Vzkříšení démona

• USA The Lazarus Effect (více)

Skupina vědců se snaží se posunout poznání až na samou hranici božství a získat nepředstavitelnou možnost přivést zpět k životu mrtvé tělo. Zatímco Ježíš si vzkříšením Lazara vydobyl víru svých následovníků, vědecký experiment narazí na úplně opačné síly a jeho následky se ponesou ve znamení zkázy. První pokus skupiny mladých vědců oživil mrtvého psa, při jeho opakování se ale věci zvrtnou a po zásahu elektřinou jedna z členek týmu zemře. V okamžitém šoku se ostatní rozhodnou pro vyzkoušení svého zázraku na lidském těle.. (Bontonfilm)

Astaroth12

Silno prázdna a nudná kravinka, ktorá by rada bola niečim výnimočným, ale to sa jej vobec nedarilo. 100 krát prevarené téma, ktoré nemalo čo ponúknuť a hlavne dejová linka je tak chabá a neoriginálna, že ma až hlava rozbolela. Je tu veľa odkazov na iné filmy, napätie sa tu prejavilo, ale celkom malej forme. A už si ani nepamätám. kedy mi bolo jedno čo sa stane s postavami, ako práve pri tomto braku, a to aj preto, že logika chýbala a značnou mierou to ovplyvnilo nielen postavy, ale aj celí príbeh, jednou vetou: scenár bol silno nedokonalí a s tolkymi prázdnymi a tupými dialógmi, ktoré mi až trhali uši. Dávam 1* za 2 docela dobré lakačky, ale na viac ma tento film nepresvedčil. ()

corpsy

Hororových fanúšikov teda tento ´´horor´´ asi nepoteší. No a tých ostatných, asi aj trochu postraší ( ako som mal možnosť v kine zažiť ). Lenže, ktorá bije, tak tá bije. Zmeniť to nejde. Nudná zlátanina, ktorá by si možno spravila lepšie meno v TV, kde by zanikli jej nedostatky a kde by sa dostala bližšie k divákom, ktorý tento paskvil príjmu. ()

panMartin

Lekačky absolutně nefungují, film se i přes svou krátkou dělku neuvěřitelně táhne a je bez jakéhokoliv napětí. Dneska ty horory stojej fakt za houby a tohle je fakt spodina žumpy. Hovadina neskutečná - unuděná hodina kříšení a pak během 20 minut 3x bafbaf a konec. Poslední scéna pěkný... Asi budem muset očekávat pokračování. ()

*CARNIFEX*

Traja talentovaní študenti medicíny pod dohľadom manželského páru skúsených vedcov vyvinie látku,za pomoci ktorej vykonajú experiment reinkarnácie mŕtveho psa. Milovaný rodinný priateľ však následne vykazuje niekoľko násobne vyšší prejav agresívneho správania. Pri jednom z ďalších pokusov nečakane dochádza k úmrtiu manželky z páru vedcov. Zo zúfalstva opätovne podniknutý experiment síce dopadá úspešne, no už to viac nie je ona! Rozmýšľam, ktoré z pozitív by sa dali takpovediac vypichnúť, aby človek nemal dojem, že z pohľadu fanúšika hororu, nestratil svoj drahocenný čas. Takže, čo ja viem, snáď nápad? Možno snaha? Herecké obsadenie? Ale nie je to nejak sakramentsky málo? Ba dokonca možno tvrdiť že spomínané plusy sú pri danom žánri, len akýmisi náplasťami, ktoré ledva prekryjú škrabanec na lakti šesť ročného dievčatka po páde z kolobežky. "The Lazarus Effect" je snímok, ktorý sa vezie na vlne jedného veľkého sklamania. Ja ozaj neviem čo spomenúť, lebo horor, ktorý disponuje priemernou atmosférou, bez potreby Nostradamovho daru vnímania, aby si uvedomil predvídateľnosť fakt podpriemerných lakačiek, úbohým záverom, len sťažka zaujme natoľko, aby dokázal nadchnúť diváka. Sklamanie - 40%. ()

choze

Tady se Blumova fabrika na levné, kvalitní a hypervýdělečné horory pro jednou utnula. Podíval jsem se na to jako všichni kvůli Olivii Wilde a nic moc nečekal, takže jsem z tohohle slabého odvaru HRÁČů SE SMRTÍ ani nemohl být zklamán. Příběh nepřekvapí a je zajímavý jen na chvíli, když hrdinka začne po návratu z druhé strany objevovat svoje nové schopnosti. Chtělo by to zatlačit na klaustrofobickou a paranoidní atmosféru noční podzemní laboratoře a vykašlat se na lekačky, protože ty tvůrcům fakt nejdou. ()

• Olivia Wilde (Zoe) byla v době natáčení filmu těhotná. Filmaři proto museli přizpůsobit způsob snímaní záběrů, aby nešlo vidět její větší bříško. (Narcis)
  • Anglický název filmu The Lazarus vychází  z biblického příběhu, který popisují evangelia v Novém zákoně. Lazar byl podle Janova evangelia Ježíšív přítel. Když zemřel, tak čtyři dny po jeho smrti přišel Ježíš k jeho hrobu a zázračně ho vzkřísil z mrtvých. (willy1)
  • Film bol dokončený v roku 2013 a následne mal byť distribuovaný spoločnosťou Lionsgate. Nakoniec si diváci na jeho uvedenie museli počkať ďalšie 2 roky a za ten čas sa zmenila aj spoločnosť zodpovedná za distribúciu v USA, stala sa ňou Relativity Media. Spoločnosti Lionsgate zostali len distribučné práva do zahraničia. (beso74)