Smrtelné zlo: Probuzení

• USA Evil Dead Rise (více)

Snímek Smrtelné zlo: Probuzení, od tvůrců hororové klasiky, přesouvá děj z lesů do města a vypráví zvrácený příběh dvou odcizených sester, jejichž shledání přeruší probuzení démonů posedlých masem, což je vrhne do totálního boje o přežití, v němž čelí té nejhorší verzi rodiny, jakou si lze představit. (Vertical Entertainment)

vojacekr

Nikdo nechtěl zbytečně zdržovat, tak se řízlo do živého už od začátku, jak se na horror sluší. Autoři rádi hry, že i na INSIDE a Doom došlo.. taky Ring jsem zahlédl. Ale kamera. Precizní, že mi až bylo jedno, jak debilní je scénář i režie, měl jsem naděláno. Zbrklé rozhodnutí závěru to jen sráželo. Normálně podprůměr a nehledě na odkazy a ano budu se opakovat... kamera to dělala. A příště už něco svého, chlapci. Anebo zpomalit a nechat si nápady.. vystřílet náboje ještě neznamená prázdný zásobník. ()

draxxi

No slusne "pokracovani" to je. Dostal jsem vseho vice nez dost. Spousta krve, nasili, nechutnosti, blikacich zarivek, podzemnich garazi, motorovou pilu, drticku a nekolik romantickych lekacek... To vse jeste umocneno tim ze jde i o maly dite... 6/4/2024 66% ()

filzip

Klasická povedená jednohubka která se srovnává se snímky z 80let. Konečně tu je zase film, na který se dá dívat. Nerozumím tomu, že to má jen 66%. Za mě 75% minimálně. ()

lokso2

Ak je horor tohoto druhu váš žáner, tak určite nebudete sklamaní. Filmárska, scénaristická a réžijná lahôdka. Som nadšený! ()

majorzeman13

Spokojenost ! "Nejkrvavější horor roku ". Drsná,brutální,hodně krvavá podívaná. Tento horor se vskutku povedl..... PS: Maminka pase červy ! ()

jara12

Existuje jen málo pokračování hororových frančíz, které se rozhodnou navrátit svět představený už v osmdesátkách a opravdu se jim povede zachovat kvalitu a motivy původních filmů. Evil Dead je jedním z nich a my tu dostáváme zasazení do moderní doby s rodinou, které toto neštěstí potká. Efekty vypadají skvěle, vrací se tu ikonické Raimiho záběry a dokonce i motorová pila, která je pro celou sérii tak symbolická. Tento film se nesnaží být tolik strašidelný a opět jsme svědky nadpřirozena, které málokdo dnes ocení. Pokud vás bavil jakýkoliv díl série (kromě toho špatného remaku z roku 2013), tak byste u jednoho z nejlepších hororů roku neměli chybět. ()

Stepan.Frank

Podstatně lepší než Evil Dead od Alvareze. Audiovizuální jízda, kreativní  práce s kamerou a celkově se jedná o jeden z nejlépe natočených hororů  posledních let. ()

Opavak

Podle mě je film nadhodnocený. Není to běžný horor, je to hlavně krvavá řežba, u které se ale bát moc nebudete a u které se zasmějete daleko častěji, než zleknete. Děj ničím neohromí ale od přečtení zařikávadla se už ani nepoleví. Za mě průměr, očekával jsem daleko více... ()

Dakota1978

Asi stejně jako pro většinu fanoušků je i pro mě "lesní duch" kultovka, tak jsem netrpělivě čekal na shlédnutí "probuzení". Dostal jsem přesně, co jsem si přál a ještě něco navíc. Pár mých osobních ztělesněných nočních múr bylo dotaženo k dokonalosti a i zbytek fungoval naprosto bezchybně. Úžasná kamera, bezvadně hrající herci, triky a masky na jedničku. Velká spokojenost, za mě nelze nic vytknout. ()

Langos

Den před tím, než jsem na to šel do kina, jsem se dozvěděl, že to má předchozí díly, no nevadí. Hlavní je, že jsem to pochopil. Prý je ten film plný odkazů na předešlé díly, ale to jsem jenom četl, sám to nevím. Film je plný krve a různých hnusáren, ale že bych se lekl, to asi jako nee. Popravdě jsem se v kině bál více ukázky, než samotného filmu. Film je spíš řezničina a není to film po kterém byste neusnuli. Určitě to není pro slabé povahy, žraní střepů a masakr motorovkou jsou věci, které jen tak nevymažete z paměti. Skoro každý horor je postaven na stejném podkladu, i tento film je postaven na stejném podkladu, ale je dost dobře udělaný. Scénář je normální bez žádných trapných chvílí, takže super. Můj oblíbený film to není, ale určitě jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy viděl. Čtyři hvězdy za dost dobré zpracování s jednoduchou zápletkou. ()

Lukango

Hororům se poslední dobou dost daří a každý studio je teď vytváří, jak na běžícím pásu. A jak Evil Death Rise dopadl se současnou hororovou konkurencí? No, celkově dost dobře. Sice se opět jedná o horor, který svojí zápletkou není nijak přelomový, respektive svojí předvídatelností. Ale po technické stránce to je kvalitní horor. Kamera dobrá, hudba taky, ale zvuk, ten je špičkovej! Herci odvádí poměrně dobrou práci, v mezích hororů. Postavy jsou mírně vykreslené, ale opět, jedná se o horor, takže čekat něco Shakespearovského nejde. I když jsem na začátku zmínil předvídatelnost, tak musím uznat, že úmrtí postav „rodiny“ jsem nečekal. Ano, zase tu byly postavy, které jen jak se na obrazovce objevily, tak bylo jasné, že tu s námi dlouho nebudou. K tomu ještě smrt některých postav byla celkem k zasmání např. Probodnutí kůlem nebo spolknutí oka. Klasických lekaček tu moc nebylo, ale z drtivé většiny se daly předvídat. Film se spíš soustředil na atmosféru stísněnosti a pocitu, že není úniku, ale párkrát to prostě nedokázal udržet. Chvílemi jsem se bál, že se to přehoupne na akční biják, kde se z hlavní hrdinky stane mašina na zabíjení, což se stalo, ale nebylo toho tak hodně. Fanoušky hororů (jako mě) určitě potěší reference na Osvícení. Ve filmu se někdy logika vytrácela, ale ne, na dlouho. Celkově se jedná o řemeslně povedený horor s hektolitry krve, který svojí atmosférou a celkovým zpracováním bude bojovat o místo pomyslného nejlepšího hororu roku. Známka: 7/10 ()

Zagger

4 s odrenyma usima, chvilema jsem nevedel jestli se to bere vazne nebo ne, ale najezd byl rychly, a clovek nemel tolik casu premyslet, ze je to trochu kravina. Ostudu to predchozim filmum nedela jako zname u jinych titulu. ()

samsozz

Od prvej sekundy až po poslednú sekundu stále akcia a film nedáva priestor na vydýchnutie. Scény ako ihlica tattoo strojčeka ide do oka alebo strúhanie lýtka boli dosť dobré a atmosférické.  Takisto čítanie "zaklínadla", chcem tým povedať, že film ma veľa fajn pasáži no aj veľa takých, ktoré sme už milión krát videli. Postavy nesympatické NPCčka. Dobre sa to pozeralo, občas mega wtf kvôli správaniu postáv alebo dejovej linke za mňa 3/5. ()

PRASÁK

Irskej scénárista a režisér Lee Cronin, kterej toho ještě mnoho nenatočil, se chopil překvapivě rukou zručnýho filmaře pátýho pokračování hororový série „Evil Dead,“ v níž hraje ústřední roli „Kniha mrtvých“ (Necronomicon Ex-Mortis). Jen připomenu, že předchozí filmová dílka tohoto hororu se jmenovala: „Lesní duch“ (Evil Dead) z roku 1981, „Smrtelné zlo 2“ (Evil Dead 2: Dead by Dawn) z roku 1987, „Armáda temnot“ (Army Of Darkness) z roku 1992 a „Lesní duch“ (Evil Dead) z roku 2013. Musím za sebe poznamenat, že „Smrtelné zlo: Probuzení“ (Evil Dead Rise) se stopáží 97 minut z roku 2023 ctí všechny atributy žánru horor: strach, napětí, hrůza, děs, masakry a plno krve (při natáčení se spotřebovalo 6 500 litrů falešný krve). Celý kino během promítání ani nedutalo, napětí se téměř dalo krájet a občas během projekce pár lidí vykřiklo hrůzou. A i když se „lesní duch“ přesunul z prostředí osamocený chaty uprostřed lesa do urbanistickýho prostředí Los Angeles, snímek nepostrádá nic ze svýho ponurýho napětí. Je třeba však poznamenat, že onen duch z „Knihy mrtvých“ může bejt považován za transcendenta z unitárního prostoru, kterej každýho člověka jednoho dne spolkne. A za zlo, páchaný za života na planetě Gaia, je každej jedinec v unitárním prostoru trestán již navěky… V týhle souvislosti lze prohlásit, že i tento snímek se řadí do kategorie PROGRAMOVACÍ FILMY HOLLYWOODU. Zajímavý je však i to, že v programech kina a v informacích o něm na webu se uvádí, že na filmu se podílely i USA. Přitom v závěrečných titulcích tohoto snímku je vyloženě uvedeno, že vznikl v koprodukci Irska a Novýho Zélandu a že se také natáčel na Novým Zélandu. Natáčení započalo 6. června 2021 a bylo ukončeno 27. října 2021. Ten, kdo má v oblibě tenhle druh hororu, si určitě přijde na svý! Celosvětová premiéra snímku „Evil Dead Rise“ proběhla 15. března 2023 na 30. ročníku filmovýho festivalu South by Southwest Film Festival, kterej se konal ve městě Austin ve státě Texas ve dnech 10. 3. - 19. 3. 2023. Do kin zamířil 19. dubna 2023 nejprve ve Francii a v Belgii, do českejch kin pod názvem „Smrtelné zlo: Probuzení“ se dostal 20. dubna 2023. ()

Drax

Bol som dosť na vážkach, či dať tomuto filmu tri alebo štyri hviezdičky. Film sa vyznačuje veľkou brutalitou a má rýchly spád, tá hodina a pol ubehne raz dva. Problémom je dejová plytkosť. Spokojnosť diváka preto bude závisieť od toho, čo od filmu očakáva. Ak očakáva prepracovanejšiu zápletku a budovanie atmosféry, tak bude sklamaný. V tomto bol oveľa lepší Pápežov exorcista. Ak si ale divák prišiel do kina po instantnú dávku krvavej zábavy, tak jeho očakávania budú naplnené. Síce mám radšej iný typ hororov, nenudil som sa. Štvrtú hviezdičku dávam kvôli tomu, že charakter filmu vzhľadom na predchádzajúce filmy tejto série ostal zachovaný, keďže som fanúšikom Bruca Campbella. ()

Borek532

MINI SPOILERY!!!!! Nejen, že je to opravdu až moc předvídatelné, takže to zhruba po půl hodině přestalo být děsivé, ale z nějakého si určité postavy nechaly snížit IQ na 50, jen aby se hnula (či vůbec vytvořila) zápletka, viz nalezení knihy po zemětřesení. Ne, ani náhodou byste si napouštěli do sluchátek kněze, když máte v domě dvě monstrózní nádhery. Každopádně první půl hodiny jsem v napětí čekal, co z toho vyleze, než....než se z toho stal slasher plný gore scének, které byly dost přitažené za vlasy. Lekaček je zde pomálu a když už nějaká padne, je vždy naprosto předvídatelná. To, co mi nejvíc utkví v hlavě, jsou tedy potoky krve, nože v hlavách, nesmrtelní zombie démoni a vykulený Danny. Luxus. ()

Lelanka

Tak tedy pro mne to bylo skvělé pokoukání. Kdo má rád horory typu "krvák", tak si určitě pochutná a bude mít z filmu skvělý zážitek. Alyssy, Lilyny i výkony dětí byly velmi důvěryhodné a celkově obsazení je super. Hudba boží ^^ ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru