Vzkříšení démona

• USA The Lazarus Effect (více)

Skupina vědců se snaží se posunout poznání až na samou hranici božství a získat nepředstavitelnou možnost přivést zpět k životu mrtvé tělo. Zatímco Ježíš si vzkříšením Lazara vydobyl víru svých následovníků, vědecký experiment narazí na úplně opačné síly a jeho následky se ponesou ve znamení zkázy. První pokus skupiny mladých vědců oživil mrtvého psa, při jeho opakování se ale věci zvrtnou a po zásahu elektřinou jedna z členek týmu zemře. V okamžitém šoku se ostatní rozhodnou pro vyzkoušení svého zázraku na lidském těle.. (Bontonfilm)

castor

První půlhodinka je dá se říct poměrně povedená. Jakmile ovšem dojde k zásadnímu zvratu, á la zkusme to na mojí mrtvé holce, ocitají se tvůrci v průšvihu, ze kterého se už nevyhrabou. Její černá bělma a čtení myšlenek u druhých ještě jaro nedělají. Zbytek je o vykrádání, pár lekačkách a nudění se. Ani Olivia Wilde nic nepředvede. A jak to dopadne? Tvůrcům je to jaksi jedno, stejně jako divákům. ()

choze

Tady se Blumova fabrika na levné, kvalitní a hypervýdělečné horory pro jednou utnula. Podíval jsem se na to jako všichni kvůli Olivii Wilde a nic moc nečekal, takže jsem z tohohle slabého odvaru HRÁČů SE SMRTÍ ani nemohl být zklamán. Příběh nepřekvapí a je zajímavý jen na chvíli, když hrdinka začne po návratu z druhé strany objevovat svoje nové schopnosti. Chtělo by to zatlačit na klaustrofobickou a paranoidní atmosféru noční podzemní laboratoře a vykašlat se na lekačky, protože ty tvůrcům fakt nejdou. ()

maddy

Lazarus Deffect aneb Vzkříšení debila. Totálne mdlá a nezaujímavá kravina, to sú slová ktoré ma ako prvé napadli pri záverečných titulkoch. A pritom Lazarus Effect nemusel byť až taký zlý, len by to chcelo akokoľvek schopného režiséra. Tá myšlienka o vedcoch, ktorý objavili akýsi „liek, ktorým dokážu oživiť človeka“ nie je na zahodenie, akurát tu o to vôbec nejde. Film sa napriek veľmi skromnej dĺžke rozbieha veľmi pomaly, kde divák musí počúvať plno nezmyselných vedeckých žvástov vycucaných z prsta a základná premisa slúži iba k tomu, aby oživila Oliviu Wilde, no a tá v jednom stereotypnom laboratóriu začne robiť bordel. O nič iné tu v podstate nejde. Pár krát si polevituje, pár krát asi telekinézou pohýbe predmetmi, zafarbí oči a to je asi celé. Nemá to absolútne žiadnu atmosféru, spád a jediné na čo sa Lazarus Effect spolieha sú snáď tie najpredvídateľnejšia ľakačky za poslednú dobu. Ono to už z princípu nemalo čím nahnať strach a to je pre horor asi tá najhoršia vizitka. V závere už navyše film nevedel ako z celej tejto frašky von, tak sa do toho bez najmenšieho zmyslu začnú miešať snové sekvencie a je koniec. S týmto obsadením som čakal aspoň priemer, keďže trailer zase nevyzeral až tak márne, ale nebyť tu Olivie Wilde tak to snáď ani nedopozerám. Dve hviezdy iba z milosti, inak by som išiel asi aj nižšie. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

Rakosnicek77

Tak tohle byla ale děsivá hovadina! Pokud jsem měl někdy strach z hororů, tak tohle byla spíše komedie a to né zrovna špatná. Téma, ne náhodou podobné filmu Hráči se smrtí, bylo v tomhle případě naprosto nedotažené, dialogy spíše k smíchu, stejně jako celé obsazení a o děsu nemohla být ani řeč. To u Hráčů se smrtí, jsem se opravdu bál, tohle byla parodie na horory, jelikož ženská s uhelnejma očkama a všudypřítomná tma, opravdu horor nedělá. ()

verbal

Olivce bych bez reptání kdykoliv začvachtal prstem v Martini, ať už by byla posedlá nebo ne, ale kde nic není, ani zmrd nebere a tohle nezvládla ztopořit ani ona s celým tím svým kudapílem. Ploché jako rumunská gymnastka, strašidelné jako Kásper, originální jako vietnamská teplákovka se třemi pruhy, hloupé jako fronta na Epl šestku, dramatické jako schnutí základní barvy a zábavné jako trhání osmiček. Ale jinak hezky natočené, takové barevné a Olivka umí dělat rtíky moc hezké kroužky. ()

• Natáčelo se ve městě Santa Clarita v USA. Natočení filmu trvalo tvůrcům necelé dva měsíce. (willy1)
  • Film bol dokončený v roku 2013 a následne mal byť distribuovaný spoločnosťou Lionsgate. Nakoniec si diváci na jeho uvedenie museli počkať ďalšie 2 roky a za ten čas sa zmenila aj spoločnosť zodpovedná za distribúciu v USA, stala sa ňou Relativity Media. Spoločnosti Lionsgate zostali len distribučné práva do zahraničia. (beso74)
  • Olivia Wilde (Zoe) byla v době natáčení filmu těhotná. Filmaři proto museli přizpůsobit způsob snímaní záběrů, aby nešlo vidět její větší bříško. (Narcis)