Americký sniper

• USA American Sniper (více)
USA, 2014, 133 min

Odstřelovač jednotek SEAL amerického námořnictva Chris Kyle je vyslán do Iráku s jediným úkolem: chránit své bratry ve zbrani. Jeho neomylná přesnost zachrání na bojišti velký počet životů, a když se rozšíří pověsti o jeho odvážných husarských kouscích, vyslouží si přezdívku „Legenda". Avšak jeho pověst se donese až za nepřátelské linie a na jeho hlavu je vypsána odměna a stává se z něj hlavní terč povstalců. Navzdory nebezpečí i obětem ze strany jeho rodiny se Chris se zúčastní čtyř hrůzných misí v Iráku a stává se symbolem kréda jednotek SEAL „neopustit ani jednoho muže". Ale po návratu domů Chris zjišťuje, že na válku nedokáže zapomenout. (Warner Bros. CZ)

jeklik12

Přiznám se, že má očekávání byla vysoká a film je do puntíku vyplnil. Další povedený příspěvek Clinta Eastwooda do novodobého zlatého fondu filmů. Bradley Cooper dokázal zahrát burana z Texasu, jak nejpřesvědčivěji dokázal. Postava sice bude balancovat na hranici vašich sympatií, ale snímek si na nic nehraje a tím má u mě velké plus. ()

Mr.Wries

Pro me osobne velike zklamani. Opravdu hodne jsem se na film tesil, protoze kniha me zustala v hlave jeste hodne dlouho po te, co jsem ji precetl. Pribeh navic dostal jeste dalsi rozmer, kdyz potom prisel Kyle o zivot. Jenze film, narozdil od knihy me po celou dobu nedokazal vtahnout do deje a zustal ve me dojem, ze je proste odflaknuty a byl natoceny jako rychlokvaska. Mozna, ze kdybych neznal pribeh do podrobna diky knizce, byl by pro me film zajimavejsi, ale takhle bohuzel jen lehky nadprumer. Cekal jsem pecku a ipecka to proste neni a Oscara to vyhraje jen kvuli americkymu pariotrismu:( A vy kdo tady rozdavate 5 hvezdickovy hodnoceni kouknete se prosim znovu. Jinak vsem doporucuju si precist knizku aby jste tomu lepe porozumeli, ve filmu je velka rada nepresnosti a kiksu a myslim, ze se Kyle v hrobe obraci. Vubec nesel k Seals, ale do armady, hned k Seals nevemou nikoho a sel, protoze si na rodeu zlomil nohu a nemohl pokracovat jako profik. Souboj s ostrelovacem je nesmysl, to se takhle nestalo, v 1. turnusu se take vse udalo jinak, neni tam zminka s kym bojoval, cely film je s jednou jednotkou, coz je nesmysl. Bojoval napr. dlouho po boku polskych GROM atd. Proste spackany, ma to byt podle.reality a neni. Navic v knize pise ze se s PTS nevyrovnal, dokonce bral chvili antideprssiva, ve filmu se zazrakem uzdravi apod. Ani zm8nka o jeho firme, kterou zalozil atd, atd. ()

The M

Parádne spracovaný vojnový a dramatický film. Bol som na to zvedavý už dlho a teraz môžem s pokojom na duši povedať, že som sa netešil márne. Naozaj skvelý pohľad na moderných vojakov a ich celkovú zmenu vplyvom vojny. Bradley Cooper tu opäť potvrdzuje svoje kvality a tá nominácia je rozhodne zaslúžená. A i keď je to akokoľvek dobre natočené, zahraté a pôsobivé, titul najlepší film roku 2014 by som tomu neudelil. ()

vk252

Klinta z východního lesa miluju od jeho spolupráce s kouzelníkem, polobohem a možná i bohem režie Sergiem. Nikde se nepíše, nebo jsem to nikde nečetl, proč ho Leone neobsadil do své největší rány, i tak toho s ním udělal dost, měl čas si si Leoneho vůdčí vedení nastudovat a jeho první režie byla dokonalá - prostě Nesmiřitelní byl těžký a suprový western a tím mě dostal - včetně těch hereckých Dolarů a Hodného i jako rejža. Sem tam výkyvy, jako každý herec a režisér, ale dobrý a přeju mu ještě 200 let života - ty jeho určitě nebudou na hovno. Díky, Harry! ()

Gagin

Těšil jsem se na pořádnou Sniper akci, dostal jsem vlastně ani nevím co, protože Bradley tam je jako sniper vlastně jen pár minut. Slabej vlasteneckej akčňák, které stojí tak za 50-60%. Jestli chcete dobrej film v podobným ražení, dejte přednost Lone Survivor. ()

ferda12

Já jsem hluboce zklamán. U filmu jsem očekával nějaké ty slabosti, ale že až tak špatně na tom bude, to jsem si nepředstavoval. Hlavní problém je v tom, že ten film měl být drama, ale spíš to byl rázný surový akčňák. I to by mi osobně stačilo, kdyby to bylo obalený nějakým tím šarmem ala Eastwood. Ne, prostě budu jako debil sledovat dvě a čtvrt hodiny něco, co se hodí tak na klasických 90 minut. Film je absolutně bez emocí a a postrádá jakýkoliv odkaz na cokoliv. Sorry, ale odmítám věřit, že Amíci dělaj všechno nejlíp. Na druhou stranu Cooper válel a Millerová krásně sekundovala. Nedoporučuji tento film od Eastwooda || „CHCI JEN DOSTAT TY ŠPATNÝ CHLAPY, ALE KDYŽ JE NEVIDÍM, NEMŮŽU STŘÍLET.” ()

Skuru

Americký sniper je přímočarý pohled na moderního amerického hrdinu v podání republikána Clinta Eastwooda. Už z této charakteristiky je asi patrné, že se tady nikdy nepůjde úplně na dřeň. Pořád je to ale velmi hutný válečný film plný působivých scén, které naprosto popírají věk jejich tvůrce. Vice na: http://zabitcas.cz/recenze-americky-sniper/ ()

Dany17

Filmy z Blízkého východu nepatří mezi moje nejvyhledávanější, ale vždy když si nějaký pustím, tak jsem příjemně překvapen. Clint určitě nezklamal skvěle natočený snímek, s kvalitním hereckým obsazením, ale pokud bych ho měl srovnávat s filmy, které se v minulosti zabývaly podobnou tématikou, tak bych film zařadil spíše do průměru. Co mě, ale nejvíce zklamalo, byl odfláknutý závěr. Z toho závěru se dalo vytřískat mnohem víc (hlavně pro člověka, který nevěděl, jak film skončí), ale američani se starají jen o sebe a ani je nenapadne, že tady vidláci v ČR nevědí nic o jejich legendě. ()

skipik12

Tak jako asi nic vic nez film podle skutecnosti se vymyslet neda. Clint opet exceluje- jeho posledni filmy jsou pecka. Neni to tak dobre jako Milion dolar baby nebo jeho Grand torino, ale ma to proste neco do sebe. Muzu vrele doporucit ()

Kiwa7

Skvele spracovaná téma. Americká odhodlanosť, a miestami až sleposť, ktorá ženie ľudí vraždiť svojich "nepriateľov" a spraviť zo seba robota, ktorý bude poslúchať rozkazy. Vojna vie človeka zmeniť, ale mať ako prioritu zabiť niekoho iného a pri tom všetko zabudnúť na rodinu je príliš. Po splnení úlohy sa zrazu hlavný hrdina stane vzorným rodičom, ktorý nebol doma skoro 1000 dní a žiadne známky vojny na ňom niesu. Záver dokonale doplnený autentickými zábermi. ()

PORTER44

Další povedený film z režisérské dílny C.Eastwooda.Příběh snipera z doby kdy sloužil v Iráku kde se tak proslavil že na něj byla vypsaná odměna a po čase soupeřil i s Iráckým sniperem kterého nakonec dostal.Příběh je rozdělen do čtyř misí v Iráku a mezitím život doma s rodinou se kterou mu to po druhé misi přestává klapat.Režii se nedá nic vytknout,s hereckými výkony byla spokojenost ,akční scény taky docela dobrý. ()

xSimax

Mám rád Bradley Coopera, ale proč ho proboha před touto rolí nechali vykrmit jako jateční prasátko?? Takže hlavní role je zároveň nejslabší článek...on nehraje špatně, ale dokud se nenechá zarůst, působí jak prodavač hamburgerů. Klobouk dolů před Clintem, že ve svém věku vyplodí něco smysluplného, navíc když zvládne udělat válečný film aniž by zbytečně zabředl do amerického patriotismu. Je to zajímavý příběh a v mnoha faktorech je znát, že je postavený na skutečném základu. Největší svinstvo na tom totiž je, že není zdaleka tak těžké udělat z obyčejného člověka - "vražedný stroj" (trochu přeháňka), ale zpátky to bohužel nedokáže nikdo, to už je o psychice každého jedince. Na tuto notu tudíž brnká celý film - někteří vojáci se vrátí a s halucinacemi a permanentní ostražitostí se jakš-takš zapojí do běžného života, některým z toho hrábne dříve či později. Tento film jistě není zbytečný, protože ten příběh je prostě zajímavý a určitě je dobré si jej připomenout, nicméně dle mého to válečné prostředí malinko lépe vystihl film Smrt čeká všude. R.I.P. Chris Kyle. ()

Lightning

Mrazilo mne v zádech po skončení tohoto filmu.. nikdy jsem tento příběh neslyšel, tak jsem opravdu tohle nečekal.. Skvělá podívaná. Sienna Miller sexy, pušky střílející... BOOYAH :-) ()

Meteora17

Clint Eastwood je bevzadný režisér. Bradley Cooper, podle mě jeho druhý nejlepší výkon, který kdy hrál. Film byl zajímavý. Díky tomu, že jsem měla bratrance v Íráku (který přežil) tak chápu, že je těžké se vrátit do "normálního" života. Strašně se mi líbil ten přestup, jak se začal měnit. Možná jediné, co se mi nelíbí, je jak tam vyzdvyhují Ameriku. Bojovat za vlast, ale to jsou typičtí Američané. Je to na pomezí 4 a 5 * ale více se blíží k té 5*. ()

Von Kempelen

Po prvních dvaceti minutách jsem měl chuť film vypnout, jelikož z duše nesnáším ten americkej buranov s kloboukama a rodeem. Vydržel jsem to a nakonec se z toho vyklubal výborně natočenej akční film, dost rozdílnej od posledních psychologickejch a melancholickejch počinů páně Eastwooda. ()

Minas

Vypadá to jako propaganda a je to propaganda. Na druhou stranu je to něco jako film the social network .. prostě jak jsou lidé naivní a blbý a rádi běhaj do války a neumí žít svůj život. 70% ()

icewhite

Ať si říká kdo chce co chce tohle je prostě propadák jak prase a hotovo. Vůbec to nemá styl který bych od Eastwooda čekal a co už vůbec nechápu jsou nominace na Oscary. V kategorii odpad to neskončilo jen proto, že nejsem fanda válečných filmů, takže mě jen tak nějaký nezaujme a proto , že si Eastwooda vážím jako režiséra a nikdy bych si nedovolil dát jeho film do odpadu. Dvě hvězdy za snahu Mr. Clint. ()

Spielberg našel svého Bullitta

Spielberg našel svého Bullitta

18.11.2022

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu