Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

keeinka

Hacker na mě působil velmi utahaně. Pomalu se rozjíždí a vlastně ani průběh není nijak zvlášť svižnější. Důvodem patrně bude nezanedbatelný počet zbytečně natáhlých záběrů, ve kterých se buď někdo někam dívá, nebo někomu povlávají vlasy ve větru a někdy ani to ne. Děj mi připadal nereálný, slabý a na několika místech až směšný - třeba přestřelky, ve kterých se bad guys nejmíň první minutu do nikoho nikdy netrefí, a tak je i IT chlápek může v klidu jednoho po druhém kosit revolverem. Co je ale opravdu velký nedostatek, který způsobil, že jsem několikrát v kině bolestně zabořila obličej do rukou, je scénář. Grotesknost chvíle, kdy hlavní hrdina odhaluje plán hlavního bad guye a rozhořčuje se, kolik nevinných „vesničanů a vesnických psů“ (o néé, hlavně psy ne!!!) je v nebezpečí, se snad ani nedá vyjádřit. Michael Mann chtěl asi zabránit tomu, aby film dopadl „moc dobře“ a rozhodl se dodat mu o něco víc reálnosti toho „drsného života“ tím způsobem, že tak od druhé poloviny filmu probíhá nekompromisní čistka postav, která končí tím, že Všichni jsou mrtví, Dave. Film jsem viděla vlastně náhodou, byla to spontánní akce, nevěděla jsem, kdo tam hraje ani kdo ho režíroval, jen název. To překvapení, když jsem v titulkách četla jméno režiséra HEATu! No a myslím, že u HEATu i zůstanu. Za mě hodně slabé hodnocení. ()

NeverEver

Skoda, ze pracuji v IT.... urcite bych jinak ocenila napaditost a "jednoduchost" filmoveho hackovani.... taky kolegove a kolegyne, kteri "lezi v kodu od rana do vecera" vypadaji uplne jinak nez nasi hlavni hrdinove, nemluve o jejich umeni behat a strilet.... Taky me silne pobavila situace, ze v Jakarte si staci koupit novy laptop, nemusite si ho instalovat a po otevreni hop, jste na wifi a muzete hackovat o sto sest.... Takze jsem vypnula moji IT cast mozku a pak byl film docela fajn. Rychly, plny akcnich a sex appealu Chrise Hemswortha.... Na konci me navic prekvapil zaver a vyporadani se s hlavnim padouchem:-) 3*** celkem slusny bijak. (2hvezdicky za Chrise a jedna za Wei Tanga... je to super koukat se na hezky muzsky... mistrne se tim odvede pozornost od filmoveho fungovani IT :-)) Jo a pro milovniky vzdelavani ... mate-li chut se ucit cinsky... film nabizi velmi slusne zaklady cinske konverzace:-) ()

Gluminator

Film mi přišel od začátku plný zmatků a nevysvětlených scén, které se nabalovaly jako sněhová koule postupem celého filmu, ale ona ta tajemnost byla asi naschvál, je fakt, že člověk neví, kterým směrem se film vydá a tak čeká co se bude dít, velké vyústění "bum" scény a následný zmatek to překryl a film pozdvihl o level výš a díky bohu, za ten konec, který nemusel skončit tak jak skončil. Film má své mouchy, ale když to vemu zpětně, tak je to zdařilý snímek, jediný co mě dost vadilo byla ta roztřepaná kamera, která mi ale u jiných filmů nevadí, jenže tady s projekcí 24fps to prostě vyniklo a nedalo se na to koukat. 70% PS: Nevím jestli si toho taky někdo všiml, ale scény s Číňanama a někdy i Amíkama byly předabovaný, až moc okatě, neseděl hlas s otvíráním rtů. ()

hloupej

To, jak je ten film natočený, ten divný zvuk, místy dost silné pochyby o filmové kameře, záběry hrozně z blízka, na nic navazující emotivní scény... všechno hrozně sráželo můj zážitek. Opravdu zbytečný film ()

james11

Pro film jsem se původně nadchl, akční film řešený IT skilly přes počítač, mi přišlo zajímavé. Když jsem ale na film začal koukat nadšení postupně upadalo. Za prvé, cestování kabelem bylo fakt otravný a narvat to do filmu několikrát je magořina. To čínský prostředí filmu moc neprospělo a časté změny jazyku tady nepůsobily tak elegantně, jako třeba v Hanebných parchantech. Film byl po akční stránce celkem OK, to hackování, no sice nejsem od fochu, ale kua tohle je fakt až trapný, ale průser byl děj. Jak mohl tohle někdo vypustit mezi lidi... S flaškou rumu ve 3 ráno bych nespáchal nic tak strašného. Během filmu mě na to napadlo taková hrozná paralela, ale ani to by asi raději nemělo spatřit světlo světa. Nakonec ale ty lidi v průvodu? No tak ho propíchl šroubovákem, když na něj mířit zbraní, to mi ale přece nezkazí dnešní průvod. Dávám tomu kolem 50-ti % a myslím, že jsem až moc milosrdný, když to vytáhnu na 3*. ()

fruitixx

Škoda koukat pro člověka, který se pohybuje v oblasti odbornější.....žánr akční tomu mohl napovědět....ze souboru zobrazeném v hexdecimální soustavě vyyčtou tak akorát hovno, leda že by v mozku měli zabudovaný čip na překlad...fakt nevím, proč jsem čekal něco více. ()

