Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Diskuze

Proste..Jana

Proste..Jana (hodnocení, recenze)

Ratemus

Pro mě obecně je vůbec nejlepším Batmanem Michael Keaton a film s kýmkoli jiným je horší už jenom proto.

Ale tenhle film jakoby to špatné, co se dá ve filmu vidět, shrnul v sobě.

A co se mi nelíbilo konkrétně?

Vím, že se Batmanovi říká "rytíř", ale navléknout ho do brnění, to je vážně moc.

Taky se mi nelíbí, jak všichni totálně ignorují postavu Alfréda. Je poměrně důležitá. Nejvíc se mi líbil Alfréd, kterého ztvárnil Michael Gough, Michael Caine taky ušel, ale Jeremy Irons? Ten se do této role vyloženě nehodí. Už proto, že nemá laskavou tvář.

A Luthor jako postpubertální výrostek, který má komplex týraného dítěte? To je taky hodně za hranicemi.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Sigebert

Proste..Jana

Proste..Jana (hodnocení, recenze)

Pro mě zatím vůbec nejhorší film s Batmanam jaký jsem kdy viděla :-( Naprostá katastrofa, do sledování jsem se doslova nutila a trvalo mi tři dny než jsem ten film zvládla skouknout.

na příspěvěk reagoval Ratemus, woodsman, Ištván87

Shakers (hodnocení, recenze)

Takych problematicky filmov je vela, navyse jackson chcel odlozit premieru ale studio si trvalo na datume, ich kvalita nezaujima...ale hobbit neni jediny pripad...takych je vela..

Ratemus

Ukocirovat tri filmy bez pripravy nezvladne asi nikto. Keby to jackson nezobral hrozilo ze sa zrusi cely projekt a pre-produkcia uz bezala.

Ištván87

Kostymy, masky a ine rekvizity boki hotove a postavene ale kazdy reziser si sceny prisposobuje podla seba, s ktoreho uhla to natoci, choreografia atd. Taku pripravu scen jackson nemal pre celu trilogiu skoncil rovno do filmu bez pripravy a ako sam povedal vela krat improvizoval a v podstate nevie co toci, nemal konkretnu predstavu tych scen. Napr. Smaug v kino verzii chodi v hore v uvode filmu po zadnych v extended to napravil a aby bol oprety ruky/kridla a kopec dalsich veci. Obzvlast ho brzdila akcna strnka ktoru nemal vymyslenu vobec a tak isto aj niektore miesta a sceny sa prerabali pretoze sa nestotozboval s del torovou verziou. Navyse, tocil tri filmy naras a to uz je riadny chaos.

Shakers

A teď kdo za to může. Hlavním tvůrcem byl od počátku Jackson a Del Toro z projektu vycouval proto (pokud vím), že chtěl další film natočit ještě dřív, než mu bude osmdesát. Vždyť ten film se dělal snad celou dekádu.

na příspěvěk reagoval Shakers

Ištván87

Sam Jackson sa vyjadril, že by to chcel natočiť úplne inak a kopec vecí sa vymyšlalo za pochodu kedže Jackson nemal nič nachystané a nachystané boli hlavne koncepty del tora, ktorá PJ upravoval za pochodu, kedže pred tým ležal v nemocnici a na poslednú chvilu to zobral. Bitku piatich armád vymyšlal na kolene popri natáčaní a kopec miest, postav a iných vecí sa na poslednú chvilu digitálne prerábalo, preto sa ani nedivím, že to miestami nevyzerá úplne najlepšie, kedže na to ani nebol čas a každý diel a efekty sa dokončili pár hodín pred premiérou. V celom Hobitovi sa ale dosť improvizovalo a menili sa scnény luskuntím prsta na place. Tretí diel sa vydupal aj hlavne preto, lebo záver nemal vymyslený a nevedel ani ako ma natočiť záverečnú bitku tak sa dohodli zo štúdiom a producentami, že sa to natiahne až na tri filmy nech ma o niečo viac času.  Proste Hobbit bol jeden obrovský chaos kde Jackson točil skoro 20 hodín vskuse a spával na place len aby to stihol....atd.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Ištván87

Ištván87

Přijde mi to levné ale Argo to tak má, kvalitní vazba za pěkné peníze...takhle dělají i komiksy ve velkém formátu...kdyby to dělal albatros nebo bb art stojí to přes litr

Ratemus

No o efektech se vyjadřovat asi nebudu. Mám dojem, že jsem to psal v komentáři k nějakému dílu. Nechali kvalitní grafiky udělat Gluma a Šmaka, pak je vyrazili a na zbytek CGI si najali instalatéra.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Shakers

Hanyou

To už jsem jí taky říkal, ale o to ani tak nešlo. Byla to zrovna scéna, kdy trpaslíci spolu s Bilbem stojí před vstupem do Ereboru. Ta scéna měla fakt asi deset minut a nic se v ní nedělo. Když pak trpaslíci zklamaně odcházeli a Bilbo asi půl hodiny lovil klíč, pobíhal jako idiot a opakoval klíč, klíč, tak bylo jasně vidět, že tý scéně by se hodil střihač. Nejlépe nějaký nekompromisní. Mně jako milovníkovi Tolkienova díla, tohle taky vadilo (ale v tý dvojce mi vadilo hodně věcí). Mnohem víc, než ta zkratkovitost v Pánovi prstenů.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Já jen doufám že nějakého debilniho chytráka z Hollywoodu nenapadne zfilmovat Malazskou knihu

Ištván87

Tak o SW VII bych se raději nějak nerozepisoval,páč bych musel býti hodně,ale fakt hodně sprostý. RO i když má fakt ´´nudné´´ postavy a příběh skutečně není z nejsilnějších (byť samotný námět je nejzásadnější SW story snad vůbec),tak abych parafrázoval kolegu Ratemuse,raději sto RO než jednu SW VII. Asi tak. A F.Jonesová byla náhodou v poho. To u Sola,tam to bylo o dost slabší,film myslím,přitom casting nebyl nejhorší. Ale to už je ve vkusu každého. Zvláště u SW všeobecně se to liší film od filmu. Neznám osobně velkou skupinu lidí,která by se shodla na víc jak jednom filmu z celé série. Někdo žere RO,jiný zase SW VII jiný SW VIII (já a nestydím se za to) a někdo světe dov se,žere totálně Sola. A tak to je a bude. Já mám např.the best SW toto: SW V,SW VIII,a RO. A dalších 300 lidí to má jinak,ale s tím já už nic jaksi nenadělám. A taky je mi to fuk.

Ištván87

No právě pseudo ep 4 je vlastně remake a ne pokračování a to je dle mě špatně...s tou bradou máš pravdu to mě nenapadlo...pobavilo

Ratemus

Já zase považuju epizodu 7 za jeden z nejleších remakeů všech dob. Prostě mě to bavilo. U Rogue One mě bavilo máloco, ale pořád je tam ta scéna s Vaderem na konci, kterou si pustím kdykoliv a rád. Ale u Felicity Jones jsem si pořád jen říkal, že asi četla moc knížek, ve kterých hlavní hrdina má bradu nebojácně nebo odbojně vytrčenou dopředu.

na příspěvěk reagoval Ratemus, PKD

PKD

Podobně zajímavá věc je třeba u Rogue one. Jakž takže ucházející zápletka a nejméně zajímavý postavy, co nám kdy jakýkoliv SW film nabídnul, ale úplně na konci nejlepší scéna, jakou kdy svět viděl (Vaderovo sólo). Jinak to byla spíš nuda, ale má to tu 78%.

na příspěvěk reagoval Ratemus

PKD

To mě má BvS sere to že Snyder vzal z předlohy jen kostru, do toho přidal kostru dalších tří komiksů a udělal spletenec...přitom mohl vztah Batmana a Supermana budovat alespoň ještě jeden dva filmy a potom udělat BvS, to by mělo dle mě mnohem větší dopad a chemii postav bychom už znali dávno...to teď už ovšem nemá cenu řešit...jinak ano bojová scéna v docích je asi nejlepší Batman fight a scéna kdy zemře superman je sice fajn ale nejde mi do hlavy že držel kopí a kryptonitem, měl hrot u hlavy nebo blízko sebe ale přesto dokázal létat...no tomnic jen takkovy postřeh... každopádně pro mě fajn průměrný film s dobrými ale i špatnými okamžiky

Ratemus

O Vendetě prohlásil něco podobnýho. Ale to šlo asi i o to, že mu vadilo jen to, že se toho chopil Hollywood, čili jeho arch nemesics (alespoň v jeho hlavě). Liga výjimečných, to není film, to je hodně špatný vtip. a nevím, kdo za něj může. Za mě je Vendeta vynikající.

Ratemus

Tak k Lize můj názor znáš,k vendetě též a Moore se stejně nikdy na žádný film dle jeho předlohy nepodívá,takže je to jedno. Ovšem,nemohu popříti,že by mě zrovna jeho názor na Watchmen či Vendetu zajímal.

Hanyou

Já nevím. Moje manželka (která nečetla ani Hobita ani Pána prstenů) dneska při scéně, kdy se trpaslíci s Bilbem snažili otevřít vchod do Ereboru, prohlásila, že než ta scéna skončí, tak budeme mít oba intenkontinenci a končetiny na dálkový ovládání. Byla sice trošku frustrovaná z toho, že jsme před tím viděli poslední díl Rédla a ten skončil tak nějak podobně jako druhá série seriálu Temný případ, takže se dá pochopit, že už neměla nervy na další ojebávku ze strany filmařů, ale stejně si nemysllím, že by všichni takhle milovali film, kde se buď neděje nic, nebo se tam dějou všechny hovadiny, co už divák viděl v každým druhým filmu minimálně od dvacátých let minulého století. Ač chápu, že lidi neradi vidí Supermana v depresi a Batmana, který si neláme hlavu s umíráním (což ve filmech vadí asi teprve v posledních pár letech), tak přeci jen Supermanova smrt byla natočena dost dramaticky a dojemně, Ben Affleck měl několik úžasných momentů a rvačka ve skladišti je možná nejlepší Batmanova scéna ve všech filmech o Batmanovi, co kdy byla natočena. Hobit ale nemá nic. Každá potenciálně dobrá scéna je něčím zazděná.

na příspěvěk reagoval PKD, Hanyou

PKD

no jo, jsou takové film co znásilnují předlohu....a co třeba Moorova Liga vyjímečných, to se vám líbí? nebo Vendetta? mně osobně se Vendetta velmi líbí a zajímal by mě názor samotnýho Moora který film dle jeho předlohy se mu líbí, nebo alespon který z nich viděl a má na něj názor (viz jeho názor na Watchmen)

na příspěvěk reagoval PKD, Ištván87

Hanyou

Tak Z Pekla je tak komplexní a masivní,že by to snad jedině šlo udělat jako min.10h tv s. Jinak nevím. Ale jako cca 2h,to je fakt výsměch a snad i jistý druh znásilnění.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Superman: Legacy nabírá další herce