Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

iXtr3m3

Videl som to po siedmych rokoch od vydania s osemročnou dcérkou a veru musím priznať, že viac ako vtipné je to poučné, má to veľkú nosnú myšlienku formovania osobnosti ako takej a popritom je to milé, krásne farbičkové, hravé, uletené, emocionálne a predsa len aj vtipné. Čo viac si priať? Dokonalý animák pre malých aj veľkých a navyše nestárne. ()

HiddenDragon

Tohle mi sedlo. Je to neco jako Byl jednou jeden zivot, ale pouze o mentalnich aspektech. Ma to vtipne hlasky i dojemne chvile a celkove je to solidne promyslene, o cemz svedci i oscarova nominace za scenar. A zaroven takove, ze si v tom asi vetsina divaku vzpomene na sve detstvi a radostne i problematicke momenty. Hlavni "hrdinka" Riley je jedenactileta, takze jeste ani nehraje moc roli holka/kluk. Deti jsou v te dobe jeste vsechny dost podobne. Nejdulezitejsi jsou pratele, rodina a zazitky. A i kdyz od r. 2006 vlastni Pixary Disney, tohle je fakt spise pixarovka, cili bez pisnicek, coz je fajn pro volbu jazyka - vpohode zvolte dabing. Zadny cesky pisnickar vam tady nema co zprasit. Na druhou stranu je fakt, ze nejaky pasujici song by se alespon do zaverecnych credits slusel. Ale to je jen male minus na jinak krasnem a napaditem filmu. [Oscar 2006 - Nejl. anim. film] ()

Koda

Disneymu si myslím dost bouchaly emoce, jaký druh žánru, příběhu, nápadu si pro tentokrát naservírují na stůl a nakonec to dopadlo tak, že na nic originálního v tu dobu asi nebyl vhodný čas a nápad. A tak zřejmě se v době promítal vztek, smutek, radost a opět smutek. Musely zřejmě padnout i nějaké nechuťárny, o kterých se mi radši ani nechce spekulovat. V tu chvíli zrovna někdo rozsvítil a někomu se muselo určitě rozsvítit i v kebuli, že vlastně mají všichni jeden obrovský nápad, který dokázali prodat v úplně nečekaný moment - a to je spojit všechny jejich emoce do roztomilého animovaného filmu, který neuvěřitelně padnul celé generaci lidí a vydělat tunu peněz, že se po 9 letech rozhodlo vytvořit pokračování. Ale abych nezasáhl do pokračování, tak jednička je prostě originální v tom, že dokáže poukázat na to, že každá emoce je v něčem důležitá, a je jedno, jestli je to smutek, radost, nechuť, strach, či vztek. Každá ta emoce vlastně pomáhá člověku k tomu, aby udělal správné rozhodnutí a ze všech chyb se poučil. Díky tomu se žije tak, jak se žije, a tím je vlastně život tak magický, plný zvratů, překvapení a dalších dobrodružství. U filmu se mi strašně líbí ten nápad v tom, že se dokážeme dostat do mozku víceméně všem hlavním postavám, i těm vedlejším a lépe dokážeme pochopit co si o nich máme myslet. Vtipné právě na tom je, že u každé postavy je vždy 5 stejnobarevným emocí, které se ale liší tvarem od každé té postavy, a to mě fakt strašně bavilo. Příběh je výjimečný v tom, že emoce opravdu hrají roli, takže díky nim spolu můžeme projevit jak z čtvrté obrazovky moment smíchu (hlavně s tou reklamou), moment smutku, kterých je tam spoustu, moment strachu, kdy člověk opravdu neví co se stane v tom filmu, vztek, když se něco pos*** a nechuť, když si u toho ukoušeme nehty. Nápad se vzpomínky je též úžasný nápad, který bezesporu k emocím patří a já setsakra jsem strašně rád, že Disney se k tomuto tématu taky opřel, protože vzpomínky neuvěřitelně vykouzlily příběh, jaký jsme si mohli přát. Bez vzpomínek vlastně by tenhle film moc nepůsobil přirozeně. Díky tomu všemu se stal tento film vlastně tím jedním z nejbarevnějších Disney/Pixar filmům vůbec. ()

Stružák

Vynikající nápad, kterej svůj potenciál ale využil jenom tak napůl. Dějová linka kolem Riley byla možná až moc jednoduchá a tím pádem se do nějakých větších akcích nemohly pustit "hlavy" ostatních postav. Kdyby se velká část filmu neodehrávala v tom bludišti v hlavě Riley, mohl bejt celej film zábavnější. Takhle jsem se místy nudil. Ale určitě se jedná o kousek, na kterej se někdy podívám znovu, protože tam muselo bejt hrozně velký množství odkazů, který jsem při prvním shlédnutí neviděl. :-) ()

bloodline

Nachádza Pixar roztrasenú pôdu pod nohami? Alebo pokračuje poskakovanie na jednej nohe pred venezuelským výkladom na toaletný papier? Pravdu rozleje jedno omšové niekde uprostred. Na jednej strane, parádny umelecko-estetický zážitok pre dospelácku množinu so špičkovo vrstveným príbehom, animačne za hranicami solárnej sústavy a námetom, ktorý vytrel zrak aj velikánom abstraktného myslenia. Na strane druhej, asi ťažko pochopiteľné pohľady detisiek bažiacich po záchvatoch smiechu. Najvtipnejšiu scénu rozbalil trailer. Žalostne málo na tak veľký potenciál neobmedzených možností. Ale zlatý rytier na kotúči filmového pásu asi len ťažko unikne pixarovskej vitríne ocenení. ()

KoRner

Veľmi pekný srdcervúci animák, ktorý je viac dojemný, než zábavný a to sa predsa vždy na Pixarovcoch všetkým tak páčilo. Dabing je výborný, najmä hlasy Joy a Sadness a animácia tiež. Zaujímavý poznatok, že každá obyčajná akcia má vo vedomí toľko spletitých príbehov. A ani neviem, kedy som naposledy videl animák s toľkými nápadmi ako tu. Fungovanie vedomia je proste vážne dokonalé. Škoda len, že nie je tam viac tých porovnávačiek ako v prípade rodinnej večere. [8/10] ()

farfalla

Psychologie populární formou. Animace je tradičně pixarovsky dobrá. Myšlenka na smyslový svět v hlavě je skvělá. Postavy smyslů jsou také vykresleny výborně. Pro děti, ženy muži vždy jiná situace, zábavná podívaná. Jako Riley roste, vyvíjejí se i její emoce. Zvážnění příběhu, však místo jednoduchého vybalancování vyprávění, přineslo i zdětinštění postav a tím i jejich znudnění. Při putování různými oblastmi dětské paměti bylo použito příliš mnoho vtipů a zastavení, zjevně se nechtěli vzdát žádného nápadu. V řídícím centru je všechno vysoce technické, ale v archivech paměti se pak potloukají různá individua. Myslím však, že putování pamětí zabralo příliš dlouhý čas i tvůrcům, a tak se rozhodli pro rychlejší konec. Závěrečná rychlá nahlédnutí do myslí lidí a zvířat jsou zase svěží a vtipná. ()

dopita

Scénář není úplně dokonalej, ale rozhodně je originální. Což je největší klad filmu. Všechno ostatní už je pro mě dost velké zklamání. Co naplat, že scénář je originální, když je plnej divných a nesympatických postav, ať už jsou to tvorečkové v hlavě tak i lidé. Ale především mě film moc nebavil, nebo lépe řečeno - nudil. Okouzlení vynikající zápletkou zhruba v polovině filmu pozvolna vyprchá a ukáže se, že film je řemeslně vlastně dost bezradnej a že je to víceméně nuda. V tomhle směru je to jednoznačně nejhorší film od Pixaru. ()

