Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

lucijelucije

Ze začátku mi Chef připadal, jako klasická nezajímavá komedie, ale musím říct, že mě velice příjemně překvapila. Druhá polovina filmu je akční, vtipná, rozvíjí se a umí zasáhnout. Vcelku inteligentní humor a hlavně vás zasahuje neuvěřitelně obrovská chuť k jídlu, a to po celou filmovou dobu=)7/10 ()

vander19

V krátko čase na mňa vyletel ďalší film z kulinárskeho prostredia. Veľmi som ani nesliedil, kto v ňom hrá alebo vlastne o čo ide. Len som si pozrel komédia, aha tak OK na to mám práve chuť. Nič náročné, jednoduché. Na úvod prekvapko, keďže kde sa vzal - tu sa vzal D. Hoffman. A zrazu po ňom vyliezla aj Scarlett Džohensn, ale tentoraz žiaľ nie blond. I tak sexi. No výborne vravím si. Zaujímavé vedľajšie postavy. Takže to až taká sračka zrejme nebude. A nebola. Šéfom filmu je šéfkuchár Carl, ktorý si rovno šlahol aj réžiu a vytvoril snímok do pohody. Ako 40tnik (odhadom) sa chalanisko práve zoznamuje so silou sociálnych sietí, internetu. Donútila ho ku tomu výpoveď v reštike, kde makal pre Dustina a aj znovu nájdená láska ku synovi. Po istom čase sa film mení na road movie a mi si vieme krásne domyslieť jak to celé výpali v štýle Made IN USA. Až na ten presladený koniec, ktorý však nie je až tak hrozný ako pri podobných filmoch je to pohoďácky film na pohodový večer. Má aj ideálnu dĺžku takže sa hodí na sledovanie aj počas pracovných dní. ()

Wishkah

Občas není na škodu, mrknout se na snímek, který neobsahuje žádné dramatické zvraty, ani megalomanskou akci a nemá ani nějaké ambice na ocenění. Jediné co che je pobavit, odvyprávět příběh a nasadit pohodičku do našcih domovů. Tento film je přesně takovým snímkem. Jon Favreau předvádí pohodový a výborný výkon jak před kamerou tak i za ní. Snímek šlape a ty necelé dvě hodinky uběhnou jako nic. Favreau si ho vede kam potřebuje a je to prostě pohoda. Jiné slovo pro tenhle film snad ani sedět nemůže. Prostě pohoda. Jenom musím varovat, že sledování snímku způsobuje, že se dveře od lednice budou neustále otvírat. ()

Darth Maul

Favreau si zavolal na pomoc svojich sympatických kolegov / hercov / priateľov a nechal ich tešiť sa zo života pred zapnutými kamerami. Spoločne pri tom odhalili veľkú pravdu... Strasti všedných dní sa ľahšie prekonávajú s blízkymi ľuďmi po boku a s bruchom plným chutného jedla. Nádherný film, z ktorého srší obrovské množstvo pozitívnej energie. ()

cmenda

Šéf se tuze líbil už jen proto že amíci nemají svoji kuchyni a na cestě ,ukazoval synovi co všechno muže ochutnat z různých kultur a ne jen hod dog nebo hamburgr celkově velice povedené a to nejen proto že mám jídlo rád a rád nové poznávám . ()

woodsman

cely film som mal sliny bašta mnam to mesičko hned by som ho zlupnul dobry film sranda aj poucny chlap co vie varit sa vo svete nestrati ()

Ollie235

V kuchyni, potažmo u grilu dobré, mimo už tolik ne. Hlavně úvod je takový nijaký a i když se po hodině film dostává do nesmírně příjemné feel-good roviny, na rozpačitý začátek to zapomenout nedává. Favreauovi jsem ten jeho přerod na rodinný typ vůbec nebaštil a chybělo mi tam více humoru. Jinak ale celkem spokojenost. ()

Phorbo

Čekal jsem nějakou pohodovou komedii, ale tohle mě velice příjemně překvapilo. Favreau si to hezky napsal, kamery se zmocnil evidentně člověk, který jí rozumí a do toho jídlo a mexicko/kubánská hudba, no co může bejt lepšího? Tohle mě bavilo, hlavně s tolika herci, které tu měli jenom epizodky, jako takový Downey jr. nebo Platt... Mě to pobavilo, není to nic extra, nečekejte zázraky, ale je to příjemný na podívání. ()

peto580

Konečne film ktorý daj jedlu taký kabát aký si zaslúži. Ozaj výborne spracované so všetkým ako sa patrí. Ale má to jednu chybu nevedel som to dopozerať bez vynútených prestávok na ,,sváču" :)) ()

janeke

krásne pohodová vec so špičkovým hereckým ansámblom. prvá polovica na môj vkus príliš utáraná, akonáhle však vstúpi na scénu veľké auto, je to paráda. škoda, že Sofia Vergara sa ešte nenaučila ovládať svoj plastický mega-úsmev. môj súkromný objav: absolútny sympaťák John Leguizamo. upozornenie: počas sledovania filmu budete mať chuť si ísť spraviť rohlík s maslom... ()

Marys

Z pomerne nenápadnej, nepropagovanej záležitosti vznikol pohodový snímok s veľmi prepracovaným scenárok a kvalitným hereckým obsadením. Jon Favreau si mohol zaloviť vo svojich Iron Manovských vodách a dovolil si cameo rôznych veľkých mien, zatiaľ čo my sledujeme jeho skromný letný príbeh. Chutný filmík. ()

Ricky_CZ

To bylo velice příjemné! A to jídlo! Uff.... Dal bych silné 4*, ale Scarlett a Sofia to ještě posunuly nad tu pomyslnou hranici. ()

bobstock

Tak pozitivní filmík s fajn lidičkama, sexy hudbou a rajcovním gastro pornem jsem ještě neviděl. Smekám před Jonem Favreauem jak dokázal nádherně skloubit um řežisérský, scénaristický a herecký, protože šéfa kuchyně, kterého zde vystřihl, já mu věřil absolutně všechno a s takovým borcem bych rozhodně v práci dělat chtěl. 85% ()

filipvrbik

Jako drama to docela funguje, ale jako komedie je to propadák, nevtipné, nudné v zásadě jen o jídle (uznávám, že dost z toho bych si dal)... A dít se začne teprve něco, až má to pojízdné bistro, do té doby je to jen reklama na Twitter... Camea hvězd to moc nezachránila...40% ()

mira007

Jon Favreau má rád jídlo, tak si natočil a zahrál hlavní roli ve filmu o kuchaři, který vymění luxusní restauraci za pojizdné bistro a ještě se sblíží se synem a protože Jon Favreau je v Hollywoodu pan Někdo, tak mu tam i v malých rolích hrajou hvězdy první velikosti ze známosti. Pohodová jednohubka, která je sice o ničem, ale je o jídle a dobře se na to kouká. ()