv (a přitom ten náběh na tvrdé finále je). Nic na tom nespraví ani nekompromisní zlom (Mann se vždy uměl zachovat k vedlejším postavám dost nelidsky) a fakt, že i když jsme takové „chodící“ finále od Manna už viděli, pořád ho dovede natočit tak, aby mělo řádné grády. [Hemsworth je sympaťák, snaží se fest, ale typově je tohle zásadní castingový fail roku, nežral jsem mu to ani vteřinu.] ()

Galerie (29)

Zajímavosti (10)

  • Režisér Michael Mann daroval 300 000 hongkongských dolarů (asi 38,5 tisíce dolarů) hongkongské neziskové organizaci jako poděkování za to, že mohl natáčet v bance Hang Seng. (Epistemolog)

Související novinky

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Reklama

Reklama