Vaudevillain

Mannov kompromis medzi arthousom a konvenciami komerčného štúdiového filmu zrejme uspokojí málokoho. Pre divákov očakávajúcich typický akčný thriller bude problémom absencia deja a dialógov, namiesto ktorých sú nám servírované scény v ktorých sa Mann vyhráva s estetickým hľadiskom filmu a prezentuje sa nádherným vizuálom takmer ako od Wong Kar-waia . Pre artové obecenstvo zase bude pridržanie sa dejovej štruktúry akčného thrilleru zbytočnou prekážkou ktorá bráni tomu aby sa Mann naplno odviazal a ukázal nám pravú avantgardnú štýlovú jazdu akou bol Refnov Only God Forgives. Finálny produkt je pre mňa povrchný umelecký experiment a cvičenie v štýle ktorého nadštandartný a na podobný typ filmu výnimočný vizuál je dostatočne uhrančivý na to aby film ostal zaujímavý počas celého jeho trvania ale chýba mu zaujímavejšie spracovanie či hlbší a evokatívnejší symbolizmus ktorý by ho pozdvihol nad konvencie svojho žánra. ()

zipS

Mierny, ale zato celkom nezazivny filmovy gulaas od mr. Manna. Mrzi ma, ze som sa na film tesil a vysledok > nevydrzal som to pozerat az do konca :-\ ()

Cubah

Brilantní režie nebrilantního scénáře, za který jsem chtěl dát o hvězdu méně, ale Michael Mann je jen jeden, a tak jedna hvězda navíc pro něj... ()

numan

V očekávání pitomoučkého sóla pro blonďatého Thora, které může ukojit maximálně nadržené samice, toužící po tom, aby mohly žvýkat poch*anou slámu, co má Hemsworth na ovaru, jsem tenhle film málem úplně vypustil. A byla by to celkem škoda, protože blonďák neblonďák je to poměrně výživný a zajímavý thriller - navíc i celkem fikaně natočený (místy rozostřený obraz, záběry "za sloupem" atp.). Nejslabším článkem je pochopitelně čumáčkoidní milášek žen v hlavní roli, ptže na hackera, vládou podmínečně vytaženého z lochu prostě nevypadá ani když zahodíte kontaktní čočky. Jinak za jedna. Mínus. :-) P.S.: Není už ta kombinace blonďák + asiatka trochu klišé? Jako by to nestačilo v reálu..... ()

bloudilek

Čekal jsem od toho hodně, ale dostal jsem toho hodně málo.Možná kvalitní námět, ale špatně řešený a rozvinutý příběh, z mého pohledu špatná kamera, špatně rozvinuté a nic neříkající charaktery a nějaké normální vysvětlení? NE, tohle hold nebyl film dle mého gusta a nenaplnil moje očekávání, které sem od Manna čekal. ()

Mark1983

Na Michaela Manna je tenhle film hodně slabý,a to jsem byl na něj docela zvědavý. I když se nejedná o absolutní odpad, nejedná se ani o excelentní dílo mistra režiséra. Nakonec je z toho čistý průměr na jedno kouknutí bez všech dalších zbytečných klišé. ()

ardeas

Aby film bavil, mimo iných záležitostí, musí mať tempo. Rytmika sa v rámci žánrov samozrejme líši, ale sme zvyknutí od určitého typu určitú taktiku. Na to, že je tento film šupnutý do krabičky ako "akčný" či "thriller" je dynamika príliš slabá, ako ked do vody hodíte malé kamienky a voda sa sotva zvlní a nastane ticho. Tak presne na mňa zapôsobilo toto. Najprv tichá voda brehy myje až to doby explózie jediného veľkého kameňa, ktorý rozvíri trošička hladinu a nasledujúce depresívne odchádzajúce žblnk niekde ďaleko, ďalekóoo.... Proste dynamika tekutín nepustí. ()

zekon

3 a 1/2. Velmi slušný thriller o hackerech, udrží až dokonce, šlape to jak má. Sice je tam dost nesmyslů, ale to musí být člověk znalý věci aby je viděl. Finále bylo takové divoké, ale fakt je že takových slušných "IT" filmů moc není. Zvuk a hudba nadstandard, ()

teseth odpad!

Naprostá sračka, která nestojí ani za stažení z nejmenovaných českých uložišť nebo zahraničních torentů. Toto se fakt nepovedlo, protože děj je naprosto nedomyšlený a hrubě odfláknutý. Herecké výkony nudné a pointa naprosto debilní. Co vedlo celý ansámbl aby se účastnil této zhovadilosti je mi fakt záhadou, protože už jen samotná představa, že mohu vyfouknout z burzy 70 mil mě vede k názoru, že rozhodně nepotřebuji řešit nějaké cínové doly kdesi v řiti. O výbuchu v jaderné elektrárně radši ani nemluvím, protože tato vsuvka byla jen berlička, která nikam nevedla. A počítačová gramotnost scénáristy a hlavního hrdiny musí být nulová, protože kdyby znali trochu realitu tak by se tohoto projektu odmítli zúčastnit. Humus! ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády