Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

jhr

Bavil jsem se na úkor tvůrců naprosto dokonale! Za poslední roky jsem neviděl nic dementnějšího a to hovořím jen o obsahu, protože forma byla relativně snesitelná ale ty písničky a ten "děj" a hlavně neskutečně otravný starý svěrák! Ty tři hvězdičky nejsou vyjádřením pochvaly ale neskutečné ujetosti díky, které jsem i naprosto střízliví měl pocit, že musím být minimálně zhulený. :-) ()

easaque

-2* tahle pohádka byla pro mě trochu utrpením, protože zpívánky moc nemusím a tady jich bylo až až. Navíc jak mám rád Zdeňka Svěráka, tak tady mě v roli vyprávěče ukrutně štval. Pohádkový ráz tím docela kazil, ale myslím, že by to byla pro mě katastrofa i bez něho. Sice výprava i obsazení by šlo, ale k čemu to, když je to vlastně takový galimatyáš ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

johny89

Vážně super. Podle hodnocení na csfd jsem očekával, že to bude brak, ale opět se potvrdilo, že uživatelé dávají vysoká hodnocení dramatům, kterým nerozumějí a naopak nízká hodnocení všemu, co připomíná komedii, rodinný film nebo pohádku. Vynikající spojení třech pohádek do jednoho filmu, celé je to vtipné a plné zajímavých scén. Skvělé jsou také kostýmy a masky. Jan Svěrák je zkrátka nejlepší český režisér! ()

Figu

Pohádka, která moji rodinu zahřála po štědrovečerní večeři, tak to už zanechává v člověku dost silné vzpomínky! Kor když jde v pohádce o tři příběhy české pohádkové klasiky, je psaná z pera pana Svěráka a poslouchá se u toho hudba pana Uhlíře! Uplně minimálně jsem byl zklamanej z podoby vlka, ale vše okolo to zklamání v klídečku smázlo. Ať už jde třeba o holuba dabovaného Pavlem Liškou, nebo skvělý výkon Jirky Lábuse coby zlé stařenky, parádně zpracovaných 12ti měsíců a v neposlední řadě úžasným Vojtou Dykem, kterej mě fakt bavil! Navíc se mi kolikrát dostane do palice melodie s textem "říkají mi červená, že jsem takhle zbarvená" a nemůžu se jí zbavit. No a je to tady zase - říkají mi červená... 90% ()

ProNotor

Průměrná hudební pohádka, trošku moc splácaných pohádek dohromady. Oceňuji vlka. Jinak jsem měl trošku větší očekávání od pana Svěráka. ()

Hennes

Pro mě nemá cenu se moc rozepisovat, Uhlíře a Svěráka uznávám, ale tady se to bohužel moc nepovedlo. Písničky jsou možná chytlavé, ale taky přiblblé. Copak se to dá porovnat třeba s Lotrandem či Duchama? A filmařské věci, jako šílenej vlk nebo uchylák co touží po desetileté Karkulce, jsou taky podezřelé. Mně to prostě nesedlo. ()

rakovnik

Konečně. Trvalo mi dva roky, než jsem zhlédl tuto propíranou pohádku. Čekal jsem dle zdejšího hodnocení něco horšího, ale divil bych se, kdyby autoři stvořili zrůdu. Snad to bylo letošními hroznými premiérovými pohádkami, snad za to mohla irská whisky, snad má obliba v "cimrmanovinách", ale já jsem se skvěle bavil. Snad i díky znatelnému dostatku financí mě bavila Svěrákovsko-Uhlířova hra se slovy, krásná výprava, sympatické postavy, krásné dívky (ano, to dítě jsem bral jako vtipnou vsuvku, byť jejímu ženichovi bylo v té době šestnáct let), na druhou stranu pokus o starou modernu (konverzace s dětmi ála "Dlouhý a..." mi nepřišel nejvhodnější. Kaiser a Lábus především dotáhli tuto pohádku k dokonalosti. ()

Havaj8

Až letos trochu doháním pohádky, který jsem ještě neviděl. Tři bratři jsou pokus o zmodernizování starých pohádek. V rámci možností to nebylo úplně nejhorší, první pohádka o Růžence byla fajn. Ta druhá s Piškulou a jeho pedofilním myslivcem už byla trochu přes čáru, kdyby aspoň tu Karkulku zestaršili na 16-17 let. No a třetí o 12 měsíčcích už se dost nudně opakovala, ale dalo se to. Nutno říct, že i když nejsem příznivec těchhle zpívacích pohádek a filmů, tak spousta z nich byla vtipná a chytlavá. Určitě to nebudu muset vidět každý rok, ale jednou za čas na Vánoce proč ne. ()

Streeper

Rozhodně to bylo překvapující, i když se jednalo o pohádky, které jsou všem známé, tak autoři z toho dokázali udělat něco neznámého a kouzelného. Musím ale uznat, že nebýt písní od Jaroslava Uhlíře, tak by pohádka nestála za nic. Nejméně mě oslovila Červená Karkulka, podle mě byla zpracovaná nejhůře, hlavně vlk byl až podprůměrně udělaný na dnešní dobu. Jinak se mi to vážně moc líbilo. ()

Aljak

Koncept spojenia troch rozprávok prostredníctvom troch bratov bol určite chvályhodný, ale nedá sa povedať, že by som bol z toho napokon nejaký extra nadšený. Tento film je rozdelený do viacerých fáz, ktoré sa dajú hodnotiť jedine samostatne. Prológ bol v pohode, 1.kapitola Šípová Ruženka pôsobila tak trochu priemerne (všetko išlo až príliš jednoducho a bezproblémovo), 2.kapitola Červená čiapočka bola zrelá na odpad (otrasný vlk ako vystrihnutý z komunistického bábkového divadla, a to aký párik sa zrodil na konci tejto fáze pôsobilo podľa mňa dosť pedofilne), 3.kapitola Maruška a 12 mesiačikov - tak to bol zlatý klinec filmu (táto kapitola sa mi páčila najviac a rozprávka bola stvárnená naozaj vydarene). Čo ma dosť sklamalo bola pesničková stránka filmu, kde som čakal určite niečo lepšie, no textovo a hudobne to spadalo zväčša do fádneho priemeru. Keď to tak zhodnotím všetko dokopy, je to akurát tak na 3* (hoci samostatná 3.kapitola je pre mňa 5-hviezdičková). ()

dubinak

Z Tří bratrů jsem byla těžce na rozpacích. Naštěstí to byla školní kino projekce, takže jsme se všichni nasmáli a nemuseli brát ohledy na děti, kterým by se to snad líbilo. Vůbec nevím k čemu bych tuto pohádku přirovnala, protože nic takového jsem ještě neviděla. Bylo to tak zvláštně divné a asi i trapné. Občas mi bylo trapně i za ty herce. Největší vzpomínkou bude asi to, že je celý scénář napsaný ve verších a zpívá se. To bylo jistým způsobem docela náročné na sledování. Příběh je rozdělen do tří menších příběhů - dobře známých pohádek a každý bratr si v jednom z nich najde nevěstu. U Karkulky jsem byla asi šokovaná nejvíc. Vlk byl úplně příšerně udělaný, lacinost sršela do všech stran a nevěstě Zdeňka Piškuly bylo asi deset let, takže jsem jen očekávala, až se v sále budou ozývat slova jako pedofil, úchyl atd. Nejvíc jsem se zasmála postavě Holuba, kterou namluvil Pavel Liška, u té jsme vážně brečela smíchy. Jiný zážitek z toho filmu nemám. ()

Nach

Jedna z lepších tuzemských porevolučních pohádek. Možná i jedna z nejlepších. Obdařena výbornou kamerou, samozřejmě režií, herci a hudbou. Přiznávám, že mi zde vadí ono typicky čecháčkovské pojetí pohádky... kdy zlo je tak hloupé, že se odrovná samo a hrdinovi vítězství přistane samo do ruky (nejvíce si zde zapracuje Klus, ostatní neudělají vlastně nic). Pro děti jistě nezapomenutelná pohádka. Pro mou maličkost lepší nadprůměr. Nicméně Svěrák stále umí a těším se na jeho další snímky. 75% ()

bourec odpad!

