Díky jistému kouzelnickému triku mohou naši hrdinové odcestovat do zvláštního univerza, aby získali zpět korunu uloupenou z Křišťálového vrchu. Po cestě s překvapením zjišťují, že nabyli lidskou podobu. (oficiální text distributora)

avril4234

Na seriál to nemá ani náhodou, i keď si zachoval kúzlo priateľstva. No čakala som niečo oveľa oveľa horšie. Film sám o sebe nebol tak zlý, pesničky, ako vždy chytľavé, miestami dojalo aj pobavilo. Polepšenie záporáka ma potešilo, ale mohlo sa v príbehu vyvíjať postupne, nie náhle, bolo by to zaujímavejšie a záživnejšie. A ten lovestory mi prišiel úplne zbytočný. Celkovo to však bolo dobré a vzhľad postáv ma postupne úplne očaril, rovnako ako vzhľad poníkov. Čím častejšie sa na Equestria Girls dívam, tým viac ma to chytá. Z pôvodných 3 mení na 4* aj napriek niektorým nedostatkom. ()

korbitch22 odpad!

No to si snad děláte prdel?!?68%???Kdo to tady hodnotí?To tady má profil přes 180 dětí ve věku 5-6 let nebo co?Včera večer jsme na to kvůli malý koukali, páč furt mele o maj litl pony, tak jsem jí chtěl udělat radost.Tvl příšerná vymejvárna mozků, hnusná a laciná animace, stupidní dialogy a naprosto odporný písničky.Nedalo se to skoro vydržet.Jeden z nejdebilnějších výtvorů, co jsem kdy kvůli děcku musel vytrpět.Radši bych se koukal na 300 dílů Pokémonů po sobě, než jednou jedinkrát vydržet hodinu něčeho tak iritujícího a ubohého.68%????Kurva co se to děje?0%. ()

Milky.

Posun do lidského světa byl zezačátku trochu šok, ale po chvilce jsem si na to celkem zvykl a o to víc mě pobavila spousta detailů, které se ve scénáři objevily. Ikdyž si myslím, že lidské verze poníků mohly dopadnout lépe (viděl jsem už daleko trefnější fan-arty) tak chválím. Hudba a celkové ladění se posunulo více do disco spektra a vůbec ladění a narážky evokují high school muzikály a podobné cool snímky, kterými hollywood krmí dnešní puberťačky. A to nemluvím o smartfounech a dalších moderních věcech, které samozřejmě nesměly chybět. Scénář ničím nepřekvapí a drží se osvědčeného základu: zlá namyšlená královna plesů a střední školy, studenti poamericku rozdělení do skupin a kast a banda outsiderů v podání pseudoponíků. Ale když to vezmu kolem a kolem, dokonale to zapadalo do konceptu MLP a přes všechny změny tam bylo všechno, co je na ponících dobré. ()

