Mladá policistka Ha Yoon-joo se připojí k zvláštní policejní jednotce, která se zabývá sledováním a dozorem zločinců. Tento tým vede zkušený detektiv Hwang, jemuž zrovna spadl do klína nový případ. Gang kriminálníků právě vykradl banku a bez problémů se jim povedlo utéci. Jejich vůdcem je chladnokrevný James, který netoleruje žádné chyby a vždy se drží pečlivě naplánované akce. Střetnutí mezi těmito dvěma skupinami je nevyhnutelné a metropolitní Soul se stává hrou mezi kočkou a myší. Film je remakem hongkongského snímku Pod dohledem (2007), jehož režisérem je Nai-Hoi Yau, dlouholetý spolupracovník Johnnieho Toa. (Jigvell)

Jizni Tlapa

Skvělá fízlovina (a to doslova), šmírující partičku šikmooček, v čele s grázlem největším a v tempu tak utíkajícím,že budete hltat každou minutu. Perfektně nasnímané a diváka provádějící příběhem od náboru po samotnou akci. A víte čím je tahle korejská věcička opravdu výjimečná? Je CHYTRÁ a nehraje na klasickou notu v podobě akčních fightů a mega výbuchů! ()

sniper18

Je to dosť dobrý kriminálny thriller. Má celkom dobrý príbeh o špeciálnom sledovacom tíme z policajného oddelenia, ktorý po úspešnom teste priberie schopnú mladú ženu a hneď celý tím stojí pred veľmi náročnou úlohou. Mesto čelí sérii prvotriedne naplánovaných a prevedených lúpeží, pričom polícia až na vzhľad jedného podozrivého nemá žiadnu stopu a tak ho sledovací tím musí nájsť a využiť k zadržaniu celej skupiny, obzvlášť ich mimoriadne schopného a nebezpečného šéfa. So spracovaním som dosť spokojný, po dynamickej úvodnej fáze, ktorá ideálne zoznámi s pár dôležitými postavami pri ich práci na oboch stranách zákona to síce na dlhší čas pôsobí dojmom, že sa tu toho vlastne ani moc nedeje, jednoducho sa len sledovací tím snaží nájsť a identifikovať jedného podozrivého, no aj táto dlhá časť je veľmi dobre podaná a bavila ma aj vďaka výborným postavám, ktoré si ma získali a celkom zaujímavému sledovaniu, ktoré nie je ani zďaleka tak statické, ako v bežných filmoch. A následne sa to už rozbehne, pričom mi síce trochu vadí, že sa tu nájde pár výrazných nezmyslov, prípadne náhod, ale aj tak je to vydarená zábava a skutočne som sa bavil od začiatku až do konca. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Tvoria ju samozrejme hlavne špecifické akcie tohto žánru, takže prenasledovanie a rôzne naháňačky, či už automobilové alebo pešie, no poteší aj nejaký ten súboj, prípadne zaujímavá likvidácia. Navyše akcia je veľmi dobre natočená, teda až na ten dlhší súboj bez strihu, ktorý pôsobí trochu zvláštne a aj napínavá a dynamická, takže vždy sa je v akcii na čo pozerať. Herecké obsadenie je výborné, veľmi sympatická hlavná hrdinka, ktorej som skutočne fandil a dvojica mojich obľúbencov na opačných stranách, či už Sol Kyung-Gu ako veliteľ sledovacej jednotky, alebo Jung Woo-Sung prekvapivo v netypickej úlohe drsného a inteligentného zločinca, ale zvládol to veľmi dobre, no celkovo ma tu bavili prakticky všetky postavy. Réžia a technická stránka sú skvelé, perfektná vizuálna stránka s množstvom výborných momentov, napríklad kamera na chrbte behom výskoku z okna, nechýba ani napätie, až na pár nepodstatných detailov tu nemám čo vytknúť. Takže som dosť spokojný, Cold eyes je ďalší vydarený moderný juhokórejský krimi thriller a bavil ma ešte o trochu viac, ako originál Eye in the sky. 77% ()

AffectedFace

Zajímavá špionážní akce, která mi bohužel sedla na slušnej průměr. Koncept snímku je chaoticky natočenej a furt se něco děje. Největší dírou snímku budou určitě hlavní postavy, které vůbec nejsou vykreslené, neboli jsou tam protože tam musí bejt, nemají žádnou backstory, ani charakter (až na hlavního záporáka, kterej nekompromisně zabije všechno, co mu přijde pod nuž). A tím se dostáváme na tu nejlepší scénu ve filmu, kterou je určitě scéna v underground uličce, kde si náš hlavní záporák v klídku vykosí 20 lidí nožem. Zakončení se dalo předvídat už od začátku filmu, takže žádný zvraty nečekejte. ()

Redi

Být pánem zlodějem a vidět tento snímek o "Květinovém praseti" plný kooperace policejní sledovací jednotky, tak jsem asi brzo v léčebně po zhroucení z paranoie. Moc šancí jsem tomu nedával, pač jsem spíš na vraždu, smrt, zabití a jiné násilí (co se filmu a krimi žánru týče o:-) ) než na filmy s loupežníky, ale film milo překvapil. ()

ainny

Není to nic u čeho bych si řekla, že si to dám brzo znovu, ale po nudném začátku se film rozjel docela slušně a od určité chvíle jsem přestala koukat na hodiny. Možná by stačily hvězdy tři, ale jsem spokojená s koncem a ta jedna navíc je za to, že tvůrci nezabředli do - pro korejskou tvorbu tak typického - patosu. ()