Včera viděno z donucení neteřinek třicet minut tohodle zvratku,a musim měnit hodnocení.Tři hovna v jednom sáčku,bez děje,pohádkovosti,zábavnosti,vtipu.Herců (kromě Kluse a Dyka) je mi líto,že se v tom hovně vyřáchali,ale to se holt každýmu stane,že šlápne vedle.A teď k samotný hudbě.V pozitivních hodnoceních (projel sem je všechny) padaj velký slova o genialitě Svěráků,Uhlíře,krásný český písničky,pohlazení,až na mě při ty onanii a orgasmech lítala z monitoru mrdka všema směrama.Možná kluci a holčiny do pěti let,beru,tam se to ještě tvarovat moc nedá,ale starší.Je to tim,jak se k hudbě a filmu stavěj rodiče.Já osobně v deseti byl odkázanej (trochu nevýhody v tvarování dětskýho vkusu je internet a telefony,kde si děti najdou ,co se jim zlíbí,ať je to sebeblbější hovno) na muziku,co poslouchal můj táta (za to mu děkuju,a to moc) a proto nechápu vkus některejch dospělejch,že jim přijde skvělý něco takovýho,co zaznělo v týhle debilitě (rýmy na úrovni desetidenního dementa) ,a že je to završený scénou kdy peďák mysliveček slibuje Karkulíně,že až vyroste,tak ji vohne přes gauč.Že tomu jantaři a jantarky dáte pět hvězd,a tim to srovnáte na úroveň pohádek jako S čerty nejsou žerty (vtip ,originalita,děj,boží herci) ,ale i dalších,a co jich je,to jděte do hajzlu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!0%. ()

joker.george

Je skvělé, že i po tolika letech dokáže Zdeněk Svěrák rozsévat svůj typický humor, i když ho už ale přeci jen není takové množství jako v jeho nejlepších letech. Nicméně jsem se u pohádky bavil, hlavní obsazení nebylo otravné a promíchání tří/čtyř pohádek nepůsobilo příliš křečovitě. Zasahování do příběhu skrze vypravěče mi nevadilo, naopak je škoda, že se tímto způsobem s vyprávěním nepracovalo více. Vyloženě mi vadily jen písničky, které mi ve většině případů nesedly a působily rušivě. ()

Martrix

Bylo by kruté a nespravedlivé plivat na člověka, který má na svědomí desítky filmových perel jen proto, že stvořil tak pitomou věc, jako jsou Tři bratři. Přesto je třeba napsat, že je to nejhorší věc, jakou jsem od Svěráka(ů) viděl. Ten scénář je tak moc špatný, že by z něho aspoń průměrnou pohádku, nevykřesal ani Vorlíček. Laskavý humor, chytlavé písničky, skvělí herci...? Pohádky plné písniček, které sice stojí na vtipných verších, ale slaboučký děj, který je plně podřízen těmto písničkám; a hromada známých herců a zpěváků, kteří jsou pouze křoví pro tyto písničky... . Ve srovnání s pohádkami, které běžely o Vánocích v televizi, jsou Tři bratři ubohá parodie, vedle které září i německé pohádky. Písničky samy o sobě na CD fungují velmi dobře, ale jakožto pohádka, jsou pro mě Tři bratři, pouze šikovně seskládané klipy k těmto písničkám; a to navíc klipy nepříliš povedené. ()

Attta

Pohádka sama o sobě nebyla ani tak špatná. Pěkná výprava s hezkými lokacemi pro natáčení doplněná občas i chytlavou hudbou se zajímavým crossoverem mezi pohádkama. Nicméně až pedofilní pasáž s karkulkou a myslivečkem a povraždění matky s dcerou dvanácti měsíčky byly poněkud zvláštní. Tak jak tak pro mě docela nicneříkající a bezduchá pohádka. ()

PabloFuentes

Co je na téhle pohádce pěkné jsou písničky. O tom žádná. Co dál? No ta pohádka o karkulce. To bylo totiž tak úchylné, že na to asi nikdy nezapomenu. Tudíž druhá hvězda. A potom? Potom už nic. Růženka byla taková klasická, měsíčci docela nuda. Čekal jsem, že když se to jmenuje tři bratři, že ony tři příběhy budou spolu propleteny a hlavní hrdinové budou mít mezi sebou vícero interakce, ale nestalo se. Proto to tak nějak celé postrádá smysl. Až na prvních pět minut zde máme představeny tři oddělené příběhy a tím to prostě hasne. ()

Rocky88 odpad!

Naprosto nesourodý Eintopf prošpikovaný protivnýma písničkama s debilnimi texty, zahrané neherci v amatérských kostýmech. Nedokážu si představit, jak zlitý museli všichni bejt, aby něco takovýho vzniklo. Spálit všechny kopie a zapomenout. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015