Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

Ben Nevis

Parodie na bondovky. I když teď se dívám, že předloha je komiks, tak to vysvětluje. Násilím se nešetří, ale prim mají šílené a kreativní vynálezy na straně padoucha i na straně zachránců světa. Akorát ten nápad jak zajistit New World Order, trošku ukradli Billu Gatesovi. Hlavní hrdina mi přijde nejslabší článek. Mezi hereckými legendami zapadá a pořád se tváří jako psík čekající na pochvalu. ()

Mianelia2050

Když nám to profesor začal pouštět na hodině angličtiny, říkala jsem si: ,,Ty v*le, co je tohle zase za Bondovku.” Opravdu jsem se bála, co tohle může být, a i když Bondovky nikdy nepatřily příliš k mým oblíbeným, Kingsmani mě nadchli.  Celý příběh byl místy opravdu brutální, co si budeme. Ale ten příběh - vymyslet něco, kde jsou agenti a neokopíruje to Bonda musí být podle mě v téhle době opravdu těžké.  Ti herci! Naprosto skvělé, myslím, že tam sedí, jen dabing v češtině je úplně nechutný a už nikdy víc…  Hudba - moc jsem jí nepostřehla, ale v nějakých částech si myslím, že byla opravdu hodně dobrá, takže skvělá práce.  Velmi doporučuji, často i vtipné, opravdu mě bavil a i když ostatní díly už na tom tak dobře nebyly, na Kingsmany už nikdy nezapomenu. P.S. a mini spoiler: jestli někdo víte, kde koupit ten brutální deštník, prosím napište, ocením ;D. ()

VojtechAllen

Kingsman: Tajná služba (2014) je jen dalším důkazem že Matthew Vaughn prostě umí. Výborné, ale fakt výborné akční pasáže s kotlem nápadů, které jen doprovází skvělý hudební podklad a parádní atmosféra. Humoru je zde tak akorát, a povětšinou jsem se dost smál, což je taky velké plus. Přidejte skvělé postavy, a máte vlastně dokonalý snímek. 10/10 ()

HOFMAN

Tak to se povedlo. Takhle jsem se v kině už dlouho nebavil. Milé překvapeni. Čekal jsem ptákovinu typu Wanted, ale tohle ne. ()

kamens

Kluk co nevyrostl ve fungující rodině. Musel i zanechat studia, aby se postaral o mámu. A jeho konkurenti z bohatejch rodin. Kteří tohle nikdy ani nechcou pochopit. To se mi líbilo. Dále jak sebral tomu klukovi ty klíče od jeho auta. A pak s ním smykoval dokolečka. Bylo to pěkný. A nakoci ta prdýlka mě potěšila. ()

Ihuj

Vkusné, vymazlené a největší nářez od dob Django Unchained. Zápletka banální až pitomá i v rámci žánru, ale to jde odpustit. Morálně rozpačité, ale hlídá si to míru, což Kick-Ass imho vůbec. ()

FanKalEl

Prvá návšteva kina roku 2015 nemohla byť ani lepšia ! Skvelí herci zahrali svoje role sympaticky, hudba delikátna, Free Bird od Skynyrdov neskutočne potešil a celková hudba sa príjemne naladila s obrazom. Dechberúca akcia, teda aspoň bola sánka dole, zabodovala s plným počtom bodov a vlastne z celého filmu sa nedá nič vytknúť. Humor bol možno miestami uletený ale udržiavalo sa to stále na decentnej rovine. Nebudem to tu ďalej rozpytvávať proste odporúčam tento film každému chlapovi, (môj kamarát nemá v láske akčné filmy ale z tohto bol hotový). Mimochodom ten koniec bol fakt doslovne pekný. (100%) ()

redwik

Už asi po desiatich minútach som si bol takmer istý, že je to instantných 5 hviezdičiek, pričom posledný päťhviezdičkový film, ktorý som videl (Gone Girl) to schová do vrecka. Matthew Vaughn po štyroch skutočne dobrých filmov prišiel s réžiou tohto skvostu. Scéna v kostole s Colinom Firthom bola božia, scenár bol napísaný perfektne, herecký výkon Samuela L. Jacksona spolu s vetou "You people talk fo funny" (alebo tak približne) bol skvelý a filmu asi naozaj nie je čo vyčítať. Ja s hodnotením neváham ani sekundu a dúfam, že ak raz bude Kingsman 2, nepokazí mi to dojem. Colin Firth - Harry Hart / Galahad /:/ Taron Egerton - Gary 'Eggsy' Unwin /:/ Mark Strong - Merlin /:/ Jack Davenport - Lancelot /:/ Mark Hamill - Professor Arnold /:/ Sofia Boutella - Gazelle /:/ Samuel L. Jackson - Valentine /:/ Sophie Cookson - Roxy /:/ Michael Caine - Arthur /:/ Edward Holcroft - Charlie /:/ Hanna Alström - Princess Tilde ()

Kissak

Naprosto skvělá jízda, britský humor, výborné efekty, herci a scéna v kostele je jedna z nejlepších co jsem kdy v akčním filmu (komedii) viděl a zakončení s análkem od princezny .... co dodat? Pět hvězdiček :-) ()

cure

Aleluja! James Bond získal konečne stratený nadhľad a začal mať znova zmysel pre humor. Tak moment...... teraz pozerám, že si zmenil aj meno...... ()

darkreider

Asi neexistuje lepšia žánrovka než kingsman. Matthew Vaughn to rozbehne vo veľkom a každá akčná sekvencia je priam dokonalá. Preto mu ale nedokážem odpustiť záverečné skĺznutie k lacním wannabe vtipom s princeznou a s jej chuťami a radodajnosťou. To mi zničilo feel anglického gentlemana, ktorý tak pracne dve hodiny budoval. Ale mimo to je to akčná salva s eRkom využitým na maximum. Najkrajší z mnohých detailov je Colinovo "gentlemantské Shit", ktoré je silnejšie než všetky "fuck-y" naokolo. ()

bjukenenen

Našlapaná a vtipem nabitá akce a rozhodně film na který se rád podívám víckrát. BTW buzničky, které urazil princeznin příslib: "If you save the world, we can do it in the asshole", by se měly zajít vyšetřit, protože jejich problém je evidentně hlubší, než se na první pohled zdá :( ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě