Diskuze

Lacike

Lacike: Jasný. To je jako kdybys někomu říkal, jak ti má šukat starou. Můžeš mu stokrát radit, jak si ji má naštelovat, ale furt to není tvoje práce:))

ywo666: Tak to je skoro to samý. Většinou u akčních filmů řešíš akci a občas příběh. Nikdy neřešíš, jak moc hezky jsou natočený dialogový spojováky:)

vegetol.mp

A v prvom Indym tu skvelu nahanacku tocili tiez bez Spielberga.

To je bezna vec. Hlavny reziser väcsinou povie ako chce, aby to natocili a pomocny stab to natoci podla jeho intrukcii.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Mimochodem, takový obecný zamyšlení. Furt se říká jaký kdo točí akční scény. Dost by mě zajímalo, u kolika akčních scén ten kterej režisér je. Tuším že u Quantum of Solace točil všechnu akci druhej štáb a u EX3 jsem dnes v dokumentu viděl, že minimálně úvodní akční mega scénu točil režisér druhýho štábu Dan Bradley.

na příspěvěk reagoval Lacike

Lacike

To je pravda. Absencia Rka ma serie. Ale to sa nezmení nijak iba ak budeme chodiť na tých pár Rkových vecí čo vyjde a ignorovať tie, čo sú znásilnené do PG-13. Akurát či nie sme na takú rebéliu už starí (a je nás málo). Chvalabihu sa dá dobrý akčný film natočiť aj za 25-50 mega. Ale uznávam že rating je v mojich očiach najväčší problém americkej akčnej kinematografie.

ywo666

Dobry akcny film sa aj dnes najde, ale vsetko to su PG-13 filmy. Kvalitne a hlavne aspon strednerozpoctove (80-100mega) R-ko dnes tak lahko nenajdes.

ywo666

Můžeš to zkusit:) Já na béčkový filmy koukám od mala, takže na ně mám jiný měřítka. Hodnotím je zásadě v jejich kategorii. Můžeme se přesvědčovat navzájem. Ty mě budeš přesvědčovat, že béčkový filmy jsou pod mojí úroveň a já zase že Pán prstenů je píčovina pro děcka:) Uvídíme, komu to dýl vydrží:) A mimochodem, tohle říkej Wácovi. TZen je schopnej si trashe od Azyláků vrazit do topky. To já nikdy neudělal.

ywo666

:)))) nevedel som, ze sutazime... ale nie mas pravdu... keby som ta chcel nasrat, tak ta budem este hecovat s ratingom akcnych filmov, ktore idu do kina, ale nebudem to robit :))

na příspěvěk reagoval ywo666

Uživatel vegetol.mp smazal svůj příspěvek.

stuntmanMIKE

Ale hovno. A Cruise? Bond? Whalberg Alebo každý druhý starý chaseň. (Brosnan, Costner, v blízkej dobe Penn). A stále je tu Rock, Diesel, Statham. Možno netočia stále akčné filmy. Ale každý áčkový herec si natočí aspoň jeden dva pre seba. Takže stále vznikajú nové akčné filmy s novými ľuďmi. A nemusí to byť stále len akčné krimi. Však aj Arnie sa preslávil hlavne Predátorom, Conanom, Terminátorom. Podľa mňa hrá silnú rolu prirodzený pocit pre človeka. Staré dobré času / napiču prítomnosť.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE, Lacike, Martin741

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

To jako vážně někdo čekal potom co ohlásili duo Moore-Woods něco jinýho než hovno? Protože to já jsem dostal, zasedl jsem čekal jsem hovno a dostal jsem ho pořádně hnusný a hrozně páchnoucí.

Lacike

Lacko: ked zeres kokotiny co su pre macky ? :))

ywo: neviem...ja myslim, ze sa toho tocilo viac... ale hlavne tocili sa kinofilmy. Dnes okrem Neesona a Denzela pomaly nikto nenatoci akcny ackovy kinofilm...

na příspěvěk reagoval ywo666, Martin741

stuntmanMIKE

Čo ja viem. Ja stále vidím tak 4 a viac solídnych akčných filmov ročne. A nemám pocit, že v roku 1985 alebo 1990 by vzniklo 5-10 dobrých akčných filmov. Hlavný problém je, že vtedy nemuseli moc špekulovať. Teraz tu už skoro všetko bolo. Takže musia potrápiť mozog oveľa viac aby vymysleli niečo dobré.