Hanys_

Wow. Byl jednou jeden život, hezky po pixarovsku. Přemýšlím, jestli jsem v posledních pěti letech viděl lepší animák. ()

danielosbourne

Příjemný a velice originální animák. Z námětu se dalo samozřejmě vytěžit mnohem, mnohem víc, ale ani tak to není vůbec špatné. Docela rád bych se ještě někdy podíval do něčí hlavy. A jestli ne.....tak si dupnu ! ()

SpaceOdyseus

Rodinny film s hlubokou myslenkou o tom, jak jedne hodne holcice konci obdobi, kdy je vsechno cernobile a zacina narocnejsi obdobi, kdy jde ruku v ruce radost i smutek, vztek a zhnuseni. Pro nejmensi divaky bude nejpritazlivejsi krasne ztvarneni prochazky lidskou mysli. Ti starsi uvidi sami sebe, jak vzpominaji na ty stare dobre casy a jak se jim po nich styska, az se jim derou slzy do oci. Pohadku bych klidne zaradil do vanocniho TV programu (holcicka je hokejistka, takze nejaky ten snih tam je). ()

ti88na

Tak to bola pecka! Ani neviem ako dávno som sa na anymáku takto nasmiala a pobavila. Inside Out má skvelý námet, je originálny a neuveriteľne vtipný s množstvom situácii, ktoré človek dobre pozná ale že za ne môžu emócie zosobnené v milých farebných postavičkách to bolo vskutku na pobavenie. Skvelý nápad tvorcovia uchopili pevne do rúk a poradili si s ním tak, že vytvorili úžasný vnútorný svet, ktorý ani nechcete opustiť a myslím že Pixar našiel studnicu z ktorej ešte môže čerpať, len to netreba pokaziť. Toto sa im podarilo a s veľkou chuťou dávam bez váhania plný počet. ()

Litvicek

Krátké, hravé, chytré a nápadité. Rozhodně žádná ztráta času, na konci jsem si málem pobrečel do posmrkaného kapesníku. ()

Mazlik4

Takto silně mě dlouho žádný animák nezasáhl! Zkoumání štěstí a jeho souvislost s výchovou dětí je jedním z mých témat. Opravdu věřém, že motorem lidského uvažování je být neustále v souladu se svým štěstím. Přičemž smyslem života není štěstí hledat, protože každý je šťastný sám od sebe už od narození - vtip je vtom šťastnou jiskru neztratit! ()

barlow

Úžasný nápad, skvělá realizace a především hvězdička navíc za hlavu puberťáka a učitelky, už by to chtělo prázdniny... ()

Corpsegrinder

Nějak se mi nechce věřit že je tohle pro děti jelikož 90% stopáže neni vůbec zábava a ke konci přijde dost depresivní část ze který bych měl před lety asi trauma podobný jako když zařval Artex v Nekonečným příběhu. Promarněnej potenciál a velice nadhodnocenej animák. ()

Terezinka198

Nejvíce jsem se ztotožnila s depkou (smutkem). Ta mi tak nějak přirostla k srdci nejvíce. Euforie mi pro změnu přišla neuvěřitelně otravná. ()

provitamin

Smútok a hnev sú najlepší, radosť je otravná a nechuť a strach nevýrazní, zbytoční. Dobré nápady, podvedomie, priepasť zapomenutia, ale čakal som viac vtipných momentov. Najlepšia scéna keď sa mama snaží otcovi naznačiť, že sa s dcérkou niečo deje. 70% ()

U Disneyho představili řadu novinek

U Disneyho představili řadu novinek

10.08.2024

Tento víkend probíhá v kalifornském Anaheimu letošní osmý ročník přehlídky D23, což je nejzásadnější událost pro fanoušky tvorby Walt Disney Company za celý filmový rok. Samotné studio si pro tuto… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)