Film rozpráva strašidelný príbeh 27-ročnej Angely Holmes (Olivia Dudley), ktorá okolo seba nečakane začne šíriť skazu a smrť. Po tom, čo miestny kňaz (Michael Peña) zhodnotí, že Angela je posadnutá diablom, Vatikán zaháji pokus o exorcizmus. Starobylé satanistické sily sú ale silnejšie, než sa predpokladalo. Pokus o vyhnanie diabla farárom Imanim (Djimon Hounsou) a kardinálom Bruunom (Peter Andersson) dopadne katastrofálne a, čo je pre cirkev ešte horšie, z Vatikánu uniknú záznamy o tejto udalosti. (ywo666)

Forsberg11

Ročne sa natočí až príliš veľa hororov o exorcisme a posadnutí démonom aby som bol z každého dosratý až za ušami. Vatikánske Pásky sa rozbiehali veľmi sľubne a pripravoval som sa na poriadnu bububu jazdu so všetkým, čo k poriadnemu diablovi patrí. Ale nestalo sa, teda nie úplne. Pár dobrých vecí som tu síce našiel, ale nebolo ich veľa. Obzvlášť ma sklamalo samotné vymietanie a zvláštný, neférový koniec. Priemer... 55 %!! ()

tron

30 %. Keď sa kedysi robili horory so Satanom alebo aspoň diablami a démonmi, vyliezli z toho budúce klasiky (Omen, Rosemary, Exorcista). Dnes sa robia videoklipové nudy s neznámymi kočkami v hlavných rolách, ktoré by ste si radšej predstavili v porne. Už si ani nepamätám, kedy som posledný raz videl poriadny horor o vymetaní. Bohužiaľ, ani The Vatican Tapes nie sú výnimkou. Scenár je plný nudných pod-žánrových postupov a klišé, o ktorých sú scenáristi z nejakého záhadného dôvodu presvedčení, že tam MUSIA byť (alebo sa im proste nechce vymýšľať nič nové). Jediní herci, ktorí stoja aspoň za niečo, sú Djimon Hounsou a Michael Peña, ale ani u tých nejde o to, že by super hrali super postavy, ale proste len o to, že sa na nich pozerá lepšie, ako na ostatných (ale Hounsou má takmer len cameo). Film chytí tempo až ku koncu. Vymetanie síce netrhalo nervy, ale vytasilo sa s dvomi nápadmi, ktoré sú v rámci pod-žánru vcelku originálne (nebudem spoilerovať). ()

korbitch22

Tak tohle bylo opravdu strašný.Mark Neveldine je úplně stejný dřevo i když točí sám.Hlavně střihač by si zasloužil přibít ke kříží, polejt benzínem a zapálit.Každý normální a byť sebemíň talentovaný režisér se snaží vyprávět nějaký souvislý děj, snaží se diváka vtáhnout do příběhu a gradovat děj, jenže to jsem snad už deset let neviděl takovej bordel.Naprosto nelogický střih scén, kdysi se jakoby něco děje, potom je střih úplně jinam, na scénu která s tim vůbec nesouvisí a pak zase zpátky na scénu, která měla snad bejt ještě před tou, která měla vyvolat nějakou tu reakci.Monumentálně nesouvislý guláš plný střihových a scénáristických zhovadilostí.K čemu máte ve filmu herce jako Peña, Hounsou atd. když jim dáte úplně minimum prostoru.Hlavně druhý jmenovaný...tvl takovej herec a on tu má snad tři věty!!!To by mětam mohli postavit taky, natřít mě na hnědo a odehrál bych jim to s nadšením zadarmo.Občas se sice povede nějaká scéna a Olivia Dudley je skvělá, ale to je všechno.Strašně promrhaný herecký potenciál, zhovadilý střih a příšerný styl vyprávění příběhu navíc s tak klišoidním a směšným finále, že sem zhnuseně vypnul televizi a šel na balkón zapálit svíčky do pentáče a uctívat mocného kulišáka Giglameše, pána temnoty, ať Neveldina vypenetruje krucifixem.Krucifix už!!!Zabitý, celý a hrozně.35%. ()

Morholt

Podle mě nesmyslně podhodnocený film. Vatican Tapes sice nepřináší do posedle vymítacího hororu nic nového, ale osvědčené postupy a žánrová klišé podává zábavnou formou, přidává slušnou atmosféru a ždibec napětí, ačkoliv zrovna druhého jmenovaného mohlo být víc. A docela se povedl i casting, kdy poměrně známá jména zastínila ta nejméně okoukaná, Olivia Dudley. V pohodě jsem jí dokázala uvěřit všechny polohy a navíc ta holka dobře vypadá. Podle hodnocení jsem čekal průser, ale nakonec jsem byl víc neš příjemně překvapen. 75% ()

Marceloo

V poslednej dobe sa zvýšil počet nahlásených posadnutí démonmi po celom svete. Biskupom z Vatikánu sa dostane do rúk páska, na ktorom je dievča z USA, ktoré vraj vykazuje známky posadnutia. Počas svojho pobytu v nemocnici ublíži niekolkým luďom a začne sa o ňu zaujímať miestny kňaz. Keď sa už situácia nedá udržať pod kontrolou, musia povolať biskupa z Vatikánu, aby vykonal exorcizmus. Dokážu však poraziť Diabla, ktorý našiel svoje miesto v tele nádhernej dievčiny bez toho, aby jej ublížili? - Na tento horor som sa tešil dosť dlho, aj keď podla názvu som od toho neočakával nič extrémne. Téma exorcizmu ma velmi zaujíma a bolo tu odhalených vela informácií, napríklad informácie o havranoch, ktorí bývajú v hororoch pravidelne a tu sa im venovala pozornosť, ktorá mi dala nové poznatky. Zaujalo ma to, že tu katolícka cirkev bola ukázaná v pozitívnom svetle, čo sa v hororoch z USA velmi často nestáva. Film som očakával kvôli hereckému obsadeniu a hercom Michaelovi Peñovi a Djimonovi Hounsouovi, o ktorom som sa medzičasom dozvedel, že bol v minulosti bezdomovcom. Ostatní herci podali tiež skvelé výkony. Najväčším prekvapením však pre mňa bola Olivia Dudley. Túto herečku som videl po prvý krát, a bola pre mňa perfektná. Má prirodzenú charizmu a je krásna od prírody, čo sa u herečiek často nevidí. Jej herecký výkon ma fascinoval a velmi sa teším ma to, keď ju uvidím v Paranormal Activity: The Ghost Dimension. Vizuálne sa mi všetko strašne páčilo. Obraz bol čistý a občasné Found Footage prvky vôbec neboli na škodu. Tohtotýždňovému The Exorcism of Molly Hartley sa to nevyrovná, ale prekonalo to moje očakávania a celé to velmi rýchlo ubehlo. + herec z A Perfect Vacation + herec z The Lazarus Effect + herečka z Paranormal Activity: The Marked Ones ()

• V čase 39:49 je možné vidieť tieň kamery na chrbte Angely Holmes (Olivia Dudley), ktorá kráča po chodbe. (DJ Rocco iNc)

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)