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

Die Hard 5 má ale jeden podstatnej problém, kterej je u akčního žánru docela důležitej - hlavní hrdina. To nebyl McClane, ale nějakej unavenej starej tatík a hlavně neháškoval (opravdu tísíckrát řečený že je na dovolený nepovažuju za dobou hlášku). Nefungovala chemie s jeho synem, záporáci byli na hovno,. Olympus měl cool Butlera, klišoidní ale fungující záporáky a celkem slušný hlášky.

A co se scénáře týče, tak je Olympus možná přehnaně americkej, ale plyn co v Černobylu odstraně radiaci v jedný místnosti, ale oni si tam pobíhají vesele všude v demenci vede.

ywo666

podla mna trpi... trpi tym, ze neni taka poptavka ako pred 20 a 30 rokmi... trpi tym, ze olschool reziseri, ktori to vedeli - McTiernan, Donner, Verhoeven, atd. uz netocia, alebo tocia nieco ine... a trpia aj tym, ze vsetko nahradili digitalne triky a nezmyselne ratingy... skratka trpia tym, ze nedokazu zarobit tak ako dokazu komixovky a fantasy akcne filmy, ktore ich odstavili na druhu kolaj. A akcny hrdinovia...vies...ti su stale rovnaky. Akcny herec nemusi vediet bojove umenie aby mohol hrat akciu a ani nikdy nemusel... taky Arnold, Sly, Willis nikdy nevedeli ziadne kung pao fu a boli najlepsi... to sa nemeni... to zostava. A akcnych filmov sa podla mna dobrych netoci kopec... je to par filmov rocne, ktore za daco stoja a nebodaj idu do kina...

vegetol.mp

ano...tak Moore sa teda nepredviedol a rezia stoji za hovno, tak ako jeho rozklepana kamera (co je tiez moda dneska :)) ... Ja tomu filmu skratka vycitam jednu vec, ktoru nemozem prehryznut... a to je ta, ze to odjebali proste a urobili z toho tlaciaren na prachy... prisli a zobrali fanusikom, vdaka ktorym maju svoje vily a auta, to co mali radi a kvoli comu sli do kina a hodili im chujoviny... Ludia sli do kina nazhaveni a cakali steak a dostali chleba so salamou... a to sa proste nerobi. Vyplach je to dobry...lepsi priemer dneska, ale to by proste stacit nemalo...

na příspěvěk reagoval Lacike

stuntmanMIKE

Nemusí nutne trpieť. Len akčný film už dnes nepotrebuje úplnú špecializáciu. Aj neakčný režisér natočí dobrý akčný film. A už vôbec nie je treba akčného hrdinu. Ten sa dá spraviť z každého. Hardy, Reeves, Cruise, Neeson to jasne dokazujú. Podľa mňa je stále kopec dobrých akčných filmov aj akčných postáv. Len už to nie je v rukách úzkej skupiny ľudí.

vegetol.mp

Obidva tie filmy maju totalne na hovno scenar. Akurat v Die Hard 5 je milion imbecilnych zvratov, co mas rad, takze ho obhajujes.

ywo666

prave... tak som to myslel... toto su jedini ackovi akcni reziseri dneska... tych co spominas...ano tocia akcne filmy, ale nie cisto akcne filmy... skor filmy s prvkami akcie. Samozrejme su tam vynimky... len som chcel povedat, ze akcny zaner trpi na vsetkych frontoch...

stuntmanMIKE

To máš recht. Ale já si myslím, že to tak blbě natočenej film není. Jen se hodně fanoušků nelíbil, tak to házejí na Moora. To je teď taková móda:))

stuntmanMIKE

Ťažká otázka. Hlavne chýbajú čistokrvný. Pomôžem si trochu svojím profilom. Justin Lin, Neil Blomkamp, Greengrass, Morrel, Bay, Carnahan, John Woo, Matthew Vaughn, Doug Liman, Collet-Serra, James McTeigue, Garret Evans, Antoine Fuqua, Wirkola, Pete Travis, Stallone, Louis Leterrier, Mark Neveldine + Brian Taylor, Zack Snyder a bohužial aj tvoj milovaný Paul W.S. Anderson.

vegetol.mp

dobre suhlasim....ale zasluzi si ta serie, aby sa z nej stal akcny vyplach ? myslim si, ze nie...preto aj tolko negativnych reakcii na to... skratka ked mas znacku, tak sa porovnavaniu nevyhnes...a DH5 klesla oproti stvorke o dve ligy dole...

na příspěvěk reagoval vegetol.mp