honajz2

V tuhle chvíli nevím, kolik tomu dát. Seriál mám hodně rád (ten z roku 2010) a líbil se mi i film (2017), ale Equestria Girls jsem se vždycky vyhýbal už jen kvůli tomu vzhledu lidí. To vypadalo na průser už od pohledu a i když jsem to kdysi v českém dabingu (což byl hodně blbý nápad) rozkoukal, moc dlouho jsem to nevydržel. Ony ty písničky v českém dabingu jsou peklo, asi většina Bronies mi dá za pravdu. Každopádně teď už jsem to dal celé a hezky v originále s českými titulky. A jak se ty písničky najednou daly poslouchat! Dokonce kromě jedné mě ani neiritovaly, jsou takové příjemně chytlavé, jak by měly být. Ale teď už k ději. Když jsou poníci ještě poníci, je to super a je to přesně takové, jako seriál - humorem, náladou, chováním postav... Jo, tahle část je fajn. Jen škoda, že trvá ani ne 10 minut. Pak se Twilight (btw líbí se mi, jak je obsah úplně mimo a totálně mystifikuje) dostane do "lidského" světa (říkejme tomu radši alternativní, s lidmi to moc společného nemá) a už to pomalu začíná jít do háje. Jediné, co "přežilo" z kouzla seriálu byl humor. Ten je tady fakt povedený, celé to dost zachraňoval a nejvíc mě dostala Spikova hláška na konci "Vážně? Po tom všem, co se teď stalo, tě překvapí mluvící pes?" a nebo mě ještě pobavilo, jak "lidská" Pinkie uhádla úplně dokonale, odkud Twilight je :D. Z příběhu se ale stal random středoškolský seriál z Disney Channel, jen si studenty představte jako anorektické animované postavičky, z nichž každá má jinou barvu kůže (já to chápu, ti poníci to tak v seriálu mají, ale v té lidské podobě je to prostě divné... vždyť jim mohli nechat jen účes a cutie mark někde na oblečení a bylo by to rozpoznatelné i pro malá děcka). A do příběhu se tak nabalují chujoviny jako maturitní ples, naprosto zbytečná a otravná romantická linka, Sunset šikanující studenty, nerealisticky vlídná ředitelka a studenti... Jo, fakt je to jak, co já vím, Muzikál ze střední. A nemůžu si pomoct, ale všechno to přebilo a částečně by se dalo říct i zabilo kouzlo seriálu. Nemít to ten povedený humor, nemít to ty chytlavé písničky a neukázat se tam snad skoro všichni poníci v "lidské" podobě, tak to dopadne hodně špatně. Takhle to dost věcí zachránilo, protože ani finále mě zrovna nenadchlo. Pár zajímavých prvků v něm bylo (zombie, třeba) a ani jeden pořádně využitý. A jestli Sunset Shimmer nevěděla, jak si najít přátele a kvůli tomu se chovala tak jak se chovala... kruci, proč to tam není rozvedené víc? Vždyť by o tom mohla být samostatná linie příběhu - a o dost zajímavější, než všechny ostatní. Hned by to pak nemuselo v některých částech působit utahaně. Co teda ještě musím pochválit je to, že v rámci svého vytvořeného světa to dává celkem smysl (kromě toho, že si Spike může bez problémů chodit po chodbách školy a zvířátka Fllutershy ne a kromě toho, že tam není nějak naznačeno, proč ta pravá "lidská" Twilight nechodí do školy). Ale jinak jsem dostal to, co jsem očekával - bohužel. Teda takhle, není to vyloženě katastrofa, nějaké plusy tam jsou, ale jinak teda nic moc. Především tomu chybí kouzlo seriálu, kdy prostě poníci jsou poníci a nemusí se do toho cpát nějaké středoškolské romance. Chtěl jsem dát slabé 3*, ale upřímně netuším, za co bych tu slabou třetí hvězdičku měl dát. Možná bych ji dal, kdyby tam byla víc Rainbow Dash, tady mi ale přišla z celé mane 6 nejmíň využitá. Takže radši dám jen lepší 2*. A druhého dílu Equestria Girls se upřímně bojím snad ještě víc a jelikož mi fakt nesedí ta animace "lidské" verze poníků, asi se na něj ani nepodívám. Nebo jo, ale až zase za dva roky, kdy už se k tomu konečně odvážím. Radši zůstanu jen u seriálu a téhle divnoverzi se vyhnu obloukem. Lepší 2* () (méně) (více)

MsUtahraptor

Poníkovský průměr. Docela to vystihl komentář kamisu, jen to vytracení kouzla jsem já nijak nepostřehla. Písničky jsou z té více-disco části spektra, ale dobré a chytlavé a hlavně v závěru si divák užije spoustu duhy. :D Naznačená love story mi do příběhu nakonec sedla a i na "podivný" vzhled postav jsem si během té hodinky zvykla i když jsem ráda za návrat do ponysvěta (a pořád si myslím, že existuje spousta výstižnějších FanArtů s poníky v lidské podobě). Vážně? Po tomhle všem ti přijde mluvící pes zvláštní? P.S.: Miluju Rarity!!! :D ... A Pinkie!!! ()